Results 1 to 16 of 16

Thread: AliExpress Affiliate program

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default AliExpress Affiliate program

    Posto je aliexpress kod nas dosta popularan zelim da vas upoznam da imaju Affiliate program. Taj program funkcionise tako sto ako neko kupi nesto preko vaseg linka koji postavite na svom blogu, forumu, web stranici ili bilo gdje drugo vi dobijate odredjeni procenat (oko 8%) od te transakcije. Tako da ako neko ima popularan sajt ili blog ovo moze doci kao fina dopuna budzeta
    Registrujete se tako sto odete na sajt: https://portals.aliexpress.com/ i pratite dalje instrukcije.
    Bas im dosta treba dok odobre registraciju - provjeravaju vas blog sajt itd sta god da imate tako da imajte strpljena (cak i do par nedelja).
    Ako neko hoce nek kupi neku sitnicu preko ovog mog linka cisto da vidim radi li to hoce li mi se azurirat stanje, pa da ja azuriram vas ovdje
    Mogu ubacit bilo koju kategoriju, ovo je za sad Bestselling Products kategorija: http://s.click.aliexpress.com/e/EeAEqr3v7

    Ja sam se registrovao na jedan pilot youtube kanal koji imam, pa ako neko hoce moze i tu da odradi subscribe:
    https://www.youtube.com/channel/UC50...LMwuVWu00wpgeQ

    Pozz drugari
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne sprdaj se kralju, ako zaradis par kupovina za godinu dana to je sve. to se prevashodno odnosi na sajtove ili blogove koji imaju bar nekoliko desetina hiljada dnevnih posjeta. i toliko je malo posjeta za taj program.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Pa ja sam i napisao da je ovo dobro za nekog ko ima POPULARAN sajt ili blog. Sto se tice mog youtube kanala napisao sam da je to pilot projekat cisto isprobavam neke stvari
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    I ja sam o tome skoro čitao, još jedna zanimljiva stvar je dropshipping, napraviš svoj e-shop ali ne isporučujes sam proizvode nego prosledjuješ narudžbe na neki drugi sajt npr aliexpress. E sad tu treba e-shop specijalizovati za nešto, npr vidio sam jedan takav sajt koji prodaje sve što ima veze sa Harry Potter filmovima, štapiće, ukrase, garderobu, a sve od toga se može naći na Aliexpressu ali je samo ovdje preglednije i usko ciljano na fanove tog serijala.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Evo samo da odradim update da ovo zaista radi. Ne znam da li su porudzbe odavde ili sa ovog youtube kanala uglavnom 4 neke sitne porudzbe vrijednosti od 1-3$ meni oko 0.66$ .. Znaci ko ima dobro prometne sajtove moze fino da zaradi na ovome.
    Bravo Stevy citao sam i ja isto o tome. Tu takodje ljudi ostvaruju extra profite samo kada se specijaliziraju tako za nesto. Npr sminka neka ili slicne stvari to ide ko ludo Samo treba imat dobru ideju a sajt je sad lako napravit sve imas gotovo na te platforme za dropshipping.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    izgleda da kad se nesto kupi preko affiliate programa, da u slucaju problema dispute ide malo teze, tj da ukoliko se obratis njihovom supportu, oni ti kazu da nisu nadlezni, nego da se obratis onome ciji si affiliate link koristio bezobrazni kinezi :P

  7. #7
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    aok neka fala

  8. #8
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Evo samo da odradim update da ovo zaista radi. Ne znam da li su porudzbe odavde ili sa ovog youtube kanala uglavnom 4 neke sitne porudzbe vrijednosti od 1-3$ meni oko 0.66$ .. Znaci ko ima dobro prometne sajtove moze fino da zaradi na ovome.
    Bravo Stevy citao sam i ja isto o tome. Tu takodje ljudi ostvaruju extra profite samo kada se specijaliziraju tako za nesto. Npr sminka neka ili slicne stvari to ide ko ludo Samo treba imat dobru ideju a sajt je sad lako napravit sve imas gotovo na te platforme za dropshipping.
    Samo jedan savjet u vezi kanala. Bolje snimi klipove na nasem jeziku nego na engleskom. Bas nervira akcenat, ali mozda je i do mene. Ovako bi imao vise posjeta sa balkana, plus nemas neku konkurenciju, jedino onaj Toni sa kanalon SmartphoneHrvatska koji je postao dosta popularan.


  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    izgleda da kad se nesto kupi preko affiliate programa, da u slucaju problema dispute ide malo teze, tj da ukoliko se obratis njihovom supportu, oni ti kazu da nisu nadlezni, nego da se obratis onome ciji si affiliate link koristio bezobrazni kinezi :P
    To je stvarno totalno nelogicno. U tom slucaju prodavac moze da kaze nisam ja nadlezan obrati se aliexpressu.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    aok neka fala
    Tako ti je sa nasim narodom oce preko noci da se obogati a nece "tezak" rad

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Samo jedan savjet u vezi kanala. Bolje snimi klipove na nasem jeziku nego na engleskom. Bas nervira akcenat, ali mozda je i do mene. Ovako bi imao vise posjeta sa balkana, plus nemas neku konkurenciju, jedino onaj Toni sa kanalon SmartphoneHrvatska koji je postao dosta popularan.
    Ne znam sto te nervira? Po meni je vise dosadan nego sto nervira.
    Razmisljao sam o tome, mozda ce jedan drug da snima na nasem jeziku pa cemo povremeno stavljat i eng i nas. Engleski svakako mora ostat jer ti je za ove stvari glavno trziste Rusija i USA a do njih sa nasim jezikom ne mozes doprijet
    Znam da mi je engleski los ali mislim da nije to presudan faktor za uspjesnost kanala - najbolji dokaz za to jeste onaj Rus sa nalogom CrazyRussianHacker.
    Najbitnija stvar za kanal ti je definitivno kvalitetan sadrzaj i da sto redovnije objavljujes. Sto ja za sad nemam ni jedno ni drugo, jer se svakako samo jos uvijek igram sa ovim ispitujem potencijal internet zarade
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default AliExpress Affiliate program

    Pa dobro, nije ni lose. Nego kazem sa gledista korisnika koji trazi ovalve stvari po youtube-u. Dodaj malo emocija kad pricas nekako je sve monotono.

    Onda koristi search tags na youtube da bi ljudi lakse pronasli tvoj sadrzaj


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by nexus4; 03-11-16 at 10:44.


  11. #11
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Hahaha svaka ti je na mjestu. Sam sebe kad slusam smorim se a mogu mislit kako je drugima Potrudicu se
    Na sta mislis pod search tags? Kada kucas na yt nesto u pretragu pa ono sto ti sam yt izbacuje kao predloge pod tim rijecima? Na svaki video u tags stavim relevantne rijeci, e sad primijetio sam da neki stavljaju keywords i u description videa - sto ne znam koliko je relevantno za search algoritam koji oni koriste.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post

    Tako ti je sa nasim narodom oce preko noci da se obogati a nece "tezak" rad

    Nije ođe u pitanju bogaćenje. Moj komentar je bio na filipov komentar da svaki problem kupac treba da riješi sa tobom kao posrednikom u toj priči.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    nisam imao direktno iskustvo posto ne koristim te linkove, nego procitah na jednom stranom forumu raspravu na tu temu, pa reko da prenesem
    a kod aliexpressa nista nije nelogicno

  14. #14
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Hahaha svaka ti je na mjestu. Sam sebe kad slusam smorim se a mogu mislit kako je drugima Potrudicu se
    Na sta mislis pod search tags? Kada kucas na yt nesto u pretragu pa ono sto ti sam yt izbacuje kao predloge pod tim rijecima? Na svaki video u tags stavim relevantne rijeci, e sad primijetio sam da neki stavljaju keywords i u description videa - sto ne znam koliko je relevantno za search algoritam koji oni koriste.
    Na tags sam mislio. Ubaci tu sve sto ti padne na pamet a da ima malo veze sa videom. Npr za samsung wireless charger: samsung wireless charger wifi charger charging cable aliexpress ebay galaxy s7 s7edge note5 itd itd


  15. #15
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Da da tags obavezno koristim. Evo jedan novi video sto sam uradio na racun ovih lopova iz Aliexpress-a, pogledajte ovaj kriminal
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  16. #16
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by za.saku.dolara View Post
    ne sprdaj se kralju, ako zaradis par kupovina za godinu dana to je sve. to se prevashodno odnosi na sajtove ili blogove koji imaju bar nekoliko desetina hiljada dnevnih posjeta. i toliko je malo posjeta za taj program.
    Samo da javim da sam podigao uspjesno prvih 144$
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. AliExpress
    By seskfabregas in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 05-01-16, 13:49
  2. Prodajem Sat WEIDE (sa Aliexpress-a)
    By Claudio CANIGGIA in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 02-10-14, 17:16
  3. Info Aliexpress
    By Killy in forum Ostali oglasi
    Replies: 34
    Last Post: 29-08-13, 23:10
  4. Šta je to affiliate
    By milenam in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 28-05-10, 17:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •