Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Berlin

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,039
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default Berlin

    Tokom septembra cu biti par dana u Berlinu, i imacu par dana slobodnih... pa sam mislio da to iskorsitim da napravim neki izlet....
    jedna varijatan bi bio Prag...mada i nije bas blizu, a druga varijanta bi bilo neko mjesto u okolini Berlina, mada u obzir dolazi sve sto je 250-300km od Berlina...da li neko ima neki savjet...Lajpcig, Dresden, Hamburg...ili neko manje mjesto koje vrijedi posjetiti?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Evo dodao bih nesto sto sam ja gledao- rentacar im je smijesno jeftin plus nema putarina, a prag ti je na 3 sata voznje.



    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,039
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    pa i mislio sam da uzmemo rentacar...jeftinije za troje dodje rentacar nego svako malo taksi ili metro...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ja ne bih mrdala iz Berlina. Par dana je taman da se zagrebe i obidje turisticki. Doduse svako ima razlicite zelje i interesovanja.

  5. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Drezden je na sat i po. A ako imas manje od 4 dana u Berlin, nije presa nidje ici.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  6. #6
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Ako si vec bio u Prag i nebi da se ponavljas onda bih ti preporucio da posjetis Wrotclaw u Poljsku , prelijep i predobar grad. Par ljudi koji su bili na moj nagovor svi su se vratili odusevljeni.

    Sto se tice rentacara , jeftin jeste za uzet al moras dobro obratiti paznju na parking koji je svuda po evropi skup dosta, i na to koliko ces se pjeske kretati a i sta zelis sve da posjetis. Za Berlin ti rentacar ne treba , ako hoces da ides u neki drugi grad onda je ok

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,039
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    a jel traze kroz njemacku medjuanrodnu vozacku? negdje gledah rentacar, pa pise da je potrebna prilikom iznajmljivanja vozila???

  8. #8
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,656
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ne traze medjunarodnu


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    069/100-100

  9. #9
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Rezervisah hotel preko bookinga u četvrtak...istog dana i karte Ryanair-om jer nikada nisu bile povoljnije za datum sledeće godine. Kako sam sve to radio na poslu i onako u brzini sa usputnim prekidanjima, želio sam da zacrtam sebi da dam oduška par dana sebi i ženi... Hotel koji sam rezervisao je jako dobro ocjenjen hotel, sa odličnom lokacijom i sa promo cijenom bio tog dana. Brzinski sam ga bukirao i platio i kasnije vidio da sam izabrao opciju non refunfable, što je ne baš pohvalna stvar. Sve to bude ok, a onda se budim ujutru u subotu i vidim na telefonu sms poruku i poruku na booking koja je poslata rano ujutru i u kojoj me obavještavaju da su mi odbili karticu i da nije validna. Daju rok od 24 sata da to riješim sa drugom karticom. Ja odem u banku , oni kažu da je transakcija izvršena. Juče sam proveo cijeli dan prepisujući se sa hotelom i bookingom i baš sam bio izpizdio, a nisam imao drugu soluciju, jer sam nepromišljeno brzo izabrao non refundable opciju pa nisam mogao da poništim rezervaciju. Elem, nakon mojih screenshotova transakcija, jutros dobijam obavještenje da je sve ok. Mislim *ebo te, nisu mogli sačekat 3 dana jer obično toliko treba da se pojave pare njima na računu nego odma odbiju buc...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Jbg, desava se nekada... Mada, ja sam bio ubijedjen da oni novac skidaju tek u ponoc dana kada ti je check-in (imao sam par takvih iskustava licno dje su mi na recepciji tako pojasnili)...
    A to bukiranje na poslu je i meni imalo glave doci nedavno, kada sam sluzbeno isao za Brisel i napravio rezervaciju za kolegu i mene, preko mog naloga jer sam imao neki popust (na moju karticu), jedna non-refundable jedna free cancelation... E kako sam popizdio... Mislim na kraju je sve bilo ok, ali je u jednom trenu odlazak dosao pod znak pitanja...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  11. #11
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Popizdio sam jer u startu im je priča "nije vam validna kartica" i ono u fazonu "boli nas k...." jer mozemo da vam ponistimo rezervaciju a imamo pravo da zadržimo novac s obzirom da ste izabrali non refunable opciju... Veli kraljica iz hotela(jedna od njih sa kojima sam pričao) možda vam kartica nije validna za Njemačku... Ono, mislim, to je Visa kartica, kako mislite nije validna za Njemačku? Ček da vas prebačim kolegi i tako te smaracke stvari... Planirao sam bio juče glavom malo da odmorim ali mi se nije dalo

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Nista onda danas odmori ljepsi je dan za promaju glave...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. #13
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,065
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Rezervisah hotel preko bookinga u četvrtak...istog dana i karte Ryanair-om jer nikada nisu bile povoljnije za datum sledeće godine. Kako sam sve to radio na poslu i onako u brzini sa usputnim prekidanjima, želio sam da zacrtam sebi da dam oduška par dana sebi i ženi... Hotel koji sam rezervisao je jako dobro ocjenjen hotel, sa odličnom lokacijom i sa promo cijenom bio tog dana. Brzinski sam ga bukirao i platio i kasnije vidio da sam izabrao opciju non refunfable, što je ne baš pohvalna stvar. Sve to bude ok, a onda se budim ujutru u subotu i vidim na telefonu sms poruku i poruku na booking koja je poslata rano ujutru i u kojoj me obavještavaju da su mi odbili karticu i da nije validna. Daju rok od 24 sata da to riješim sa drugom karticom. Ja odem u banku , oni kažu da je transakcija izvršena. Juče sam proveo cijeli dan prepisujući se sa hotelom i bookingom i baš sam bio izpizdio, a nisam imao drugu soluciju, jer sam nepromišljeno brzo izabrao non refundable opciju pa nisam mogao da poništim rezervaciju. Elem, nakon mojih screenshotova transakcija, jutros dobijam obavještenje da je sve ok. Mislim *ebo te, nisu mogli sačekat 3 dana jer obično toliko treba da se pojave pare njima na računu nego odma odbiju buc...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Eee iste mukeee..Samo meni za nas 6oro..
    Ne prihvataju karticu.Rekoh sto je ovo jbt.Salji mail oni kazu drugu.Ja drugu.Oni kazu nisam vlasnik.Pa pise da je vlasnik kartice isto gost hotela.Kad oni paf samo za njegovu sobu pare skinuli.Onda su poslali da potpisemo da on odobrava za svaku sobu da se skine s njegove kartice pare.E to je ljudi moji trajalo 3dana.
    Nikad mi se to nije u zivotu desilo.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  14. #14
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Juče kiša, haos, đecu ostavio kod ženinih roditelja da pozavršavamo obaveze...u gintaš sam ulazio pola sata do parkinga samo. Vikend, pa ne radi svaka poslovnica banaka, a glavne filijale ni vikendom... a onda se zarobiš sa lošim rješenjem slanja poruka preko Bookinga. Meni je hotel potvrdio rezervaciju porukom ali i dalje mi na booking stoji da update-ujem drugu karticu... Čekam da to sjutra ili danas riješe i nikad u životu više neću napraviti istu grešku. Zapravo, moja greška je u tome što sam na brzinu pročitao iznos u slučaju otkazivanja i protumačio ga kao iznos povrata novca, a ne kao iznos koji oni uzimaju... a vikend počeo, a oni daju 24h da riješiš stvar...Mislim

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Last edited by Director; 16-12-18 at 13:02.

  15. #15
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    966
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    meni su par puta tako odbili, isto berlin 2-3 hotela sad za novu god i jednom istanbul... rezervisem za neku povoljnu cijenu i oni odmah kartica nije validna, ukucam karticu drugi put jer mislim da sam pogrijesio kad oni otkazuju rezervaciju... udjem opet da rezervisem, cijena veca 30%..
    vjerovatno nemaju mjesta, pa samo drze neke sobe otvorene na booking kako bi bili "vidljivi" potencijalnim musterijama.. kad hotel dva puta oznaci karticu nevazecom, rezervacija se odmah otkazuje..


  16. #16
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    meni su par puta tako odbili, isto berlin 2-3 hotela sad za novu god i jednom istanbul... rezervisem za neku povoljnu cijenu i oni odmah kartica nije validna, ukucam karticu drugi put jer mislim da sam pogrijesio kad oni otkazuju rezervaciju... udjem opet da rezervisem, cijena veca 30%..
    vjerovatno nemaju mjesta, pa samo drze neke sobe otvorene na booking kako bi bili "vidljivi" potencijalnim musterijama.. kad hotel dva puta oznaci karticu nevazecom, rezervacija se odmah otkazuje..
    Pa to je problem. Pare im legnu, a oni otkažu i uzmu ti pare, onda moraš da se dobro namučiš da vratiš novac

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  17. #17
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    966
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Trebalo bi da ti vrate pare, jer nisi ti taj koji je otkazao nego hotel.
    Stvarno je buking smece sto se tice korisnickog servisa.
    Pokusaj da kontaktiras costumer service preko mejla, mozda ces dobiti odgovor u toku dana.
    Imas i neke specijalne brojeve za cro i srb, mozda ti mogu pomoci, ali ce te malo skuplje izaci poziv.

    Sent from my LG G6 using Tapatalk


  18. #18
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,065
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Naravno da direktno hotel zovnes/posaljes mail.Ja sam tako zavrsio stvar.Kakav booking i cuda..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  19. #19
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Trebalo bi da ti vrate pare, jer nisi ti taj koji je otkazao nego hotel.
    Stvarno je buking smece sto se tice korisnickog servisa.
    Pokusaj da kontaktiras costumer service preko mejla, mozda ces dobiti odgovor u toku dana.
    Imas i neke specijalne brojeve za cro i srb, mozda ti mogu pomoci, ali ce te malo skuplje izaci poziv.

    Sent from my LG G6 using Tapatalk
    Poslao sam poruku hotelu da oni pošalju konfirmaciju. Juče sam poslao poruke korisničkom servisu bookinga ali i dalje nema odgovora

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  20. #20
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    966
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Naravno da direktno hotel zovnes/posaljes mail.Ja sam tako zavrsio stvar.Kakav booking i cuda..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Znaju oni da se prave blesavi, pa je bolje od starta pokusati sve sto je moguce

    Sent from my LG G6 using Tapatalk


  21. #21
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,840
    Thanks Thanks Given 
    1,130
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Ко иде у Берлин нека погледа филм Берлински синдром

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  22. #22
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Znaju oni da se prave blesavi, pa je bolje od starta pokusati sve sto je moguce

    Sent from my LG G6 using Tapatalk
    Evo upravo konačno dobio konfirmaciju. Valja platit nervozom ovakvu školu. Sledeći put dooobro ću pogledat.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  23. #23
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Rozaje/Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako je neko skorije bio, dajte par sugestija
    Isplati li se uzeti Berlin welcome card?

  24. #24
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja mislim da je pametnije uzet varijantu karte ABC za nekoliko dana... Naravno, Šonefeld aerodrom se nalazi u C zoni , takođe i Potsdam koji makar meni vrijedi vidjeti više nego mnogo stvari u samom Berlinu. Ja imam želju koju vjerujem da ni ovaj put neću ostvariti zbog drugih prioriteta, a to je da malo više obiđem bivši istočni Berlin zbog tog šmeka i sovjetskog uticaja u arhitekturi iz vremena hladnog rata... Posebno mi se Drezden svidio u toj mješavini gradnji sovjetskog tipa sa starim zdanjima Njemačke kulture. Osjećaj je čudan...poželio sam da mogu vidjeti kako je to sve izgledalo sedamdesetih godina recimo. Nije lako napraviti prioritete... Znam samo da im su im konekcije U- bahnom i S-bahnom odlične, samo treba dobro protumačiti mrežu.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  25. #25
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Rozaje/Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja mislim da je pametnije uzet varijantu karte ABC za nekoliko dana... Naravno, Šonefeld aerodrom se nalazi u C zoni , takođe i Potsdam koji makar meni vrijedi vidjeti više nego mnogo stvari u samom Berlinu. Ja imam želju koju vjerujem da ni ovaj put neću ostvariti zbog drugih prioriteta, a to je da malo više obiđem bivši istočni Berlin zbog tog šmeka i sovjetskog uticaja u arhitekturi iz vremena hladnog rata... Posebno mi se Drezden svidio u toj mješavini gradnji sovjetskog tipa sa starim zdanjima Njemačke kulture. Osjećaj je čudan...poželio sam da mogu vidjeti kako je to sve izgledalo sedamdesetih godina recimo. Nije lako napraviti prioritete... Znam samo da im su im konekcije U- bahnom i S-bahnom odlične, samo treba dobro protumačiti mrežu.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Skini Here WeGo aplikaciju, i ukucaj putanju i daje ti sve mogucnosti prevoza i npr. za gradski prevoz za koliko ti stize na stanicu, dje presijedas itd. Ja sam je koristio u Budimpesti i odlicno mi se pokazala.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Berlin
    By clapton in forum Putovanja
    Replies: 29
    Last Post: 15-05-14, 14:01
  2. karta pg-bg-berlin
    By Femaman in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 27-11-12, 12:01
  3. Berlin
    By mc_esseny in forum Putovanja
    Replies: 6
    Last Post: 16-10-11, 00:05
  4. Berlin, Fusion festival, 30/06-03/07
    By EgZeKuToR in forum Putovanja
    Replies: 0
    Last Post: 26-06-11, 18:57
  5. DemodeMolls @ caffe-u Berlin (PG)
    By factor in forum Muzika
    Replies: 11
    Last Post: 08-10-10, 19:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •