Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 98

Thread: Windows 10 - 100% disk usage misterija?!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default Windows 10 - 100% disk usage misterija?!

    Dakle 3 Asusa imamo u firmi. U pitanju je ASUS VivoBook Pro N752VX-GC106D. Na njima je sve licencirano (Windows 10 i dodatni software). Ovaj na kome ja radim imam par mjeseci i od starta je radio odlicno, toliko dobro da sam odustao od nabavke SSD diska jer nije bilo potrebe. Druga dva koja su stigla za kolege prije neki dan su od starta imala problem da se butuju po par minuta i da nakon sto se butuju disk usage zakuca na 100% i notebookovi rade ocajno. Spusti se taj usage posle nekog vremena ali svako malo se penje na 100% i generalno rade ocajno.

    Naravno, odmah mi na pamet pada da su stigli sa losim diskovima, testiram diskove i sve pokazuje da je u redu. Ponovim par puta cistu instalaciju, odmah zakuca na 100% bez ikakvog dodatnog software-a instaliranog, bez drivera cak.
    Ajde reko stigla neka losa serija kad juce ovaj moj koji je radio savrseno pokupio neki update, restartujem i vidim podize se presporo, ajde reko mozda instalira update u pozadini. Posle mucnog boot-a imao sam sta zateci, i meni se javlja ovo 100% zauzece

    Laptop odjednom pocinje da radi ocajno, vuce se bukvalno boot traje po nekoliko minuta. Ajde reko da nadjem koji je to update i da ga obrisem, vjerujuci da cu tako rijesiti problem medjutim u dijelu gdje je lista instaliranih updateova, pokazuje da su instalirana samo 2, sto je naravno notorna laz jer Windows 10 svako malo instalira neki update a sistem je instaliran prije nekoliko mjeseci jos. Obrisem jedan update, ovaj drugi mi ne dozvoljava, resetujem racunar i nista naravno, drzi jos zauzece, vuce se. Sjetim se system restore-a, vidim da mi je zadnja tacka prije nekoliko dana sacuvana, odlicno reko, odradim to kad novo iznenadjenje. Nisam rijesio problem a i neka to nego neke datoteke sto sam taj imao i dalje su mi na desktopu a po pravilu restore me morao vratiti na nekoliko dana prije

    Instalirao sam 8.1 i posle sat vremena koriscenja radi odlicno, nisam primijetio jace zauzece i reko da ga pregazim desetkom i tako probam da "zeznem sistem" ali djavola, nista nisam napravio. Da napomenem da sam sve probao od predloga na internetu, od gasenja windows search, superfetch i BiTS servisa pa do "Show me tips from Windows 10" Mislim, ne bi trebao nista od ovog da diram, valjda bi to trebalo sve da radi kako treba "bez otvaranja haube" ali eto, probao sam. Dzaba, ne pomaze nista. Vidim na netu da ima mnogo problema sa ovim ali bas niti jedan odgovor nisam nasao a da opisuje tacan uzrok ovog problema, a resenja se svode na ovo gasenje servisa koje sam spomenuo.

    Da li iko ima mozda jos neki predlog, poludjeh eo 3-4 dana sa ovim?
    War. War never changes.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesi probao pagefile size da podesis?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Jesam, zaboravih to da pomenem. Za min stavio 8gb rama koliko i imam a za max x2
    War. War never changes.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A da probas mozda da butujes sa nekog live cd -a linux ili nesto slicno da vidis kako radi, da nije do te tvoje instalacije windows-a? Nemam pojma, pade mi to napamet, vidjeh na google da ima raznih rjesenja, nekome pale nekom ne, ali ti si vec probao sve to...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Probao sam Windows 10 Home isti slucaj. Probao sam Windows 8.1 i Windows 7 i s obzirom da podrske za ovaj model nema sa driverima bez za 10, te po ure-uru sto sam ih cackao bez drivera su radili odlicno.
    War. War never changes.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Evo i šta kaže Resource Monitor, mada ni ovo nije reper jer se stalno mijenjaju procesi, ne zauzimaju najvise vazda isti...



    Sent from my SM-G930F
    War. War never changes.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda si probao vec da iskljucis sve opcije iz Cortane?

  8. #8
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,294
    Thanks Thanks Given 
    397
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Ja sam imao sličan problem (možda i nije) Problem sa svchost.exe . Prvo je bilo korištenje neta kada ništa ne radi pa korištenje diska kada opet ništa nije radilo. Za to moje sam rješenje našao u sledećem pa možda i ti to možeš probati.

    PS. Ove stvari koje sam naveo sam ili ja isključio ( jer sam negdje pročitao i pomogle su mi) ili su bile isključene ( pored ovih imam još par isključenih ali sam siguran da njih nisam dirao pa ih nisam ni navodio)

    Control panel - administrative tools - services i tu zaustaviš i disable sledeće stvari: Background Intelligent Transfer Services ( gasi update, ovo mi je problematično bilo sa Netom), Delivery Optimization, Internet connection sharing, Remote Registry, Routing and remote acces, Windows update, Windows search.

    Ovaj link mi je pomogao:
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Sve sam to vec probao, upravo sa toga linka, hvala u svakom slucaju, meni na zalost ni to ne pomaze

    Sent from my SM-G930F
    War. War never changes.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ja sam imao problem sa 100% cpu i rijesio updateom biosa.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    To mi je prvo palo na pamet, up to date je bios.
    War. War never changes.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ima sam isti problem sa laptopom koji uzeh i to posle dva-tri dana... stvarno sam mislio da sam maler i sve sam nesto ceprka, dokle nisam naisa na najjednostavnije rjesenje koje procitah na reddit:
    I had this issue and it seems some others encountered the bug. What fixed it for me is going to settings, system, notifications, and turning off "show me tips about Windows." I believe that was the one causing problems, though I turned all of them off besides the app notifications. System processes went back down after a restart and haven't spiked since.

    Bukvalno nije htio da se spusti ispod 95%, a sad ne prelazi 15%, bas nisam moga da vjerujem...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Pomenuo sam gore da sam probao i to Preorao sam internet uzduz i poprijeko, mislim da sam sve probao no reko eto mozda neko izmisli nesto...
    War. War never changes.

  14. #14
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Е ништа ми мрзније нема од тога. И ја сам масу тога пробао, ништа не ради.
    Мени је 8.1

    Sent from my HTC One_M8
    Sate sate sate

  15. #15
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    https://technet.microsoft.com/en-us/.../bb896653.aspx

    Probaj preko ovoga da vidis koji process koristi sta, mozda ti pomogne.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    A da ga ostaviš da radi jedno par dana u idle?

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Sve sam to vec probao, upravo sa toga linka, hvala u svakom slucaju, meni na zalost ni to ne pomaze

    Sent from my SM-G930F
    Ovo nisi trebao da radis jer ne valja gasit tako procese i servise zbog toga sto je neki lik sa youtube-a reka' da se ugase..

    Uzmi veliki fajl sa fleske recimo i kopiraj na HDD.. Udji u task manager, u DISK, poredjaj da po najvisem opadajucem i prati 'windows explorer' brzinu kopiranja tj usage diska i samim tim opada li usage diska tog procesa sto tebi 'pravi problem' .. Ako ne opada, kao sto mislim da nece onda je to greska(bug) koji sam ja rijesio na drugov notebook instaliranjem posebnog update-a koji neces dobit uz defaultni windows update niti forsiranjem dodatnih update-a sa wuauclt.exe/updatenow ..

    A druga solucija po nekoj logici, upravo mi pade na pamet, ako su to dva procesa/servisa sta li su vec gore sa slike, zamjeni im permission i stavi ih samo na citanje da ne mogu bilo kakve druge promjene da vrse na sistemu i mozda ces i tako rijesit problem

    edit: i ovo sto kaze @bugi za idle mi se cini dobrom idejom, mozdaH
    946.eq

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Probacu to sjutra vezano za kopiranje pa javljam. Sto se tice procesa, problem je sto to niau samo dva, nego su drugaciji stalno. Tako da ne mogu tacno da znam sta mi pravi problem. Do prije neki dan sam mislio da nema te stvari koje nova inatalacija ne moze da rijesi, ali eo zajebao sam se

    @Bugi, ne gase se vec par dana bas iz tog razloga sto cekam da vidim oce li se "otkocit"

    Sent from my SM-G930F
    War. War never changes.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Probacu to sjutra vezano za kopiranje pa javljam. Sto se tice procesa, problem je sto to niau samo dva, nego su drugaciji stalno. Tako da ne mogu tacno da znam sta mi pravi problem. Do prije neki dan sam mislio da nema te stvari koje nova inatalacija ne moze da rijesi, ali eo zajebao sam se

    @Bugi, ne gase se vec par dana bas iz tog razloga sto cekam da vidim oce li se "otkocit"

    Sent from my SM-G930F
    skini ubuntu, podigni live i vidi kako se ponasa.. mada na linux to mora da radi kako treba hehhh :P
    946.eq

  20. #20
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    I bez anivirusa ti je DU stalno na 100%? Iskljuci autohide taskbara da vidis hoce li se boot skratiti za pola.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Cista instalacija, bez ikakvog drivera cak, zaglavi na 100%. Nista, ostavljeni ce bit u ovlasceni servis danas, vec su bili noseni ali je odbijena garancija iz razloga sto su ispravni laptopovi i da njima radi normalmo. Slazem se da su vjerovatno ispravni ali neki konflikt sa Windows 10 postoji. S obzirom da driveri za ovaj model postoje samo za Win10 i prilagodjen je za isti, to mora da fercera bez greske. Normalno nikako ne moze biti da boot time traje po par minuta i da svako malo zakuca na 100% disk.
    War. War never changes.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,296
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    prije nego poneses laptopove na servis preporucio bih ti da za probu skines neku freskiju verziju win 10 preactivated pro ili enterprise, narezes jedan dvd i probas cistu instalaciju, bar ces znat da si sve proba sto je do tebe
    067-572270

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Mijo, probao sam i to, nasao sam verziju od prije 20 dana preaktiviranu. Ista stvar. Onda reko mozda nesto ne stima sa ovim novim verzijama pa sam nasao verziju od prosle godine. Nece.
    War. War never changes.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,296
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Svasta, nelogicno mi je da sva 3 laptopa imaju falinku, prije bih reka da je microsoft krivac za ovo. Pitanje je kako ce se servis ponasat sa ovom reklamacijom.
    067-572270

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Ja sam moj na poslu zadrzao, dok smo dva reklamirali jutros. Moj se "unormalio" tj. bootovao se jutros kao munja i reko mora da je sve ok, kad vidim da je last bios time 8.3 sekunde sto mi je i bilo i prethodnih mjeseci. Znam da nije relevantan podatak ali na laptopovima koji imaju problem taj last bios time izgleda ovako:

    War. War never changes.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cpu usage 100%
    By Nesh0 in forum Hardware
    Replies: 10
    Last Post: 31-03-11, 10:04
  2. Replies: 68
    Last Post: 01-10-07, 07:38
  3. Windows XP Install & SATA disk
    By RoNN|3 in forum Software
    Replies: 12
    Last Post: 22-07-06, 14:34
  4. CPU Usage
    By Antares in forum Software
    Replies: 20
    Last Post: 08-07-06, 08:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •