Results 1 to 11 of 11

Thread: Australija- viza i ture...

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,001
    Thanks Thanks Given 
    3,243
    Thanks Thanks Received 
    5,679
    Thanked in
    2,300 Posts

    Default Australija- viza i ture...

    Prvo i osnovno- viza? Koliko je tesko ili lako dobiti turisticke vize? Popunjavam ovaj formular za visa class 600, i manje vise je slican americkom formularu. S tim da pise da bi nas mozda pozvali na intervju u Bg ako bude potrebno. Znaci nije obavezno ici licno u ambasadu?
    Valjda su USA i UK vize u pasosu olaksavajuca okolnost. Svacije iskustvo je dobrodoslo.

    Okvirni plan je da poslije Nove da planiramo put jedno 15 dana. U periodu od januara do aprila kad god bude najpovoljnije. Znaci po 2 dana u put, i ostaje nam jedno 10-11 dana tamo. Plan je za ovaj prvi put da vidimo Sidnej i Melburn.
    Gledam da nadjem cijene iz Bg za max 800e, ali to je izgleda nemoguca misija, idu od 900+e najjeftinije.
    Ispada racunica 3000-3400 za vize, prevoz i smjestaj. Plus prevoz izmedju sidneja i melburna je makar 125e po osobi.
    Dje loviti karte i smjestaj? Hotel racunamo 100e za noc, ali ako bi spustili na 70 bilo bi top.

    PS. Dobrodosli su savjeti i predlozi za australiju, a ne kako s tim parama se moze 2 godine po aziji.
    Last edited by Mojsije; 14-08-16 at 20:13.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    2 najskuplja grada si ubo Kao London cijene. Viza koliko sam upucen se vadi i dobija vrlo lako, sve je online i kosta oko ~90€. Tamo imas kolko tolko jeftine letove.
    Globetrotting

  3. #3
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Vise viza je uvjek vise sanse , nemam ti pomoc direkno za Australiju jer smo samo je iskoristili za oresjedanje ta Novi Zeland .
    Moje pravilo je tripadvisor za sve konsulracihe sta posjetiti i slicno a booking za smestaj .
    I bukvalno svaki dan ali bukvalno jurnjava ta povoljnom avio (svi moguci sajtovi) i za povoljnim hotelom .
    Sve vec znas da je bitno koliko je metro udaljen od hotela .
    Znaju da iskrsnu ok cijene .
    Viza nebi trebalo biti problem , nikako ne spominjat rodbinu ili bilo koga ako tamo znas .

    Napravi dobar plan , prostor je oooooogroman . Nadam se da se ne bojis otrovnih zivitinja . Smrtonisno otrovba hobitnica , meduza raznw ribe , pauci ,zmije itd itd . A neznas izgledom sta je ljepse od ljepseg .
    Licno to nam je bio najskuplji put i najvece razocarenje .
    Doduse Australija nije bas kao Novi Zeland srecena i uredjena ali za nase uslove je milenijum daleko .
    Nemoj da te razocaraju Aboridzini .
    A da , neznam da li je moguce finansiski vremenski i slicno uklopiti koralni greben i ronjenje jer je to zasigurno najbolje nesto iz tog dijela svijeta .

    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Po 3-4 dana Sidnej i Melburn, a onda pravac Grand Barrier Reef i Gold Coast.
    Globetrotting

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kad budem sa racunara iskucacu po nesto. Ali da se osvrnem samo na ovu brodomaketarovu opasku - Australija i Novi zeland su kao mi i albanija.
    Znaci Australija je masu cistija, uredjenija, urbano isplanirana itd. Mislim u principu to je kao da poredimo Svedsku i Norvesku ali Aus masu cistija od novog Zelanda. Kad bi recimo Auckland ili Wellington uporsdili sa vecinom EU gradova masu su prljaviji i ruzniji... u Australiji je mozes papiric da vidis na ulici, znaci ne postoji mogucnost

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  6. #6
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Gandalf ako sam dobro shvatio dio godine zivis tamo pa imas bolju sliku od nas . Ja sam bio dva dana u Sindeju i osam po Novm Zelandu . Utisak mi je bio da je Zeland sredjeniji .
    Da idem opet u te krajeve , a mislim da necu , samo bi posjetio greben ronjenje i tako to .
    Zeland mi je bio totalno turisticko razocarenje . Ali bas totalno . Naravno mnogi se nece sloziti samnom .

    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Slazem se da je NZ overhajp... ali iskreno ja turisticki ni Aus nikad ne bih posjetio... najvise zato sto je value for money 0

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,001
    Thanks Thanks Given 
    3,243
    Thanks Thanks Received 
    5,679
    Thanked in
    2,300 Posts

    Default

    Pokusavam bolje razumjeti proces aplikacije... ulogovao sam se na online aplikaciju. U toku aplikacije pitaju da li bih bio dostupan za uzivo intervju ako bude trebalo. Ok, to je jasno. Ali kad se ispuni i posalje aplikacija... kad se salje pasos i supporting dokumenta?

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  9. #9
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,001
    Thanks Thanks Given 
    3,243
    Thanks Thanks Received 
    5,679
    Thanked in
    2,300 Posts

    Default

    Preporuke za smjestaj, do 100e za noc u centru Sidneja ili blizini?

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Preporuke za smjestaj, do 100e za noc u centru Sidneja ili blizini?

    Samo airbnb i samo ovi sto vec imaju reference, nikako new property. Booking.com da te kap ubije... Smece hoteli tipa IBISA su po 80-90eur nedje bogu iza ledja
    One Ring to Rule them all...

  11. #11
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,001
    Thanks Thanks Given 
    3,243
    Thanks Thanks Received 
    5,679
    Thanked in
    2,300 Posts

    Default

    Vize dobiVene, avio karte kupljene, idemo 6-18 mart, jos samo da krenemo Smjestaj bukiran preko airbnb, stan u centru sidneja za 85e za noc. Hotela krstenih nije bilo ispod 120-130 za noc. Sad nasporije prolazi ovih 2 mjeseca iscekivanja

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Planinarske ture!
    By cpu in forum Forumaški život
    Replies: 334
    Last Post: 22-10-19, 13:14
  2. Shopping ture...
    By MeDo_JE in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 17-09-14, 16:24
  3. Australija - život i rad...?
    By MeDo_JE in forum Putovanja
    Replies: 19
    Last Post: 04-11-12, 21:31
  4. Kruzne ture
    By Titania in forum Putovanja
    Replies: 4
    Last Post: 16-08-09, 14:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •