Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 221

Thread: Kultura stanovanja i međukomšijski odnosi

  1. #76
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Prezadovoljna sam (ovu rijec rijetko koristim) zgradom u kojoj stanujem. Imamo izuzetnog upravnika zgrade, jednog mladog porodicnog covjeka, koji sve drzi pod kontrolom i UPRAVLJA zgradom, u pravom smislu te rijeci. Ulaz je uvijek cist, i prema evidenciji uplata, vidim da skoro sve komsije redovno izmiruju obaveze za odrzavanje zgrade. Pored cistoce, nerijetko novac ulazu u neke nove "investicije", poput interfona sa magnetima, cvijeca u ulazu i ispred itd.

    Uz cistocu, u ovoj zgradi najvise cijenim mir i stanare, koji se medjusobno postuju. Na primjer, prvi komsija koji ima malo dijete, kad prodje pored mojih vrata cesto ga utisava, iako meni apsolutno ne smeta djecija graja, a da ne pricam o tome da nisam nikada vidjela nesto baceno u nasoj zgradi. Da napomenem, dobar dio mojih komsija dolazi sa oglasenog sjevera .

    Jedino negativno jeste sto nam naspram zgrade stoji jedna "fantom" zgrada koja nece izgleda nikada biti do kraja zavrsena, te pogled sa balkon i nije bas nesto. Takodje, parkinga je malo, al posudim povremeno komsijski, zauzimajuci min 2 parking mjesta :oops::hopelessness:.

    I na kraju, zaista je od velikog znacaja ko su ti komsije i na kom je nivou odrzavanje zgrade, a to su nazalost faktori koji se zanemaruju prilikom odabira stana.

    P.S. Dobra tema!
    Mogu da prepišem tvoj komentar. Ja u zetagradnjinom bloku zgrada ne mogu naći ulaz da izgleda loše, sve je pod konac. Valjda par lijepih primjera održavanja je podstaklo ostale ulaze i stanare da se organizuju, da imaju upravnika, uredno održavanje. Tako recimo svaki ulaz ima cvijeće, sve okolo je sređeno, čisto. Ulazi su svi sa interfonom i kodiranim ključevima, nema išaranih zidova. Neki ulazi imaju i slike okačene na zidovima koje su slikala djeca. Ponekada naš upravnik ima neke egzibicije koje mi se ne dopadnu ali ok. Važno je da kada se uđe bude čisto, da lift funkcioniše. Većina ulaza ima i video nadzor. Stanari uglavnom su mirni. Ima ponekad nekih proslava ali je izolacija ok i ne pretjeruje se. Parking fali kao i svuda ali to je već opšti problem u PG.
    Last edited by Director; 24-11-16 at 09:14.

  2. #77
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Mogu da prepišem tvoj komentar. Ja u zetagradnjinom bloku zgrada ne mogu naći ulaz da izgleda loše, sve je pod konac. Valjda par lijepih primjera održavanja je podstaklo ostale ulaze i stanare da se organizuju, da imaju upravnika, uredno održavanje. Tako recimo svaki ulaz ima cvijeće, sve okolo je sređeno, čisto. Ulazi su svi sa interfonom i kodiranim ključevima, nema išaranih zidova. Neki ulazi imaju i slike okačene na zidovima koje su slikala djeca. Ponekada naš upravnik ima neke egzibicije koje mi se ne dopadnu ali ok. Važno je da kada se uđe bude čisto, da lift funkcioniše. Većina ulaza ima i video nadzor. Stanari uglavnom su mirni. Ima ponekad nekih proslava ali je izolacija ok i ne pretjeruje se. Parking fali kao i svuda ali to je već opšti problem u PG.
    I ja moram da kažem da je u mom ulazu u Bloku 5 isto sve fenomenalno i pod kontrolom. Dvije žene vode ulaz, jedna upravnik druga predsjednik skupstine, uvijek je sve cisto i sve radi, ispred u posadili zelenilo, drvece, cvijece, sve je super, svi redovno placaju.
    Gialla come er sole, Rossa come er core mio!

    https://www.youtube.com/watch?v=K7iNbKZkY5Q

  3. #78
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    hoću da živim u vašim zgradama! Moja je horor film!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #79
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    hoću da živim u vašim zgradama! Moja je horor film!
    Pa nađi nekoga ko želi da pokrene situaciju da se uredi malo. Potrebno je samo pokrenuti se. Neće se promijeniti samo od sebe. Ja sam nakon par mjeseci uvidio da nikoga nije briga prije nego smo se organizovali. Ljudi nisu htjeli da plaćaju sirotu čistačicu 3 eura mjesečno, nalazili su joj mane iako je sve radila korektno a onda je napustila zbog par nesoja. Da ne pričam da smo prije nego smo formirali skupštinu stanara i dobili upravnika, skupljali pare za video nadzor. Ljudi koji iznajmljuju stanove a koji žive van PG i imaju po 2 stana, najveću su frku pravili da izdvoje 20 eura kao da daju bubreg a ne 20 eura a pritom su puni kao brodovi. Sada upravnik fino angažuje advokata pa ovi rožajci koji su pokupovali po 5 stanova u nekim zgardaama a žive u USA i odbijaju da plaćaju, sudski sve riješimo. Bilo je čak slučajeva đe momak koji ima poslovni prostor dolazi na vrata svih stanara da moli da mu potpišemo da ne plaća održavanje 5 eura mjesečno, lik koji ima 4 nekretnine. Slika našeg jada.

  5. #80
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa nađi nekoga ko želi da pokrene situaciju da se uredi malo. Potrebno je samo pokrenuti se. Neće se promijeniti samo od sebe. Ja sam nakon par mjeseci uvidio da nikoga nije briga prije nego smo se organizovali. Ljudi nisu htjeli da plaćaju sirotu čistačicu 3 eura mjesečno, nalazili su joj mane iako je sve radila korektno a onda je napustila zbog par nesoja. Da ne pričam da smo prije nego smo formirali skupštinu stanara i dobili upravnika, skupljali pare za video nadzor. Ljudi koji iznajmljuju stanove a koji žive van PG i imaju po 2 stana, najveću su frku pravili da izdvoje 20 eura kao da daju bubreg a ne 20 eura a pritom su puni kao brodovi. Sada upravnik fino angažuje advokata pa ovi rožajci koji su pokupovali po 5 stanova u nekim zgardaama a žive u USA i odbijaju da plaćaju, sudski sve riješimo. Bilo je čak slučajeva đe momak koji ima poslovni prostor dolazi na vrata svih stanara da moli da mu potpišemo da ne plaća održavanje 5 eura mjesečno, lik koji ima 4 nekretnine. Slika našeg jada.
    Najjaci su mi ti sto ne bi nista placali. Kad sam se ja uselila, dogovoreno je po kvadraturi da se placa i prva se pobunila zena koja ima stan od 100m2, a ne zivi u njemu. Ja ne razumijem da neko ko zivi u svom stanu, ima nekoliko nekretnina, pritom radi, a vjecito vuce prethodne dugove na racunima. Nama se iselio gospodin koji je po ulazu ostavljao masne otiske cipelama, jedva su stan ocistili na sta je to licilo. Sad je dosla svekrva/tasta kod komsija sa psom koji tu i tamo popiski zid pa su joj skrenuli paznju. A inace iz tog stana niko ne umije dobar dan da kaze i ulijecu u lift da ne mozes izaci iz njega. Uglavnom, higijensko prevaspitavanje ide dobro ulaz je cist, na svakom spratu imamo cvece. Na prizemlju sat da se ne izgubimo u vrrmenu i tako komsije i dalje pitaju kako mi je maus al opet, lakse je odrzavati kad je sve novo. Kad vidim na sta lice ove stare zgrade... Ulaz, liftovi... Tacno me podsjete na ratno doba.

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #81
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Najjaci su mi ti sto ne bi nista placali. Kad sam se ja uselila, dogovoreno je po kvadraturi da se placa i prva se pobunila zena koja ima stan od 100m2, a ne zivi u njemu. Ja ne razumijem da neko ko zivi u svom stanu, ima nekoliko nekretnina, pritom radi, a vjecito vuce prethodne dugove na racunima. Nama se iselio gospodin koji je po ulazu ostavljao masne otiske cipelama, jedva su stan ocistili na sta je to licilo. Sad je dosla svekrva/tasta kod komsija sa psom koji tu i tamo popiski zid pa su joj skrenuli paznju. A inace iz tog stana niko ne umije dobar dan da kaze i ulijecu u lift da ne mozes izaci iz njega. Uglavnom, higijensko prevaspitavanje ide dobro ulaz je cist, na svakom spratu imamo cvece. Na prizemlju sat da se ne izgubimo u vrrmenu i tako komsije i dalje pitaju kako mi je maus al opet, lakse je odrzavati kad je sve novo. Kad vidim na sta lice ove stare zgrade... Ulaz, liftovi... Tacno me podsjete na ratno doba.

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Obraza bez, takvi su to likovi.

  7. #82
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Obraza bez, takvi su to likovi.
    Pa najvece stipse su oni koji najvise imaju mislim, stipse za sve okolo samo ne za sebe.

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,828
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Ja eto nemam ni svoj stan a ne nekoliko ali razumijem da ljudi koji ne žive u tom stanu ne plaćaju puni iznos. Oni ne koriste hodnike, liftove i ostale stvari. Ne kažem da ne treba da plaćaju, već da treba da plaćaju manje nego neko ko ima 3 djeca i dva kučića...

    Sa druge strane ako izdaje taj stan onda podstanari treba da plaćaju.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #84
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    to je isto kao da kažeš da ne treba da plaćaju deponiju, čistoću, vodu i struju, taj minimalac, jer ne žive tu.

  10. #85
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja eto nemam ni svoj stan a ne nekoliko ali razumijem da ljudi koji ne žive u tom stanu ne plaćaju puni iznos. Oni ne koriste hodnike, liftove i ostale stvari. Ne kažem da ne treba da plaćaju, već da treba da plaćaju manje nego neko ko ima 3 djeca i dva kučića...

    Sa druge strane ako izdaje taj stan onda podstanari treba da plaćaju.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Postujem tvoje misljenje ali smatram da iznos odrzavanja treba biti vezan iskljucivo za kvadraturu stana, kod mene je 0,2€/m2. Agencije takodje naplacuju odrzavanje po kvadraturi ulaza, a ne po broju stanara ili slicno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #86
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    svuda mora da bude 0.20. ne može preko.

  12. #87
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Pa najvece stipse su oni koji najvise imaju mislim, stipse za sve okolo samo ne za sebe.

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    drugacije ne bi ni imali to sto imaju...

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,828
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    to je isto kao da kažeš da ne treba da plaćaju deponiju, čistoću, vodu i struju, taj minimalac, jer ne žive tu.
    Ma da, sigurno je pravednije da neko plaća održavanje nečeg što ne koristi.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #89
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    drugacije ne bi ni imali to sto imaju...
    eto tako.
    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ma da, sigurno je pravednije da neko plaća održavanje nečeg što ne koristi.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    to je nešto što je zakonom određeno, bio ti tu ili ne. al odje ljudi vole da se inate pa da plaćaju sudske troškove i kamate. ne no ću ja da kažem da idem ljeti na sjever i da nisam tu pa neću plaćat, jer za to vrijeme neću prolaziti tuda. i od 20 stanova, 15 takvih, kako ćeš od 5 ostalih očistiti ulaz odozgo na dolje? čistit se mora, boravio tu ili ne, to se zove održavanje.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ma da, sigurno je pravednije da neko plaća održavanje nečeg što ne koristi.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Bugi, srećo, što ćemo s onim dažbinama na računu EPCG-a..
    Na mom mjesečnom računu, koji ne prelazi 17e, ja struje potrosim cca 2 e skupe, a oko 2,5 jeftine tarife..Ostalo su sve nekakvi prenosi, gubici na mreži, PDV-i i sl..
    Treba li da plaćam samo ta 4,5 e od računa, a ove 13 da pamtim?

    Ili kao prava ovca da platim redovno svaki račun, a dugove da nemam pored svog imena...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  16. #91
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Kako to misliš "ne koristi"? Ođe pričamo o vlasnicima stanova, a po zakonu gospoda koja imaju svoju nekretninu u ulazu su dužna da uplaćuju održavanje koje iznosi 20 eur centi po kvadratu. Zato je rajetno imati advokata pa fino ovi stisnuti buržuju kada se šegače sa neplaćanjem, ljusneš im tužbu i čekaš naplatu.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,828
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Treba da platiš ono što ti je na računu.

    @Krkna lutko, da li kod vas uspostavljaju račun za održavanje?

    Ne razumijete poentućmoje priče, već gledate iz ličnog ugla (a vjerovatno imate nekog takvog u ulazu). Uvjek je teško razumjeti drugu stranu.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,833
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Apsurd je po meni plaćati održavanje po kvadratu, iz prostog razloga što se ne održava moj stan od toliko i toliko kvadrata iz zajedničkog budžeta stanara, nego striktno iz mog, a zajedničke površine koje svi koristimo podjednako se održavaju iz zajedničkog budžeta i to je fer. Zamislite primjer đe četvoročlana familija sa kućnim ljubimcima plaća održavanje duplo manje, samo zato što žive u 60m2, u odnosu na bračni par bez djece i ljubimaca koji živi u 120m2. Pričam hipotetički, nema veze sa mnom.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  19. #94
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ne može da se plaća po članu, jer se voda (nekad) plaćala tako pa su prijavljivali manje ljudi nego što ima. sad je sve po kvadraturi, ako gledate račune.

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,833
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Rješenje je da svi plaćaju jednako, odredi se neki paušal i mirna Bačka.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  21. #96
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    pa evo riješili su. katastrofa je bilo plaćanje 0.60 po kvadratu, jer nema ulaza đe neko nije krao pare sa računa, ali nema. 20c dosta. ja od starta plaćam 9€ za 44m2. a prije toga sam plaćala 5€ u stanu od 65m2. i prihvatam to nešto što se mora kao i komunalije, kao kirija...

  22. #97
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bboliver View Post
    Postujem tvoje misljenje ali smatram da iznos odrzavanja treba biti vezan iskljucivo za kvadraturu stana, kod mene je 0,2€/m2. Agencije takodje naplacuju odrzavanje po kvadraturi ulaza, a ne po broju stanara ili slicno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zar se ne placa po kvadraturi ulaza/broj stanova. Zamisli one manje zgrade kao kuce. Svi stanovi su uglavnom 90+ kvadrata, a ulaz nema 25 kvadrata ukupno i ja treba da platim 20 eur mjesecno.
    @bugi Naravno da treba da platis. Placas i porez za nekretninu, a ne koristis je.
    Sto neko pomenu, zakupac stana ne bi trebalo da placa odrzavanje vec taj koji ga izdaje. Isto kao sto placa popravke u stanu, tako treba i to da placa

  23. #98
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Po kvadratu plaćanje nije savršena mjera ali sve ostale nose mnogo više pitanja i nedoumica od nje. Drugo, to što neko ne živi u stanu je okolnost kao što je ona da u 60m2 živi sedmoro ljudi. Da se ne bi ulazilo u svaki slučaj ko koliko haba stepenice ima jedna mjera. Inače bi nam trebalo Ministarstvo za ocjenu stepena korišćenja zajedničkih prostorija. One size fits all.

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Ako ćemo pošteno, Zakupac treba da plaća dio od mjesečnog iznosa održavanja, koji se odnosi samo na čišćenje (lupam, ako je održavanje 8 e, neka za čišćenje plaća 3 e). Ostalo, treba da plaća vlasnik stana (održavanje lifta, fasada, zamjena vrata i sl)...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Treba da platiš ono što ti je na računu.

    @Krkna lutko, da li kod vas uspostavljaju račun za održavanje?

    Ne razumijete poentućmoje priče, već gledate iz ličnog ugla (a vjerovatno imate nekog takvog u ulazu). Uvjek je teško razumjeti drugu stranu.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............

    Bugi, ja te samo pitam, da li po tvojoj logici, plaćaš cijeli račun EPCG-a ili samo ono što si ti potrošio?
    Sell the Vatican, Feed the World!

Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Porodični odnosi
    By Bullitt in forum Ljubav
    Replies: 128
    Last Post: 06-04-21, 20:20
  2. Muško Ženski Odnosi
    By Xerxes in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 26-06-15, 22:22
  3. Odnosi RH - CG 2009.
    By bracodubrovnik in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 27
    Last Post: 08-10-09, 09:48
  4. Odnosi Balkana()?
    By PHI in forum Politika generalno
    Replies: 8
    Last Post: 20-04-08, 05:48
  5. CG-HR odnosi
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 104
    Last Post: 09-03-07, 15:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •