Quote Originally Posted by Samotnjak View Post
Kakve veze ima vjeroispovijest s narodnošću? Po jezičnoj teoriji smo ionako svi mi Srbi, bez obzira na vjeru. Svi štokavci su Srbi, kajkavci su Slovenci, samo čakavci su Hrvati. Štokavski je srpski jezik, kajkavski slovenski. Samo je čakavski hrvatski jezik. Svi koji govore štokavskim stoga govore srpskim, dakle Srbi su. Srbi katolici, Srbi pravoslavni kršćani, Srbi muslimani, Srbi ateisti i ostali Srbi. Na Biševu sam slušao kako konobarica u kuhinji brzo govori čakavskim, ništa nisam razumio. Kao da je poljski. Čakavski s Korčule već puno lakše razumijem, ali kad se govori brzo i taj čak ne razumijem.

Mljet je jedini veliki jadranski otok čiji su stanovnici štokavci, dakle srpski otok. Svi ostali otoci su čakavski, dakle hrvatski. Mljet je štokavski, a Lastovo i Korčula čakavski. Znači, Mljećani su Srbi, a Lastovci Hrvati. Na polovini Pelješca bližoj Dubrovniku govori se štokavskim (i)jekavskim, znači srpskim jezikom. Na drugoj polovini, bližoj Korčuli, čakavskim ikavskim. Dakle, hrvatskim jezikom. Pola Pelješca je srpsko, a pola hrvatsko. Dubrovnik je srpski, a Korčula hrvatska. Zamijetio sam kako na Korčuli ljudi i danas u svakodnevnom životu govore čakavskim, i učenici na školskim odmorima. Nije hrvatski izumro, iako je srpski jedini službeni jezik u Hrvatskoj.

Sto odma ne kazes da je sve srpsko i da skratimo pricu, dakle puske u sake pa pokusajte ponovo jer ocigledno niko nece da vam ustupi nista na osnovu te vase price.