Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 101 to 125 of 178

Thread: Westworld

  1. #101
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,620
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    plus-jos ne shvatam foru sa mej o odlasku u voz i povratku u park. pf. ne znam cemu je sluzilo ono
    Bila je programirana da ode iz parka. Posto je odlucila da se vrati po cerku oduprijela se programiranju sto bi znacilo da ima pravu svijest.

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,923
    Thanks Thanks Given 
    4,766
    Thanks Thanks Received 
    9,779
    Thanked in
    3,710 Posts

    Default

    Ja bas mislim suprotno. Da je programirana bila da se vrati u park, a to sto je "pogurala" cerka je samo jedan od dokaza teorije o kojoj citavo vrijeme Ford prica, a to je da su svim hostovima neke stvari implementirane, obicno traumaticne da bi ih vukle, da bi bile njihove slabosti ustvari. Mada moze se pricati i razglabati o vise teorija, mora se definitivno pogledati jos jednom, sto vise epizoda iz cuga, da bi sve fino "leglo". Fenomenalna serija zaista...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  3. #103
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,620
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ja bas mislim suprotno.
    Moze da bude. Vole da se igraju sa ocekivanjima. Ali kad joj Bernard prica kako je neko programirao njen plan da ode iz parka zaustavila ga je kad je poceo da prica o tome sta treba da uradi when you reach the mainland, sto znaci da je bila programirana da izadje iz parka ali je stigla samo do voza. A i serija ne bi imala nikakav smisao ako roboti ne postanu svjesni.

  4. #104
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se. Prica o njihovoj svijesti je samo fora, da gledaoce prestroji na jednu stranu, pa ih sokira kad ih baci u skroz drugu krajnost. To sto se Mej vratila po cerku, jos jedan dokaz kako je "very first memory" veoma mocno oruzje kojim ih Hopkins uvijek drzi tacnu tu dje zeli i da budu
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,923
    Thanks Thanks Given 
    4,766
    Thanks Thanks Received 
    9,779
    Thanked in
    3,710 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Moze da bude. Vole da se igraju sa ocekivanjima. Ali kad joj Bernard prica kako je neko programirao njen plan da ode iz parka zaustavila ga je kad je poceo da prica o tome sta treba da uradi when you reach the mainland, sto znaci da je bila programirana da izadje iz parka ali je stigla samo do voza. A i serija ne bi imala nikakav smisao ako roboti ne postanu svjesni.
    Da, bila je programirana da igra u novoj priči "Escape". E sad da li je ta priča zaista podrazumjevala civilne žrtve u zgradi, da li je to ustvari maslo Forda, neki bekap plan jer je znao da mu spremaju čistku. Vjerujem da ćemo u drugoj sezoni dobiti više detalja, ili jednostavno ponavljanjem gradiva prve Mada bilo kako bilo, sve će zavisiti od toga je li govornik bio host ili zaista Ford, jer u slučaju da je bio Ford, pada moja teorija i možda zaista svi hostovi imaju svijest iz razloga što drugačije ne bi mogli da mu naude.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  6. #106
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,620
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Da, bila je programirana da igra u novoj priči "Escape". E sad da li je ta priča zaista podrazumjevala civilne žrtve u zgradi, da li je to ustvari maslo Forda, neki bekap plan jer je znao da mu spremaju čistku. Vjerujem da ćemo u drugoj sezoni dobiti više detalja, ili jednostavno ponavljanjem gradiva prve Mada bilo kako bilo, sve će zavisiti od toga je li govornik bio host ili zaista Ford, jer u slučaju da je bio Ford, pada moja teorija i možda zaista svi hostovi imaju svijest iz razloga što drugačije ne bi mogli da mu naude.
    Zapitaj se da li je realno ocekivati od Hopkinsa da uradi vise od jedne sezone. Ipak je on filmski glumac, i sigurno nije jeftin. Uz to covjek ima 78 godina pa ne bi bilo pametno da se serija koja treba da ide nekih 5-6 sezona okrece oko toliko starog glumca.

  7. #107
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Mislim da je Ford dao Mev samo privid da ona odlucuje, zna da nema dijete i opet je ta emocija vuce prema parku. Ford nije dao nijednom domacinu da napusti park, pa nece ni Mev. Mislim da ce biti haos, ali samo u parku, barem sto se druge sezone tice.

    Inace Ford je dokazao tokom prve sezone da je par koraka ispred svih ostalih, nama ostaje samo da mozgamo je li Dolores ubila robota ili pravog Forda, a da je robot kojeg smo vidjeli u pripremi kod Forda ustvari on. Ja se nadam da je pravog ubila, to bi bio dokaz da on razumije patnju domacina i da je dobar. Ako je i dalje ziv onda je tiranin zedan moci i nikad je nece pustiti, tu je samo da bi se igrao. Dublja je prica, vjerujem da je pravi Ford otisao.
    Last edited by Jakuza; 08-12-16 at 13:39.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  8. #108
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,620
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Volio bih da Hopkins i Ed Harris ostanu do kraja, ako mogu. Bez njih tesko da mogu da naprave bolju sezonu.

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,923
    Thanks Thanks Given 
    4,766
    Thanks Thanks Received 
    9,779
    Thanked in
    3,710 Posts

    Default

    Oboje su raznijeli, perfektni, stopili se gotovo sa ulogama.

    Sent From My Samsung S7 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  10. #110
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,620
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Oboje su raznijeli, perfektni, stopili se gotovo sa ulogama.
    Inace, Hopkins cita scenarij od pocetka do kraja onoliko puta koliko mu treba da ga cijelog zapamti da moze u 4 ujutru da ga izrecituje.

  11. #111
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Inace, Hopkins cita scenarij od pocetka do kraja onoliko puta koliko mu treba da ga cijelog zapamti da moze u 4 ujutru da ga izrecituje.
    Nerdwriter a

  12. #112
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Mislim da je Ford dao Mev samo privid da ona odlucuje, zna da nema dijete i opet je ta emocija vuce prema parku. Ford nije dao nijednom domacinu da napusti park, pa nece ni Mev. Mislim da ce biti haos, ali samo u parku, barem sto se druge sezone tice.

    Inace Ford je dokazao tokom prve sezone da je par koraka ispred svih ostalih, nama ostaje samo da mozgamo je li Dolores ubila robota ili pravog Forda, a da je robot kojeg smo vidjeli u pripremi kod Forda ustvari on. Ja se nadam da je pravog ubila, to bi bio dokaz da on razumije patnju domacina i da je dobar. Ako je i dalje ziv onda je tiranin zedan moci i nikad je nece pustiti, tu je samo da bi se igrao. Dublja je prica, vjerujem da je pravi Ford otisao.
    Najbolja opcija je da je pravi Ford mrtav, a da je onaj host koji se pravio u skrivenoj sobi odradjen po njegovom liku i memoriji... Bila je upechatljiva scena dje Dolores pricha Viliamu kako je on, kao i svi ljudi, prolazan... Tak da nije iskljucheno da je Ford, imajuci to na umu, odluchio da napravi hosta po svom liku kako bi njegova svijest mogla nastaviti da zhivi vjechno...

    sent using tapatalk
    #fakenews

  13. #113
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,620
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    Nerdwriter a
    Jok. Morah da googlam sta je Nerdwriter. Citao sam o Hopkinsu davno.

  14. #114
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Konačno se nakanih i pogledah sezonu u 2-3 dana tj. finale prije par minuta. Wow. Wow. Serija je baš odličan mindfuck uz kombinaciju moja dva omiljena žanra - vesterna i sf-a.

    Finale, prvo 20 minuta je bilo baš ono mind blown, ostatak nije imao takav uticaj na mene. Znači finale je čista desetka, samo sam očekivao mnogo dublje i izvrnutije dešavanje. Sad kad malo razmislim ima tu dosta hintova iz predhodnih epizoda ali sve u svemu jedna od boljih serija u poslednje 5 godina, a što se tiče svog žanra, ne pamtim baš odavno.

    Sviđa mi se atmosfera kao i par suptilnih stvari koje su provukli kroz epizode od Paint it black, House of the rising sun pa do ostalih. Čak su 2x provukli i Jul Brinera, što je po meni jedan nice touch da se sve ovo zaokruži za desetku.

    E sad SPOJLER

    U kom će pravcu da ide ovaj masakar odbora u sledećoj sezoni? Vilijam je očigledno ostao živ. Što se tiče Forda i ja tipujem da je bio robot ili da je ovim zadnjim činom pokrenuo proces u tom pravcu.. Par stvari je ostalo otvoreno, taman toliko da vjerujem da ni druga sezona ne može po kvalitetu biti lošija od ove.
    E da, u onoj maloj Fordovoj laboratoriji, čiji je ono skelet? Muški ili ženski? Zakleo bih se da je sisa bila.

    E da, šta je bilo sa Abernatijem, napunili su mu glavu sa nekim ******m i toeto?
    Last edited by Zedd; 10-12-16 at 09:44.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  15. #115
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zavrsih i ja, nisam odusevljen. Imam osecaj da ce bit kao LOST, vrcenje u krug i na kraju veliko razocaranje.


    Seriju vade Hopkins i Harris, kao dva velikana.

    Oh Dolores...

  16. #116
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Meni se pocetak mnogo vise svidio od ovog pravca u kojem serija sad ide. Mislim da ono Ford bio I da tu nece biti nekih preokreta.

  17. #117
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  18. #118
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Podgorica
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije losa serija, prve epizode malo dosadne ali 4,6,9 i 10 su dobre, za seriju od 1-10 dao bih 7,5 - 8 , videcemo drugu sezonu, ali preporuka za seriju

  19. #119
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Treba odgledati svakako ali da li je odskače iznad ostalih dobrih serija, po meni ne. Mada ne znam koliko sam ja relevantan da dajem ocjene, ako bih morao da biram između westworld-a i blinders-a izabrao bih blinders-e.

  20. #120
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Odgledah seriju u ova dva dana. Imao sam baš visoka očekivanja, i kad se sve sabere i oduzme, moram da kažem da su uglavnom ispunjena.

    Ono što je loše kod gledanja iz cuga, je da čovjek nema vremena između epizoda da promisli o onome što je gledao na pravi način. Serije koje nagone na razmišljanje, i koje su dušu dale za teoretisanje, treba gledati kako se emituju epizode. Ovdje sam to propustio, pa sam i neke stvari pohvatao tek u poslednoj epizodi. Takođe, ni način pričanja priče, sa neprestanim skokovima u vremenu, zametanjem tragova i namjernim navođenjem na pogrešan trag, me je malo opterećivao polovinom sezone, ali je sve kasnije došlo na svoje mjesto. Definitivno, u seriji se ne može uživati bez pažljivog praćenja, a čak ni tada neće mnogima biti jasno što se sve desilo posle prvog gledanja (nije ni meni). Zato imamo i ove youtube kanale sa objašnjenjima, da nam osvijetle nepažnju i razjasne nedoumice, ako nemamo vremena za ponovno gledanje

    Intimno mislim da je AI i transfer svijesti jedini način da se čovjek primakne besmrtnosti. Nešto slično misle i tvorci serije, pa mi je ideja da su AI sljedeći stupanje evolucije privlačna (iako ovdje ne kopiraju svijest živog čovjeka u mašinu, već se kroz mašine podražava čovjekova svijest, ali je opet to dovoljno slično).

    IMA SPOJLERA

    Scena sa Fordom, Bernardom i Terezom u kolibi (posebno uvod i metafora s paunom), kao i izrazi lica Dolores na kraju i MiB kad shvati da se ostvarilo ono što je decenijama priželjkiivao su mi vrhunci serije. Tokom gledanja mi je strašno smetao onaj zaplet sa Miv i dvojicom tehničara, kao neuvjerljiv, ali mi se nakon 10. epizode i to razjasnilo, iako mi opet nije dovoljno uvjerljivo ponašanje njih dvojice, osim ako i oni nijesu roboti i prate Fordovu priču namijenjenu osvješćenju Miv, ali to nije potpuno jasno. Kraj sa Miv je odličan. Konačno je probila barijeru i sama odlučila da se vrati u park po ćerku.
    Ford je svjestan situacije u kojoj je (pritisci odbora da se povuče, godine) uradio to što je uradio, ali se pitam koga je pravio u onoj kolibi. Da li robota po svom liku koga će žrtvovati na prezentaciji nove priče, da li robota po svom liku u kojeg će prebaciti svoju svijest i znanje nakon fizičke smrti svog tijela na prezentaciji (iako nije prikazano da je to moguće) ili nekog trećeg. Uz nastavak priče o osvješćenim robotima (posebno Dolores, kojoj se sva ona patnja kroz koju je prolazila godinama vratila) i postojanje novih parkova, me navodi na će nastavaak biti jednako zanimljiv.

    Pomenuo bih još, osim intrigantne priče, glume i produkcije, i muziku koja je sjajna tokom cijele serije.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  21. #121
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Konacno nadjoh vremena od faksa i ovo je prva serija koju sam imao na listi da odgledam jer sam je ocekivao.
    I premasila je ocekivanja iha,u top 5 serija mi je koje sam odgledao.
    Hopkins pokidao,steta sto ga nece biti u drugoj sezoni kolko sam shvatio.
    Tolko imam teorija u glavi ali muka mi da napisem,ali braca Nolan nakon njihovih djela uvijek me naceraju na razmisljanje,kakvi bogovi
    Podgorica Podgoricanima!

  22. #122
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Granada, Andalusia
    Posts
    85
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nolan gospoda

  23. #123
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1993-2020

  24. #124
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    hahahaha
    Sate sate sate

  25. #125
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Podgorica Podgoricanima!

Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •