Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 221

Thread: Kultura stanovanja i međukomšijski odnosi

  1. #26
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    U mojoj zgradi neko svira klavir. Kakvo je uzivanje slusati rano izjutra ili u popodnevnim satima..
    Blago tebi. Da je meni tako.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A da prodas taj stan i odselis se negdje.
    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Recimo na sprat ispod.
    Vrlo intenzivno razmišljamo o tome...ono što me ne tješi je što je jako rijetka situacija da su ljudi zadovoljni svojim okruženjem tako da ispada da bismo opet koristiti onu narodnu "sjaši kurta da uzjaše murta"...
    Da je neko srećnije vrijeme za nas vlasnike stanova rado bih pravila kuću....ali za plac i kuću nema dovoljno

    Pošto je moja zgrada radjena u ratno vrijeme, a počelo se sa gradnjom prije ratova, to je ona zamišljena kao jedna poprilično dobra gradjevina, vrlo lijepo mjesto, položaj stanova, veličina stanova, mermerno stubište poprilično veliko, prostrani hodnici...ali to se negdje usput, od 80 i neke godine naovamo izgubilo...97. je zgrada useljena a kad je rat počeo samo su grubi radovi bili završeni...onda su sledećih 7 godina radili unutrašnje radove materijalima koji su u potpunosti bili obezbijedjeni i čekali na gradilištu kad će biti upotrijebljeni, kisnuli, goreli, smrzavali se, lomili, kralo se...epilog je kompletna drvenarija u užasno lošem stanju, parketi 70 posto truli i polomljeni a pločice su posebna priča. Ugavnom ne fali nam kvarova i muka i kad udješ u stanove, koji su izgleda stvarno jako čvrsti, vidiš da je fušeraj vladao u svakom segmentu izgradnje! Počeo je PRVOBORAC, kad se raspao PELAGONIJA nastavila do rata, onda dokrajčila- u pravom smislu te riječi- Gorica...
    Ljudi su izreda nespremni na život u zgradi gdje si prinudjen da dijeliš neke zajedničke probleme i dosta zajedničkih prostora, onaj sa djecom ne razumije one koji ih nemaju pa kad onome prvome porastu onda on ne razumije ove koji su u medjuvremenu dobili djecu...ljudi kisjele kupus u podrumu pa se ne može tamo posle Nove Godine kad se to prekisjeli ući u zgradu od smrada, jedni zovu mole koume za klupe i zelenilo oko zgrade drugi ladno razmaknu klupe i pobačaju ih (smeta im da se sjedi na klupama bi da spavaju), jedva uspiješ da namoliš za rasvjetu i kandelabre u dvorištu da mogu zimi djeca i omladina u miru prići zgradi a ne kao da su ušli u pećinu da se ponašaju i osjećaju, a onda gospoda sa prizemlja i iz podruma ladno polomi to jer im smeta svijetlo u sobe im ulazi ne mogu da spavaju?!
    Ovima u podrumu poplava od svih sa spratova, niko ne ***e živu silu neće da učestvuju u troškovima.....ovima u potkrovlju poplava od oluka zapušenih pa se spušta i nama na nižim spratovima, jok, ne zanima ove koji lično i direktno nijesu pogodjeni...namolismo da nam stave one betonske kante za otpatke ispred svakog ulaza, a naše vrle domaćice otkriše da tu mogu smeće da bacaju, što bi produžile 20 metara do kontejnera kad ne moraju?! O bušenju zorom ranom, u ponoć u vrijeme odmora da ne pričam....isto ti se vata ako poštuješ vrijeme, opet te psuju i ne razumiju kao i kad udariš u ponoć sa bušilicom....ionako te psuju! Eto tako...i dodješ pogledaš stan kao moj...lijep raspored, odlično okrenut sve je super ali kad pogledaš krive zidove, ragastove i vrata (ne znam rekoh li da nijedna kukala vrata u stanu nijesu po standardima uradjena, svaka vrata su drugih dimenzija?!) Svojevremeno je KIPS imao neku akciju, sobna vrata 45 eura ili tako nekako, mi pomislismo da bi mogli da ih zamijenimo,kad oćeš, sve mora po mjeri jer svaka rupa drugačija! Svaki svjetlarnik drugačiji I onda dodje neko sa 50 ili 60 hiljada eura i kupi stan u mojoj zgradi?! Ja sam u čudu jer ima dosta kupljenih stanova i to ne baš za male pare....recimo garsonjera od 19m2 je prodata za 24000 eura prije desetak godina maltene havarisana!
    Da ne bude zabune, mi nismo mogli da biramo, posle smo ga otkupili, inače da sam mogla ovakav stan sigurno nikad ne bih kupila
    Ne znam kakav je kvalitet gradnje u ovi novim zgradama po Starome, ali sam ulazila u nekoliko stanova u više zgrada i počev od ulaza koji su čisti kao sunce, sa cvijećem na spratovima, otiračima ( i tepisima u jednoj zgradi čak!) za noge, liftovima u kojima svira prijatna muzika, stanovi izgledaju sasvim pristojno, lijepi i sjajni parketi, odlična bravarije, ukusno posložene pločice i u kupatilu i u kuhinji, djeluje sve vrlo lijepo i što se ono kaže u vinklu, za razliku od mojih krivih zidova i prozora romboidnih
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #28
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    stoe ovo, svi zive na Stari...

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    A oni zive na konik ustvari!


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  5. #30
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Čuš Konik. Po opisu pomislih da su na Kosovu 1999. godine.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #31
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Konik no sto!

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #32
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    A oni zive na konik ustvari!


    Sent from my iPad using Tapatalk
    ho-ho-ho Konik 1

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Čuš Konik. Po opisu pomislih da su na Kosovu 1999. godine.
    :lolblue: nijesi ni svjestan koliko si blizu

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Konik no sto!

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    e e e Konik do bulevara! Od bulevara naovamo Prva graCka zona
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #33
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,293
    Thanks Thanks Given 
    394
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Iskreno ne znam što se žalite.
    U ovoj mojoj zgradi posebno ulazu sve bolesnici

    Od samog useljenja skidali su aparate za gašenje požara, vrata ulazna, crijeva za gašenje požara. Sve su ukrali što se može ukrasti. I djelove od lifta su bili ukrali
    A u ulazu narkomana na svakog drugom spratu, staraca koji su baš preludi i ne pitaju se Z glavom, pedofila. onda u garsonjeruh ih 8 boravi i sve se čuje ( stara zgrada), svira se klavir u 1-2 ujutro i tako. Ludiloo.
    A bivši upravnik nas je krao, iskusnoo.
    Ešek svega mi
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  9. #34
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ostao mi je u sjećanju jedan komšija dok sam živio u Beogradu. Roditelji su mu djelovali kao jako fini i smireni ljudi ali on... Morao je maltene svakog dana da nas počasti ultra-glasnom muzikom. Znate to je ono kada se čuje samo jedan zvuk a muzika je toliko glasna da vam se čini da se maltene zidovi tresu od nje! Meni nisu jasni ni ljudi koji po svaku cijenu moraju okolinu da počaste svojim muzičkim (ne)ukusom. Imao sam tako jednog kolegu koji čim sjedne za komp i ode na Youtube pusti ni manje ni više nego Baju Malog Knindžu (za one koji ne znaju to je onaj ekstremni nacionalista kome je naslov jednog albuma "Stan'te paše i ustaše"). Ja kada na poslu pustim muziku slušam je pomoću slušalica. A tek mi nisu jasni ljudi koji puste toliko jasnu muziku da i komšije koje su na drugom spratu mogu da ogluve od nje!

  10. #35
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jes da nije moj lično stan ali...u ovu trospratnicu,(na Stari ) koja je lijepo uradjena(na izgled pošto se u gradnju ne razumijem)komšije su mi bas fine,kultura sasvim ok,fino se javljamo, popričamo i nasmijemo vala.Komšinica do mene (kao da zna da sam iz Pješivaca) mi pozvoni pa pun tanjir smokava,groždja pa i torte. Ulaz je čist uglavnom,održava se lako pa svako bi za sebe prešao krpom mada smo u zadnja 3 mjeseca davali čistačici po 5e.Nemam se što požalit a inače ne bih dala patnju moju na balkon noću (uz pirkajuci vjetar i tišinu) za sve radosti svEta.

    Intimno,više volim kuću.

    Sent from my GT-I9070 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  11. #36
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Inimno, više volim veš. Ili ono bi volim intimni veš... Sav se permutovah.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #37
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mrš.

    Sent from my GT-I9070 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  13. #38
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nama se lift kvari barem jednom u dvije nedjelje, koliko para dadosmo za to popravljanje, pogotovo prije ovog odrzavanja, mogli smo novi ugradit svake godine.
    A povrh toga ova upravnica vjerovatno krade jer ja ne vidim da pare na ista da idu, a i to na sto idu ne moze kostat toliko koliko dobija.
    I onda kad se nesto nama desi a nije to u nadleznosti ovoga onoga, a sebi balkon napravila (ona ultra ciganska divlja gradnja sa prizemlja balkon da se napravi) i ne znam sta jos. Zato odavno ne placamo, mrs 20-30 eura treba da se daje ni zasta, kad bude na papir sta i kako aj, u drugu zgradu placamo regularno dje je ok stanje vise manje a i manje kosta odrzavanje cini mi se.

    E i iznad mene senilna dzukela sto non stop trese i baca opuske nama na balkon, cijepa drva na balkon i gaje limune i neka druga sranja pa mi sve gusteri se spustaju na balkon, takodje kostice od voca cesto nadjem, jednom cu mu bombu zafrljacit gore.
    rm -rf /

  14. #39
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,675
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default Kultura stanovanja

    Hahahahahha citam i ne vjerujem. Bas je pakao zivjet u zgradu. Cus cijepa drva na terasu hahaha
    A ja bi se pobio drugi dan da zivim u zgradu
    Evo sad sam prinudjen da zivim u zgradi jer sam u inostranstvo, jedno vece ja umoran i legao da spavam kad ispod prozora tresti juznoamericka muzika. Ajde rekoh prestace za 15 minuta, prodje pola sata i dalje tresti iz najjace. Razmisljam, ako podjem dolje a bude ih vise u kola, mozda mi budu problem pravili, Aškalije su to, ima Tramp pravo. Iznervirah se ja, sidjoh dolje, prilazim kolima kad tamo samo jedan lik od metar i zilet. Rekoh mu da ugasi to ******, jer mislim da spavam. Promumlja nesto i smanji, dok sam se popeo do stana bila je ugasena. Onda auta i svirene, a ne mogu ja to.. Jedva cekam da dodjem u kucu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Tripleta; 01-09-16 at 18:12.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Svirena? A ja citav zivot mislio sirena. S obzirom da nijesam nikad zivio u CG koje od ovo dvoje se obicno koristi?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  16. #41
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Svirena? A ja citav zivot mislio sirena. S obzirom da nijesam nikad zivio u CG koje od ovo dvoje se obicno koristi?
    pa ne kaže se da sIraš, no da sViraš :lolblue:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    A sirene sviraju.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  18. #43
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Mrš.

    Sent from my GT-I9070 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Iju.

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #44
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko mogu da vidim iz vasih postova (makar onih suvislih, ne-trolovskih ), rijetko koji od vasih ulaza ima oformljenu Skupstinu stanara, imenovanog upravnika koji vodi administraciju, finansije, raspolaze sa novcem na zajednickom racunu i ostale poslove. A kad ima, onda upravnik lopinga, ono... malo sa strane. U Podgorici funkcionise nekoliko firmi koje olaksavaju organizovanje Skupstine, vodjenje administracije i mahom solidno funkcionisu. Prosto se vidi po ulazima koji sijaju! I transparentno vode te iste finansije, jer se tacno znaju prihodi i rashodi svakog mjeseca.

    Meni licno smeta sto se ne postuje clan 20. Zakona o stanovanju i odrzavanju stambenih zgrada. Zato nam zgrade lice na najruznije golubarnike i favele, cak i one koje su gradjene u "fensi" kvartovima.

    Vika i graja djece nije problem, roditelji su. Oni su odgovorni zato sto su im djeca do poslijeponoci po ulicama, potpuno razgoropadjena (valjda od viska secera u krvi)...

  20. #45
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Hahahahahha citam i ne vjerujem. Bas je pakao zivjet u zgradu. Cus cijepa drva na terasu hahaha
    A ja bi se pobio drugi dan da zivim u zgradu
    Evo sad sam prinudjen da zivim u zgradi jer sam u inostranstvo, jedno vece ja umoran i legao da spavam kad ispod prozora tresti juznoamericka muzika. Ajde rekoh prestace za 15 minuta, prodje pola sata i dalje tresti iz najjace. Razmisljam, ako podjem dolje a bude ih vise u kola, mozda mi budu problem pravili, Aškalije su to, ima Tramp pravo. Iznervirah se ja, sidjoh dolje, prilazim kolima kad tamo samo jedan lik od metar i zilet. Rekoh mu da ugasi to ******, jer mislim da spavam. Promumlja nesto i smanji, dok sam se popeo do stana bila je ugasena. Onda auta i svirene, a ne mogu ja to.. Jedva cekam da dodjem u kucu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Quote Originally Posted by avet View Post
    Svirena? A ja citav zivot mislio sirena. S obzirom da nijesam nikad zivio u CG koje od ovo dvoje se obicno koristi?
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    pa ne kaže se da sIraš, no da sViraš :lolblue:



    Pametnome dosta.


  21. #46
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Titograd
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sreca pa zivim u maloj zgradi sa 10 stanova od kojih su 3-4 prazna uglavnom.
    Svakako kao i kod drugih vlada nesloga pa kad treba bilo sta uraditi uglavnom niko nece, pa tako imamo problem sa oronulim svetlarnikom kroz koji curi voda kada pada kisa i najvise stete imaju ljudi na prizemlju jer sva voda ide pravo dolje ali njih to ne dotice i cekaju nas gore da nesto uradimo i sve u krug. Prosle godine se radio krov i oluci i samo troje nas je ucestvovalo, opet ovi dolje kazu da ih to ne zanima. Onda ljetos bude toplo u ulazu i ovi gore otvore vrata/prozor na svetlarniku i kad pocne kisa nikome ne pada na pamet da zatvori i tako moze da prodje po par dana, dok sve ne poplavi ili kao zadnja 2 puta dok konkretno ja ne dodjem i zatvorim to. Napominjem da nisam stalno tamo, da jesam ne bih cekao poplave.
    Onda imali smo i problem sa opuscima po ulazu ali se to promijenilo nakon indirektnih prozivki prema komsiji pusacu...
    Jedan komsija u stanu imam zivotinju-psa, nije problem da se ne osjeca po malo vise, citav ulaz ponekad ali ajde izdrzava se...
    To bi bilo to, mislim da nije lose kakvih slucajeva ima...

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    A zbilja šta da uradite kada vam konstantno izvrše glave trče đeca... Od 6 ujutru do 2 ujutru... Razumijem potrebu za igranjem, ali...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #48
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    A zbilja šta da uradite kada vam konstantno izvrše glave trče đeca... Od 6 ujutru do 2 ujutru... Razumijem potrebu za igranjem, ali...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Zvati tu djecu kod sebe na stan.
    Zavoljeti djecu.
    Napraviti svoju djecu.

    Pozz

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Možda bi bilo najbolje da ih pošaljem kod tebe, osjeća se ta želja...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #50
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ja baš volim djecu i nema potrebe da mi neko šalje meni nepoznatu djecu na druženje. Ima ove poznate koja me takodje posebno voli i super bude vrijeme sa njima.

Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Porodični odnosi
    By Bullitt in forum Ljubav
    Replies: 128
    Last Post: 06-04-21, 20:20
  2. Muško Ženski Odnosi
    By Xerxes in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 26-06-15, 22:22
  3. Odnosi RH - CG 2009.
    By bracodubrovnik in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 27
    Last Post: 08-10-09, 09:48
  4. Odnosi Balkana()?
    By PHI in forum Politika generalno
    Replies: 8
    Last Post: 20-04-08, 05:48
  5. CG-HR odnosi
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 104
    Last Post: 09-03-07, 15:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •