Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 221

Thread: Kultura stanovanja i međukomšijski odnosi

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Ja sam igrom slucaja predjsednik skupstine stanara u mom ulazu. To je protokolarna funkcija, sav posao obavlja Upravnik. I prilicno dobro odradi posao. Ima 112 stanova ogroman ulaz. I 20tak poslovnih prostora.
    Ima dovoljno para na racunu, ali recimo vec smo jednom krecili cijeli ulaz. Cistacica cisti 3x nedjeljeno, za moj pojam prilicno korektno, ali imamo par dama koje su nezadovoljne cistocom. Ne znam sto ocekuju kad 400 ljudi dnevno izadju i udju iz ulaza najmanje 2 puta. E da njima istima cesto je smece bivalo ispred stana da im ne smrdi u kucu preko noci pa smo ih morali opominjat.

    Medju toliko ljudi mora da se nadje par njih kojima se sve nesto kriva i koji su nezadovoljni, i naravno ne placaju nista. Nabrojacu vam samo neke od sitnica:
    - nijesu zadovoljni izgledom prihoda i rashoda kako su istaknuti. Trebalo bi angaziovat racunovodstvenu agenciju da to izgleda bolje. Naravno da mi ne pada na pamet to da radimo. Najbolje jos revizorski izvjestaj da sastavimo.
    - Upravnik im je za sve odgovoran. Pa i za to sto djeca izvise tebe skacu. Pazite ovo, Upravnik po njima, treba da ide i prevaspitava djecu i umiruje narod po ulazu. Nego ih obavijestismo da je duznost Upranika da istakne kucni red na vidljivo mjesto sto je i uradjeno, a stanari su duzni da ga postuju. Za nepostovanje kucnog reda i njegovo sprovodjenje je nadlezna komunalna policija. Ali ne oni oce da im Upravnik smiri djecu u 12 uvece.
    - problem im je cistacica kao sto rekoh gore. I njena plata od 220eura. Zena je inace komsinica iz ulaza, ne radi nigdje, osim nekad na ugvoor, muz ne placa alimentaciju, ima kredit kcerku studenta. I oni se bune, jer zamislite ona ima toliku platu. Za 7 spratova, hodnik i prilaz od garaze joj treba najmanje 4 sata da ne stane. A kad malo odmori i da temeljno sve odradi najmanje 5. Dakle 3x nedjeljno se cisti ulaz. I niko od ovih da se zapita da nije problem u ovima te glibaju ulaz pa se 3x cisti, a neda cistacica lose radi posao.
    - najvise prozivki imamo na to dje su pare. I svaki put na skupstinu ih sve pozovem da traze upravniku da provjere izvode iz banke i racune koji pravdaju troskove ali naravno ljepse je pricat nego radit. Niko nikad da se interesovao da pogleda.
    - neko je polomio dugmad od lifta pa smo bili prinudjeni da stavimo kamere i u lift. Imamo video nadzor na svih 7 spratova, u oba lifta, na oba ulaza, hodnik i prilaz od garaze. Ni da smo Pentagon ali tako je to kad imas debile koji lome lift.,
    - Naravno kad neko nesto renovira, odmah se na fb grupu stanara proziva upravnik da podje i utisa ih. Lakse je preko tastature prozvat, nego poc i sam se izborit za buku, ili ne daj Boze pozvat komunalnu.

    A par sitnica koje meni smetaju:
    - Djeca izvise mene kao da su slonovi. I nije nikakav problem, razumijem ja treba da odrastaju. Ali njihovi roditelji ih drze budne do 2 ujutro ponekad i djeca skacu bacaju igracke. Nisam nikad zbog toga posao i encu poc, ali to je vec do roditelja i odsustva svijesti da zive u zajednici. Ljudi na stolice nemaju one podmetace nego ona skripe i razvlace po parketu. Sto drugo ocekivat od njih.
    - Gospodja izvise mene ima cvijece na balkon koje nije okrenula ka svojoj terasi nego ka spolja iako to nije dozvoljeno npr. Ubise me latice svako malo na balkon ali dobro. Zbog toga se isto nisam zalio da ne bude da sam namcor.
    - Nerijetko gospodja istrese stolnjak preko ograde. I prvom prilikom kad je vidim da to radi cu da odem gore i zamolim je da to vise ne radi.

    Ovo ostalo je podnosljivo. Jednom sam premolio jedne momke da u 2ipo zavrse proslavu rodjendana. Dolazila je i komunalna po necijoj prijavi i oni opet nastavili. U 3 ujutro sam im izgasio sklopku od garsonjere koju su iznajmili za taj event i tako prekratio sebi muke. Jer rodjendan se slavi u kafanu ne u stan. Nadam se da nisam previse namcor ispao.

    Ljudi organizujte skupstine, po zakonu svi moraju da placaju po 20 centi u PG. Sad su i poslovnim prostorima smanjili na 20 centi. I sve ih predajte advokatima i izvrsiteljima. To se vrlo lako naplacuje. Pa nema prica ja sam na prizemlje i ne koristim lift ne dam pare. Daje svako. I ko redovno placa, ima pravo da iz tog fonda trazi refundaciju u slucaju neke havarije.


    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #52
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Zar se placa alimentacija za punoljetno dijete?

    Kod nas standardno, komsija koji je pravio probleme se iselio. Sad je sve cisto.



    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #53
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je jako vazno uspostavljanje skupstine stanara - bez obzira sto ima stanara koji nece da daju centa za odrzavanje. Sad makar postoje pravni nacini da se izvrsi naplata.

    U mom ulazu je relativno sve ok, doduse ne postavljaju na oglasnoj tabli presjek prihoda i rashoda svakog mjeseca, ali je zato uredno postavljen spisak ko placa, a ko ne. Ima nekih stvarno glupavih stvarcica koje mi smetaju, tipa ne zatvaraju ulazna vrata za sobom (ona se zakoce sama, jer nije pod ravan do kraja), a onda ja u tom slucaju zakljucam za sobom. Pa ako nemas kljuc, ne mozes da izadjes iz zgrade. Stanari su mirni, ima malo narodnjaka koji odalame u sred bijela dana, ali nista strasno.

  4. #54
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Kad pomislim na naplatu hiljadu i kusur eura za hidrofor zavrti mi se kapica...Nego, kako koji komšo spušti plafon drugi počne da burgija, buši, lomi i obara zidove...za par godina ili za par zemljotresa vidimo se u čitulji.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  5. #55
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sinoc mi zvoni onaj crnac iz Dominican republic, otvorim vrata a on uperio telefon put mene, pricao sa nekim bratom od nzm sta, i lik me pita gluposti i drzi telefon in front of me(ich speking malo inglish) popizdela sam, reko spusti taj telefon avetinjo, odmah! htela da ga bijem(preko wifi) i cujem lika na phone heey kako se zoves blablabla, lupih vratima, jos bila dje jedem i sve mi mrve hljeba oko usta. Makse. Budala. Bez da budem rasista(izgleda da jesam ali ne.) Jbmti rekoh, nisam sa tvog plemena jadan, batali.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  6. #56
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A moja drugarica imala nesto slicno, dosao crnac preko puta(nisam rasista, ni ona nije) zvoni joj lik u 22 sati da je pita ima li komsinica momka(???) . Stvarno ima cudnih primata.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  7. #57
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Aooo, a zovnes ga da udje pa tiganjom po guzici. Nisam nj ja rasista vala, al bolje sto je crnac, ne bi mu tur pocrvenio

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #58
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bitno je da nismo rasisti. Tiganj, dobra idea.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  9. #59
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    A ono... Lakse zamahnes nego serpom, sto znam...

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #60
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Titograd
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kakav tiganj, prut zitki

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  11. #61
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    A ono... Lakse zamahnes nego serpom, sto znam...

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Pa da. I multipraktik ne ide. Moras kupit posle sve one djelove. Tiganj top..
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  12. #62
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Vele da ne vole siljate kapuljace i plameni krst, valja pokusat, sto znam..

  13. #63
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizel_power View Post
    Kakav tiganj, prut zitki

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    Prut zitki sam okusila kao dijete, i jos gora sam bila. Tako da tiganj je ipak prva opcija.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  14. #64
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Titograd
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Prut zitki sam okusila kao dijete, i jos gora sam bila. Tako da tiganj je ipak prva opcija.
    A ja vase zbog toga sto mi ne ide crno meso i tiganj

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  15. #65
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Vele da ne vole siljate kapuljace i plameni krst, valja pokusat, sto znam..
    Dobro ba nisam trump. I nisam rasista ponavljam.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  16. #66
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizel_power View Post
    A ja vase zbog toga sto mi ne ide crno meso i tiganj

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    nemoj bit rasista cus crno meso ne postoji. (Valjda) Ja spavam u mraku, pijem crnu kafu, ponavljam nisam rasista.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  17. #67
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    nemoj bit rasista cus crno meso ne postoji. (Valjda) Ja spavam u mraku, pijem crnu kafu, ponavljam nisam rasista.
    Komsinica bivsa tri sina ima i ovaj jedan ozenio crnkinju, a ona poludjela, nece da ih zovne da dodju, da vidi unucad, sto ce komsije rec za cokoladnu djecu, pakao.
    Ja ne znam kako neko moze mrzjet crnce, svaka kuca treba da ima bar po jednog.

    Nego, ja izlazim danas iz lifta i zena direkt na mene... Ja je pogledah ono "a poolako, zeno, da izideeem"... Dzaba, Plav je to

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #68
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Titograd
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    nemoj bit rasista cus crno meso ne postoji. (Valjda) Ja spavam u mraku, pijem crnu kafu, ponavljam nisam rasista.
    Hahaha, nijesam ni ja rasista, volim crne zene, crnu boju uopste...

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  19. #69
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je kultura stanovanja. Iako sam napisala da je lik crnac nidje veze. Sjecam se kad mi je dosao momak i CG isto se ponasao bizarno. Normalno je to. Nije navikao pa je jedno jutro otvorio prozor i pogledao nekog lika na drugi prozor i : HEEEY, AJDE NA KAFU!!!
    Lol, umrla od smijeha.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  20. #70
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Komsinica bivsa tri sina ima i ovaj jedan ozenio crnkinju, a ona poludjela, nece da ih zovne da dodju, da vidi unucad, sto ce komsije rec za cokoladnu djecu, pakao.
    Ja ne znam kako neko moze mrzjet crnce, svaka kuca treba da ima bar po jednog.

    Nego, ja izlazim danas iz lifta i zena direkt na mene... Ja je pogledah ono "a poolako, zeno, da izideeem"... Dzaba, Plav je to

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    zaboravih crnu cokoladu. Jos najzdravija.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  21. #71
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Iz iskustva, bolje je kada je stanar sto stariji. Mirni su, ne prave nikakvu buku, uvek uctivi, nisu nametljivi. Kod mene u zgradi bas ima starijih, neka zena je pre koju godinu mozda umrla u 100-oj a ova sa istog sprata kao i ja ima valjda 90. Nekad mi bude zao kad vidim kako se neki od njih jedva micu pa uzmem da im pridrzim vrata a stvarno nisu dosadni, vidi se da imaju najvise kulture. Mada stvarno niko ne pravi probleme, jedino sto neka zena, otprilike kasne 50-te/rane 60-te bas zna da mi dosadjuje pa sve gledam da je ne potrefim sto se srecom ne desava cesto. Najvise mrzim buku a zidovi kao papiri ali bar za sada nemam vise sa tim nekih problema.

  22. #72
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    sreća je da nijeste rasisti svi odreda...no ajte na temu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #73
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Titograd
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    sreća je da nijeste rasisti svi odreda...no ajte na temu
    Na vrijeme smo stali i vracamo se na temu polako

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  24. #74
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Obzirom da sam na Starom i da je zgrada relativni nova, a upravnik odlican jedini realan problem imamo sa ovim renta stanovima i stanarima sa psima koji vrse nuzdu po liftu ili ulazu. Od budzeta zgrade se ulaze u cvijece i zelenilo oko zgrade, osvjezivace vazduha, liftovi se servisiraju, zgrada se cisti. Sve u svemu prezadovoljan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    195
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Iz iskustva, bolje je kada je stanar sto stariji. Mirni su, ne prave nikakvu buku, uvek uctivi, nisu nametljivi. Kod mene u zgradi bas ima starijih, neka zena je pre koju godinu mozda umrla u 100-oj a ova sa istog sprata kao i ja ima valjda 90. Nekad mi bude zao kad vidim kako se neki od njih jedva micu pa uzmem da im pridrzim vrata a stvarno nisu dosadni, vidi se da imaju najvise kulture. Mada stvarno niko ne pravi probleme, jedino sto neka zena, otprilike kasne 50-te/rane 60-te bas zna da mi dosadjuje pa sve gledam da je ne potrefim sto se srecom ne desava cesto. Najvise mrzim buku a zidovi kao papiri ali bar za sada nemam vise sa tim nekih problema.
    Kako koji moj brajko, komsije iznad mene stariji ljudi, penzioneri... Ludaci, non stop buka, nesto pomjeraju, lupaju prozorima, vratima, do kasno u noc sjede pa kad krenu lezat iz najdubljeg sna me probude... a kad im dodju djeca sa unucima - ludnica!
    Eto tako, sa komsijama je velika lutrija pogotovo sa onim direktno iznad.


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro

Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Porodični odnosi
    By Bullitt in forum Ljubav
    Replies: 128
    Last Post: 06-04-21, 19:20
  2. Muško Ženski Odnosi
    By Xerxes in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 26-06-15, 21:22
  3. Odnosi RH - CG 2009.
    By bracodubrovnik in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 27
    Last Post: 08-10-09, 08:48
  4. Odnosi Balkana()?
    By PHI in forum Politika generalno
    Replies: 8
    Last Post: 20-04-08, 04:48
  5. CG-HR odnosi
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 104
    Last Post: 09-03-07, 14:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •