View Poll Results: Naocare ili sociva?

Voters
30. You may not vote on this poll
  • naocare

13 43.33%
  • sociva

17 56.67%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 57

Thread: Naocare ili Sociva?

Default Naocare ili Sociva?

Ja sam se opredijelio za naocare, jer imam vrlo malu dioptuju -0.5.
    A i dusa je sa socivima, lako se gube, razne tecnosti...
    2010 ,2009, 2002, 2001, 2000, 1988, 1987, 1985, 1982, 1980, 1972 ,1954, 1953, 1952, 1950, 1949, 1948

ja navijam za naocare..jer su sociva za ljude sa kompleksom bez uvrede

naochare...

Ja sam godinama nosila naocare i vec jedno vrijeme su iste zamjenjene socivima. Oni koji kazu da su sociva za one sa kompleksom,da li su ih uopste kad nosili?? Kao prvo,jako je nezgodno zimi sa naocarima.Napolju hladno,udjes u prodstoriju,100 godina ti treba dok naocare prestanu da se magle. Jako cesto im se oni sarafi sa strane olabave pa se one malo rasire i to onda postaje neugodno,padaju,krive se,uzas. Ja sam odmorila od kada nosim sociva.Naravno imaju i ona svoje mane,ali meni vise odgovaraju. Trenutno koristim sociva ciji je rok trajanja mjesec dana i super su. Nema potrebe za raznim dodatnim preparatima sem ona standardna tecnost prije nego ih stavim i mirna sam citav dan. Naocare obicno nosim dok ucim,jer se tada cesto yaboravim pa pocnem da trljam oci,pa ako imam sociva,nije bas prijatno. Od mene,glas za sociva!
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

Operacija laserom
    A sto znam ja imam nek dioptriju 0.5 i 0.75 i nosio sam naocare 2 mjeseca i prestah. A radje bih sociva uzeo no naocare.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Buba Mara..ja sam rekao da nose sociva ljudi sa kompleksom,ajde sad ne mora biti svih 100 posto ljudi..ali 80% ljudi nosi...i mnogo je zdravije nositi naocare.Ja stvarno nemam problema da cuknem vo drvo ali kada bi imao problema sa vidom nosio bih naochare,jer ima toliko dobrih naocara za vid koje su mi ljespse od bilo koji za sunce npr.Ja samo akzem da mnogi nose jer se stide da nose naochare,i kao nose sochiva da ih ne bi neko ovo ili ono zezao i slichno...i strano tijelo je strano tijelo...pa koliko god medicinski ispravno...ja bih se opredijelio za ochajle

Vidis,u dosta slucajeva sami doktori preporuce sociva umjesto naocara. Kad pravis naocare,mjere se razni uglovi,udubljenja i slicno, i po pravilu,to bi trebalo u milimetar da je tacno. Svake naocare se poslije nekog vremena malo izdeformisu i to vise nema isti efekat.Isto tako,kad gledas pod uglom,gledas samom ivicom naocara sto opet nema efekat kao kad gledas pravo. Sa socvima tih problema nemas jer se ona prilijepe za oko i kako ti skrenes pogled,ono se pomjera zajedno sa okom. Sto se tice toga da je socivo strano tijelo u oku,to se slazem,ali ako se uredno odrzavaju, neces imati nikakvih problema(sem ako ti smeta neki sastojak sociva ali ima mnogo vrsta pa ni to nije problem).Infekcije se ponekad desavaju,ali jako rijetko i nisu nista strasno. Ja sam dugo odlagala da predjem sa naocara sa sociva,bas zbog tih istih nedoumica koje si ti naveo,ali kad sam pocela da ih koristim,shvatila sam da to nije bas tako. Slazem se da ima predivnih naocara sada cak i koje su ljepse od onih za sunce,ali zdravlje je jedno a moda je drugo!
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

Meni je -4.00 al ne bi vise naocare stavila nema sanse, slomila sam ih najmanje 10. Sociva iskljucivo, al kad se doma vratim idem u Sveti Vid
    Uh ochi moje pogane samo bi stetu da naprave
    AOndaKaDodjemJaPaPorusimSveFigurice khhhhhh :)))))))

Quote Originally Posted by hercules
    Operacija laserom
    A sto znam ja imam nek dioptriju 0.5 i 0.75 i nosio sam naocare 2 mjeseca i prestah. A radje bih sociva uzeo no naocare.
    Moja tetka je imala u tvojim godinama mladim -0.5 pa nije nosila naocare. Danas na jedno oko ima -6. Kod tako malih dioptrija kao sto su tvoja i moja ne dolazi u obzir nikakva operacija. To je ipak operacija.
    2010 ,2009, 2002, 2001, 2000, 1988, 1987, 1985, 1982, 1980, 1972 ,1954, 1953, 1952, 1950, 1949, 1948

i meni je dioptrija -0.5 i nosim naocare samo kad citam ili gledam tv(teletext mi je smrt-nista ne vidim )... kad sam bila na pregled rekli su mi da slucajno ne uzimam sociva jer se ona preporucuju samo ako je velika dioptrija(tj. ako su stakla debela i teska i ako je opterecenje na nosu),a kod malih dioptrija,kao sto je moja,sociva mogu samo da izazovu infekciju oka.
    I posle svega ja te cekam
    to me ubija polako
    moja jedina...

Arrow

nemam problema fala bogu (imam josh i strashan zoom )
    ali kad bi bilo frke.. wazda naochare.. one obaweze sa sochiwima bi me zaklale..
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

Quote Originally Posted by bozocv
    Moja tetka je imala u tvojim godinama mladim -0.5 pa nije nosila naocare. Danas na jedno oko ima -6. Kod tako malih dioptrija kao sto su tvoja i moja ne dolazi u obzir nikakva operacija. To je ipak operacija.
    Lasrska 2 minuta traje
    Ma meni su rekli samo za citanje knjiga da mi treba da ispravim tj da ih izjednacim no ja ka ja
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Kod malih dioptrija,naocare i ne treba uglavnom stalno da se nose,tako da sociva nisu ni prakticna. Ja citavo ovo vrijeme i hocu da kazem,da se sociva ne nose iz kompleksa vec zato sto je to preporucio doktor ili ljudima tako odgovara. Moj otac na primer i ne moze da nosi sociva jer ima i + i - dioptriju,pa mora da nosi ona kombinovana stakla,a takvih sociva nema,makar ovdje kod nas.

Kad smo se vec uvatili ove teme,zanima me kakve naocare volite? Sa okvirom u boji,neki neutralni,neki vristeci,mozda one bez okvira,samo drske i staklo,stakla foto grey,foto braon,obicna? Ja sam za onih 15 godina sto sam nosila naocare svasta isprobala.Tesko da je ostalo nesto sto mi je promaklo. Trenutno imam jedne slatke crvene kockaste.Stakla su mi neka plasticna(da bi bila iste debljine jer mi je razlicita dioptrija a uz to nije mala), prozirna.

Ja sam ovdjena jedina corava

ja ih nosim sto moram...a inace ih ne podnosim,nikako da se naviknem na njih(skoro 3 godine),strasno mi smetaju....ne podnosim ni naocare za sunce.
    ali sta cu kad ne vidim...ali ih ne iznosim iz kuce,na svu srecu...
    I posle svega ja te cekam
    to me ubija polako
    moja jedina...

Cudno,mislim na glasanje...svi pisu Sochiva tj vecina a vise je za naochare
    Buba mARa vidim d ase razumijes i imas iskustva,tako d ate necu dirati...ja sam samo iznio svoje misljenje lichno...kada bih ja imao problema sa vidom.

Nisi ne,ima nas jos. Kod mene je to od rodjenja,na zalost. Srecom se sa vremenom popravlja,mada od kad sam na faksu,popravke su jako male. S obzirom da sam citav zivot sa tim problemom,navikla sam se.

Quote Originally Posted by tweet
    Meni je -4.00 al ne bi vise naocare stavila nema sanse, slomila sam ih najmanje 10. Sociva iskljucivo, al kad se doma vratim idem u Sveti Vid
    Uh ochi moje pogane samo bi stetu da naprave

A odakle se to vraces, Zar nije to bolje zavrsiti u inostranstvu?;
    Ja sam kao mali imao na oba oka -0,5 i lijen sam bio da nosim naocare, i sad imam na jedno -3.00 a na dr -2.75 i nosim trenutno sociva meka, ali imam neke glavobolje koje su sve ucestalije pa se i ja razmisljam za Sveti vid Samo ne znam kolko je to dobro? i jesu li pouzdani i znas li mozda kolko kosta?

, sociva nosim 2godine i smorila su me...

http://www.svetivid.com/

Ovo je njihova prezentacija na web-u. Tu imas broj telefona i adresu,pa je za cijene najbolje da se raspitas tamo. Znam da su ranije kod njih par puta godisnje dolazili svjetski poznati strucnjaci i radili te intervencije,ali je moralo dosta ranije da se zakaze. Tada su cijene bile par hiljada eura. Koliko sam ja cula,jako su dobri,mada nikad nisam bila tamo tako da ne mogu nista da tvrdim. Ako se vec odlucis za operaciju,dobro se raspitaj prvo.

Ovdjen je skupo bez zdravstvenog osiguranja kojeg ja trenutno nemam.
    Quote Originally Posted by kEDOWN
    Ja sam kao mali imao na oba oka -0,5 i lijen sam bio da nosim naocare, i sad imam na jedno -3.00 a na dr -2.75 i nosim trenutno sociva meka...
    Isti slucaj. Ne znam kolko kosta ta laserska operacija al sam cula da kratko traje i da navodno skida dioptriju. Mislim da imaju neke doktore iz inostranstva sto dolaze da obave te operacije nijesam sigurna, eto tolko sto se tice pouzdanosti. Ako mi sjebu ochi...sjebacu i ja njihove, to tako ide kod nas

/me se vrlo prima na tipove sa naocarima
    mada volim & sociva, u boji
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

sociva su zakon! Imam vid ok,al' gledam po sestri. Ima dioptriju - masu nesto,pa kad stavi naocare, pa je gledas u oci (kroz njene naocare) presmijesno -oci ispadaju sitne (zbog dioptrije). Nema to veze sa komleksom-cisto estetika,kako kome stoji,kako se kome djasvi.....
    I lost my watch….now I’m lost in time

ja mislim da koshta 2000 u sveti vid
    i traje nekih 4,5 minuta
    al uzasno gadno izgleda i radi se pod lokalnom anestezijom,imam na dvd-u

Quote Originally Posted by ecstasY
    ja mislim da koshta 2000 u sveti vid
    i traje nekih 4,5 minuta
    al uzasno gadno izgleda i radi se pod lokalnom anestezijom,imam na dvd-u
    ma kakvi,operacija traje 'manje" od minut(barem ovom mom drugu),i kaze da vece bolove (posle operacije) u zivotu nije imao, u zamracenu prostoriju cetri dana je lezao,svaka svjetlost ga je "boljela".
    I lost my watch….now I’m lost in time

a zavisi neka minut neka vishe al ne preko 5..imash nekoliko nachina smanjivanja i totalnog otklanjanja dioptrije...
    odje na ovom dvd-u imaju kao intervjui poslije operacije i narod normalno zvuchi,ono osjeca peckanje al nishta strasno..e sad kako je poslije ...trt
    al meni strasnije izgleda ta operacija i prodiranje u socivo onim instrumentima,ponavljam - pod lokalnom anestezijom,nego ta "4" dana lezanja u zamracenoj prostoriji:p

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)