Page 12 of 20 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 276 to 300 of 487

Thread: Dvadeset pet godina od našeg sramnog pohoda

  1. #276
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by badboys View Post
    Ali to su Srbi koji su tada srbovali. I danas srbuju manje-vise. Ja govorim za Crnogorce koji su tada bili na strani Hrvata i Muslimana. I danas ste na njihovoj strani kao i tada.
    Nisam rekao da tih oko 3% nisu pravi Srbi, vjerovatno ih je za 1-2% više jer su se neki vjerujem deklarisali i kao Jugosloveni (po popisima bilo i par posto Jugoslovena)

    Crnogorci koji su pjevali "Sa Lovćena vla kliče, oprosti nam Dubrovniče" nisu bili na strani Hrvata i Muslimana već na strani Crne Gore.
    Iskreno, meni lično oni nisu padali na pamet već sam pjevao misleći na Crnogorce koji su poslati da ginu za Veliku Srbiju.
    No možda smo došli na ove grane zato što umjesto pjevanja nismo napravili ozbiljnu pizdariju

    Sent from my GM1913 using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 26-05-20 at 18:21.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #277
    Join Date
    May 2020
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Crnogorci koji su pjevali "Sa Lovćena vla kliče, oprosti nam Dubrovniče" nisu bili na strani Hrvata i Muslimana već na strani Crne Gore.
    Iskreno, meni lično oni nisu padali na pamet već sam pjevao misleći na Crnogorce koji su poslati da ginu za Veliku Srbiju. No možda smo došli na ove grane zato što umjesto pjevanja nismo napravili ozbiljnu pizdariju

    Sent from my GM1913 using Tapatalk


    Zovi to kako hoces, ali zagovarali ste politicki isto sto i Hrvati i Muslimani.
    Niko Crnogorce nije slao da ginu nego su prvo Slovenci zarobili vojnike iz Crne Gore koji su se nalazili na odsluzenju vojnog roka u tada jos uvijek regularnoj JNA.
    Niste vi imali ozbiljnu jacinu da se suprostavite tadasnjoj JNA,a vjerovatno zalite danas zbog toga. Ali provocirali ste na svakom koraku tadasnju JNA i Srbe.


    Nema vama Crnogorcima sta da oprasta Dubrovnik jer ga vi niste ni napadali. Vi ste ga cak branili svim silama osim vojno. U toj maloj enklavi Cetinju vam je bio nepovoljan polozaj za vojna dejstva protiv JNA i Srba.

  3. #278
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ime i prezime apsolutno ništa ne znači, npr. brat od mog djeda koji je pravoslavac iz Hercegovine ima isto ime i prezime kao jedan katolički biskup.

    Sent from my Motorola 8400
    Moj drug iz osnovne se preziva Aladin i mislim da je Cetinjanin

    Sent from my GM1913 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #279
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by badboys View Post
    Zovi to kako hoces, ali zagovarali ste politicki isto sto i Hrvati i Muslimani.
    Niko Crnogorce nije slao da ginu nego su prvo Slovenci zarobili vojnike iz Crne Gore koji su se nalazili na odsluzenju vojnog roka u tada jos uvijek regularnoj JNA.
    Čim je prva republika referendumom izglasala nezavisnost JNA je prestala da postoji i nije smjela biti na tuđoj teritoriji

    Sent from my GM1913 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #280
    Join Date
    May 2020
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Čim je prva republika referendumom izglasala nezavisnost JNA je prestala da postoji i nije smjela biti na tuđoj teritoriji

    Sent from my GM1913 using Tapatalk

    Ako se Slovenija odcijepila to ne znaci da je JNA prestala postojati. Ali da sad ne ulazimo u tu tematiku kako su Srbi bili konstitutivni narodi BiH i Hrvatskoj bez cijeg pristanka se te zemlje nisu mogle odcijepiti.


    Ono sto je vazno jeste da su Crnogorci u tom sukobu bili na strani Hrvata i Muslimana, a protiv Srba. I danas ste.

  6. #281
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by badboys View Post
    Ako se Slovenija odcijepila to ne znaci da je JNA prestala postojati. Ali da sad ne ulazimo u tu tematiku kako su Srbi bili konstitutivni narodi BiH i Hrvatskoj bez cijeg pristanka se te zemlje nisu mogle odcijepiti.


    Ono sto je vazno jeste da su Crnogorci u tom sukobu bili na strani Hrvata i Muslimana, a protiv Srba. I danas ste.
    Na referendumima su se izjasnjavali gradjani, a ne narodi. Sto se tice toga na cijoj je strani bila CG nije bila duzna da bude na strani Srbije i sto sad ti oces sa tvojom provokatorskom i priglupom pricom ?

  7. #282
    Join Date
    May 2020
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Na referendumima su se izjasnjavali gradjani, a ne narodi. Sto se tice toga na cijoj je strani bila CG nije bila duzna da bude na strani Srbije i sto sad ti oces sa tvojom provokatorskom i priglupom pricom ?

    Ne mogu se narodi izjasnjavati jer su kada su fomirane te republike Srbi su pristali ali da budu konstitutivni narod. U Crnoj Gori recimo Srbi nisu bili konstitutivni narod u tom smislu i zato nikad nisu pravili problem i zahtijevali podjelu teritorije.


    Nisam ni rekao da je Crna Gora trebala biti na strani Srbije i da je duzna, ali Crnogorci jesu bili na strani Muslimana i Hrvata a Srbi na strani Srba. Tako je i danas.
    Ne zive u Crnoj Gori samo Crnogorci i ne odlucuju samo oni o procesima.


    Ne moze se drzava Crna Gora svoditi samo na Crnogorce i posmatrati stvari iz crnogorske prizme. Drzava je jedno a narodi unutar nje su drugo.
    Last edited by badboys; 26-05-20 at 19:27.

  8. #283
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,974
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Čim je prva republika referendumom izglasala nezavisnost JNA je prestala da postoji i nije smjela biti na tuđoj teritoriji

    Sent from my GM1913 using Tapatalk
    Kada je Slovenija izglasala referendum kako se zvala država iz koje je izašla i država koja je ostala poslije nje?

    Takođe kako bi trebalo da se zove vojska te države? JNAbS (JNA bez Slovenije)?

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Last edited by Bugi; 26-05-20 at 19:48.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #284
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    555
    Thanks Thanks Given 
    453
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Zasto sramnog pohoda, pa to sve pripada zetskoj banovini i treba da joj se sve vrati. Aj malo uzmite knjigu u sake

  10. #285
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,954
    Thanked in
    2,320 Posts

    Default

    Ma, samo Bodinovu Duklju, ništa preko toga...
    Ko misli da treba manja teritorija taj je nacionalni izdajnik.
    Može tako?

  11. #286
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    555
    Thanks Thanks Given 
    453
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Tako je, sve da se vrati sto su oduzeli crveni i djilas

  12. #287
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Kada je Slovenija izglasala referendum kako se zvala država iz koje je izašla i država koja je ostala poslije nje?

    Takođe kako bi trebalo da se zove vojska te države? JNAbS (JNA bez Slovenije)?

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Kako god da se zvala država koja je ostala bez Slovenije ta država nije smjela imati svoju vojsku u Sloveniji jer je to de facto i de jure agresija
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #288
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by badboys View Post
    Ako se Slovenija odcijepila to ne znaci da je JNA prestala postojati. Ali da sad ne ulazimo u tu tematiku kako su Srbi bili konstitutivni narodi BiH i Hrvatskoj bez cijeg pristanka se te zemlje nisu mogle odcijepiti
    Aha. Znači ubjedljiva manjina da određuje ubjedljjivoj većini, toga nema na planeti. Sve i da ima Srbi nisu bojkotovali izbore, prema tome automatski su pristali na svaku odluku vlasti
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #289
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kako god da se zvala država koja je ostala bez Slovenije ta država nije smjela imati svoju vojsku u Sloveniji jer je to de facto i de jure agresija
    Znaci, ako sam ikad vidio zivi primjer za "bolje cutati pa da ljudi misle da si budala nego progovoriti pa da budu sigurni"...

    Ne, Rakune, ne moze biti de jure agresija prije nego sto je Slovenija medjunarodno priznata. Dok se to ne desi Slovenija je, de jure, dio Jugoslavije, ljudi koji pokusavaju da je otcijepe su, de jure, separatisti, a akcije policije/vojske protiv njih su, de jure, potpuno legalne sve dok postuju razne haske i zenevske konvencije.

  15. #290
    Join Date
    May 2020
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Aha. Znači ubjedljiva manjina da određuje ubjedljjivoj većini, toga nema na planeti. Sve i da ima Srbi nisu bojkotovali izbore, prema tome automatski su pristali na svaku odluku vlasti


    Na taj nacin su formirane kao Republike Hrvatska i Bosna. Crna Gora i Makedonija na primjer nisu i Srbi u njima po Ustavu nisu bili konstitutivni narodi. Imas primjer dosta da manjina odredjuje vecini u mekim procesima u demokratiji.

    A cak i da Srbi nisu bili konstitutivni narod, kako ti kao veliki postovatelj Jugoslovije zagovaras odvajanje Slovenije,Hrvatske i Bosne ? Zar nisi juce govorio da podrzavas Jugoslaviju?

  16. #291
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,954
    Thanked in
    2,320 Posts

    Default

    Bila je JNA (jugoslovenska narodna armija) i bila je TO (teritorijalna odbrana) Slovenije, a jedna i druga vojska je legitimna. Tu je još i milicija (takođe legalna snaga). Pojednostavljeno, u decembru 1990 godine je bio referendum, 25.6.1991 god. proglašavaju nezavisnost. 27.6.1991 god. JNA zauzima granične prelaze da bi se sprečilo micanje tabli Jugoslavija. TO i Milicija se suprostavlja JNA. Sukob je završen 7.7.1991 god., a ishod je da se proglašenje nezavisnosti odgodi na tri mjeseca, te da se u tom periodu JNA povuče iz Slovenije. Inače, Mesić je jedini glasao protiv povlačenja JNA iz Slovenije.

    Sent from my Motorola 8400

  17. #292
    Join Date
    May 2020
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Zasto bi JNA reagovala u Sloveniji ako su Slovenci gotovo jednoglasno odlucili da se odcijepe, a nije bilo konstitutivnih naroda i nikakvih drugih prepreka da dobiju drzavu? Ali Hrvatska i BiH su nesto sasvim drugo. Mogle su se odcijepiti ali samo ratom.


    Zasto Srbi ili JNA nisu reagovali u Makedoniji koja se odcijepila ? Zato sto nije bilo nikakvih pravnih prepreka da se Mkd odcijepi.

  18. #293
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,035
    Thanks Thanks Given 
    5,034
    Thanks Thanks Received 
    2,442
    Thanked in
    1,316 Posts

    Default

    Pitaj Sheshelja,pok Sloba i ostalu kompaniju....koji su zacrtali granice velike...
    P.S.Otcijepi!
    ...

  19. #294
    Join Date
    May 2020
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Pitaj Sheshelja,pok Sloba i ostalu kompaniju....koji su zacrtali granice velike...
    P.S.Otcijepi!

    I treba da ih zacrtaju ako pojedine Republike nece SFRJ. Onda normalno da slijedi raskusuravanje pa ko sta ponese. Srbi ponijeli pola Bosne u tom kusuranju. Nije lose.

  20. #295
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,035
    Thanks Thanks Given 
    5,034
    Thanks Thanks Received 
    2,442
    Thanked in
    1,316 Posts

    Default

    I ostali bez...nije loshe,ne!
    Na stranu to shto je pocinjeno prilikom tog zacrtavanja,povrace mi se od pomisli na to.
    ...

  21. #296
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,637
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by badboys View Post
    Srbi ponijeli pola Bosne u tom kusuranju. Nije lose.
    i usput mnogi ljudi platili glavom ‘ideje’ ratnih zločinaca Miloševića, Tudjmana koji si uz pomoć ostalih ratnih zločinaca poput Karadžića, Mladića, Gotovine itd odredjivali sudbine nedužnih ljudi

    znam da troluješ, ali čak i ovako napisano zvuči užasno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. #297
    Join Date
    May 2020
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    i usput mnogi ljudi platili glavom ‘ideje’ ratnih zločinaca Miloševića, Tudjmana koji si uz pomoć ostalih ratnih zločinaca poput Karadžića, Mladića, Gotovine itd odredjivali sudbine nedužnih ljudi

    znam da troluješ, ali čak i ovako napisano zvuči užasno


    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Znaci Srbi su trebali mirnim putem pustiti Hrvatsku i BiH da se odcijepe, pa da nista srpsko ne bude u tim drzavama, a da 2,5 miliona Srba ostane van Srbije i da ih vremenom asimiluju? Mozda iz tvoje crnogorske prizme promisljanja to djeluje dobro, ali to ne odgovara vecini Srba.


    I nemoj ti Crnogorac da savjetujes Srbe sta ce da rade i kakvu ce politiku da vode. To nije tvoja stvar.

  23. #298
    Join Date
    May 2020
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    I ostali bez...nije loshe,ne!
    Na stranu to shto je pocinjeno prilikom tog zacrtavanja,povrace mi se od pomisli na to.

    I meni se povrace od rata i zlocina. Najbolje da je ostala SFRJ ili krnja bez Slovenije. Ali ako ljudi hoce sopstvene drzave onda i Srbi hoce da zive u istoj drzavi sa Srbima. To se odnosi na BiH i Hrvatsku.


    Crna Gora, Mkd i Slovenija su nesto drugo i u tim drzava Srbi nisu bili konstitutivni narodi. Pa neka odluce sta hoce na referendumima.

  24. #299
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,035
    Thanks Thanks Given 
    5,034
    Thanks Thanks Received 
    2,442
    Thanked in
    1,316 Posts

    Default

    Ne znam shto ti se obratih pod tim nickom,pishi brate sa ovog originalnog,kako se ne pobrkash kad po vazdan sa 2 nicka,ne bih dalje...Srbija do Tokija,nije loshe,ne ima ih dosta ako krenemo od Bg do Japana pa ...nije loshe,ne
    ...

  25. #300
    Join Date
    May 2020
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ne znam shto ti se obratih pod tim nickom,pishi brate sa ovog originalnog,kako se ne pobrkash kad po vazdan sa 2 nicka,ne bih dalje...Srbija do Tokija,nije loshe,ne ima ih dosta ako krenemo od Bg do Japana pa ...nije loshe,ne


    Kad nemas argumenata onda idu ad hominem uvrede kao izraz nemoci.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to badboys For This Useful Post:


Page 12 of 20 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 20 Godina GSM-a
    By kenneth in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 0
    Last Post: 01-07-11, 20:12
  2. za 30 godina...
    By Hombre in forum Ženski kutak
    Replies: 13
    Last Post: 11-01-06, 20:50
  3. Za 10 godina ?????
    By BOLOGMO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 25-04-05, 22:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •