Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 98

Thread: Windows 10 - 100% disk usage misterija?!

  1. #26
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Meni se desilo na laptopu iz 2009. da Windows 8.1 x64 pravi takve probleme. Interesantno ali sa 32-bitnim Windowsom 8.1 nije bilo problema. Windows 7 je takođe radio bez problema.


    Za početak: zajebi preaktiviranu verziju Windowsa 10. Ko zna sa kakvim govnima može doći (možda upravo to pravi problem). Nađi normalan Windows 10 iso i aktiviraj ga pomoću Microsoft Toolkita.


    Drugo: Microsoft ima fin običaj da nam servira nedovršene operativne sisteme koji postanu normalni tek kada izbace određeni broj update-ova. Dovoljno je sjetiti se Viste i Milleniuma. Neki ljudi se žale da im novi Anniversary update pravi probleme. Jednostavno - možda nije do tebe ni do proizvođača laptopa nego do Microsofta. Ako ništa ne pomogne i ako te ne mrzi instaliraj Windows 8.1 x64 i vidi kako će se on ponašati.

    Program koji bih ti preporučio je Process Hacker http://processhacker.sourceforge.net/
    Može da otkrije ne samo koji proces ti burgija po hard disku već i koji servis je za to odgovoran. Program ima dosta opcija ali vrijedi mućnuti glavom i skapirati kako radi.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,803
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Oba Windowsa su licencirana, nego sam sa preaktiviranim probao kasnije. Probao sam 8.1, ne postoje driveri za njega ali ovako bez drivera pola sata je radio odlicno, zauzece diska nije prelazilo 10%. Definitivno je u Windowsu problem ali neka se ovlasceni servis bakce sa tim sada. Notebook je fenomenalan i nadam se da ce se problem rijesiti jer ga ne bi mijenjali, svi smo prezadovoljni sa njim bili dok je ferceralo to kako je i zamisljeno. Hvala svima koji su se ukljuculi u rjesavanju ovog problema, sve smo opcije potrosili
    War. War never changes.

  3. #28
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    To se rješava za 20-30 min. Pogasiš sve servise koje se pokreću sa widowsima. I pališ ih jedan po jedan sve dok ne ustanoviš koji ti pravi probleme. Već sam ti napomenuo da uključen autohide na taskbaru produžava butovanje za 15 sek na ssdu i 30 na običnom disku.

  4. #29
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Meni se desilo na laptopu iz 2009. da Windows 8.1 x64 pravi takve probleme. Interesantno ali sa 32-bitnim Windowsom 8.1 nije bilo problema. Windows 7 je takođe radio bez problema.


    Za početak: zajebi preaktiviranu verziju Windowsa 10. Ko zna sa kakvim govnima može doći (možda upravo to pravi problem). Nađi normalan Windows 10 iso i aktiviraj ga pomoću Microsoft Toolkita.


    Drugo: Microsoft ima fin običaj da nam servira nedovršene operativne sisteme koji postanu normalni tek kada izbace određeni broj update-ova. Dovoljno je sjetiti se Viste i Milleniuma. Neki ljudi se žale da im novi Anniversary update pravi probleme. Jednostavno - možda nije do tebe ni do proizvođača laptopa nego do Microsofta. Ako ništa ne pomogne i ako te ne mrzi instaliraj Windows 8.1 x64 i vidi kako će se on ponašati.

    Program koji bih ti preporučio je Process Hacker http://processhacker.sourceforge.net/
    Može da otkrije ne samo koji proces ti burgija po hard disku već i koji servis je za to odgovoran. Program ima dosta opcija ali vrijedi mućnuti glavom i skapirati kako radi.
    Ne branim MS, daleko od toga ali na bugove nisu imuni ni Osx ni Linux, i oni prorade kako treba nakon masu zakrpa.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,803
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Taskbar je zakljucan, autohide nikad ne palim ne znam odakle ti da je bio ukljucen? Pratio sam Recource Monitor, iz sekunde u sekundu drljaju razliciti servisi. Vrlo neuobicajan problem, sa racunarima sam prakticno odrastao i vjeruj mi da imam iskustva dosta. Naravno interesovalo me miljenje drugih, problem nije rijesen. Evo i po internetu, ko god da je imao taj problem rijesio ga je tako sto je nesto ugasio ili tweakovao. Dakle morala se "hauba" otvarat, a s obzirom da su licence za ove laptopove placene, ocekujem da to radi bez ikakvih prepravki uz cistu instalaciju samo. Zato sam i proslijedio laptopove ovlascenom servisu pa cemo vidjet sto ce bit
    War. War never changes.

  6. #31
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Slažem se ja da je sramota da laptop sa takvim hardverom koji košta preko 1000 eur pravi takve probleme ali može biti da je problem u lošoj seriji diskova ili rama. Na žalost često puta moramo sami da dokazujemo da je to tako jer su nam serviseri po veleprodajama takvi kakvi su. Ne bi me začudilo da vam ih opet vrate kao ispravne.

  7. #32
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default


  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,296
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    tokom godina i rabote sa kompjuterima ima sam prilike da vise puta vidim neusaglasenost hardvera i biosa kod asusovih proizvoda. obicno su maticne ploce bile problematicne i to uglavnom skuplje, nekad je rjesenje bilo apdejt biosa, nekad promjena jednog ili dva parametra i sve bi proradilo. ovo pricam iz razloga sto sam ja prodavao te uredjaje i nikad nisam isporucio kompjuter-laptop sto ne bih instalira sistem ili samo par programa i provjerio kako to sve funkcionise. taj osnovni test ni jedan zvanicni prodavac vise ne radi, uglavnom zbog legalnih zajebancija oko softvera. kad kupujete laptop u prodavnici dobijate upakovan proizvod kao da kupujete frizider recimo i prepusteni ste sebi da nadjete ko ce vam sve podesit i obezbijedit da profunkcionise kako bi trebalo.
    067-572270

  9. #34
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    [IMG][/IMG] Ovako izgleda to na mom dellu 13-7359 skylake 8GB /480 ssd sa win 10 Aniversary update. Sve besprekorno.
    Last edited by Tivatech; 26-08-16 at 12:39.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    @Tivatech
    Postoji li neki primjer da je neka verzija OSX-a bila toliko omražena koliko su bili omraženi Vista i Millenium? Da li se Apple-u desilo da mu nezadovoljni korisnici polupaju prozore na zgradi kompanije? Zar OSX nije pravljen tako da radi samo na određenom hardveru? Samim tim je lakše napraviti stabilan operativni sistem. Inače bio je neki tekst gdje se tvrdilo da Microsoft zbog pritiska menadžmenta izbaci nedovršen proizvod.

  11. #36
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    @Tivatech
    Postoji li neki primjer da je neka verzija OSX-a bila toliko omražena koliko su bili omraženi Vista i Millenium? Da li se Apple-u desilo da mu nezadovoljni korisnici polupaju prozore na zgradi kompanije? Zar OSX nije pravljen tako da radi samo na određenom hardveru? Samim tim je lakše napraviti stabilan operativni sistem. Inače bio je neki tekst gdje se tvrdilo da Microsoft zbog pritiska menadžmenta izbaci nedovršen proizvod.
    Svaka verzija OSx na početku je puna bagova i svaka je popljuvana kad se pojavila pa i El Capitan.
    10.11.0 se instalirao preko Yosemita bez problema aktuelni 10.11.5 pokrene instalaciju i nakon sat guslanja prijavi da upgrade nije uspješan i da treba da restartuješ instaler pa tako 4-5 puta. Ljudi se masovno žale na taj problem jednostavno ne pomaže ništa, iz loga se vidi da ima problema sa prepisivanjem nekih fajlova u folderima koji već imaju rw permisije , audio kextovima, dodavanjem novih fontova i sl. U tom slučaju manje iskusni korisnici mogu da se hebu. Kao što vidiš od izlaska je već 5 puta ozbiljno krpljen a uskoro će izaći i 6 velka krpa. Ja sam imao probleme druge vrste sa El Capitanom pa sam se vratio na Yosemite koji mi sad radi odlično nakon zadnje kumulativne zakrpe od 2,5 gb. Međutim, u ovoj priči je nešto drugo zanimljivo, na 8 godina starom macbooku sa C2D i 4GB rama Osx radi i dalje perfektno, naravno, ne kao na novim mašinama ali i dalje je takav mac upotrebljiv, pogotovo ako je dobro očuvan pa ubaciš 8 GB rama i SSD. Neće ni win 8.1 značajno podbaciti na takvoj platformi ali sa 10. bi već bilo značajnih problema sa nekim drajverima. Na obije platforme ćeš osjetiti "godine" kad otvoriš kretenski pretrpane stranice sa 20 GADD-ova na njoj (i addblok troši značajne resurse dok blokira addove na žalost) ali ništa bolje nećeš proći ni najnovijom mašinom baziranom na nekoj jeftinoj AMD ili celeron platformi.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Tvrdiš li da OSX (i starije i novije verzije) ima onoliko problema koliko ima Windows?

  13. #38
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Tvrdiš li da OSX (i starije i novije verzije) ima onoliko problema koliko ima Windows?
    Zavisi šta smatraš kao problem. Mnogi problemi na windowsima korisnici mogu da riješe štapom kanapom i malo cijanofiksa, na osx-u većina problema će biti riješeni kad ih Apple postavi na app store. I sam si rekao da je Apple u prednosti što razvija OS za svoju listu hardvera ali ga ta prednosti ne čini imunim na propuste, čak i veoma ozbiljne sigurnosne propuste. MS razvija windows za AMD Intel i ARM arhitekturu pa je sasvim normalno da 80K programera napravi određene propuste, jer je8i ga i da su svih 80K u jednoj kancelariji ne bi mogli da uspostave kvalitetnu komunikaciju i razmjenu informacija. Menadžeri i akcionari samo pitaju kad će, kad će, koliko ćemo zaraditi? Akvizitori koji prikupljaju reporte od beta testera kažu rano je , ovi kažu dobro je , radi, izbačajte to na tržište ne možemo više da slušamo ove iz Intela i Nvidie pa ćemo krpiti to u hodu. Ista je priča i sa Linux-om samo što si tu dajemo manje prava da pljujemo po linux zajednici zato što je besplatan.
    Last edited by Tivatech; 26-08-16 at 16:05.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Bila je neka anketa na stackoverflow (forum gdje se okupljaju programeri). Najviše se koristi OSX među programerima tog foruma (iako je OSX kao OS daleko slabije zastupljen od Windowsa). Kada sam prije par mjeseci skinuo neke tutoriale za programiranje primjetio sam da ubjedljivo najveći broj instruktora koristi OSX. Developerima je izuzetno važna stabilnost sistema i ne vjerujem da bi plaćali za apple hardver i softver zbog pomodarstva i marketinga već zato što se radi pouzdanijem i stabilnijem sistemu (nisam Apple fanboy, OSX čak i nije moj izbor za OS). Istini za volju lakše je napraviti sistem koji će raditi samo na određenom hardveru za razliku od Windowsa koji treba da radi na ko zna kakvim kombinacijama. Moje iskustvo sa konkretno Lubuntu-om (treba napomenuti da postoje distribucije koje su daleko nestabilnije od Ubuntu i Debian familije) je da je pouzdaniji od Windowsa. Neke moje kolege bi se složile sa ovim dok znam jednog koji ne bi ali je ipak na Linuxu. Znam neke ljude koji se bave IT-om i prešli su na Linux i OSX upravo zbog problema sa Windowsom. Na kraju nisam čuo da su neke verzije OSX-a toliko omražene koliko Millenium (prozvali su ga Mistake Edition) i Vista. Čuo sam da se čak i Microsoft stidi neki od ovih verzija Windowsa i željeli bi da ljudi što prije zaborave na njih jer su nanjele štetu ugledu kompanije.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Recimo ja imam pozitivno iskustvo USA Milenijumom. Mnogo mi je bolje radio nego 98.

    Takođe Vista sp2 x64 mi je bolje radila nego xp x64.

    Tako da je sve individualno, nikad nisam upoznao nikog ko je koristio paralelno i aktivno windows 98 i milenium. Sve što mogu da nađem su naklapanja klinaca kojima je to kao meni Commodore I Amiga - daleka prošlost gdje smo čuli da Commodore razbija i svi ga želimo dok je Amiga bljak.

    Takođe Vista je bila promašaj do SP2. Nakon toga radi kao i Win 7 običan.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #41
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,288
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,640
    Thanked in
    1,284 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Znam neke ljude koji se bave IT-om i prešli su na Linux i OSX upravo zbog problema sa Windowsom.
    Naravno. Ja ne mogu da shvatim da neki ljudi za Windows 10 kazu da je stabilan sistem. Kako da nazovemo Windows 10 stabilnim ako ne dozvoljava korisnicima da sami odrade pojedinacni update nego forsiraju kumulativni update koji ima tendenciju da zajebe cijelu instalaciju a otpustili su sve testere i prebacili odgovornost na Windows Insider program.

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Takođe Vista je bila promašaj do SP2. Nakon toga radi kao i Win 7 običan.
    Pa da. Dok Windows 7 dodje nesto kao nezvanicni Vista SP3.
    Last edited by VanjaTheMan; 26-08-16 at 22:27.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Windows Millenium je izašao sa velikim nedostacima i zato je dospio na hate listu. Jednostavno su u njemu vidjeli sistem koji je em bagovitiji od Win98.

    IE 5.5 je Windows Media Player su bili neke izbagovane beta verzije, mislim da je System restore imao neki bug a tu je bio i ozloglašeni PC Health (takođe izbagovan). Bezobrazno je sakriven DOS. Ja sam u Milleniumu vidio sledeće: sistem koji je izbagovan, zahtjevniji, na kome neke igre ne rade kao na Win98, sa dodatnim zezalicama koje mi ne znače mnogo i plus ne rade kako treba. Microsoft je sve ovo zakrpio poslije ali kasno, pošto je OS dospio na hate listu.

    Imaš forum na kome ljudi su pravili nezvanične zakrpe i service packove za Windows 9x familiju. Ubjedljivo najpopularniji OS za ovo je Windows 98SE

  18. #43
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Bila je neka anketa na stackoverflow (forum gdje se okupljaju programeri). Najviše se koristi OSX među programerima tog foruma (iako je OSX kao OS daleko slabije zastupljen od Windowsa). Kada sam prije par mjeseci skinuo neke tutoriale za programiranje primjetio sam da ubjedljivo najveći broj instruktora koristi OSX. Developerima je izuzetno važna stabilnost sistema i ne vjerujem da bi plaćali za apple hardver i softver zbog pomodarstva i marketinga već zato što se radi pouzdanijem i stabilnijem sistemu (nisam Apple fanboy, OSX čak i nije moj izbor za OS). Istini za volju lakše je napraviti sistem koji će raditi samo na određenom hardveru za razliku od Windowsa koji treba da radi na ko zna kakvim kombinacijama. Moje iskustvo sa konkretno Lubuntu-om (treba napomenuti da postoje distribucije koje su daleko nestabilnije od Ubuntu i Debian familije) je da je pouzdaniji od Windowsa. Neke moje kolege bi se složile sa ovim dok znam jednog koji ne bi ali je ipak na Linuxu. Znam neke ljude koji se bave IT-om i prešli su na Linux i OSX upravo zbog problema sa Windowsom. Na kraju nisam čuo da su neke verzije OSX-a toliko omražene koliko Millenium (prozvali su ga Mistake Edition) i Vista. Čuo sam da se čak i Microsoft stidi neki od ovih verzija Windowsa i željeli bi da ljudi što prije zaborave na njih jer su nanjele štetu ugledu kompanije.
    Dobro, i?

  19. #44
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Recimo ja imam pozitivno iskustvo USA Milenijumom. Mnogo mi je bolje radio nego 98.

    Takođe Vista sp2 x64 mi je bolje radila nego xp x64.

    Tako da je sve individualno, nikad nisam upoznao nikog ko je koristio paralelno i aktivno windows 98 i milenium. Sve što mogu da nađem su naklapanja klinaca kojima je to kao meni Commodore I Amiga - daleka prošlost gdje smo čuli da Commodore razbija i svi ga želimo dok je Amiga bljak.

    Takođe Vista je bila promašaj do SP2. Nakon toga radi kao i Win 7 običan.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Prvo , WMe je bio revolucija ali to klinci ne kapiraju, to je bio prvi inđekšn NT.a u windows za po doma. Himem.sys i smartdrv su integrisani u io.sys, registry baza sa strukturom kao kod windowsa NT i 2000 , DOS "izbačen" i na taj način ubrzan boot koji je kod 98 bio noćna mora ali zato nije htio da se ugasi satima :P. Je li nas Microsoft (nas na Balkanu nije 99,9 % računara je imalo piratski windows , danas je to manje, 91% ) još jednom prevario i prodao nam prototip windowsa XP ? Jeste, ali moglo im se, trebalo je para za plate. Uostalom apple prodaje prototipove telefona u milionske primjerke pa zatim izbaci "S". Po meni trebalo bi da nose oznaku FR. kao final release. No dobro, kad se tako dobro sjećate ozloglašenog Mileniuma, sijećate li se kakav ste hardver imali u to vrijeme? Koliko banki po 128MB ste imali u računaru? Vista, revolucija novog doba, da nje nije bilo ne bi bilo ni windowsa 10. Odličan je to win bio i mnogo LEP brate, dosadio je više bio XP, srećom pa je 7 brzo izašla i ona puna bagova ali update po update pa SP1 i nakraju ispade munja, možda najbolji OS koji je MS ikad napravio, a možda i nije možda nego sigurno.

  20. #45
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo ja se ne razumijem u kompjutere ali je win 7 bog i batina za sve moguce i nemoguce prije i posle njega. Cisto sa korisnicke strane.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  21. #46
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,288
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,640
    Thanked in
    1,284 Posts

    Default

    Ja sam dijete bio kad sam Windows ME imao u vrlo slabom prvom PC-ju. Ubacen je umjesto Windows 98 posle reinstalacije. Ostao mi je u lijepom sjecanju. Sjecam se da mi je najveca zanimacija bila pravljenje kvazi-animacija u MS Power Point i kako sam srecan bio kad sam otkrio da mogu to da uradim. Tad nisam znao ni sta je internet. Mada realno blage veze nemam koje su mu mane ili prednosti bile naspram Windows 98.

  22. #47
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ja sam dijete bio kad sam Windows ME imao u vrlo slabom prvom PC-ju. Ubacen je umjesto Windows 98 posle reinstalacije. Ostao mi je u lijepom sjecanju. Sjecam se da mi je najveca zanimacija bila pravljenje kvazi-animacija u MS Power Point i kako sam srecan bio kad sam otkrio da mogu to da uradim. Tad nisam znao ni sta je internet. Mada realno blage veze nemam koje su mu mane ili prednosti bile naspram Windows 98.
    Najveća mana čitaj grijeh mu je bila nekompatibilnost sa DOS programima koji su se u to vrijeme mnogo koristili , u 95, 98 si mogao u startup meniju da izabereš dos prompt only a u Me je bio izbačen. Nije više bilo ni exit to dos a programi koji su se pokretali u konzoli su loše izgledali, rušili su se ili su bili ekstremno spori. Bilo je potrebmno dosta peglanja da neki dos program natjeraš da radi u win Me. Da bi izaša u DOS trebao si da unutar me kreiraš dos disketu i butneš sistem sa te diskete. :courage: Bio je zabavan za entuzijaste a nepravedno popljuvan od "profesionalaca" koji su imali w2000 na raspolaganju, bio je ružan činjenica, ali brz i stabilan. Mislim da su Me najviše popljuvali "gejmeri tog doba" kad su naišli na probleme sa pokretanjem DOS igrica a FIFA , Kanter Strajk i ne znam što je bilo tada hit su radile bolje nego na 98. ali nas tetris i neke kuglice u jadu zabaviše

  23. #48
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Prvi put čujem da su igre (CS i sl) bolje radile na Milleniumu. Baš nigdje nisam naišao na taj podatak. Al se sjećam da neke igre nisu radile na Milleniumu. Meni npr Tony Hawks Skater pro nije htio da radi a Rayman 2 mi pucao iz čista mira. Counter Strike je imao bug - prsne iz čista mira a onda ako imaš Windows 98 ili ME moraš da restartuješ računar. Sa XP-om tih problema nije bilo. Igra prsne al ne moraš da restartuješ računar. DOS igre u to vrijeme (2000. godina) su se smatrale starim. To je doba igara kao što su CS, Quake 3, UT itd. Btw postoji način da se uđe u čisti DOS preko Milleniuma. Što se tiče profesionalaca tj entuzijasta eno ih na jednom forumu. Znaju više od svih nas o tim starim operativnim sistemima (ne radi se uopšte o gamerima) i najpopularniji OS među njima je Win98SE. Za DOS igre idite na vogons forume i vidjećete da ljudi sklapaju za njih mahom prastare konfiguracije (386, 486, prve Pentiume zavisnosti od igara koje žele da pokrenu). Jednostavno na tim starim mašinama te igre najbolje rade a ne na mašinama koje mogu da glatko pokrenu Win98SE i Millenium. Jednostavno DOS gameri ne smatraju Windows nešto posebno bitnim.

    Windows 98 SE je bio jako popularan sistem. Toliko da je Microsoft morao da mu produži podršku do 2006. godine. S druge strane Millenium je dobio pogrdan nadimak - Mistake Edition. Nisam čuo da korisnici Linuxa i OSX-a mrze neku verziju ovih operativnih sistema onoliko koliko su ljudi mrzili Millenium.
    Last edited by Kaz; 27-08-16 at 09:20.

  24. #49
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default


  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,064
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Rece jednom iskusan covjek: Nema instalacije dok ne izadje service pack za novi OS Microsofta
    Sto se tice problema, htjedoh pametan da se napravim i pitam da mu nije ostao cd u citacu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cpu usage 100%
    By Nesh0 in forum Hardware
    Replies: 10
    Last Post: 31-03-11, 10:04
  2. Replies: 68
    Last Post: 01-10-07, 07:38
  3. Windows XP Install & SATA disk
    By RoNN|3 in forum Software
    Replies: 12
    Last Post: 22-07-06, 14:34
  4. CPU Usage
    By Antares in forum Software
    Replies: 20
    Last Post: 08-07-06, 08:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •