Page 1 of 38 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 931

Thread: Brijači i oprema za brijanje

  1. #1
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default Brijači i oprema za brijanje

    Nešto unikatno i jedinstveno kod nas. Rasteretite svoj budžet na duže staze i nađite bar malo vremena za sebe.
    Obrij se ka' čoek!

    Edwin Jagger DE89L - 42eur




    Muhle R41 – 48 eur



    Merkur 34C – 56 eur




    Omega Boar Brush – 16 eur



    Arko Shaving Soap – 6 eur



    Personna Razor Blades (pakovanje / 10 komada) – 4 eur



    Polsilver Razor Blades (pakovanje / 5 komada) – 3 eur



    Derby Razor Blades (pakovanje / 5 komada) – 2,5 eur



    Cijene su fiksne!

    069157580

    Last edited by aresMD; 09-08-16 at 20:18.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka čast, prava oprema za one koji znaju šta traže.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Zdravo bio. Idemo, ovo je samo za pocetak...
    Last edited by aresMD; 10-08-16 at 21:21.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Budva
    Posts
    1,185
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aresMD View Post
    Obrij se ka' čoek!
    :-D Refresh

  5. #5
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

  6. #6
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Uz Muhle a dodje jedan zilet, takodje Muhle, ista prica vazi za Merkur (oboje su iz Njemacke), dok uz Edwina koji je iz Sheffilda (Engleska) dodje pakovanje 5 zileta od japanskog Feather a. Zilete od istog cu imati brzo na stanju (najbolji na trzistu za dobru vecinu ljudi).
    Takodje za pocetak preporucujem Edwina DE89, Muhle R41 vazi za jedan od agresivnijih brijaca na trzistu, a Merkur 34C predstavlja spoj prakticnosti i kompaktnosti. Za mnoge jedan od najboljih na svijetu.... Ako nekog zanima bilo kakav savjet vezan za ovu pricu neka slobodno pita.. U ovome sam vec godinu tako da sam upoznat prilicno sto za samo brijanje, sto za kupovinu...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Meni kao laiku koji se od 98 brije sa Mach 3 zašto je ova bolje ili nije od Mach 3 modela.

    Ne ulazim u cijenu, to me ne zanima, ima sada i novijih Macheva pa ne hajem mnogo...

    Može li se posjeći na ovo?

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #8
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Zato sto se postize efikasnije, ekonomicnije i kvalitetnije brijanje. Jedna vrsta rituala kojoj pribjegavas da bi odmorio od svega. Pricam iz licne perspektive. Ne zelim ulaziti u raspravu sa ljudima kako i zbog cega, ko zna, znat ce o cemu pricam. Naravno da se mozes posjeci, ja prvi (sve zavisi koji je zilet i brijac u pitanju) mozda u ove godinu nekih 3-4 puta.... Ali garantujem ko udje u sve ovo imat ce mnogo prijatnije i efikasnije brijanje.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    820
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Bez ikakve namjere da ikoga ubjeđujem u bilo šta moram se uključit u diskusiju i reć' svoje iskustvo (iako ovo nije mjesto za to), pa vi sami prelomite šta vam je bolje za brijanje, zdravlje i novčanik.

    Krenuću od unazad, dakle prvo novčanik.

    Više od 15 godina sam koristio Gillete Mach 3 brijač koji je radio posao (čitaj otaljavao) ali i klao po novčaniku jer sam patrone (4 kom / 13 eur) morao uzimat na svakih 6 mjeseci a brijao se na svaki drugi ili treći dan. Ako ove brojke bacimo na papir ispada da sam za 15 godina potrošio 390 eur. U jednom pakovanju žileta dođe 5 a u nekim i 10 komada a oni i vam po komadu zavisno kvaliteta istih i jačine brade mogu trajati do 4 a u nekim slučajevima i do 6 puta, pošto se vremenom tup nakon toga ih bacate. Kod nas nemate neki izbor žileta ali ono što ja koristim jesu za mene sjajni Wilkinson sword žileti u pakovanju od 5 komada a možete ih kupiti u Voliju kod Delte za euro. Žileti su nešto individulano jer ono što odgovara meni ne odgovara vama i obrnuto pa sami morate naći ono što je najbolje za vas (ništa teško, nakon 4 do 5 brendova znaćete koji vam odgovaraju a koji ne). Da nastavim sa računicom, dakle, ako se brijem svaki drugi ili treći dan ispada da se u jednoj nedelji ljudski obrijem (što se ne može reći za brijanje sa Gillete Mach 3 brijačem) 3 puta a kako godina ima 52 sedmice to množim sa 3 i dobijam 156 brijanja. Pošto mi jedan žilet traje 4 brijanja (mog'o bi i peti ali to već nije to jer je tada već tup) onih 156 dijelim sa 4 i dobijam 39 žileta odnosno 8 kutija po euro meni dobrih Wilkinson sword žileta za godinu dana, da sam se ovako brijao prethodnih 15 godina sve bi me ispalo 120 eur, malo li je !

    Sledeće, zdravlje.

    Pošto ne volim da stavljam svašta na lice posle brijanja koristim kristalni kamen neko ga zove i stipsa (koristili su ga u još u staroj Grčkoj, 100% je prirodan i ne sadrži nikakvu hemiju) koji zatvora pore na licu i daje vam povratnu informaciju o brijanju: ako pecka brijanje je loše a razlozi mogu biti loši žileti ili loše brijanje. Pošto ga lično koristim predlažem genijalni Edwin Jagger DE89L koji uopšte nije agresivan (ne pritiskate ništa već samo puštite da gravitacija odradi svoje) i sa provjerenim žiletima i dobrim sapunom tih problema nećete imati, isto koristim sjajni Arko koji mi traje skoro pa godinu (pjeni ka lud i dobar je lubrikant pa žilet klizi kao po loju).
    Ako volite da na lice stavljate svakakve peksinluke obavezno pročitajte deklaraciju i trudite se na na lice posle brijanja koristite što manje hemije.

    I na kraju samo brijanje.

    Iako je ušteda ogromna ne toliko zbog para već zbog samog rituala koji predstavlja svako brijanje a traje 15-tak minuta (taman toliko da resetujete glavu od svakodnevnog stresa) ni za živu glavu se ne bih vratio na prethodno jer se nakon toga osjećate kao novi čovjek, u tih 15 minuta ste sami sa sobom i nakon što se opuštite (izgubite mrak nakon prvog brijanja) nikome ih nećete dati sem samom sebi, jer ako ćemo pravo svak' od nas u ovom vremenu to i zaslužuje. Sjetite se samo djetinjstva i slike vašeg upravo obrijanog starog kako izlazi iz kupatila sa osmijehom od uveta do uveta i mirisom aftershave-a pa zamiriše cijelu kuću (moj stari to i dan danas radi).
    Ako vas je frka da se posiječete i za to ima lijeka, stipsa, a košta euro u Alfa Ton Lekiću i problem ste riješili.

    Evo kako treba da se brijete.



    Evo kako je to stari radio (tako su ga nekad svi zvali).



    Kome šta nije jasno vjerujem da će mu aresMD sve ljudski objasniti i prezentovati opremu a vi sami presudite šta i kako jer izbor je na vama. Pošto podržavam mantru malo ću je doraditi ''Obrij se ka' čoek'' a ne ka p*z*a.
    U zdravlju se brijali, forumaški pozdrav.
    Last edited by DellBoy; 16-08-16 at 15:04.
    Prodaja Kindle E-Book Reader-a
    067/528-777
    FB Vaš Izbor
    [email protected]

  10. The Following User Says Thank You to DellBoy For This Useful Post:


  11. #10
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Zdravo bio! Jedna maestralna i sjajna recenzija Dell. Mislimo na isto, hvala ti. Nije na meni da nikog ubjedjujem, sve ce doci na svoje. Neka probaju ljudi pa neka vide....
    Samo da napomenem da robe ima dosta na lageru.

  12. #11
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

  13. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Sotto la Collina
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up

    Neću dugo kao DellBoy, osvrnuću se samo na onih 15 minuta rituala/reseta
    Kupih Merkur + Arko = hedonizam

    Pohvale za aresMD-a!
    Free Refresh
    Last edited by Vujos; 15-08-16 at 22:07.

  14. #13
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Hvala Vujose, da zdravo koristis i srecbo brijes. Zivio!

    Refresh

  15. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,179
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Pohvala za ares-a. Svaka cast!

  16. #15
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Hvala gospodine. Zivio!

  17. #16
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Tri transakcije izvedene danas. Svi zadovoljni.... Uskoro Feather Razor Blades, Bolzano Razor Blades, novi sapuni i stalci.... Hvala svima na pozitivnim komentarima.

  18. #17
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Pomamiste me s ovom pričom o brijanju pa preturih po kuće i nađoh ovaj stari Gillette aparatus. Mislio sam da to više niko ne koristi kad ono...fala vi ljudi.


    edit: i da, ove stvari su neuništive, ko kupi ostaviće ga, akobogda, unučadima
    Last edited by Raulio; 15-08-16 at 23:38.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  19. #18
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Razum Raulio. Milo mi je, Gillette je i pokrenuo svu ovu pricu oko Safety Razor a pocetkom proslog vijeka da bi obustavio proizvodnju 80 tih godina. Da ga zdravo koristis i dopunis opremu kod mene. ..

  20. #19
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Kolko mogu trajat ovi brijaci ?
    Sta je ovo sto prodajes od 3,4€ jel to neki set ili sto dodje uz ili posebno kupis ? Kako prolazi, zale li se ljudi?
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  21. #20
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Uz normalnu upltrebu cijeli zivot. Set od 5 zileta/10 zileta. Ja generalno jedan zilet koristim od 4-6 puta i nakon toga ga bacam. Cijene su jasno istaknute. Prolazi za sad fino s obzirom kakva je situacija i period u godini. Niko se nije zalio, niti ce jer je roba prvoklasnog kvaliteta.
    Jutarnji refresh
    Last edited by aresMD; 16-08-16 at 11:34.

  22. #21
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Pa koliko dodje brijaca? Ja se brijem vec 6 god sa najobicnijim ziletom, svaka 2-3 dana, a zbog posla nekad i svaki dan. Jer zna bas brzo da mi poraste..ne znam jel to normalna upotreba i sa takvim tempom koliko bi ovi izdrzali?
    Gl sa prodajom.
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  23. #22
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Vjerovatno si mislio na zilete. Kod nekih proizvodjaca dodje 5 u pakovanju, kod nekih 10. Za 10 tak dana dobijam najbolje zilete na trzistu (Feather Made in Japan). Ali za pocetak bolje ti je da uzmes Personnu ili PolSilver jer je Feather za pocetnike bas nezgodan. A brijac kao brijac, imas u ponudi 3 modela pa izaberi. Toplo preporucujem Edwin Jagger DE89 za pocetak. Nije agresivan i vrlo je kompaktan. Javi se u pm za detalje.... Takodje ti mogu prezentovati opremu pod uslovom da si iz PG a kad god zelis.
    Refresh
    Last edited by aresMD; 16-08-16 at 15:16.

  24. #23
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

  25. #24
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Nema toga žileta sa kojim se ja mogu 2x obrijati osim Gillete x3 i x5 fusion, mach itd. Da ne pričam da sam se sa ovima zaklao 100 puta jer meni brijanje nije ritual nego brzinsko skidanje dlaka koje mi je dosadilo do te mjere da bih opet pustio bradu koju sam nosio dok nije potuno osjedila onog časa, kad su me dvije banke obrijale na suvo Da ne pomisli neko da sam šeprtlja, mogu se sam obrijati sa brijačkom britvom a da se ni jednom ne posiječem.
    Bez namjere da spamujem oglas, ali Gillette pjena iz boce i višekratni nožići sa 5 sječiva su za muškarce revolucionarna "space shutlle" tehnologija naspram četke sapuna i klasičnog žileta. Priča oko uštede je tu suvišna, ako hoćeš retro style i klasično brijanje moraš da platiš papreno dobar set tipa Dr haris, Mule i sl. takav set košta preko 200 eur, brijač četka i sapun a samo sapun nije ispod 30 eur.

  26. #25
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,014
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Kod mene sve to imas za mnogo manje od 200 €. Mnogo mi je zao zbog tvog loseg iskustva sa bankama, javi se u inbox mozda ti mogu pomoci i uputiti neku sugestiju. Ista stvar je i sa brijacima, zelio bih da te valjano uputim radi lakseg i efikasnijeg brijanja.... Ipak jedno veliko hvala na iskustvu i free refreshu.... Zivio!

    Refresh
    Last edited by aresMD; 16-08-16 at 22:38.

Page 1 of 38 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Brijanje
    By starwalker in forum Muški kutak
    Replies: 693
    Last Post: 10-10-22, 20:57
  2. Prodajem aparat za brijanje
    By Coentrao in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 19-06-15, 11:16
  3. Info Aparat za brijanje
    By Loverclocker in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 31-08-13, 12:11
  4. brijanje
    By ovizionizi in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 20-07-11, 15:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •