Page 8 of 20 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 487

Thread: Dvadeset pet godina od našeg sramnog pohoda

  1. #176
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Takva mrlja na nas narod da nema toga vremena koje ce je oprati.



    Obozavam ove price o izmanipulisanosti, a mnogi bi i sad otisli na Dubrovnik da im moze biti.
    Sigurna budi da je bilo dosta izmanipulisanog naroda, pa sto su cinjeli po cijeli dan sa televizije. Sjeti se malo, jeste davno bilo, pa sto je milo govorio, a ne ovi drugi, budvanski filozof je skovao floskulu rat za mir . . .
    Ove sto bi danas krenuli ne racunam u narod, racunam ih u hordu, a visa je horda koja bi krenula na crnogorske nazovi institucije.

  2. #177
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    A što se napravi od napada na Dubrovnik. Kao da je pobijeno pola miliona ljudi. Ne sprdajte se.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  3. #178
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A što se napravi od napada na Dubrovnik. Kao da je pobijeno pola miliona ljudi. Ne sprdajte se.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Samo 360 ukupno na obje strane i 90 civila.
    Sitnica.

  4. #179
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    "Crnom Gorom tece Zeta, a uskoro ce i Neretva!" hahahah

    Inace moj otac nije isao na Dubrovnik. Cak je i od poslovodje pritisak odbio i na kraju radno mjesto nije trpilo nikakve posljedice. Tako da svaka cast svakome, ali ne priznajem to "izmanipulisani". Priznajem samo "coban tera ovcice".
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  5. #180
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Samo 360 ukupno na obje strane i 90 civila.
    Sitnica.
    Nemoj mi to sitnica. U odnosu na cijeli rat mislim. Ne pričam da je bilo čiji život sitnica. Ali napravi se od Dubrovnika nešto što nije. Cijeli taj rat je pogrešan. Siguran sam da je moglo drugačije sa svih strana. Ne vidim da se Hrvati mnogo stide rata. Nego su vrlo ponosni.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  6. #181
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nemoj mi to sitnica. U odnosu na cijeli rat mislim. Ne pričam da je bilo čiji život sitnica. Ali napravi se od Dubrovnika nešto što nije. Cijeli taj rat je pogrešan. Siguran sam da je moglo drugačije sa svih strana. Ne vidim da se Hrvati mnogo stide rata. Nego su vrlo ponosni.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    1. Rat se vodio u njihovoj državi i nisu ga oni počeli, tako da je razumljivo da imaju drugačiji odnos prema njemu, ali na kraju krajeva da li se oni ponose ili stide je njihova stvar. Mi trebamo da gledamo sebe, svoje postupke i greške. Ovo je tema o nama.
    2. Dubrovačko ratište je jedini dio toga rata u kojem je Crna Gora bila ozbiljno involvirana i potpuno je normalno da mu ljudi odavde pridaju disproporcionalnu količinu pažnje u odnosu na dešavanja u Sloveniji, Krajini i Vukovaru i naposlijetku BIH.

  7. #182
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Oni su ponosni i na Jasenovac.
    Kad bi bilo tako jednostavno kaođšto ti kažeš oni g anisu započei, na svijoj trtitotiji itd ne bi se i danas 30 godina posle raspravljalo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  8. #183
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Sjećam se odlično tih dana a kako i ne bih kad sam i sam trebao da budem topovsko meso, nego me nisu uspjeli ubijedit da je ispravno sjesti na raspali T34 i forsirat babe po Konavlima. Svako je imao mogućnost da bira i snosi posljedice svojih odluka.

  9. #184
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Oni su ponosni i na Jasenovac.
    Kad bi bilo tako jednostavno kaođšto ti kažeš oni g anisu započei, na svijoj trtitotiji itd ne bi se i danas 30 godina posle raspravljalo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Bas si zadojen mrznjom, ne znam zasto. Izvini sto pitam, jel ti neko iz uze porodice stradao na ratistima u ex-yu u prethodnih 30 godina? Ne bih volio da jeste, naravno, ali ako jeste onda bih I razumio ovakve stavove I vise tih ne bih replicirao na slicnim temama. Licni gubitak bi opravdao odredjene izlive netrpeljivosti, a ja nijesam kadar da osudjujem takve pojave.

    U suprotnom.....

    Ostavicu to za kasnije, ili necu, zavisno od odgovora na moje pitanje.

    Svakako ne razumijem generalisanje.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  10. #185
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Sjećam se odlično tih dana a kako i ne bih kad sam i sam trebao da budem topovsko meso, nego me nisu uspjeli ubijedit da je ispravno sjesti na raspali T34 i forsirat babe po Konavlima. Svako je imao mogućnost da bira i snosi posljedice svojih odluka.
    Ja nisam imao dovoljno godina. Znam da mi je brata od tetke pokupila vojna policija dok je spavao. Poslije su saznali da ga je komsinica prijavila, jer je mislila vjerovatno da je to rodoljubiv cin. Do tada je uspijevao da izbjegne mobilisanje. Hvala bogu, ziv se I zdrav vratio.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  11. #186
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    . Ne vidim da se Hrvati mnogo stide rata. Nego su vrlo ponosni.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Normalno da su ponosni i treba da su ponosni. Uspjeli su da odbrane zemlju od brojnijeg i bolje naoružanog okupatora. Slaviće taj rat sljedećih 300 godina

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Oni su ponosni i na Jasenovac.
    Kad bi bilo tako jednostavno kaođšto ti kažeš oni g anisu započei, na svijoj trtitotiji itd ne bi se i danas 30 godina posle raspravljalo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ražalostim se kad vidim na šta se troše resursi

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 09-10-19 at 21:21.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #187
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Moj otac je odbio da pođe (bio je po činu kapetan prve klase, oficir u rezervi, inžinjerija) kada su ga pozvali drugi put (prvi put je bio nekih mjesec dana) jer ,,to gdje ga zovu ne liči na vojsku i nema smisla raditi to što se radi". Došla je vojna policija po njega (Zastava 101, zapamtio sam kada su nam uleteli u dvorište ujutro rano). Inače, zvanično se vodio kao dobrovoljac (provjerili godinama poslije spiskove učesnika).

    Sent from my Motorola 8400

  13. #188
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Bas si zadojen mrznjom, ne znam zasto. Izvini sto pitam, jel ti neko iz uze porodice stradao na ratistima u ex-yu u prethodnih 30 godina? Ne bih volio da jeste, naravno, ali ako jeste onda bih I razumio ovakve stavove I vise tih ne bih replicirao na slicnim temama. Licni gubitak bi opravdao odredjene izlive netrpeljivosti, a ja nijesam kadar da osudjujem takve pojave.

    U suprotnom.....

    Ostavicu to za kasnije, ili necu, zavisno od odgovora na moje pitanje.

    Svakako ne razumijem generalisanje.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Zadojen mržnjom? Kako si došao do tog zaključka? Možda zato što ne dijelim mišljenje sa tobom. Imam mišljenje o djelima koje su Hrvati napravili našem narodu. To što ga ti ne smatraš našim uopšte me ne zanima. Moram li biti toliko precizan da kažem određeni dio naroda kako bi ukapirao da ne generalizujem? Ako me smatraš toliko maloumnim onda nema potrebe ni da komentarišeš moje postove. Lakše ti je.
    Što se tiče ovoga je li ko moj stradao ili nije i šta je sve bilo ne bih o tome ovdje. A ti slobodno kaži šta misliš nevezano sa tim.

    @Rakun
    Ignor.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  14. #189
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja nisam imao dovoljno godina. Znam da mi je brata od tetke pokupila vojna policija dok je spavao. Poslije su saznali da ga je komsinica prijavila, jer je mislila vjerovatno da je to rodoljubiv cin. Do tada je uspijevao da izbjegne mobilisanje. Hvala bogu, ziv se I zdrav vratio.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ima ona priča, ne znam je li istinita ili je urbana legenda, kako je došla vojna policija u Bajice za jednog momka.
    Lupali na vrata, otac pitao ko je, ovaj sav ponosan kaže vojna policija došli smo za toga i toga a ovaj ga pita jesi li sam, na to policajac odgovori sav ponosan ne nego nas je četvorica, odlično, da te ima ko ponijet.
    Samo su se okrenuli i pošli.

  15. #190
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Sigurna budi da je bilo dosta izmanipulisanog naroda, pa sto su cinjeli po cijeli dan sa televizije. Sjeti se malo, jeste davno bilo, pa sto je milo govorio, a ne ovi drugi, budvanski filozof je skovao floskulu rat za mir . . .
    Ove sto bi danas krenuli ne racunam u narod, racunam ih u hordu, a visa je horda koja bi krenula na crnogorske nazovi institucije.
    jel ono emilo sa rtcg-a razglabao '300 000 usta.sa krenulo na CG.'?
    ono jes da ih je bilo koji su htjeli svakako da idu da rokaju, al ono je bilo ispiranje mozga klasicno sta se radilo od propagande.
    Last edited by technus; 10-10-19 at 09:55.
    Forever young, i want to be forever young

  16. #191
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Gradjanski ratovi su po prirodi delikatni, a cesto prljavi. Imao sam dovoljno godina i dobio sam poziv da idem u rat. Odbio sam. Krio sam se ko kakva p*zda spavajuci kod kuma dok je opasnost prosla. Da ne precerujemo, nije bas bilo nekog velikog lova na dezertere. Iako su nas imali "u evidenciji". Nedje u to vrijeme sam trebao da idem poslom u inostranstvo, da bi se islo u inostranstvo u to vrijeme je trebala neka potvrda iz vojnog odsjeka. Kad sam dosao da je trazim, covjek koji je tamo radio i kojeg sam poznavao je pogledao u moj karton i samo mi je kazao - "nijesam te vidio, nijesi dolazio!" Shvatio sam poruku.
    Bilo je izmanipulisanih, neki od mojih najboljih drugova su blii medju njima. Oni sad i sami to priznaju. Mediji su odigrali svoju prljavu ulogu. Jedan od glavnih trovaca je bio Emilo. "bes opoziciju u kojoj si takvi likovi.

    Iako sam odbio, iako nijesam ucestvovao, mene je i dan-danas stid. Zbog divljastva i primitivizma, zbog pljacke i rusenja, zbog necovjestva i nesojstva.

  17. #192
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Ada mene je sramota iako me nisu zvali...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #193
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,717
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Moj otac u kum njegov toliko vjerovali televiziji da su se prijavili dobrovoljno, ali su obojica bili prestari. A i bilo mlađanih dobrovoljaca sasvim dovoljno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #194
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ima ona priča, ne znam je li istinita ili je urbana legenda, kako je došla vojna policija u Bajice za jednog momka.
    Lupali na vrata, otac pitao ko je, ovaj sav ponosan kaže vojna policija došli smo za toga i toga a ovaj ga pita jesi li sam, na to policajac odgovori sav ponosan ne nego nas je četvorica, odlično, da te ima ko ponijet.
    Samo su se okrenuli i pošli.
    Jes samo je moj brat od familije u kuci imao zenu I dvoje malo djece. Ali ko te pita, domovina te zove da ides na Dubrovnik.

    I posle vele nije sramota...


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  20. #195
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Moj otac je bio jednom tamo, drugi put kad su ga opet zvali poslije pauze od mjesec dana, čini mi se, rekla sam mu da će me nać' da visim među pršute u potkrovlje (sušili smo tu neko meso, dok nijesmo sprat digli). Imala sam 11 godina...i nije mi bilo jasno zašto tata ide u rat, kad se kod nas ne puca i mirno je...
    Nije poša'...
    a srboljuba komšiju NIJEDNOM nijesu zvali ni na Dubrovnik, ni Kosovo da brani...ali je zato najglasniji bio iz fotelje...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  21. #196
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Čudo jedno kako ti najglasniji nigdje nisu išli, nekako ih mobilizacija preskakala...

    Sent from my Motorola 8400

  22. #197
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    A djaole,cijeli Beograd je ravne tabane imao a mi ko budale u rat cim bi gospodar nas vazdasnji pozvao...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  23. #198
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Pošto sam ja iz Bosne, moj jaran prije koju godinu sređivao državljanstvo Srbije (ima gore familije a i ko mislio je ići za poslom gore) došlo mu sve super, i sada nedavno kad je bila priča da će svi vojno sposobni muškarci morati služiti onaj vojni rok njemu kroz koji dan došlo pismo iz Srbije zovu ga da odsluži. Sutra čim je svanulo otišao u anbasadu Srbije da odjavi državljanstvo hahaha
    Last edited by FoSte95; 10-10-19 at 16:53. Reason: etheheere

  24. #199
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,717
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Čudo jedno kako ti najglasniji nigdje nisu išli, nekako ih mobilizacija preskakala...
    Bojala se vojska da ti grlati ne odaju položaj. Toliko entuzijastični da se ne mogu kontrolisat.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #200
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Broj onih koji su tih godina tacno znali sta se desava I zbog toga nisu otisli na ratiste…..je jos veci od broja onih koji su oduvijek bili u Liberalnom savezu I za njega uvijek glasali.

    Ja sam tih godina pricao sa sigurno 100/nak ljudi koji nisu bili. SAMO jedan je znao sta ce biti….I to mi je rekao mnogo prije nego se desilo.

    Veso je rekao….poceli smo rat koji ne mozemo da dobijemo, zavadili smo taj narod sa njihovim komsijama, a kad im bude najteze mi cemo ih napustiti.
    Svi ostali (sa kojima sam ja pricao) nisu otisli jer ih je bilo strah.

    Ovi koji su otisli su bili pozvani u rezervu, tamo im je receno da je CG napadnuta. Tada nije bilo mobilnih, drustvenih mreza, Internet je bio u zacetku…..bio je samo Dnevnik.
    Hrvatska je forsirala zastave I uniforme iz doba Jasenovca.
    Ostali su 4 mjeseca. Nakon povratka su ih sve vrlo brzo zvali ponovo. Drugog puta odziv je bio oko 10%.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

Page 8 of 20 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 20 Godina GSM-a
    By kenneth in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 0
    Last Post: 01-07-11, 21:12
  2. za 30 godina...
    By Hombre in forum Ženski kutak
    Replies: 13
    Last Post: 11-01-06, 21:50
  3. Za 10 godina ?????
    By BOLOGMO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 25-04-05, 23:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •