Results 1 to 21 of 21

Thread: Ssd

  1. #1
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Budva
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ssd

    Ima li neko iskustva sa Aliexpress jeftinim SSD tipa Kingfast, Kingdian itd. Ima li tu ista da valja!? Vidim da se na hiljade komada prodaje i komentari su uglavnom dobri. Znam da je receno za one koji koriste JMF608 kontroler da se zaobidju, a sta je sa drugima!? Ima li neko da koristi neki od navedenih pa da da informaciju iz prve ruke.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Budva
    Posts
    1,185
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvi put cujem za te proizvodjace ssd-ova!Ako hoces dobar,kvalitetan,brz i pouzdan ssd disk da kupis,kupi Samsung 850 Evo ili Pro seriju ssd-a,imas ga kod kolege Sasa.mne
    Prosle godine kad sam ga kod njega kupio (evo 120gb) kostao je 80e,garancija 3 god.,za te pare neces naci bolji ssd.
    Neces se pokajat sa ovaj navedeni ssd,to ce ti svi sa foruma potvrditi.
    Moj savjet:nemoj kupovat te ssd-ove sto si gledao,pa da i kostaju 10e!
    Bolje skupi pare i kupi ono sto je provjereno dobro.
    Pozdrav!

  3. #3
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Berane
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imao sam uskustva sa istim... slazem se sa gospodinom za Samsung ..parametri isti na papiru ali u praksi Samsung Evo i slicni brendovi daju i do 40% bolje rezultate

    Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока

  4. #4
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Berane
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uglavnom ti brendovi sa Ali Ex su smece obicno

    Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока

  5. #5
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Budva
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala momci na odgovorima.
    Nerealno je naravno uporedjivati "Kingove...dian, fast" sa Samsungom cija je 850evo serija najpopularnija na netu, nisam ni mislio ni da su priblizni po kvalitetu. Takodje znam da je dosta elektronike iz kine smece ali isto tako svi znamo ( bar vecina nas) da ima dosta slabo poznatih a DOBRIH proizvodjaca iz Kine i da nije sve smece. Ovi SSD sigurno nisu rang Samsunga ali ne mora da znaci ni da su dno dna. Ovdje sam od kolega sa foruma kupio fin 1155 komp i sada imam dvije tri slabije 775 konf da sastavim i prodam, ako su ovi King... SSD iole pristojnih performansi onda bi bilo super da idu uz njih. Bilo kako bilo, vjerujem da nisam jedini koji je gledao ove ssd po Aliju jer znamo da je porucivanje sa neta popularnije nego ikada. Ako neko ima neki od navedenih, zamolio bih ga da iz prve ruke napise svoje misljenje kako bi svi znali. Citao sam i gledao reviewe po netu, mnogi ne kazu da su tako losi.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što se tiče SSD-ova sa Alija, po meni ADATA drži najbolji odos cijene-performanse. 240GB su se čak pokazali i bolji od gorepomenutog EVO. Što se tiče domaće ponude, multicom sam vidio da nudi AMDove SSD za ne mnogo više para, a opet dobiješ domaću garanciju.

    https://www.aliexpress.com/item/Free...4-c0890db935c2

    https://www.multicom.me/racunari-i-o...527-43708.html
    †_Ba®-®uleZ_†

  7. #7
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Koliko su? Ja bih probao, ako su poviljne cijene, cisti eto da se proba. Glupo je uporedjivati sa navedenim.

    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    Hellblazer...

  8. #8
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Uporedi te cijene sa kingstonima 120GB od 45 eura ovdje novim + 3 godine garancije?

  9. #9
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ne bih kupio da ustedim nego da probam bas kakvi su. A od podataka nista bitno na njih ne buh stavio koliko im vjerujem haahahaj

    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    Hellblazer...

  10. #10
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Budva
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mindcircus View Post
    Ne bih kupio da ustedim nego da probam bas kakvi su. A od podataka nista bitno na njih ne buh stavio koliko im vjerujem haahahaj

    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    Evo ti cijene na Aliju sada. Zacudio sam se da Fury i Savage ne vaze za neke munje!? Da ima dosta boljih diskova u njihovom rangu. Porucio sam za sebe 850evo 240gb, da sam mogao uzeo bih 850pro koji je bas vrh vrhova za ovo zasta ja koristim komp. Nisam porucio nista od ovih jeftinijih ali sam dosta citao i generalno nidje nisu okarakterisani kao smece. Vidjecu, mozda i porucim neki od 120gb da probam to. Opet kazem, ne ocekujem da su ni blizu samsunga ali da su dosta brzi od obicnog hdd to ocekujem.
    Samsung 850 evo 250g- 92.19e
    Samsung 850 evo 120g- 61.67e
    Samsung 750 evo 120g- 47.89
    Kingston UV400 120g- 45.40e
    Kingston HyperX Fury 120g- 49.87e
    Kingston HyperX Savage 120g- 83.61e
    KingDian S280 120g- 31.44e
    KingDian S280 240g- 49.42e
    (Serija S280 im je najbrza)

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  11. #11
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ako sam te dobro shvatio naručio si "Samsung 850 evo 250g- 92.19e" sa aliexpressa i zbog razlike od 4-5 eura si se odrekao garancije ostvarive u CG jer je taj disk kod mene ispod 100 eura, sa garancijom. Da ne pominjem čekanje od mjesec dana dok stigne u CG, valjda u ispravnom stanju.
    Last edited by sasa.mne; 15-09-16 at 11:20.
    [email protected]
    067/518-983
    IT Market: pitajte, zovite, p.m.-ujte, e-mail-ujte

  12. #12
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sasa.mne View Post
    Ako sam te dobro shvatio naručio si "Samsung 850 evo 250g- 92.19e" sa aliexpressa i zbog razlike od 4-5 eura si se odrekao garancije ostvarive u CG jer je taj disk kod mene ispod 100 eura, sa garancijom. Da ne pominjem čekanje od mjesec dana dok stigne u CG, valjda u ispravnom stanju.
    3 dana dojc i da ostavi konobaru po 30 centi, a makse sale ol' :P
    946.eq

  13. #13
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Budva
    Posts
    1,185
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by qpina View Post
    Zacudio sam se da Fury i Savage ne vaze za neke munje!?
    Fury serija Kingston-a nije nesto bog zna,cak je HyperX 3K koji je stariji model bolji je od njega.Savage serija ssd-a ima veoma mocan kontroler ali kad sam kupovao Samsung ssd razmisljao sam se oko Kingston Savage-a ali nije bio uradjen dobar firware za njega tako da te performanse koje je u opisu nudio na njihovom sajtu nisu bile ostvarljive u praksi,ne znam da li su u medjuvremenu izbacili novi firmware mada cisto sumnjam znajuci da Kingston slabo azurira nove firmware za njihove ssd-ove,a kad ih i odradi u vecini slucajeva taj novi firmware moras trazit po forumima!Ne znam da li su u medjuvremenu to ispravili kako valja.

    Quote Originally Posted by sasa.mne View Post
    Ako sam te dobro shvatio naručio si "Samsung 850 evo 250g- 92.19e" sa aliexpressa i zbog razlike od 4-5 eura si se odrekao garancije ostvarive u CG jer je taj disk kod mene ispod 100 eura, sa garancijom. Da ne pominjem čekanje od mjesec dana dok stigne u CG, valjda u ispravnom stanju.
    U potpunosti se slazem,VELIKI pozdrav za tebe Sale!!!
    P.S. Onaj 850Evo sto sam uzeo kod tebe radi ka zmaj,munja nebeska!:encouragement:

  14. #14
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pekmen View Post
    3 dana dojc i da ostavi konobaru po 30 centi, a makse sale ol' :P
    Zaboravljate 1 euro poštaru. Dakle 2 dana dojč.
    Ali evo svima koji hoće jeftinije ssd - KingDian S280 120g- 31.44e ! Eto ima u Kinu jeftinije. Manje smaranja po forumu. I to je prilično brz SSD.
    Mada ja nikako ne razumijem štednju od 10 eura ovdje.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Budva
    Posts
    1,185
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dukileus View Post
    Zaboravljate 1 euro poštaru. Dakle 2 dana dojč.
    .........................................

  16. #16
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    E vala sad ni je ne kapiram, pricasmo o kineskim prskalicama i na kraju uze Samsung 850...

    Mislio sam da uzimas visto iz zelje da probas kao sto bih ih ja uzeo da ih izmucim da vidim kako rade...i samo zbog toga...
    SSD mi je riknuo 10dana prije garancije u cg i regularno sam dobio novi, nismi ustanovili razlog crkavanja, jer je disk jednostavno bio mrtav, ali sam uredno dobio novi. Receno mi je da im je prvi put dosao neko sa mrtvim ssd, na njega mi je bio samo OS sve ostalo na par hdd... Meni je garancija bitna pa i kad tetris kupujem

    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    Hellblazer...

  17. #17
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Budva
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sasa.mne View Post
    Ako sam te dobro shvatio naručio si "Samsung 850 evo 250g- 92.19e" sa aliexpressa i zbog razlike od 4-5 eura si se odrekao garancije ostvarive u CG jer je taj disk kod mene ispod 100 eura, sa garancijom. Da ne pominjem čekanje od mjesec dana dok stigne u CG, valjda u ispravnom stanju.
    Ni na kraj pameti mi nije bilo da bi se taj disk mogao naci odje za te pare. Nisam upucen kako se krecu cijene kod tebe...Vodio sam se time sto je kolega rekao da je kupio za oko 80e 120gb iako je to bilo prije dvije god nisam mislio da je tako malo razlika. U svakom slucaju opustite se momci, nista strasno se nije desilo zaboga! Ne morate da reagujete kao da ste popili svu pamet ovoga svijeta. Slijedeci put cu kontaktirati tebe Sasa da te pitam za cijenu kako bih sto bolje prosao! :-)

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  18. #18
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Budva
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mindcircus View Post
    E vala sad ni je ne kapiram, pricasmo o kineskim prskalicama i na kraju uze Samsung 850...

    Mislio sam da uzimas visto iz zelje da probas kao sto bih ih ja uzeo da ih izmucim da vidim kako rade...i samo zbog toga...
    SSD mi je riknuo 10dana prije garancije u cg i regularno sam dobio novi, nismi ustanovili razlog crkavanja, jer je disk jednostavno bio mrtav, ali sam uredno dobio novi. Receno mi je da im je prvi put dosao neko sa mrtvim ssd, na njega mi je bio samo OS sve ostalo na par hdd... Meni je garancija bitna pa i kad tetris kupujem

    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    Pa ne vidim sta ti nije jasno. "Evo" sam uzeo za sebe naravno a ne da ga prodam ubrzo. Ovo ce biti moj prvi ssd.
    Ja bih volio da neki od tih ssd radi dobro. Ipak cu ostaviti nekom drugom da to proba i bas me interesuje kako ce se pokazati. Iako sam vidio da je bilo narudzbi iz Crne Gore, mozda taj neko ne prati forum ili nece da kaze.

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    Last edited by qpina; 16-09-16 at 06:34.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,065
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,355
    Thanked in
    1,879 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mindcircus View Post
    E vala sad ni je ne kapiram, pricasmo o kineskim prskalicama i na kraju uze Samsung 850...

    Mislio sam da uzimas visto iz zelje da probas kao sto bih ih ja uzeo da ih izmucim da vidim kako rade...i samo zbog toga...
    SSD mi je riknuo 10dana prije garancije u cg i regularno sam dobio novi, nismi ustanovili razlog crkavanja, jer je disk jednostavno bio mrtav, ali sam uredno dobio novi. Receno mi je da im je prvi put dosao neko sa mrtvim ssd, na njega mi je bio samo OS sve ostalo na par hdd... Meni je garancija bitna pa i kad tetris kupujem

    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    Ja sam moj reklamirao u PIN. Takođe su mi rekli da je jedan od prvih koji je crkao...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #20
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Vjerovatno ista prica za sve...
    @qpina mislio sam da uzimas kineza bas nisam znao da uzimas prvi ssd za tebe nego rekoh da ces da probas...

    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    Hellblazer...

  21. #21
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Budva
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mindcircus View Post
    Vjerovatno ista prica za sve...
    @qpina mislio sam da uzimas kineza bas nisam znao da uzimas prvi ssd za tebe nego rekoh da ces da probas...

    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    Valjao bi mi takav ssd, objasnio sam zbog cega. Sasvim neplanirano sam odlucio da uzmem EVO jer sam skoro jedan HDD od 500gb uzeo odje prije nedelju dana, mozda pamtis, momak ga je za 20e dao, Seagate. Ali citajuci o toj temi opasno sam se zagrijao pa sam se odlucio da uzmem za sebe jedan.
    Nadao sam se da ce neko napisati par rijeci iz licnog iskustva ali jbg. Mora da je ono po Aliju dje stoji da je kupovina iz CG neka greska.... ;-)

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •