Page 9 of 20 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 201 to 225 of 487

Thread: Dvadeset pet godina od našeg sramnog pohoda

  1. #201
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    2. Dubrovačko ratište je jedini dio toga rata u kojem je Crna Gora bila ozbiljno involvirana i potpuno je normalno da mu ljudi odavde pridaju disproporcionalnu količinu pažnje u odnosu na dešavanja u Sloveniji, Krajini i Vukovaru i naposlijetku BIH.
    Nisu Crnogorci bili samo na Dubrovniku. Bilo ih je i na Banovini, u Hercegovini na Mostaru itd. Zapovjednik napada na Vukovar bio je Veselin Šljivančanin.

  2. #202
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crna Gora je bila udarna pesnica rezima u tom ratu, mnogo vise nego Srbija. U Srbiji je antiratni pokret bio mnogo masovniji nego u Crnoj Gori. U Bosni tek da ne govorimo....tamo je cak vodja bosanskih Srba bio Crnogorac Karadzic.

  3. #203
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    U Srbiji je antiratni pokret bio mnogo masovniji nego u Crnoj Gori.
    ahahahaha

    sad će mi neko reći "nije smiješno no žalosno"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #204
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Samotnjak prizvao pojačanje... Biće zanimljivo...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 11-10-19 at 21:23.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #205
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samotnjak View Post
    Nisu Crnogorci bili samo na Dubrovniku. Bilo ih je i na Banovini, u Hercegovini na Mostaru itd. Zapovjednik napada na Vukovar bio je Veselin Šljivančanin.
    Ozbiljno involvirana. Čitaj.

    Preko 20,000 pripadnika crnogorske teritorijalne odbrane pod komandom predsjednika Crne Gore sa jedne strane i oficiri karijeristi i dobrovoljci koji su svojom voljom srljali đe im mjesto nije, sa druge, su dvije potpuno različite priče.

  6. #206
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ozbiljno involvirana. Čitaj.

    Preko 20,000 pripadnika crnogorske teritorijalne odbrane pod komandom predsjednika Crne Gore sa jedne strane i oficiri karijeristi i dobrovoljci koji su svojom voljom srljali đe im mjesto nije, sa druge, su dvije potpuno različite priče.

    http://www.znaci.net/00001/23_4_37.htm

    – Ko je sve posjetio ratište?

    Dr Novak Kilibarda, Amfilohije Radović – SPC, Momir Bulatović – predsjednik Crne Gore, Milo Đukanović – predsjednik Vlade Crne Gore, četnički vojvoda Vojislav Šešelj, Željko Ražnatović “Arkan” i generali Jevrem Cokić (koji je ranjen), Pavle Strugar, Milan Torbica (čije jedinice su potpuno razrušile selo Ravno) i Eremija (koji je primio, poslije uništenja, ključ od Čepikuća).

    – Iz štaba Titogradskog korpusa izašla je tvrdnja “da ukupan broj rezervista iz Crne Gore upućen van granica Hercegovine ne prelazi 12.000 i da preko 3.000 vojnika iz Srbije učestvuje na hercegovačkom ratištu. Na ovo je Momir Bulatović rekao “Da je kojim slučajem u Srbiji isti procenat mobilizacije kao u Crnoj Gori, Srbija bi imala 500.000 mobilisanih rezervista.”

    – Iz feljtona se vidi da je Nikšićka brigada od početka u Istočnoj Hercegovini i da je rušila selo Ravno. Jedna brigada jačine 1.051 rezervista iz Crne Gore u Baniji – kod Dvora na Uni. Zbog toga “što JNA nije imala na raspolaganju drugih jedinica”.

    – Liberalni savez Crne Gore (“Monitor”, 8. XI 1991) u otvorenom pismu Veljku Kadijeviću piše: “Otkuda vam, gospodine generale, pravo da manipulišete tradicionalnim patriotskim osjećanjem crnogorskog čovjeka, vodite cjelokupnu crnogorsku mladost u današnji ratni i moralni pakao u Hrvatskoj? Zar ne vidite da su Vas svi ostali napustili, prezrevši besmisao ratnih operacija i ciljeva? Ne zaboravite da je broj rezervista koje ste pokupili iz Crne Gore ravan broju angažovanih vojnih obveznika iz dvije stanovništvom znatno brojnije republike. Crnogorski rezervisti ratuju i oko Dubrovnika i u Kninu, i u Dvoru na Uni i Vukovaru. Otkud ih sada angažujete i u Divuljama kod Splita?… Do sada su crnogorske majke u ovom prljavom ratu dočekale više od 160 sanduka sa svojim mrtvim sinovima. Nećemo govoriti o onima čija imena, iz taktičkih i propagandnih razloga, vaši štabovi ne objavljuju.



    Last edited by Samotnjak; 12-10-19 at 02:43.

  7. #207
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/su...va-devedesetih

    Ratni vojni invalidi u Balkanskim ratovima. A kojeg ste vraga trazili u Dubrovniku i Konavlima? Jeste li tamo branili Crnu Goru? Ili ste je (o)brukali? Pljackali ste, rusili. Sad trazite neka prava? Da necete mozda spomenice? Dobro, nijesu svi pljackali, ali su ucestvovali u brukanju Crne Gore. Dovoljno da se pokriju usima i cute. Cega se pametan stidi...

    Nazalost, oni koji su gurnuli te ljude da brukaju Crnu Goru nece snositi nikakvu odgovornost.

  8. #208
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/tv/emisije/su...va-devedesetih

    Ratni vojni invalidi u Balkanskim ratovima. A kojeg ste vraga trazili u Dubrovniku i Konavlima? Jeste li tamo branili Crnu Goru? Ili ste je (o)brukali? Pljackali ste, rusili. Sad trazite neka prava? Da necete mozda spomenice? Dobro, nijesu svi pljackali, ali su ucestvovali u brukanju Crne Gore. Dovoljno da se pokriju usima i cute. Cega se pametan stidi...

    Nazalost, oni koji su gurnuli te ljude da brukaju Crnu Goru nece snositi nikakvu odgovornost.
    Ti ljudi tamo zasluzuju odredjeni status... jer su isli mobilisani od strane tada regularne armije... prema tome ne znam sta je tu cudno?
    Sigurno nije 20000 ljudi islo zato sto im se islo da poginu vec zbog manipulacija ljudi koji gle cuda i dan danas vladaju ovom nesrecnom drzavom.

  9. #209
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Opet i da se reguliše mnogi će ostati bez ikakvog prava jer se zvanično vode kao dobrovoljci (većina pripadnika TO) iako je npr. vojna policija dolazila da ih vodi tamo.

    Sent from my Motorola 8400

  10. #210
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Znam da su nekima htjeli da u knjizice upisu da su bili na vojnoj vjezbi. Bunili su se I upisano im je ucesce u ratu.

    Puno je tu toga uradjeno naopako od strane drzavnih organa. Tada, a nastavlja se I sada.
    Krivce u nasim redovima treba juriti odozgo prema dolje.
    Tvrditi da su svi koji su ucestvovali pljaskasi I da treba da ih je sramota sto su se odazvali pozivu, nije pametno, ako se voli ova zemlja.
    Sto bi se bilo ko odazvao nekom sledecem pozivu?
    Na sta bi licila mobilizacija u kojoj bi svako prvo htio da licno provjeri je su li oni stvarno napali nas ili cemo prvi mi da napadnemo njih.
    A kad se konacno negde krene….I kad treba da se zapuca….onda svako da trazi izvod iz katastra za ono brdo preko puta. Pa ako nije nase, onda nece da puca po tudjem.

    Naivno je Hrvate iz 90/tih predstavljati kao dobre, a Crnogorce kao lose momke.
    Ja sam potpuno siguran da bi tadasnja Hrvatska vojska rado usla u Boku, da im je moglo biti.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  11. #211
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Tvrditi da su svi koji su ucestvovali pljaskasi I da treba da ih je sramota sto su se odazvali pozivu, nije pametno, ako se voli ova zemlja.
    Niko nije kazao da su svi koji su ucestvovali pljackali. Ali su svi koji su ucestvovali u napadu na Dubrovnik i pohari Konavla time ucestvovali u brukanju Crne Gore. Tako se ne voli svoja zemlja. Time se svoja zemlja bruka i sramoti. Oni koji su protestvovali protiv rata su pokazali kako se voli svoja zemlja.

    Daj da se ne lazemo, sad kad je sve jasno. U Dubrovniku i Konavlima se nije branila Crna Gora. Krenulo je da se osvaja i napada ono sto nikad nije bilo crnogorsko. I za to nije trebao katastar. Samo gram mozga u tintari.

  12. #212
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Eh, lako li je sad biti pametan. Vec sam pisao da tada nije bilo interneta I mobilnih telefona….ali dzaba.
    Biti generalno protiv rata je sasvim OK.

    Ali, pocne mobilizacija I na vijestima kazu da je CG napadnuta. Nemas sedmicu da razmisljas sta ces.

    Ti tvrdis da su ovi sto su otisli znali da CG nije napadnuta, ali su htjeli da pljackaju I osvajaju HR.
    A ovi sto su ostali su isto znali da CG nije napadnuta, ali nisu htjeli da pljackaju I osvajaju.

    Ja tvrdim da je makar 90% I jednih i drugih mislilo da je CG napadnuta.
    Da 90% ovih sto su otisli nisu krenuli radi pljacke I osvajanja.
    I da 90% ovih sto su ostali, su to uradili iz straha i gledanja samo svog interesa.

    Ko je otisao, posle 24h je znao da to nije ono sto mu je receno.
    Dosta ih se uklopilo i radili su ono sto nije trebalo.
    Dosta njih nije palilo i pljackalo….ali se nije ni vratila. Za to je trebalo postati dezerter.
    Kako dani odmicu, ljudi ginu, na ratistu je tesko dugo biti objektivan….procenti se mijenjaju.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  13. #213
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Teska je ovo tema.
    Pitanje je sta bi se danas govorilo da su Konavle i Dubrovnik osvojene i da se sada nalaze u Crnoj Gori. Da su velike sile to dopustile.
    Kako se Crna Gora u proslosti sirila nego osvajajuci teritoriju. Sve drzave su to radile.

  14. #214
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Tako nesto nije bilo moguce , I dobro je sto je tako.
    To bi znacilo ozbiljno etnicko ciscenje.
    Mi jesmo divlji narod, ali medju nama u ovom ratu nije bilo takvih ludaka.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  15. #215
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto nije bilo moguce kada se u Republici Srpskoj i Kosovu desilo etnicko ciscenje a medjunarodna zajednica to podrzala i jos podrzala promjene granica?
    Pa i tadasnja Hrvatska je izvrsila UZP tako sto je na teritoriji druge drzave formirala sopstvenu drzavu, Herceg-Bosnu.
    Bilo je ludaka u nasem narodu, masovnih ubica i monstruma. U svim narodima ih je bilo.

    Zato kazem da je to teska tema jer u tom ratu nije bilo strane koja je cista i ispravna. Danasnja bagra od politicara u svim tim drzavama i dalje odrzava tenzije optuzujuci druge da su krivi. A jedini krivci su vodje tih naroda, to jest tadasnja elita. A i sadasnja, posto su u pitanju isti ljudi.

  16. #216
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Ranije sam na ovoj temi napisao da sam bio dobio poziv da idem u rat. I da sam odbio. Nijesam htio da ratujem u Hrvatskoj za koju su me vezale samo lijepe stvari, putovanja, druzenja, imao sam puno prijatelja tamo. Nikad nijedno lose iskustvo nijesam imao tamo. Samo lijepa. Od Cavtata do Istre, od Splita do Zagreba. Da idem da rusim tu zemlju? Pa nijesam poludio. Nikad nijesam imao dilemu treba li da idem u rat. Nije mi trebao internet da znam da je rat bio velika greska.

    Ne, nijesam bio clan LSCG, iako sam veoma postovao njihovu antiratnu djelatnost. To su bile prave patriote. Ne oni koji su posli u rat. Neki od mojih najboljih drugova su bili tamo, kroz Konavle, stizali do Trebinja, Ljubinja i Cepikuca. Tako da znam dosta o ponasanju nasih rezervista.

    Jedna detalj koji sam zapamtio iz price jednog od najboljih drugova. Konavle. Spava se u nekoj napustenoj kuci. U podrumu nasli vino i prsute i lijepo se gostili. Ujutro kad se trebalo ici dalje, jedan od rezervista koji su bili tamo baca bombu u kucu. Moj drug mu prilazi i pita ga: "Sto to uradi, budalo?". Ovaj odgovara: "A sto? Ovo je ustaska kuca!" Moj drug mu je samo zalijepio samar. Poslije mi prica da to nije bilo bas pametno, mislim opaliti samar naoruzanoj budali. Ali da nije mogao da se uzdrzi. Tako, nijesu svi bili pljackasi i pijana horda. Ali je na sve bacen zig sramote, jer su ucestvovali u necem sto je bila velika sramota za Crnu Goru.

    Za druge necu da pricam, ali da sam ja, kojim slucajem, bio u tom j*benom ratu, zadnja stvar koja bi mi mogla pasti napamet jeste da trazim neka prava zbog tog sto sam isao u rat. Bilo bi me sramota. Ako se vec voli zemlja, pa se islo u rat zbog nekog patriotskog osjecanja (a bilo je takvih), zar sad treba da se naplacuje patriotizam?

    O tome sto bi bilo da su Dubrovnik i Konavle pripale Crnoj Gori, radije ne bih. Kojeg ce mi vraga nesto sto je silom oteto? Usli smo u 21. vijek, a mnogi su jos uvijek u Srednjem vijeku. I opterecini time ko je koga, kad, kako...tamo nekad davno. Pa mi jos uvijek pricamo o partizanima i cetnicima. Proklet smo narod.:chargrined:

  17. #217
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    rat ko yebeni rat, vojska jedna na drugu i nekako, al da se ubijaju civili, medju kojima zene i djeca, to mogu samo monstrumi, a idiotsko ponasanje porusit/zapalit neku kucu/stan/zgradu bilo kakvu imovinu isto ne mogu da svarim, neko se dobro pomucio da to sagradi, ulozio zivot, energiju, finansije u to.
    katastrofa kakve su ljudi hijene.
    Forever young, i want to be forever young

  18. #218
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ranije sam na ovoj temi napisao da sam bio dobio poziv da idem u rat. I da sam odbio. Nijesam htio da ratujem u Hrvatskoj za koju su me vezale samo lijepe stvari, putovanja, druzenja, imao sam puno prijatelja tamo. Nikad nijedno lose iskustvo nijesam imao tamo. Samo lijepa. Od Cavtata do Istre, od Splita do Zagreba. Da idem da rusim tu zemlju? Pa nijesam poludio. Nikad nijesam imao dilemu treba li da idem u rat. Nije mi trebao internet da znam da je rat bio velika greska.
    Ovo bih izdvojio i nalijepio da se ponavlja na svakoj strani.

    Ne mogu prihvatiti opravdanje kako je propaganda učinila svoje. Uvijek je postojao čoban, i uvijek će postojati. Uvijek su bile ovčice, i uvijek će biti. I uvijek je bilo onih koji razmišljaju svojom glavom, i uvijek će biti. Treba nazvati stvari pravim imenom.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  19. #219
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Bio sam u to vrijeme dijete, ali se odlicno sjecam situacije. Veeelika je rijetkost bila da neko tih godina nije bio nalozen na te nacionalisticke fore iz srpske propagande. Ja sam jos tada bio u starom LSCG i iako nezreo, znao sam da je sve to jako pogresno. Kad smo na skupovima pjevali "Sa Lovcena vila klice, oprosti nam Dubrovnice", to se smatralo u sirem drustvu kao najsramnija rijec nacionalne izdaje, zvali su nas zbog takvih stvari ustasama i separatistima.
    Sto se tice uticaja propagande na ljude koji su isli na to ratiste, to je upitno. Bilo je tu dijelom nekih ogranicenih osoba koje jaka propaganda moze stvarno nagovoriti na sve i svasta, primitivci suzene svijesti. A bilo je jednostavno onih koji su bili losi ljudi, pa im je bastalo da rade lose stvari, takvi su izmedju ostalog isli da pljackaju i pale kuce. To normalna osoba ne bi sigurno mogla da radi, da nekome uzdijes dom, tek tako. Nije mi zao tih sto su poginuli u pljacki, tj, desavalo se da udju u napustene kuce i nalete na minirana vrata ili ih skine snajper tokom neke lupeske aktivnosti.
    Ali! Mnooogi koji su tih godina bili maksimalno nalozeni na srpski nacionalizam, sada su navodno cvrste pristalice crnogorskog nacionalizma i to na neki jeftin i ruzan nacin, to se ne moze porediti ni u snu sa tadasnjim patriotizmom starih liberala.
    Last edited by DavidM; 22-10-19 at 15:27.

  20. #220
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ovo bih izdvojio i nalijepio da se ponavlja na svakoj strani.

    Ne mogu prihvatiti opravdanje kako je propaganda učinila svoje. Uvijek je postojao čoban, i uvijek će postojati. Uvijek su bile ovčice, i uvijek će biti. I uvijek je bilo onih koji razmišljaju svojom glavom, i uvijek će biti. Treba nazvati stvari pravim imenom.

    Slazem se. Nema opravdanja. Pa i moji su slusali iste te medije ali su odbili da idu u rat. Otac, stric, ujak, braca od ujaka. Znali smo da je to velika prevara i sramota.
    Pa su me u skoli progonili zbog Oprosti nam Dubrovnice, ali opet bi isprtpjela sve uvrede za ovaj osjecaj.

  21. #221
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Bijah mlad tada, ali se itekako sjećam zanosa sa kojim se išlo iz mog NK...

    Što je i mene posredno koštalo jer sam bio dobio stipendiju za ACMT koledž u Dubrovniku, koju sam odbio budući da nisam mogao naći smještaj, kako su rekli mojoj strini Dubrovčanki "nećemo izdavati stan onim kojima su nas bombardirali"...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  22. #222
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ranije sam na ovoj temi napisao da sam bio dobio poziv da idem u rat. I da sam odbio. Nijesam htio da ratujem u Hrvatskoj za koju su me vezale samo lijepe stvari...
    Slazem se potpuno. Sjutra, da meni dodje poziv za rat, slikali bi se sto bih se odazvao. Sta ja imam protiv tamo nekih Albanaca, ili Bosnjaka, ili Srba, sa kojima sam samo imao lijepa iskustva. Neka ide predsjednik sam pa ratuje... ili neka mi dokaze da je odbrambeni rat. Jednom nas je presao, sram ga bilo, drugi put da nas nasanka nas bi trebalo da bude sramota.

  23. #223
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Dubrovnik danas ima reputaciju kao grad hrvatskih nacionalista. Zvuči nevjerojatno da su u njemu živjeli i odmarali najveći jugokomunistički krvnici. Koča Popović je u našem gradu provodio cijela ljeta. Aleksandar Ranković je imao villu, a Dubrovnik mu je i mjesto smrti! https://hr.wikipedia.org/wiki/Aleksandar_Rankovi%C4%87


    Stoga mi rat nije jasan. Kažemo da ne ćemo dati komunistima i Srbima u Hrvatsku, a cijelo vrijeme i prije rata i tijekom samog rata i dandanas Dubrovnik i Hrvatska krcati komunistima i Srbima.

  24. #224
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samotnjak View Post
    Dubrovnik danas ima reputaciju kao grad hrvatskih nacionalista. Zvuči nevjerojatno da su u njemu živjeli i odmarali najveći jugokomunistički krvnici. Koča Popović je u našem gradu provodio cijela ljeta. Aleksandar Ranković je imao villu, a Dubrovnik mu je i mjesto smrti! https://hr.wikipedia.org/wiki/Aleksandar_Rankovi%C4%87


    Stoga mi rat nije jasan. Kažemo da ne ćemo dati komunistima i Srbima u Hrvatsku, a cijelo vrijeme i prije rata i tijekom samog rata i dandanas Dubrovnik i Hrvatska krcati komunistima i Srbima.
    Nemam obicaj da reagujem na svakakve gluposti koje se odje pisu. Ali ponekad se ne mogu suzdrazati. Kao ovaj put. Kad neki balavac, ispranog mozga, koji ne zna ni dje je supalj, pocne lijepiti etikete ljudima o kojima, ocito, ne zna nista.

    Koca Popovic jugokomunisticki krvnik?!Znas li ti, krelac, ko je bio Koca Popovic? Da je diplomirao filozofiju na Sorboni, pisao filmske kritike za Paris Soir, bio prijatelj Andre Berton-a i Jean Cocteau-a? Da je bio covjek od integriteta i u vrijeme komunizma, i zbog toga se distancirao od Titovog rezima i odrekao se privilegija koje je mogao imati. Da je kao covjek bez dlake na jeziku, ostro kritikovao srpski nacionalizam i politiku Slobodana Milosevica (jednom ga je, prije nego je izbio rat na Balkanu, nazvao "bankarskim pacovom" koji ce izazvarti krvoprolice).

    Zato, krelac, da te zamolim, nemoj zagadjivati ovaj forum svakakvim bedastocama. Koje najvise govore o tebi i tvom beskrajnom neznanju. Ma koliko nas bombardovao raznoraznim podacima, dzaba ti, kad ti jos uvijek ne znas neke vazne stvarii. Sto bi kazao tvoj Dubrovcanin, Ibrica Jusic.

    "Ludnica je, kanda, otkljucana sirom ostala (provert'e, molim vas)" (DjB)

  25. #225
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Bice mu smeta jer je njegovoga voljenoga predsjednika tudjmana nazvao malim cinkarosom. Bio je i komadant brigade koja je oslobodila zagreb od njemaca,mada bi ti debili bolesni voljeli da su ostali pod fasistima. Svakako su jedni od prvih ljubili hitlera u du*e.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 9 of 20 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 20 Godina GSM-a
    By kenneth in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 0
    Last Post: 01-07-11, 21:12
  2. za 30 godina...
    By Hombre in forum Ženski kutak
    Replies: 13
    Last Post: 11-01-06, 21:50
  3. Za 10 godina ?????
    By BOLOGMO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 25-04-05, 23:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •