Results 1 to 25 of 25

Thread: Dekarbonizacija motora

  1. #1
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    1,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dekarbonizacija motora

    Znate li da li neko u Pg. ili Nk. radi dekarbonizaciju motora?

    Uklanjanje naslaga cadji iz unutrasnjosti motora sa unutrasnjim sagorijevanjem.







    Pozz

  2. #2
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    1,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Refreshhhhhhhhhh

  3. #3
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    203
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neđe sam čuo da u Nk rade a u pg mislim da nema
    kupujem termalne pos stampace...

  4. #4
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    ako to uspjesno rade ja mu kupim nova kola....rasklopim cijeli motor,grane i egr pa shtemam po cijeli dan a dasa se napravi da kroz crijevo pocisti sve e pa zaxebo se .....




    evo slike sa strelicama pa nek stnjucnak iz svog velegrada pojasni kojim kanalima dolazi ona tecnost koju prikovca na dovod i preliv goriva....
    na njegovom gradskom jeziku supply fuel and return fuel....
    Last edited by injection; 06-08-16 at 13:34.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    ako to uspjesno rade ja mu kupim nova kola....rasklopim cijeli motor,grane i egr pa shtemam po cijeli dan a dasa se napravi da kroz crijevo pocisti sve e pa zaxebo se .....
    Ne znam imate li u vase selo internet... koliko je brz... odakle dobijate informacije, interesujete li se za iste napredak u svijetu... ili vam kasni procesuiranje informacije. Ovo se radi minimum 15 godina po svijetu. Pun je Youtube snimaka amaterskih i kvazi metoda ... kucaj samo seafoam decarb a sada su to bas usavrsili. A ova metoda je dobro objasnjena u ova dva videa samo ih treba odgledat - malo znat o hemiji ... ali eto poenta je sto ni OP ni ja ne znam ima li ko da ovo radi u CG sto ja mislim ili ne znam da ima, a vrlo bi rado odradio ovo na autu ODMAH.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    1,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo081 View Post
    Ne znam imate li u vase selo internet... koliko je brz... odakle dobijate informacije, interesujete li se za iste napredak u svijetu... ili vam kasni procesuiranje informacije. Ovo se radi minimum 15 godina po svijetu. Pun je Youtube snimaka amaterskih i kvazi metoda ... kucaj samo seafoam decarb a sada su to bas usavrsili. A ova metoda je dobro objasnjena u ova dva videa samo ih treba odgledat - malo znat o hemiji ... ali eto poenta je sto ni OP ni ja ne znam ima li ko da ovo radi u CG sto ja mislim ili ne znam da ima, a vrlo bi rado odradio ovo na autu ODMAH.
    Kao nasi majstori...Covjek na drugom klipu lijepo objasnio hemijski proces pretvaranja karbona u gas...
    Kompletan servis vaseg racunara,
    Profesionalno,brzo,najpovoljnije !!!
    067/765-470 (16h-21h)

  7. #7
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djosla View Post
    Kao nasi majstori...Covjek na drugom klipu lijepo objasnio hemijski proces pretvaranja karbona u gas...
    Jes ko umije citat i slusat i razmijet malo

  8. #8
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo081 View Post
    Ne znam imate li u vase selo internet... koliko je brz... odakle dobijate informacije, interesujete li se za iste napredak u svijetu... ili vam kasni procesuiranje informacije. Ovo se radi minimum 15 godina po svijetu. Pun je Youtube snimaka amaterskih i kvazi metoda ... kucaj samo seafoam decarb a sada su to bas usavrsili. A ova metoda je dobro objasnjena u ova dva videa samo ih treba odgledat - malo znat o hemiji ... ali eto poenta je sto ni OP ni ja ne znam ima li ko da ovo radi u CG sto ja mislim ili ne znam da ima, a vrlo bi rado odradio ovo na autu ODMAH.
    Neznam sta si ti uvidio pa me citiras ako imas nesto protiv mene izjasni se i ja ti se odazovem...to dal ja ima i sta ima i kome to pokazujem ti nisi pravosudje da odlucujes druze...
    Pitas li se zato idemo doktorima kad ima na svaki korak tableta i koristi je kao sto pise na internetu i ovim preporucenim snimcima na jutjuba....a zna za americki naciju da na casi iz koje piju kafu pise im da je topla i da se moze opeci toliko o osecaju sa te druge civilizacije gdje imaju internet i svaka pomagala tehnike...
    Last edited by injection; 05-08-16 at 20:28.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    1,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Momci samo opušteno, svi mi imamo različite stavove.

    Slažem se sa oboma, ako ćemo iskreno i ja bih radije čiscenje uradio fizički, dio po dio, ali mi je ovaj nacin čišćenja motora extra interesantan i planiram da uradim ako uspijem nekoga da pronađem da isto radi

    Gledao sam veliki broj klipova dekarbonizacije po youtubu, ali nigdje nisam uspio da nadjem dokaze kao slike "prije" "posle" erg, usisne grane ili ventila, bih mogao da kazem e ovaj proces je fenomenalan i da 100% očisti čitav "karbon" iz motora, sve sto sam našao kao dokaz da djeluje jesu rezultati izduvnih gasova iz sistema koji se smanje nevjerovatno mnogo.

    Mislim da je kolega po forumu injection u pravu i da je najbolja metoda da se motor očisti fizicki, raskopi "odštema" i sve sastavi, jer jedino tako znamo da je sve skinuto.
    Ove slike koje si postavio izgledaju katastrofalno. Ali je ovo definitivno auto koje je 20+ godina staro.... nesto slično očekujem i u mojim kolima

    Evo dva extra klipa u kojim momci rasklope motor i sve do detalja očiste, i tek tu se vidi koliko treba napora da se sve naslage čađi skinu, momak u drugom klipu čak koristi živu sodu NAOH, da skine sve iz usisne grane:





    Ali je stvarno posao za koji treba vremena a koje ja nemam, zato mi je ovaj metod čišćenja motora interesantan

    Mislim da dekarbonizacija djeluje ali da djeluje 100% to ne definitivno, ali je postupak extra jednostavan i mislim da ništa ne košta da uradim.

    Pozz za sve koji su se ukljucili u diskusiju, ako saznate ili znate neko da radi čišćenje motora na ovaj način neka napise ovdje ili u pm, ja cu biti prvi koji će uraditi dekarbonizaciju motora pa cu pisati ima li ikakvih poboljšanja

    Pozz za sve
    Last edited by milan t; 06-08-16 at 22:08.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Svaki motor zadnjih generacija modernih....
    Sa eko normama eu3-eu4-eu5 i dr. Imaju injektore direkt u cilindar i komora izgaranja goriva je u klip ili kombinovano u glavi motora i djelimicno klip....
    E sad kad spojis ta dva crijeva sa te masine koja decarbonizuje motor to ide direkt na dizne i klip ili cilindar...pitanje ostaje sta je sa periferijom usisna grana i propratni elementi egr. Interkuler.evap.i drugi...ako me neko ubijedi da ta masina cini cuda odma mi je moze prodati posto je nema niko u cg...
    Danas montirao tubinu na laguni i cistim sve usis i interkuler i egr sve speklo i stemas safcigerima i prskam hemijama svim i posle vise satne muke oprano montiram,rado bi ja stavio turbinu i prikacio masinu dekarbonizer i dvostruko uzeo pare....ali me niko ne ubjedjuje hmm...
    Last edited by injection; 06-08-16 at 23:16.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default Dekarbonizacija motora

    Quote Originally Posted by injection View Post
    Svaki motor zadnjih generacija modernih....
    Sa eko normama eu3-eu4-eu5 i dr. Imaju injektore direkt u cilindar i komora izgaranja goriva je u klip ili kombinovano u glavi motora i djelimicno klip....
    E sad kad spojis ta dva crijeva sa te masine koja decarbonizuje motor to ide direkt na dizne i klip ili cilindar...pitanje ostaje sta je sa periferijom usisna grana i propratni elementi egr. Interkuler.evap.i drugi...ako me neko ubijedi da ta masina cini cuda odma mi je moze prodati posto je nema niko u cg...
    Danas montirao tubinu na laguni i cistim sve usis i interkuler i egr sve speklo i stemas safcigerima i prskam hemijama svim i posle vise satne muke oprano montiram,rado bi ja stavio turbinu i prikacio masinu dekarbonizer i dvostruko uzeo pare....ali me niko ne ubjedjuje hmm...
    Otkud karbon na usisu kad tamo nema sagorijevanja? Iberlauf?
    I oćeš da kažeš da Ed Čajna laže?
    Last edited by salmajster; 07-08-16 at 00:32. Reason: ggg
    Bolje imat no' nemat....

  12. #12
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Otkud karbon na usisu kad tamo nema sagorijevanja? Iberlauf?
    I oćeš da kažeš da Ed Čajna laže?

    CCV ventil ondosno separator ulja na glavi motora , da iberlauf, odvojeno ulje iz glave vraca u usis prije turbine. EGR s druge strane vraca dio izduvnih gasove dorektno sa izduva u usisnu granu preko EGR Ventila, a sve to radi kontrole emisije. Pravi se talog na usisnoj grani u samom EGR ventil regulatoru. A manje u samom klipu i ventilima ali se pravi. E sad EGR Ventil moze da se poprilicno zagusi, SAma usisna grana ima taloga ali nece nikada izazvati bilo sta drasticno, Problem je naslaga karbona unutar klipa i na ventilima koje ne mogu TAKO LAKO DA SE SKINU KAO EGR I USISNA GRANA!!! [nema toga ko bi meni ispravni motor rastavljao da mi cisti te naslage].

    EGR ocistiti... ok jednoim godisnje.
    USIS SKinuti ... nije ni ti strasno - nafta preko noci omeksa natalozeni karbon.

    A ovaj proces radi dkarbonizaciju klipa i sve vezano za klip i djelimicno glave motora. Znaci stvari koje nije lako i pozeljno vadit, i u opste niko nije pomenuo niti po meni pomislio da ce ovaj proces ocistiti EGR ili USIS.

    To je poenta. Ed Cajna da laze

    Inace nekada davno, dok jos motora bilo kakve vrste nije postojalo, ljudi su mislili da je zemlja ravna ploca, i u sustini svadjali su se nose li je slonovi ili kako vec. A onoga sto im dade ideju da je mozda okrugla te da nema kraja mora sa koga bi panuo slonu pod noge , vrlo brzo zapalise javno Generalno covjecanstvo tako funkcionise a usustini samo se radi o provjerljvosti informacija i dogmi.

    Za to ja kad se radi o 95% majstora u CG klonim ih se. Cak i za zamjenu ulja, a ostalih 5% malo da ja ispratim sta se radi tu
    Last edited by Danilo081; 07-08-16 at 06:14.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    Svaki motor zadnjih generacija modernih....
    Sa eko normama eu3-eu4-eu5 i dr. Imaju injektore direkt u cilindar i komora izgaranja goriva je u klip ili kombinovano u glavi motora i djelimicno klip....
    E sad kad spojis ta dva crijeva sa te masine koja decarbonizuje motor to ide direkt na dizne i klip ili cilindar...pitanje ostaje sta je sa periferijom usisna grana i propratni elementi egr. Interkuler.evap.i drugi...ako me neko ubijedi da ta masina cini cuda odma mi je moze prodati posto je nema niko u cg...
    Danas montirao tubinu na laguni i cistim sve usis i interkuler i egr sve speklo i stemas safcigerima i prskam hemijama svim i posle vise satne muke oprano montiram,rado bi ja stavio turbinu i prikacio masinu dekarbonizer i dvostruko uzeo pare....ali me niko ne ubjedjuje hmm...
    Injection zašto ti, kao majstor svog zanata(kontam radis i kod nas i vani, znači - znaš znanje) ne bi rastavio bilo koji motor, utvrdio stanje, poveo na tu dekarbonizaciju, ako je neko radi kod nas, ili tamo vani dje si na pečalbu ( D?), pa utvrdio stanje posle opet, i znao radi li to posao ili je sve prašina u oči?
    Ili jesi to, il nesto sl. utvrdio pa pišeš da to nije to? Teško te je pratit jer konfuzno pišeš, miješaš stručne termine na stranom. Pitam te kao nekoga od struke, da ne pomisliš da kontriram.

    poslato s Jadrana

  14. #14
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Injection zašto ti, kao majstor svog zanata(kontam radis i kod nas i vani, znači - znaš znanje) ne bi rastavio bilo koji motor, utvrdio stanje, poveo na tu dekarbonizaciju, ako je neko radi kod nas, ili tamo vani dje si na pečalbu ( D?), pa utvrdio stanje posle opet, i znao radi li to posao ili je sve prašina u oči?
    Ili jesi to, il nesto sl. utvrdio pa pišeš da to nije to? Teško te je pratit jer konfuzno pišeš, miješaš stručne termine na stranom. Pitam te kao nekoga od struke, da ne pomisliš da kontriram.

    poslato s Jadrana
    Vjerovatno jer vec zna sta se dobija tim. U najboljem slucaju bolja kompresija i bolji spay pattern.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    1,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Refreshhhh

  16. #16
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    PG
    Posts
    639
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ovo mi liči na orošavanje vagine... :distracted:
    Saepe fit ut aliorum vitia facilius videamus quam propria.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    1,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Refreshhhh

  18. #18
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    1,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Refreshhhhhh

  19. #19
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iskreno ne znam u sta vise da vjerujem kad su ove stvari u pitanju... moja iskustvo na VW pasatu 2006god 1.9TDI 105hp pumpa dizna sistem ubrizgavanja... od kad sam ga uzeo 2010 godine...

    - 2x godisnje ubacim Liquy Moly u rezervoar http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/en_5120.html?OpenDocument&land=GB&voilalang=e&voil adb=web.nsf
    cijena nekih 5€ kod Maja na Stari A i u Bolex kod Kreša...

    - 1x u dvije godine ovaj postupak [ ] sa ovim proizvodom http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/en_5170.html?OpenDocument&land=GB&voilalang=e&voil adb=web.nsf
    i ovaj drugi je isto tako nesto...

    Nikad problema sa radom, potrosnjom, ubrizgavanjem, paljenjem... sve top... a auto ima nekih 280000km na satu... Inace koristim Liqui Moly ulja, maziva, glicerin itd... jer je vrhunskog kvaliteta a i znam uvoznika ...

  20. #20
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    1,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Diesel purge je ista procedura kao i dekarbonizacija, samo je ovdje procedura skracena.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    1,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Refreshhhhhhhhhhhhhhhhh

  22. #22
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    1,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Refreshhhhh

  23. #23
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    1,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Refreshhhhh

  24. #24
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    1,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Refreshhhhh

  25. #25
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    1,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oće li iko komentarisati ovdje, dajte neku korisnu informaciju

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Dva motora
    By Makares in forum Vozila i oprema
    Replies: 3
    Last Post: 29-04-16, 16:23
  2. Prodajem djelovi motora bmw 1.8 iis
    By Boris32 in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 06-09-14, 21:49
  3. Prodajem 2 motora za čamac
    By 11/11/11 in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 21-08-14, 11:25
  4. Info Cep od motora - Peugeot 307
    By emiretf in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 08-06-14, 07:04
  5. P: Glava Motora
    By Sh0ne in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 29-12-09, 22:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •