Page 5 of 9 FirstFirst 123456789 LastLast
Results 101 to 125 of 221

Thread: Kultura stanovanja i međukomšijski odnosi

  1. #101
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Dajte mi neko mjesto u opštini PG da zavedem red za mjesec dana. E kako bi doveo u red ove što se snebivaju...

  2. #102
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa nađi nekoga ko želi da pokrene situaciju da se uredi malo. Potrebno je samo pokrenuti se. Neće se promijeniti samo od sebe. Ja sam nakon par mjeseci uvidio da nikoga nije briga prije nego smo se organizovali. Ljudi nisu htjeli da plaćaju sirotu čistačicu 3 eura mjesečno, nalazili su joj mane iako je sve radila korektno a onda je napustila zbog par nesoja. Da ne pričam da smo prije nego smo formirali skupštinu stanara i dobili upravnika, skupljali pare za video nadzor. Ljudi koji iznajmljuju stanove a koji žive van PG i imaju po 2 stana, najveću su frku pravili da izdvoje 20 eura kao da daju bubreg a ne 20 eura a pritom su puni kao brodovi. Sada upravnik fino angažuje advokata pa ovi rožajci koji su pokupovali po 5 stanova u nekim zgardaama a žive u USA i odbijaju da plaćaju, sudski sve riješimo. Bilo je čak slučajeva đe momak koji ima poslovni prostor dolazi na vrata svih stanara da moli da mu potpišemo da ne plaća održavanje 5 eura mjesečno, lik koji ima 4 nekretnine. Slika našeg jada.
    nemam kad ve čitati jer vas je dosta pisalo posle ovoga posta, nego samo kratko pa ću posle opširno...imamo upravnika, moj čojek je upravnik, znači nema pomoći kod nekih ljudi....zamisli kad je ogroman problem ispao sa kanalizacijom i pošto mi suprug ima sjajnu saradnju sa agencijom za stanovanje poslali su ekipu radovi procijenjeni na par hiljada eura (zajednička kanalizacija je u pitanju, ne nečija posebno) i oni su nam to umanjili onoliko koliko je zakonski održivo, dali na nekoliko mjeseci da se plati, od vrta do vrata upravnik išao objašnjavao, molio da razumiju, da uplate, svi pristali i sad neće da plate kad je riješen problem...a trebalo je svaki stan po 100 eura da da iz tri mjeseca....i sad frka, pukao mu je film i sad ćemo sve zakonske mjere da potegnemo pa nek se puše! Ne možeš da vjeruješ koliko su ljudi bezobrazni i neodgovorni
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #103
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    nemam kad ve čitati jer vas je dosta pisalo posle ovoga posta, nego samo kratko pa ću posle opširno...imamo upravnika, moj čojek je upravnik, znači nema pomoći kod nekih ljudi....zamisli kad je ogroman problem ispao sa kanalizacijom i pošto mi suprug ima sjajnu saradnju sa agencijom za stanovanje poslali su ekipu radovi procijenjeni na par hiljada eura (zajednička kanalizacija je u pitanju, ne nečija posebno) i oni su nam to umanjili onoliko koliko je zakonski održivo, dali na nekoliko mjeseci da se plati, od vrta do vrata upravnik išao objašnjavao, molio da razumiju, da uplate, svi pristali i sad neće da plate kad je riješen problem...a trebalo je svaki stan po 100 eura da da iz tri mjeseca....i sad frka, pukao mu je film i sad ćemo sve zakonske mjere da potegnemo pa nek se puše! Ne možeš da vjeruješ koliko su ljudi bezobrazni i neodgovorni
    Katastrofa. Mislim da je ovaj primjer ne tako rijedak i tipičan je za današnji polusvijet sa kojim smo okruženi. Nama u ulazu je sve pod konac ali kada se objavi spisak stanara sa izvještajem uplata, rashoda itd tu se najbolje vidi da samo ljudi koji IMAJU prave neki probem sa plaćanjem. To je ono što mene nervira.

  4. #104
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,038
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    nemam kad ve čitati jer vas je dosta pisalo posle ovoga posta, nego samo kratko pa ću posle opširno...imamo upravnika, moj čojek je upravnik, znači nema pomoći kod nekih ljudi....zamisli kad je ogroman problem ispao sa kanalizacijom i pošto mi suprug ima sjajnu saradnju sa agencijom za stanovanje poslali su ekipu radovi procijenjeni na par hiljada eura (zajednička kanalizacija je u pitanju, ne nečija posebno) i oni su nam to umanjili onoliko koliko je zakonski održivo, dali na nekoliko mjeseci da se plati, od vrta do vrata upravnik išao objašnjavao, molio da razumiju, da uplate, svi pristali i sad neće da plate kad je riješen problem...a trebalo je svaki stan po 100 eura da da iz tri mjeseca....i sad frka, pukao mu je film i sad ćemo sve zakonske mjere da potegnemo pa nek se puše! Ne možeš da vjeruješ koliko su ljudi bezobrazni i neodgovorni
    S ljudima je najgore. Svaka njemu cast kad je mogao da se prihvati te obaveze.
    Mom drugu je upravnik opeljesio nekoliko stanara za fasadu, mrtav ladan. Al balkanci ne bi bili balkanci kad ne bi cupnuli malo od svakog posla.

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #105
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Katastrofa. Mislim da je ovaj primjer ne tako rijedak i tipičan je za današnji polusvijet sa kojim smo okruženi. Nama u ulazu je sve pod konac ali kada se objavi spisak stanara sa izvještajem uplata, rashoda itd tu se najbolje vidi da samo ljudi koji IMAJU prave neki probem sa plaćanjem. To je ono što mene nervira.
    U mom ulazu ima 20 stanova a od toga su 10 podstanari, manje više svi podstanari redovno plaćaju za razliku od vlasnika stanova koji se prave ludi.

  6. #106
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Najjače je bilo kada sam zvao vlasnika stana kojeg izdaje lik iz Kotora. Inače ima još jedan stan u zgradi pored. Ja mu objašnjavam da smo izabrali najpovoljniju ponudu za video nadzor i da treba da svi damo po 22 eura a on veli "uh masu je to nešto, moram se sa ženom konsultovat" ... E jad ga konsultovao. Zavrsismo sve i bez takvih jadova

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  7. #107
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,038
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Sto ce njemu u kotor video nadzor u pg hahahahaah

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #108
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Da mu obiju stan ne daj Bože mpžda bi mu zatrebao snimak

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  9. #109
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,038
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    A prvi bi frku digao, ne boj se 😁

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #110
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa nađi nekoga ko želi da pokrene situaciju da se uredi malo. Potrebno je samo pokrenuti se. Neće se promijeniti samo od sebe. Ja sam nakon par mjeseci uvidio da nikoga nije briga prije nego smo se organizovali. Ljudi nisu htjeli da plaćaju sirotu čistačicu 3 eura mjesečno, nalazili su joj mane iako je sve radila korektno a onda je napustila zbog par nesoja. Da ne pričam da smo prije nego smo formirali skupštinu stanara i dobili upravnika, skupljali pare za video nadzor. Ljudi koji iznajmljuju stanove a koji žive van PG i imaju po 2 stana, najveću su frku pravili da izdvoje 20 eura kao da daju bubreg a ne 20 eura a pritom su puni kao brodovi. Sada upravnik fino angažuje advokata pa ovi rožajci koji su pokupovali po 5 stanova u nekim zgardaama a žive u USA i odbijaju da plaćaju, sudski sve riješimo. Bilo je čak slučajeva đe momak koji ima poslovni prostor dolazi na vrata svih stanara da moli da mu potpišemo da ne plaća održavanje 5 eura mjesečno, lik koji ima 4 nekretnine. Slika našeg jada.
    Evo sad malo opširnije....imali smo mi u poslednjih desetak godina nekakvu jadnu skupštinu stanara ali je to sve bilo bzv....prvo što niko ne dolazi na sastanke a onda se svi kao nešto bune ili im nešto smeta....uglavnom, pošto je naša zgrada u malo boljem stanju bila nego Vukovrka na Starom kad je useljena, moj suprug je dota toga "izvojevao", ljudi u agenciji su se jako trudili da pomognu bukvalno su mu uvijek i za sve izašli u suret pa su nam stavili one kandelabre oko zgrade da ova djeca mogu zimi uveče iz škole doć da ne dolaze kao u rupu, pa je "izborio" da nam kontejnere stave, pa je gradsko zelenilo donijelo sadnice, pa su postavili klupe oko zgrade, zatim se i komšije malo organizovale pa neko igralište sklepali..i onda neko polomio lampione i sijalice jer im svijetlo noću "bije" u sobu ne mogu da spavaju, drugi POLOMILI u paramparčad klupe, jer se omladina ljeti kupi na klupe i sjedi i ne da spavat ni popodne ni uveče i demolirali igralište jer im se igra fudbala tu, dolazila djeca iz drugih zgrada da igraju....i što ti da radiš pripadnicima plemena koji se sakupe 6.uveče i na to igralište naprave vatru da lože badnjak, pa u vatru ubacuju razne eksplozivne naprave....eto zato im služi dvorište, a imali smo i klanje svinja u dvorištu iz nekoliko navrata...e moj brate....ja sam rekla mom suprugu da bih im uvela nadzorni organ i svi bi tako dobili po džepu za vaku dasku na klupi koju su polomili! Interfoni su stavljeni i pošto se i sa dvorišne strane ulazi u zgradu, gospoda koja koriste ta dvorišna vrata nijesu htjela da ih zaključavaju, nego su ih ladno držali po vas dan u šir otvorena tako da je interfon i zaključan ulaz izgubio svaki smisao....ali bitno je da imamo glibavi tepihčić ispred vrata od ulaza da se vidi da se dolazi u domaćinsku kuću! Ali vjerujem da ko neće milom, moraće silom i mnogo bi mi žao bilo ao to ne bude valjano funkcionisalo, tj ako i dalje bude problem naplatiti dugovanja

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja eto nemam ni svoj stan a ne nekoliko ali razumijem da ljudi koji ne žive u tom stanu ne plaćaju puni iznos. Oni ne koriste hodnike, liftove i ostale stvari. Ne kažem da ne treba da plaćaju, već da treba da plaćaju manje nego neko ko ima 3 djeca i dva kučića...

    Sa druge strane ako izdaje taj stan onda podstanari treba da plaćaju.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    pazi, skoro uvijek podstanari žive u tim stanovima, a i da ne žive, mora se plaćati održavanje ulaza, ne misli se tu samo na korištenje stepeništa ili lifta....tom logikom nekome iz podruma ne bi trebalo uzeti novac za opravku lifta, ili ako krov zgrade prokišnjava, onaj iz podruma treba da se buni što se popravlja od njegovog novca....istom logikom, ako ovome iz podruma od svih nas kanalizacija pravi poplavu, ko ga šiša, to je u njegovom stanu? Nije baš tako! Nadam se da se slažeš.....održavanje znači, osim tekućih problema, da se riješavaju zajednički problemi oko fasada, prokišnjavanja, puanja zidova, začepljenja dimnjaka i oluka....to nam svima pravi probleme....danas možda meni veće nego tebi, ali ne znači da sjutra ti nećeš imati poplavu u špajzu, recimo, bez tvoje krivice...kao ja trenutno...dakle, nama su u zgradi zbog ogromnog nanosa lišća, golubijeg izmeta i perja, jako često začepljeni oluci i to gore na krovu napravi nekakva jezerca koja najviše štete prave stanovima u potkrovlju, jer su im plafoni horor od toga, istovremeno su zbog tog neredovnog čišćenja svega toga zbog nedosttka sredstava, popustili i neki sastavi na krovu tako da je voda probila i počela da se šunja kroz zidove, preskočila potkrovlje, na trečem spratu komšiji iznad mene napravi uvijek najstrašnij poplavu u dnevnoj sobi a meni cijeli plafon u trpezariji ima pukotinu pod koju kad kiša pada jako moram da stavim jdno tri četiri lavora u koja kapa voda...kad kiša pada danima, trpezarija je potpuno beskorisna....takodje, u špajzu je pukao zid i pošto tuda ide dimnjak, to kad ta voda krene (to je isti ovaj put, pošto kad kapa ovamo odmah nakon uru počne i u špajzu) onda mi kroz zid od špajza i kroz pločie na kuhinji, sa druge strane istog zida izbija glibava, tjcrna, garava voda....da bih to sanirala, moram da platim radove na krovu zgrade koji koštaju hiljade i hiljade eura...danas imamo probleme naša tri četiti stana na verikali ali samo je pitanje kad će ta voda naći put i do drugih stanova...e za to služi taj fond....i vjerujem da sad ipak ne misliš da niej pravedno da plaćaju oni koji ne stanuju tu....i da niejsam dana ovdje živjela ovih 17 godina, ovo bi me snašlo E da se plaća to bi već bilo sanirano, jer na računu naše zgrade bi bilo hiljade eura ovako prijatno

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    drugacije ne bi ni imali to sto imaju...
    ja mislim da im to djao popio ne valja kad su stipse....ima jedna stara "stisni ti, stisnuće bog"

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kako to misliš "ne koristi"? Ođe pričamo o vlasnicima stanova, a po zakonu gospoda koja imaju svoju nekretninu u ulazu su dužna da uplaćuju održavanje koje iznosi 20 eur centi po kvadratu. Zato je rajetno imati advokata pa fino ovi stisnuti buržuju kada se šegače sa neplaćanjem, ljusneš im tužbu i čekaš naplatu.
    uh jedva čekam da se to desi našoj zgradi!

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Po kvadratu plaćanje nije savršena mjera ali sve ostale nose mnogo više pitanja i nedoumica od nje. Drugo, to što neko ne živi u stanu je okolnost kao što je ona da u 60m2 živi sedmoro ljudi. Da se ne bi ulazilo u svaki slučaj ko koliko haba stepenice ima jedna mjera. Inače bi nam trebalo Ministarstvo za ocjenu stepena korišćenja zajedničkih prostorija. One size fits all.

    Sent from my GSXR1000 @299
    eeeee kakvih bi tu malverzacija bilo, lažvina i podmetačina....nas da nema trebalo bi nas izmisliti, jer kad neku ujdurmu napraviti treba, prvi smo

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Da mu obiju stan ne daj Bože mpžda bi mu zatrebao snimak

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    jeste i neka nego bi prvi potrčao da to traži i ne daj bože da kažeš da ne može jer nije platio mislim da bi došao sa pištoljem na vrata! PI! Imamo mi jednog lika koji nije ŽIV htio da da banku žutu za održavanje i sve se svadjao sa mojim mužem kad bi ga zvao, i desi se da mu je dolje procurelopošto u podrumu živi i odmah PRVI zove mog muža da mu zove agenciju i da mu se pomaže da to obavi! Čovjek je zvao svakih pet minuta, ometao mi je bre život, ja kažem da mome mužu medalju dati treba a ja sam pečatna kad bi umro ne bih mu pomogla, moj ludi muž je nakon obećanja njegovoga da će sad redovno plaćati zvao i molio ove iz agencije da nam umanje troškove, i sve i misliš da je nesoj platio? JOK! I opet je imao posle obraza da zove kad se desio problem...i vjerovali ili ne, čovjek je prijetio ko zna što je sve pričao nakon što je uljudno odbijen.....aooo ljudi, nemate vi pojma kakva stoka je naš narod!
    A jedan je zvao sam da mu čiste potkrovlje i ovi koje je zvao mu uzeli 200 eura i došao da traži da mu moj čojek plati te pare bez računa bez ičega ili da mu vrne ono što je on plaćao za održavanje..vjerovali ili ne, dao je do tad ravno 40 eura! Osam puta po pet! Znači osam mjeseci je platio a zgrada ima oformljenu skupđtinu više od 4 godine do tog momenta!!! No se zaHebo, imamo svaki mjesec sa sve priznanicama i potpisima eto tako, pa se vi uzdajte u obraz naših vrlih stanara

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    A prvi bi frku digao, ne boj se 

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    eto to sam taman pomislila kad vidim tvoj post....quotovah ovaj a u stvari sam htjela da ti quotujem onaj dje pitaš što se prihvatio....znaš kako....tada je to sve bilo u povoju, nijesmo imali pojma da živimo medju indijancima, a on je imao vremena, pošto je bivši upravnik bio jako zauzet i bio u radnom odnosu plus na selu imao obaveze oko roditelja to je bilo ok da se prihvati jer je kulturan čovjek, ljubazan, jako lijepu komunikaciju ima sa ljudima iz agencije i stvarno za svaki problem bukvalno istog momenta nam dodju, ali samo zato jer je on uvijek sve obaveze ispunjavao onako kako je obećao...e sad kad napusti ovo, vidjeće kako će im biti, ali mi nije žao jer ne zaslužuju bolje, sve su uništili, ne znaju brate što znači živjeti u zgradi! Ponašaju se kao da su u svom selu dje je njihovo imanje sve oko nihovoga stana! Da ne bude zabune, ima tu i intelektualaca, ima i radnika na gradjevini, vjeruj mi da razlike nema! Pa dva intelektualca su nam klupe rasformirali i polomili?! Nijesam ih vidjela samo mi je rečeno da su oni a ja bih ih LADNO prijavila da sam ih vidjela!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #111
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    I zbog ovakvih gluposti smo mi kao porodica prodali stan u tom kvartu poslije samo godinu. Kad se sjetim rasprava u porodici, jer smo prodali kucu i kupili stan tamo. Iz tih godinu dana iskustva, nema trika da bih vise ikada dijelio vrata sa bilo kim

  12. #112
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    živim u komšiluku spram kojeg je karton naselje Beverly Hills

    Lupanje vratima iz sve snage u 3 ujutro, dranje, svađanje, burgijanje zorom vikendom, ljudi koji drže otvorena vrata po ceo dan pa sve čuješ ko da su ti u stanu (taj wtf momenat sam prvi put ovde videla)

    počela sam da spavam sa čepićima za uši.

    Kunem ti se, čim dođem do keša kupujem kuću koja nema komšije u krugu kilometar, da se konačno naspava ova duša napaćena
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  13. #113
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,393
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,213
    Thanked in
    1,676 Posts

    Default

    Nekultura stanovanja. O tome bi moglo do sjutra da se piše, ali moram da podijelim sa vama jedan slucaj od prije neki dan. Idem trotoarom, pored drvoreda i zgrada preko puta stare zgrade Vlade. Iz daljine uočavam nekakvu robu koja visi po drveću, tacno se vidi da je neko pobacao odozgo pa se uhvatila za one grane. I taman pomisljam, pogledaj ovu nekulturu, ali to nije sve...kako se primicem, osjecam smrad neki, kad sto je...ta roba *****va visi i ***** po ulici. Pi!
    Pi!
    Pi!
    Ne znam kako da nazovem tu gadost. Ne znam stvarno!
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  14. #114
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,393
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,213
    Thanked in
    1,676 Posts

    Default

    G*vna!
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  15. #115
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Ahahaha shvatili smo i iz prvog posta. A pi sto jes jes gadluk divljana.

    Послато са Redmi Note 2 уз помоћ Тапатока
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  16. #116
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Licno sam vidio coeka koji piša sa balkona, ali evo poceli su i da seru sad...

  17. #117
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ali kad uđu u lift sa cigaretom i onda zatekneš oblak dima unutra... Čekao sam momenat da nekog ufatim ali je to bio đed koji dolazi kod nekoga u ulazu kod nas. Toliko sam bio prodimio da sam morao da mu skrenem pažnju iako stvarno izbjegavam sa starijim ljudima da ulazim u takve diskusije. Inače, obično ljudi koji žive privatno u nekom stanu ne žele da se povinuju kulturi i redu. Možda sam imao sreću da u ulazu imam jednog nervoznog lika koji kada čuje jaču muziku ide od stana do stana i traži "izvor"

  18. #118
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko placate mjesecno odrzavanje lifta (iz ukupnog budzeta) i sta je u tu cijenu ukljuceno? Da li imate neke pogodnosti/popust kad se dogodi neki veci kvar?

  19. #119
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Koliko placate mjesecno odrzavanje lifta (iz ukupnog budzeta) i sta je u tu cijenu ukljuceno? Da li imate neke pogodnosti/popust kad se dogodi neki veci kvar?
    Mi imamo u ulazu šindlerov lift za čije održavanje je firma koja ga je prodala i ugradila tražila 50 eura. Našli smo jeftiniju varijantu, montelift mislim da se zove, oko 35 eura je održavanje ali iskreno nemam pojma što se podrazumijeva pod održavanjem jer ja sam možda dva puta vidio da su došli. Vjerovatno imaju svoju proceduru provjere stanja lifta, sajli, podmazivanja i ostalog. Dolaze brzo u slučaju kvara ali popravka zavisi od toga što mogu brzo obezbijediti od djelova...

  20. #120
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Mjesečno, za održavanje, plaćamo deset eura. I od para na računu se izdvaja za sve, za lift, čistačicu, krečenje. Za pogodnosti prilikom plaćanja kad se popravi neki veći kvar ne znam. Komšija-blagajnik reče da će početi prinudno naplaćivanje onima koji žele samo prava, a ne i obaveze.

  21. #121
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Ali zvoncicin ulaz :-D (zvončicin, zvončičin) snimajte seriju.
    Last edited by biljaneta; 06-12-16 at 07:47.

  22. #122
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Neđe ljetos se sretoh sa prijateljem iz Kanade, kaže mi on mora sam da skratim malo odmor da stignem na vrijeme da usadim travu ispred kuće. Ja naravno zbunjen i on mi objašnjava, kupio je kuću i ima rok do kada mora da sredi dvorište inače mu slijedi kazna od par hiljada dolara. Znam da je ovo naučna fantastika za nas ali eto nije loše znati što se dešava u civilizovanim zemljama.

  23. #123
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,038
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Desava se da ne mozes ni kucu "posadit" dje je tebi volja, to je samo moglo kod nas pa ulice siroke 3m, a izmedju kuca 5. Svako naselje je u pg takvo

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #124
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Neđe ljetos se sretoh sa prijateljem iz Kanade, kaže mi on mora sam da skratim malo odmor da stignem na vrijeme da usadim travu ispred kuće. Ja naravno zbunjen i on mi objašnjava, kupio je kuću i ima rok do kada mora da sredi dvorište inače mu slijedi kazna od par hiljada dolara. Znam da je ovo naučna fantastika za nas ali eto nije loše znati što se dešava u civilizovanim zemljama.
    Ti zakoni postoje svuda u SAD i Kanadi. Čak popiješ kaznu ako ti se trava osuši... U Podgorici kada je pao snijeg prije neku godinu, 80% grada je bilo paralizovano jer su se svi snebivali da se dofate lopata i očiste površine parkinga, trotoara već su mislili da to neko dođe sa strane da očisti umjesto njih. Sa druge strane u Beču u kojem živi najveći broj irvasa sa balkana uredno dobiju sa YU prevodom uputstvo sa obavezom čišćenja površine ispred stambenih jedinica, prodavnica itd... Ođe sve neki lordovi žive.

  25. #125
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sve ima svoje cari....wild beauty...

Page 5 of 9 FirstFirst 123456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Porodični odnosi
    By Bullitt in forum Ljubav
    Replies: 128
    Last Post: 06-04-21, 19:20
  2. Muško Ženski Odnosi
    By Xerxes in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 26-06-15, 21:22
  3. Odnosi RH - CG 2009.
    By bracodubrovnik in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 27
    Last Post: 08-10-09, 08:48
  4. Odnosi Balkana()?
    By PHI in forum Politika generalno
    Replies: 8
    Last Post: 20-04-08, 04:48
  5. CG-HR odnosi
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 104
    Last Post: 09-03-07, 14:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •