Page 8 of 15 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast
Results 176 to 200 of 365

Thread: Terorizam i teroristički napadi

  1. #176
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Kina.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #177
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Turci, vele
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #178
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Mislim da SAD nikad u istoriji nije imao glupljeg predsjednika I ministra spoljinih poslova.
    Они су само "жртве" америчке спољне политике чији је темељ манипулација и насиље,гдје се у правилу друго појављује када закаже оно прво.

    Онолико колико је протоком времена манипулација постајала грубља а насиље отвореније толико се простор за употребу интелигенције од стране предсједника и државног секретара смањивао.


    А тај простор данас,онако како сада ствари стоје,готово да и не постоји.

    Симпли ез дет.

  4. #179
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,034
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    deuscroix

  5. #180
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Turci kupuju naftu od ISIL ali to oce ameri da uzmu ali ne da basar.Pa je ulecela i rusija da se ogrebe
    Podgorica Podgoricanima!

  6. #181
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,353
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,707
    Thanked in
    1,312 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Turci kupuju naftu od ISIL ali to oce ameri da uzmu ali ne da basar.Pa je ulecela i rusija da se ogrebe
    Ameri nece da uzmu naftu. Nikad im cilj nije bilo fizicko prisvajanje nafte. Imaju oni dovoljno. Cilj je manipulacija trzista i cijena nafte a to se postize destabilizacijom drzava bogatih naftom koje nisu pod njihovom kontrolom. O tome ja pricam kad kazem da ne postoji nacin da Amerika napadne SA. Nafta Saudijske Arabije jeste pod njihovom kontrolom. To je jos jedan od razloga zasto je nemoguce preduzeti nesto protiv SA. Naftasi posjeduju medije i politicare, naftasi su jedni od onih koji diktiraju americku politicku scenu. Na vlast ne moze da dodje niko ko bi stvarno krenuo da rjesava krizu na Bliskom Istoku.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #182
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Destabilizacijom zemlje se to postize ali ne znaci da ameri ne zele da dovedu nekog svojeg koji ce tu naftu da drzi kao na citavom Bliskom Istoku.Gadafi ja su makli jer je poceo bice da se igra sa cijenom nafte,nije vise slusao...
    Podgorica Podgoricanima!

  8. #183
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    @safra pošto sam ostao nedorečen, u poslu sam jbg, prvom prilikom ću ti odgovoriti i upotpuniti predhodni post.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #184
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Madrid
    Posts
    203
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nažalost moralo se desiti nesto ovoga tipa, da bi se velike sile makar u nečemu udružile i krenule u obračun protiv ID.

    Par stvari se dalo primijetiti, čitajući komentare kako ovdje tako i na portalima iz regiona. Neizostavne teorije zavjere su prva. Ljudi idu toliko daleko da misle da je Francuska sama sebi ovo napravila?! Iduća je razmišljanje ljudi - 'i Francuska je bombardovala Jugoslaviju pa narod tamo nije stavljao našu zastavu kao profilnu sliku na fb' (ono što ne znaju da su se održavali protesti u Parizu za vrijeme bombardovanja i da je Širak stavio veto na bombardovanje mostova po BG-u).

    Naravno, odmah se javila 'antinato' struja u CG sa komentarima 'ovo nas čeka ako udjemo u alijansu'. Ovo sto se desilo u Parizu je i glavni razlog zašto podržavam ulazak u NATO, jer stvarno ne bih želio da neko dodje u centar Podgorice opasan bombom, i raznese pola grada. A svjedoci smo nažalost da je sve vise ljudi u regionu koji podržavaju ID (na kraju krajeva odredjeni broj ljudi iz PG je poslo da se bori na stranu ID).

    Sent from ajfon
    żPlata o Plomo?

  10. #185
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,013
    Thanks Thanks Given 
    4,838
    Thanks Thanks Received 
    9,921
    Thanked in
    3,759 Posts

    Default

    Da ce se ta ***** istrijebit vise da pocine cio svijet od tih gamadi... Ako im je glavni izvor finansija prodaja nafte, kako se ne kontrolise taj izvoz nafte od strane ovih prslih velikih sila?Bukvalno slavine da im se zavrnu. Svako svoj interes gleda i Istok i Zapad, dok u medjuvremenu ova treca bagra samo raste i raste dok svima glave ne dodju. Ali Obama, pa ja ne znam u istoriji SAD da je bilo gadnijeg lika od njega.
    War. War never changes.

  11. #186
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,353
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,707
    Thanked in
    1,312 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Da ce se ta ***** istrijebit vise da pocine cio svijet od tih gamadi... Ako im je glavni izvor finansija prodaja nafte, kako se ne kontrolise taj izvoz nafte od strane ovih prslih velikih sila?Bukvalno slavine da im se zavrnu. Svako svoj interes gleda i Istok i Zapad, dok u medjuvremenu ova treca bagra samo raste i raste dok svima glave ne dodju. Ali Obama, pa ja ne znam u istoriji SAD da je bilo gadnijeg lika od njega.
    Erdogan je citav svijet zahebao povodom toga. Ni Ameri nisu znali sta lik radi. I naravno ne smiju nista da preduzmu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #187
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,013
    Thanks Thanks Given 
    4,838
    Thanks Thanks Received 
    9,921
    Thanked in
    3,759 Posts

    Default

    War. War never changes.

  13. #188
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,353
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,707
    Thanked in
    1,312 Posts

    Default

    Pa vidis ljudi se prave da znaju sta se desava po svijetu i prosipaju teorije zavjere o Amerikancima, a nisu pojma imali da je Erdogan prakticno najodgovorniji za rastuci uticaj ISIS-a jer mu politicki odgovaraju vise nego bilo kome. Mogao je da se obracuna sa njima ali nije. Odgovara mu postojanje ISIS-a ne samo kao direktna prijetnja Kurdima. Dok ISIS ubija Kurde, njihovo nezadovoljstvo u Turskoj raste i Erdogan se nada da ce da dodje do toga da sa Kurdima u drzavi mora da se obracuna nasiljem. Vec je pokusao da proglasi Kurdske opozicionare teroristima. Covjek je skoro pa diktator.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #189
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,435
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Teroristicki napad u Sarajevu.

    U pucnjavi koja se desila u 19.35 su smrtno stradali vojnici Armin Salkić (26) iz Viteza i Nedeljko Radić (34) iz Nevesinja.


    Terorista Enes Omeragić (34) je nakon napada raznio sebe bombom.

    U okolini je bio poznat kao radikalni islamista.



    Evo nam se priblizavaju.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  15. #190
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo ovaj "glavni"(Abdelhamid Abaooud) za napade u Parizu ubijen juce valjda. A u stanu bila i ova



    samoeksplodirala se.

    Uvijek cu se pitati sto moze nekoga dovesti do ovoga, sta im se mota po glavi, kako su zivijeli do sad itd...ne kontam.
    Last edited by Phénix; 19-11-15 at 15:06.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  16. #191
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cudo, francuzi ne pisu to(a pratim live events), kad kliknuh na "le parisien.fr" dje pise Mohammed K. ispade error. Mislim da nisu sigurni jos je li vezan za napadima u Parizu. A na taj tvoj link pisu da se traga za Abdelhamid-om Abaooud a lik ubijen juce. Kazu da je priveden ali da jos ne znaju je li vezan za napade. Ja vjerujem lik napravio prodao i nije ga zanimalo sto ce sa tim. svasta ima.
    Last edited by Phénix; 19-11-15 at 16:14.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  17. #192
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nego Anonymus usao u rat protiv ISIS-a, zatvorili im twitter naloge xD http://www.telegraph.co.uk/news/worl...-accounts.html
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #193
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  19. #194
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,462
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Mislite li stvarno da su svi ljudi na svijetu isti i da imaju ista prava? Kakvih sanjara imamo na forumu :-)

  20. #195
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,711
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    A dobro ljudi, evo jedno pitanje.

    Kako je leglo ISISovih dobrovoljaca na Balkanu vehabijski pokret i ucenje, zar to nije dovoljno da se stave na onu stranu zakona?

    Vjerski radikalizam bilo koje vrste nije dobro donio bilo kome, al za Vehabije se stvarno moze dosta lako dokazati da vrse indoktrinaciju stanovnistva islamske vjeroispovjesti koja za posledicu ima dobrovoljce u redovima ISISa.

    Mislim hebes vjerska prava, bezbjednost je u pitanju.

  21. #196
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,353
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,707
    Thanked in
    1,312 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A dobro ljudi, evo jedno pitanje.

    Kako je leglo ISISovih dobrovoljaca na Balkanu vehabijski pokret i ucenje, zar to nije dovoljno da se stave na onu stranu zakona?

    Vjerski radikalizam bilo koje vrste nije dobro donio bilo kome, al za Vehabije se stvarno moze dosta lako dokazati da vrse indoktrinaciju stanovnistva islamske vjeroispovjesti koja za posledicu ima dobrovoljce u redovima ISISa.

    Mislim hebes vjerska prava, bezbjednost je u pitanju.
    Ni vjerska prava nisu neogranicena a za vehabije se bas zna kakvu ideologiju propagiraju. Imamo par vehabija na forumu i tacno me ne bi cudilo da neki od njih kao onaj Mabus (koji je jednom prilikom izjavio da mu se dopadaju neke stvari koje ISIS radi) krene u nekakav ubilacki pohod po CG. Kad je neko sklon vjerskoj indoktrinaciji na tom nivou nikad se ne zna dokle je spreman da ide.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #197
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    133
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad čovek samo pomisli koliko je malo potrebno da se zapale ovi naši prostori , jer dovoljan je jedan ili dvojica nekih vehabija ili lokalnih ispranih mozgova da se dignu u vazduh ili da rešetaju npr.u Beogradu,Banja Luci,Mostaru,Pazaru,...pa čak i u Podgorici.
    I sutra dan ili isto veče haos i lov na ljude.

    Zato se sve službe moraju jako pojačati i sarađivati , a "verska prava" saseći u korenu tako što će se popovima, hodžama i raznim zamotuljama i onim sa kratiim pantalonama se staviti čip pod kožu , pa da svi imamo uvid gde se kreću.

    p.s
    I naravno svakom onom koji zaista veruje u one bajke iz kurana i biblije treba zabraniti svaki doticaj sa tehnologijom , pa nek idu na magarcima na posao,nek se dozivaju umesto telefona,..i najvažnije od oružja samo sablje i noževe , ali uz ureden dozvole.:cocksure:
    Sve što je na dugme i tehnološki je nastalo posle 15.veka njima strogo zabraniti , a da ne govorim da svako onaj koji hoće biti musliman ili hrišćanin prvo mora otići kod psihijatra da dobije dozvolu , jer religija očito nije za svakoga.

  23. #198
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ataturk airport - terrorist attack

    Izgleda da su samo zivoti belgijanaca i francuza bitni da bi se ovdje pisalo. Naravno, to su nasi eksperti po kojima ovakva pojava je normalna u turskoj, dok u zapadnoj Evropi to nije slucaj. Ne daj boze da je bila Njemacka, citavi cdm na noge. Ubise 50oro ljudi i ranise preko 100 njih na aerodromu kroz koji vise mi prolazimo nego kroz francuske i belgijske kombinovano i ovdje niko da pise o tome. Sramota, eto samo toliko i zbog toga otvaram ovu temu.

    http://www.vijesti.me/vijesti/uznemi...taturka-894229
    Last edited by siraj; 29-06-16 at 01:58.

  24. #199
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Preko 140 povrijedjeni.
    Dje je solidarnost sa Turcima ? Zapravo dje je uopste humanost ? Zar smo i mi Crnogorci, koji valjda inace mogu "raspoznati" dobre od loseg, postali slijepi pa se ukljucujemo zapadnih trendovima i zalimo samo za onima koje nam mediji namecu ili smo jednostavno toliko cinicni pa nas nije briga ?


    U 20:00 je krenuo avion iz Turske sa nasim narodom, idemo tamo svaki dan cak mislim imamo dva leta na dan, a ovaj napad izgleda se desio ubrzo nakon toga. A ovdje niko ne pise o tome. Bravo crnogorci, taman ste crni.
    Last edited by siraj; 29-06-16 at 02:26.

  25. #200
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko sa đavolom tikve sadi, o glavu mu se obijaju.

    Sent from my LG-H811 using Tapatalk

Page 8 of 15 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Koga interesuju napadi ajkula na Jadranu.
    By funestis in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 03-01-15, 09:39
  2. otimanje Ostroga i napadi na uchenike bogoslovije cetinjeske
    By Doktrina in forum Religija i filozofija
    Replies: 28
    Last Post: 12-04-10, 12:59
  3. Hakerski napadi
    By gatsbyy in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 05-03-10, 14:14
  4. Konstantni napadi albanskih hakera
    By Loverclocker in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 18-08-08, 20:48
  5. Huškanje na terorizam
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 23-03-04, 19:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •