Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 221

Thread: Kultura stanovanja i međukomšijski odnosi

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post Kultura stanovanja i međukomšijski odnosi

    Da li ste zadovoljni kulturom stanovanja u vasim stambenim objektima (zgradama)?

    Koji su najcesci problemi koji se javljaju u vasem komsiluku i da li ima svijetlih primjera?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Nijesam od onih koja pljuje i grlati, a ne mrda guzicom, kad je kultura stanovanja u našem ulazu.
    Mnim da smo jedini ulaz koji nema interfon na cijelom Starom aerodromu, jer smo stoka koja se ne može dogovorit', ni okupit', redovno se oglušujući o apele i molbe da se ka' ljudi, a onda i stanari organizujemo da sredimo ulaz. Džaba sva istaknuta obavještenja, dođe nas 7-oro i to je to.
    Ima prasadi (neću da upotrijebim drugi termin), koja 3,5 eura nijesu htjeli da plate ženi koja je dva puta neđeljno dolazila da čisti ulaz (utorkom i subotom) i zaista je svoj posao obavljala korektno.
    Do skoro su nam vrata od ulaza bila limena, a onda su Cigani, vjerovali ili ne, pokrali i skinuli sav lim, pa je opet nas 6-oro od 27 stanova u ulazu dalo novca za staklo, koje se, za divno čudo, još uvijek čuva.
    Najtužnije je što naš ulaz isključivo glibaju i urnišu stanari istog -šlajmerice koliko 'oćeš (od žute do zelene), ćikavaca, ubrusa, maramica od vlažnih, iskorišćenih, slinavih - da biraš, bude tu i slomljenih jaja, komada od bureka, valjda da se džore ne izgube od ulaznih do dvorišta, što li, flajera koji raznosači uredno služe o sandučad, a onda neko u prolazu, od ovih nabujalih pubertetskih testosterona 'ošamari' sandučad i sve se razleti...
    Fasada oronula, dvorište zaraslo, obraslo, očajno, ograda decenijama polomljena, kante za smeće egzekutirane, klupe razvaljene, a velika šteta, jer nam zgrada važi za jednu od kvalitetnijih u Podgorici (zato sam i kupila stan u istoj i pored expanzije novogradnje u kvartu), i nažalost, mi isti koji u njoj živimo ćemo joj doć' glave.
    Nemali broj puta sam čistila ulaz od stana do dvorište, išla pozadi sa velikom kesom smeća da kupim papire, pokušala da posadim neko svijeće ispred zgrade, ali nema vajde. Cvijeće je treći dan neko poskuba' ili pojeo-popasa' - ne bi me čudilo s obzirom kako se ponašaju, vjetar s južne strane zgrade nanese smeće, a mimo mene i još jedne žene sa sprata niko ne bi očistio, bez obzira što imamo čistačicu.
    Zadnja 2 mjeseca smo kako tako sklepali skupštinu stanara, odredili pre$ednika i Jovanku mu (nazdavlje joj), ali opet nas 7-8 plaća određeni iznos 0,20e/m2 i to je to.
    Mi što plaćamo smo ovce, ovi što ne plaćaju su, valjda, čobani...
    Redovno plaćam održavanje - 9 eura, a u zadnjih mjesec dana ni žena koja čisti ulaz ne dolazi.
    Ne znam što je u pitanju i da li da i dalje budem ovca, il da bježim iz stada...
    Mimo đece iz ulaza do mene i njihovih bisera, koji me redovno nasmiju i oduševljavaju (a zdušno ih podržavam, jer su to jedna vesela, razdragana i lijepo vaspitana đeca) igrajući se iza zgrade, svijetlih primjera NEMA!
    Ljuta sam na komšije, baš!
    Last edited by KRKNA; 26-08-16 at 14:02.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Srecom zivim u kucu, al mi tetka zivi blizu, u kvart iza bolnice. Ulaz joj je koliko-toliko normalan, al zgrada bruka. Neka pascad im se skuplja ispod balkona, al ono sto je meni najupecatljivije kroz citav grad kako ljudi blokiraju pola trotoara, a nerijetko i pola ulice drvima. Glavno je da on ugrije goozicu, a sto ovamo se ne moze proc, snadji se.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #4
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,471
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Skoro sam kupio stan u jednoj zgradi,starogradnja. A inace do tada sam zivio u kuci.
    Do tada sam isao u posjeti kod prijatelja u zgrada,pa nisam imao iskustva.
    Znaci zgrada ima interfon,koji ne radi (bar u moj stan),vrata ulazna su sirom otvorena non stop,domace zivotinje setaju oko ulaza i zgradu,liftom kada se spustas dolje moze najvise 3 ljudi dolje(sreca 3 sprat),zgradu odrzava zena 2 puta MJESECNO,i ako dajemo za odrzavanje mjesecno 0,10 po kvadaturi stana.
    A o higijeni stanara,necu ni da kometarisem bacaju sve po zgradi,puse u lift. Kao sto neko rece,kada je okupljanje dodje 6,7 ljudi od 50 stanova.
    Nego cuti i trpi,nadam se da ce biti bolje jer sam birao stan.
    Privuklo me u stan jer je komotan dobar raspored juzna strana,dosta je osvijetljen,ima ogrmni parking,blizu centra,ulica je slijepa pa nema mnogo saobracaja,buke.
    Vazda su rekli ne moze jare i pare,al sustini te stvari mi smetaju al ne mogu ja kulturu naroda mijenjati.

    Pisi Milijana Vako

  5. #5
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,021
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    A kad komsije renoviraju stanove, danima, od 16 do 23h, i to bez da kazu unaprijed
    Sa druge strane straha su sve najbolje stvari u životu.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ima sitnih falinki kao naprasni nedostatak novca sa racuna zajednickog fonda, ali ostalo je ok.. Ne moze drzava da trazi od naroda da narod placa a da pljacku ili nepravilnosti kontrolisu stanari, ili ne daj Boze da podizu tuzbe protiv komsije kojem se oslacilo.
    No, ...boh...
    Hvala Lepo

  7. #7
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Prezadovoljna sam (ovu rijec rijetko koristim) zgradom u kojoj stanujem. Imamo izuzetnog upravnika zgrade, jednog mladog porodicnog covjeka, koji sve drzi pod kontrolom i UPRAVLJA zgradom, u pravom smislu te rijeci. Ulaz je uvijek cist, i prema evidenciji uplata, vidim da skoro sve komsije redovno izmiruju obaveze za odrzavanje zgrade. Pored cistoce, nerijetko novac ulazu u neke nove "investicije", poput interfona sa magnetima, cvijeca u ulazu i ispred itd.

    Uz cistocu, u ovoj zgradi najvise cijenim mir i stanare, koji se medjusobno postuju. Na primjer, prvi komsija koji ima malo dijete, kad prodje pored mojih vrata cesto ga utisava, iako meni apsolutno ne smeta djecija graja, a da ne pricam o tome da nisam nikada vidjela nesto baceno u nasoj zgradi. Da napomenem, dobar dio mojih komsija dolazi sa oglasenog sjevera .

    Jedino negativno jeste sto nam naspram zgrade stoji jedna "fantom" zgrada koja nece izgleda nikada biti do kraja zavrsena, te pogled sa balkon i nije bas nesto. Takodje, parkinga je malo, al posudim povremeno komsijski, zauzimajuci min 2 parking mjesta :oops::hopelessness:.

    I na kraju, zaista je od velikog znacaja ko su ti komsije i na kom je nivou odrzavanje zgrade, a to su nazalost faktori koji se zanemaruju prilikom odabira stana.

    P.S. Dobra tema!
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Kao da opisuješ zgradu Zetagradnje na Stari Aerodrom onamo đe je FSCG srednja regija...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ ¯\_(ツ )_/¯.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,389
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    AltaMarea, to je plava zgrada Zetagradnje na Stari
    Ja kada sma došla da živim u Podgoricu bila sam šokirana NEkulturom stanovanja. Podgoričani, ne zamjerite mi ali ovo je užas, katastrofa. Ako me ikad nešto poćera odavde, to će biti to (ili muž haha).

    Živim u novoj zgradi, zgrada se stvarno lijepo održava, uredna je, stanari su ok, ali svudje izuzetaka.
    Kada vidim trešnju staza preko balkona dje sva prašina ide komšiji ispod, čim pane noć, poludim.
    Najsvježiji primjer (čak mislim da nije niko iz zgrade), ovi što nam održavaju zgradu, stavili korpe za smeće na svaki sprat ispred lifta i jednu u lift prije par dana. Juče se neko ladno da izvinete popišao u sred bijela dana u kantu i oko nje u liftu. Stoka!
    Jednom sam našla smeće iz stana bačeno u kantu u ulazni hol, i toliko me izludjelo da sam napisala poruku na papiru i bila oštra.
    Ima par djece koja uživaju da ostavlajju prljave ruke po ogledalu u liftu. Poneka bačena maramica. Ima jedna baba koja ne gasi nikad cigar i iza nje ne idem u lift. Zamislite tu bolest da ne mogu izdržati 10 sekundi vožnje liftom bez cigara.
    Ja i komšinica dijelimo ćošak hodnika, i ona bez pardona u tom ćošku medju našim vratima drži nekakav paket sa nekakvim stvarima unutra. Alo u zajednički hodnik.
    Sve su ovo sitnice spram onoga što ste vi napisali

  10. #10
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Zivim u ulazu koji ima 115 stanova. Pakao rekli bi neki. Ali nije vec naprotiv. Imamo ogroman fond koji dozvoljava da imamo portira, cistacicu, video nadzor... Nase skupstine stanara su onomad organizovale u atrijumu koncert klasicne muzike gdje su svirali studenti (djeca stanara)sa evropskih muzickih akademija.

    Ima grdnih likova kojima curi smece prilikom iznosenja po liftu, kuvaju na balkonima, itd. Ali ima i onih koji su grdji i koji tjeraju mak na konac. Sad kad je Srbija osvojila medalje bilo je ljudi koji su napravili veliki vatromet ispred zgrade. Bilo je zalbi zasto to rade, valjda ovima sto se zale nedostaju vremena kad smo znali ispaliti okvir metaka iz kucnog naoruzanja jer krace buka traje. Probudili su mi citavu porodicu i is*****rao sam ih zbog buke al ujutru sam bio cool. Ljudi se vesele. Lijepo je to. Dobra vibracija na kraju.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 27-08-16 at 14:13.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,322
    Thanked in
    2,172 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Zivim u ulazu koji ima 115 stanova. Pakao rekli bi neki. Ali nije vec naprotiv. Imamo ogroman fond koji dozvoljava da imamo portira, cistacicu, video nadzor... Nase skupstine stanara su onomad organizovale u atrijumu koncert klasicne muzike gdje su svirali studenti (djeca stanara)sa evropskih muzickih akademija.

    U koliko izbornih jedinica organizujete izbore za skupštinu stanara?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #12
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    U koliko izbornih jedinica organizujete izbore za skupštinu stanara?
    Imamo osam kantonalnih spratova i uredjeni smo po svajcarskom modelu. Sad uvodimo biometrijske kljuceve umjesto ovih do sad, radi uskladjivanja legislative sa praksom.

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #13
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zivim u neku zgradu, blago receno uzas. Cisti se ulaz(glibav vazda) jedan put mjesecno i to ofrlje. Lik izvise mene je nekakvi zombi, 40-50 kg kam da pukne, ali kad hoda? Slon. svake subote oko 20:00 usisava, a stara je zgrada pa se cuje i kad prdnes. I nzm kako zna, ali cim otvorim prozor nadje se da istrese njegovu prljavu posteljinu. Ne otvaram prozor vise a vruce je, umirem. Preko puta imam nekog crnca iz Juzne Amerike, a prozor nam je...blizu, i prica sa familijom na spanski, ali ne onaj lijepi spanski, onaj grdni, i dere se lik iz mozga, rekao bi covek ne prica na telefon, nego preko puta nedje. I non stop dolazi da mi trazi da mu napravim neke fotokopije, a nisam fotokopirnica! Ali eto uradim mu tu uslugu u nadi da ne svrati njegova djevojka jer kraj price-bez. Pa imam nekog homica narkomana skroz odozgo, (obozava me neznam zasto), i bas me ove nedelje probudio neki lik, narkoman takodje (zivim na prvom spratu) i dere se iz svog mozga, AAAAAA OTVORIIII MANU (Manu se zove ona budala na trecem, Manuel, spanac) i tako posle 15 min deranja u 1:30 ujutro radnim danom, zvala policiju. Ne volim policiju nesto posebno ali stvarno dodju za sekund(jbg, nema se posla). A slag na torti? svake godine (imam sa jedne strane vidik na ulicu) kopaju nekakve tunele, prosle isto kopali, evo sad kopaju opet tako da moram zatvorit' prozore jer sva prasina mi ulazi u sobi.

    A da... trazim drugi stan jer poludjeh!

    Blago vama u CG!
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,516
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    U mom je ulazu, cini mi se, jedini problem coek sa mog sprata i jedna familija sa dvoje male djece. Ovaj prvi vjecito nosi smece koje curi, iz kuce izadje i ostavi otiske djonova do lifta, a ovi drugi bacaju smece u korpu na spratu koja nije kontejner. Ulaz se redovno cisti, uredno je, a ovima ostavise upozorenje ove nedelje... Preko puta moje zgrade zivi romska familija, ja mislim sa 20 clanova, koja ima neko dobro pojacalo i ozvucenje pa tako s vremena na vrijeme slusam koncerte. Evo upravo ide "zasto su ti kose pobelele, druze" i tako... Cekam da se ovaj benex zatvori da konacno zimi mogu koristiti svoj parking.

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #15
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    U mom je ulazu, cini mi se, jedini problem coek sa mog sprata i jedna familija sa dvoje male djece. Ovaj prvi vjecito nosi smece koje curi, iz kuce izadje i ostavi otiske djonova do lifta, a ovi drugi bacaju smece u korpu na spratu koja nije kontejner. Ulaz se redovno cisti, uredno je, a ovima ostavise upozorenje ove nedelje... Preko puta moje zgrade zivi romska familija, ja mislim sa 20 clanova, koja ima neko dobro pojacalo i ozvucenje pa tako s vremena na vrijeme slusam koncerte. Evo upravo ide "zasto su ti kose pobelele, druze" i tako... Cekam da se ovaj benex zatvori da konacno zimi mogu koristiti svoj parking.

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Blago tebi...Boze mi oprosti xD
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  16. #16
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,516
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Blago tebi...Boze mi oprosti xD
    dobro je dok ne stave jednu na ripit.
    a naselje je ono ok... prije neku noc su se 2 momcica svadjala s pricom " sa' bi ti opalio samarcinu da mi nisi mio" dok su se druga dvojica valjala po trotoaru. sto znam, nije lose...

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #17
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahhahaha lol
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #18
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jednom su dvojica iz mog ulaza prebili nekog momka ispod prozora mi. I zvala sam opet policiju(imam aplikaciju na phone xD). Dvoje na jednoga ali nisam htela da se mijesam da ne bi bilo dvoje na dvoje xD.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,516
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    znaci i kod tebe pozoriste

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #20
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kod mene je Pump it up! vazda
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    jednom su dvojica iz mog ulaza prebili nekog momka ispod prozora mi. I zvala sam opet policiju(imam aplikaciju na phone xD). Dvoje na jednoga ali nisam htela da se mijesam da ne bi bilo dvoje na dvoje xD.
    d ne bi bilo troje na jednoga
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #22
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,358
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    2,195
    Thanked in
    1,662 Posts

    Default

    U mojoj zgradi neko svira klavir. Kakvo je uzivanje slusati rano izjutra ili u popodnevnim satima..
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    jednom su dvojica iz mog ulaza prebili nekog momka ispod prozora mi. I zvala sam opet policiju(imam aplikaciju na phone xD). Dvoje na jednoga ali nisam htela da se mijesam da ne bi bilo dvoje na dvoje xD.
    d ne bi bilo troje na jednoga

    Dje su mladi tu šala šalu stiže a sad o aktuelnom problemu, čuš mene temi- problemu, kulturi stanovanja!
    Po ovome kako smo kulturni kao komšije, učesnici u saobraćaju, gradjani ovoga grada a na kraju i kao članovi svojih porodica se može zaključiti da nam je opšta kultura na vrlo niskom nivou...preniskom!
    -Prvo što moram pomenuti jeste da u mojoj divnoj zgradi (koju bih zapalila i mislim da bi ovaj grad postao ljepše mjesto za življenje, ali čitajući ovu temu vidim da bi ova moja akcija "učiniti Podgoricu podnošljivom za život" morala biti mnogo opsežnija) žive stanari kojima smeta dječija graja?! Ja ne mogu da zamislim UM kojemu smeta dječiji smijeh i razdraganost?! Stalno ih tjeraju sa njihovih igrališta i trotoara...ja sam predložila da djeci jezike povadimo i da ih onda puštimo da se igraju?! Da se razumijemo, nemam malu djecu i nijesam lično ovime pogodjena, ali sam baš bijesna!

    -U našoj zgradi možda ima urednih i kulturnih ljudi, ali su ovi drugi toliko nekulturni da svi djelujemo kao ista istijacta stoka! Kad smo imali čistačicu, čistunice nijesu htjele da daju pare jer ona loše čisti...ok, moram reći da nije bila baš najidealnija, ali se u naše ulaze moglo ući, dolazila je jednom nedeljno a gospodje nijesu htjele vrata da joj otvore da vodu uzme a ne što drugo!
    Kad je žena otišla jer su čistunice procijenile da je glibna i da one neće da plaćaju, pa pošto je svega nas desetak u zgradi sa 4 ulaza davalo po odredjenih 5 eura za održavanje, nije više bilo sredstava i nije dolazila, ali su čistunice i dalje samo pričale a ulazi su sad RUGLO!
    Moje komšinice sa sprata i ja smo početku čistile naš sprat poprilično redovno, ali gospoda ispod nas ne čiste i onda se glib raznosi, a gospoda iznad nas redovno pljuju, bacaju opuške (znači bukvalno pet minuta nakon ribanja, kad sam sišla sprat niže da poslednji glanc udarim da mi se gore ne raznosi prljavština, vidim opušak nekoga ko je prošao minut prije!!!), smeće redovno curi, ako djeci padne sladoled ili prospu smoki majke se uopšte ne tangiraju i ne pada im na pamet da pokupe smeće iza SVOJE djece...
    Jednom se izmedju prvog i drugog sprata (ja živim na drugom) neko po***o...bukvalno sam go*** kupila i prala odatle iako je barem 5 komšija prošlo pored govneta prije no sam ga ja vidjela...a pošto je moj čojak upravnik, jedan je pozvonio na interfon da kaže da imamo govanjce izmedju spratova...)

    Interesantno je kad neko ima problem u svom stanu odmah trči kod upravnika da mu završi preko skupštine taj problem i naravno da su najglasniji i najredovniji upravo oni koji NIKAD evo 10 godina odkako je skupština stanara osnovana nijesu banku žutu dali u fond...ali su prvi da obećaju da će redovno plaćati ubuduće....ti isti se bune ka nekome ko plaća treba da se nešto završi, naravno govorimo o zaedničkim problemima kojih u našo zgradi ima mnogo, tipa puknute zajedničke cijevi, curenje kanalizacija koje su po vertikalama začepljene..nemam sad kad ali nastavak slijedi...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #24
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    A da prodas taj stan i odselis se negdje.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,322
    Thanked in
    2,172 Posts

    Default

    Recimo na sprat ispod.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 1 of 9 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Porodični odnosi
    By Bullitt in forum Ljubav
    Replies: 128
    Last Post: 06-04-21, 19:20
  2. Muško Ženski Odnosi
    By Xerxes in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 26-06-15, 21:22
  3. Odnosi RH - CG 2009.
    By bracodubrovnik in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 27
    Last Post: 08-10-09, 08:48
  4. Odnosi Balkana()?
    By PHI in forum Politika generalno
    Replies: 8
    Last Post: 20-04-08, 04:48
  5. CG-HR odnosi
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 104
    Last Post: 09-03-07, 14:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •