Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 57

Thread: Dokle vise "prosrpske" umjesto "srpske".

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Pounje, Krajina
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dokle vise "prosrpske" umjesto "srpske".

    Dokle ce CG-ski mediji pa i pojedinci koristiti taj cudan izraz ("prosrpske")??? Ako se mozda ne moze reci u potpunosti za SNP, makar su stranke poput NS, SNS, SRS, i DSS "srpske" stranke - a ne "prosrpske". To bi bilo isto kao da an primjer DPS ili SDP nazivamo "procrnogorske". Stvarno smjesno, jos pogotovo kada sami Srbi u CG pa cak u rukovodioci tih stranaka koriste taj izraz. Ajmo pamet u glavu...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Decko da ti oprostimo sto je noc?

    Pa naravno da su pro-srpske, kako mogu bit crnogorske stranke bit srpske?

    Ajde mi objasni taj fenomen, one su nastali u Crnoj Gori, i bore se za Crnu Goru, ne vezano sa njihovim ciljevima.. Al' bore se za stanovnike Crne Gore.. Zato se zovu pro-srpske.. Razumijes?

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    108
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Dokle vise "prosrpske" umjesto "srpske&qu

    Quote Originally Posted by david strbac
    Dokle ce CG-ski mediji pa i pojedinci koristiti taj cudan izraz ("prosrpske")??? Ako se mozda ne moze reci u potpunosti za SNP, makar su stranke poput NS, SNS, SRS, i DSS "srpske" stranke - a ne "prosrpske". To bi bilo isto kao da an primjer DPS ili SDP nazivamo "procrnogorske". Stvarno smjesno, jos pogotovo kada sami Srbi u CG pa cak u rukovodioci tih stranaka koriste taj izraz. Ajmo pamet u glavu...

    Jako , jako , jako bitna stvar za Buducnost Crne Gore . Prosto covjek svako jutro kad se ustane osjeti takvu nelagodu jer se stranke nazivaju prosrpskim a one su ustvari srpske . Ponavljam , jako , jako , jako bitno za sudbine svih nas .
    Mogli bi iz ovoga izvuci jos pokoji dokaz za teze nekih tvrdih branilaca ugrozenog srpstva , da je srpstvo izlozeno holokaustu u Crnoj Gori .
    Velim ja sebi da nije ponekad lose biti Srbin , tjeseci se , kad su nam tako mali problemi losa privatizacija , nezaposlenost , los standard , nepostojanje definisanih granica , neuspostavljene institucije sistema , slaba saradnja sa Evropom i svijetom . Jer imati takve probleme kakvi su ovi srpski ili jos gore prosrpski je privilegija od boga data .
    Hawkeye !

  4. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Pounje, Krajina
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa shockeru bolan jesi li ti normalan??? Kako mores da se stranke ne mogu zvati "srpske" posto su iz CG, kad im u nazivu i stoji rijec "srpska"??? Mislim da je ovo potpuno jasno - kako moze stranka koka se zove npr. "Srpska Narodna Stranka" biti ista nego srpska stranka? Ne zove se "Prosrpska NS" nego "Srpska NS"! Nekome kao tebi i Chingachgooku je to nebitno, ali to je samo jos jedan primjer negiranja srpskog naroda u CG. Reci "prosrpski" znaci da se radi o djelu jednog narodu ("crnogorskog") koji voli srbe, dok se u stvari radi o srpskom narodu. SRPSKOM NARODU! A ti Ching-e prvo odluci sta si jer ovdje izigravas nego srbina, ali kao finog i neutralnog srbina, posmatraca sa strane... Ako si ti Srbin iz CG, i bez obzira za koga bi glasao da zivis u CG - kako bi moglo da ti ne smeta ako se negira to da si ti i ostali srbi u CG Srbi - a ne "proSrbi"???

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Dokle vise "prosrpske" umjesto "srpske&qu

    Quote Originally Posted by david strbac
    Stvarno smjesno, jos pogotovo kada sami Srbi u CG pa cak u rukovodioci tih stranaka koriste taj izraz. Ajmo pamet u glavu...
    :lolblue: :lolblue:

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by david strbac
    Pa shockeru bolan jesi li ti normalan??? Kako mores da se stranke ne mogu zvati "srpske" posto su iz CG, kad im u nazivu i stoji rijec "srpska"??? Mislim da je ovo potpuno jasno - kako moze stranka koka se zove npr. "Srpska Narodna Stranka" biti ista nego srpska stranka? Ne zove se "Prosrpska NS" nego "Srpska NS"! Nekome kao tebi i Chingachgooku je to nebitno, ali to je samo jos jedan primjer negiranja srpskog naroda u CG. Reci "prosrpski" znaci da se radi o djelu jednog narodu ("crnogorskog") koji voli srbe, dok se u stvari radi o srpskom narodu. SRPSKOM NARODU! A ti Ching-e prvo odluci sta si jer ovdje izigravas nego srbina, ali kao finog i neutralnog srbina, posmatraca sa strane... Ako si ti Srbin iz CG, i bez obzira za koga bi glasao da zivis u CG - kako bi moglo da ti ne smeta ako se negira to da si ti i ostali srbi u CG Srbi - a ne "proSrbi"???
    Druze, sta je nocas, mrak ti udario na oci?

    Oni se zalazu sa stanovnike Crne Gore, ne Srbije! I ne mogu bit srpska stranka, jer tamo ne idu na izbore.. No u Crnu Goru, moze im pisat ako ce Americka, al' i dalje ce bit crnogorska stranka!

  7. #7
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    treba da se pitate sta ocekuje svijet u buducnosti

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRECHIMIR
    treba da se pitate sta ocekuje svijet u buducnosti
    Decko, jel i tebe zavatio sindrom noci?

    Vidis li koji je ovo forum Buducnost Crne Gore ne svijeta 8)

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u crnoj gori vode srpsku politiku. zato se zovu prosrpske.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ccudno je kako obigravate k'o ***** oko debelog ***ca. Niko da pogodi susstinu.

    Srbin je Srbin, bez obzira na to gdje zzivi. Njegova nacionalna stranka mozze biti samo srpska, i nikako drugaccije. Ne ccuh da neko od vas ssiptarske stranke u Crnoj Gori zove proalbanske - svi ih oslovljavate sa albanske. Medjutim, to ssto vlast potencira izraz prosrpski umjesto srpski nije bez razloga - to odaje utisak kod neukih da ti ljudi nisu Srbi, vetj neko drugi ko Srbe samo simpatisse, i to na sstetu Crne Gore. To je perfidna zamjena teza - specijalni rat koji je osmissljen u dobro poznatoj DB kuhinji. Time zzele da pokazzu da u Crnoj Gori nema Srba. LSCG na osnovu svojih pricca mozze da se nazove prosrpskom strankom - jer od vrha njihove stranke ne mogu se ccuti rijecci koje tje satanizovati Srbe - naprotiv, vetj su poznate njihove izjave da od Srba Crnogorci nemaju blizzeg naroda. Dok se za DPS mozze retji da je proalbanska - na osnovu poteza koje povlacce.
    Muslimanske stranke u CG niko ne zove promuslimanskim - jer su njihovo cclanstvo i simpatizeri jasno nacionalno opredijeljeni i zna se kom narodu pripadaju.

    Jedino Srbi u Crnoj Gori nemaju pravo da budu to ssto jesu - Srbi. Oni su deklarisani kao prosrbi.
    A zassto je to tako - o tome mozze da se diskutuje. Jer Srbima u Crnoj Gori osim jezika treba oduzeti i nacionalni identitet. Oni su jedini narod u Crnoj Gori koji nema krizu nacionalnog identiteta, za razliku od ostalih koji ga joss uvijek trazze i pokussavaju da ga definissu na osnovu istorijski i nauccno neutemeljenih ccinjenica, promovissutji frizere u akademike, ne bi li im ovi obezbijedili nauccnu potvrdu njihovih degenerisanih stavova.

    Ali, izdrzzali su Srbi razne torture - pa tje i ovu. A iz svakog ovakvog pokussaja da se negiraju i istrazze izlazili su jacci. Ne sumnjam da tje tako biti i ovoga puta.

    8)

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Oni se zalazu sa stanovnike Crne Gore, ne Srbije! I ne mogu bit srpska stranka, jer tamo ne idu na izbore..
    Те што излазе у Србији на изборе су србијанске странке, ако ћеш се држати граматичких правила.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Dokle vise "prosrpske" umjesto "srpske&am

    Quote Originally Posted by david strbac
    To bi bilo isto kao da an primjer DPS ili SDP nazivamo "procrnogorske".
    Мала исправка, било би као да СДПС неко назове про-лоповском или про-мафијашком, видии чак про-диктаторском...
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slusam vec dugo ovu prtljavinu o istom narodu te istovjetnosti Srba iz CG i Srbije.No dali je tako?
    Pocnimo od folklora.Pjesme i igre na svadbama jednih i drugih su razlicite .Mada,one koje se pjevaju po Srbiji kadkad se zapjevaju kod crnogorskih Srba ali ne i obratno.Nikad neces cut "OJ DJEVOJKO MILIJANA......." po sumadiji dok se "moravac " zna zaigrat u sred Savnika
    Porodicni odnosi su takodje razliciti.Jak patrijahalizam i kult "majke" imaju Srbi u CG sto dijele sa ostatkom stanovnistva CG.
    Kult brastva i plemena kao i krvna osveta ne postoje kod Srba u Srbiji.
    Razlicita kultura ishrane-ovcarstvo naspram svinjarstva {tradicionalmo}.
    Kult oruzja i kult"obraza" tipicni su za CG i crnogorski Srbi su dio toga.
    Jezik im se razlikuje ,takodje.
    Pgrebi i pogrebna ceremonija je razlicita.Ko to nosi panaiju na groblja po CG? :?:
    I jedena glavna stvar:
    Srbi iz Srbije uvijek zovu Srbe iz CG Crnogorci kako i da se ovi izjasnjavaju. :x
    Dr.T.Gajic psihijatar u Valjevu: "Mi, kao narod, imamo kompulsivno ponavljanje patologije, a kako nas lečiti, verujte, pitanje je koje svakodnevno postavljam sebi".

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Zasto mene, kad god pred nekim Srbinom iznesem svoje ideje u vezi Crne Gore i Crnogoraca - nazove me Dukljaninom, iako sam ja upravo Crnogorac i nista drugo, po nekim kriterijumima za koje ja mislim da su ispravni? Zato sto za Srbe mozes biti il Srbin il Dukljanin - Turcin, sta god...uglavnom, oni zdusno negiraju Crnogorstvo.

    Zasto se onda bune kad njih Crnogorci posmatraju kao nista drugo do zabludjele Crnogorce koji misle da su Srbi, te ih nazivaju pro-srpski orijentisanim, mjesto Srbima? Usotalom, CG-Srbi i Crnogorci su definitivno jedan narod, razlika je u razmisljanju jednih i drugih. Za sad, ni Srbi ni Crnogorci u velikoj mjeri ne priznaju razmisljanje ovih drugih, pa imamo Dukljane i pro-srpski orijentisane...dok sam ja za nekoga Dukljanin(sto samo po sebi nije nista pogrdno, u novije vrijeme je toj rijeci dato pogrdno znacenje), taj je za mene nista drugo do zabludjeli pro-srpski orijentisan Crnogorac. Igramo se uvazavanja tudjeg misljenja... :wink:

  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rolex
    slusam vec dugo ovu prtljavinu o istom narodu te istovjetnosti Srba iz CG i Srbije.No dali je tako?
    Pocnimo od folklora.Pjesme i igre na svadbama jednih i drugih su razlicite .Mada,one koje se pjevaju po Srbiji kadkad se zapjevaju kod crnogorskih Srba ali ne i obratno.Nikad neces cut "OJ DJEVOJKO MILIJANA......." po sumadiji dok se "moravac " zna zaigrat u sred Savnika
    Porodicni odnosi su takodje razliciti.Jak patrijahalizam i kult "majke" imaju Srbi u CG sto dijele sa ostatkom stanovnistva CG.
    Kult brastva i plemena kao i krvna osveta ne postoje kod Srba u Srbiji.
    Razlicita kultura ishrane-ovcarstvo naspram svinjarstva {tradicionalmo}.
    Kult oruzja i kult"obraza" tipicni su za CG i crnogorski Srbi su dio toga.
    Jezik im se razlikuje ,takodje.
    Pgrebi i pogrebna ceremonija je razlicita.Ko to nosi panaiju na groblja po CG? :?:
    I jedena glavna stvar:
    Srbi iz Srbije uvijek zovu Srbe iz CG Crnogorci kako i da se ovi izjasnjavaju. :x
    Mislim da nisi sasvim u pravu, odnosno da si popriliccno banalizovao stvari.
    Pjesme i igre nisu iste ni u svim krajevima Crne Gore; takodje se razlikuju i u samoj Srbiji. Jednostavno, lokalni folklor dominira u odredjenom podruccju, ali to ne znacci da u dva regiona (ili sela, bolje retji) zzive razlicciti narodi ako dolazi do odredjene varijacije u samim obiccajima. Medjutim, u susstini ti obiccaji su isti (nossenje crnine zbog neccije smrti, i sl.).

    Ssto se ticce plemena, bratstava i krvne osvete - toga ima u Crnoj Gori i u Albaniji. Ako time dokazujess da Srbijanci i Crnogorci nisu isti narod, onda si istom reccenicom dokazao da Crnogorci i Albanci jesu. A to nije taccno. Znacci, ako povlaccimo neke paralele, treba da to uradimo do kraja, da nas one ne bi navele na pogressan zakljuccak.

    A ssto se ticce toga da Srbi iz Srbije imaju naziv Crnogorci za Srbe iz Crne Gore - to je i normalno. Jer, i za Srbe iz Hercegovine imaju naziv Hercegovci, ali to ne iskljuccuje njihovu nacionalnu pripadnost srpskom narodu. Hercegovina je geografska, a ne nacionalna odrednica za Srbe koji tamo zzive. Isto tako i Crna Gora. Pa, i sama Srbija - jer i za Srbe koji su u Srbiji postoji ime koje predstavlja geografsku odrednicu - Srbijanci.

    Dakle, to ssto sam ja Crnogorac, ne iskljuccuje moju nacionalnu pripadnost srpskome narodu. To je pokussala da uradi vlast u Crnoj Gori, pa sam bio prinudjen da se na popisu izjasnim kao Srbin (bez pominjanja Crne Gore), da ne bih bio pogressno svrstan u kategoriju onih koji su podrzzali degenericcnu mafiokratsku vlast.

    8)

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Zasto mene, kad god pred nekim Srbinom iznesem svoje ideje u vezi Crne Gore i Crnogoraca - nazove me Dukljaninom, iako sam ja upravo Crnogorac i nista drugo, po nekim kriterijumima za koje ja mislim da su ispravni? Zato sto za Srbe mozes biti il Srbin il Dukljanin - Turcin, sta god...uglavnom, oni zdusno negiraju Crnogorstvo.

    Zasto se onda bune kad njih Crnogorci posmatraju kao nista drugo do zabludjele Crnogorce koji misle da su Srbi, te ih nazivaju pro-srpski orijentisanim, mjesto Srbima? Usotalom, CG-Srbi i Crnogorci su definitivno jedan narod, razlika je u razmisljanju jednih i drugih. Za sad, ni Srbi ni Crnogorci u velikoj mjeri ne priznaju razmisljanje ovih drugih, pa imamo Dukljane i pro-srpski orijentisane...dok sam ja za nekoga Dukljanin(sto samo po sebi nije nista pogrdno, u novije vrijeme je toj rijeci dato pogrdno znacenje), taj je za mene nista drugo do zabludjeli pro-srpski orijentisan Crnogorac. Igramo se uvazavanja tudjeg misljenja... :wink:
    Mislim da pokussavass da okreness stvari naglavaccke. Jer, pretpostavljam da nisi bass toliko neuputjen (netju retji glup) da ne bi razumio ono ssto se zaista dogadja.
    Ta pricca oko dukljana i srboccetnika je lokalna terminologija na ovom forumu, i onaj ko se zbog toga liccno uvrijedi, vjerovatno unosi malo visse emocija u ovaj virtuelni svijet, nego ssto zdrav razum nalazze da bi trebalo.
    Ali, onaj epitet prosrpski nama ne smeta kada dodje od tebe - jednog dukljanina - jer kao ssto rekoh, ovo je samo virtuelna realnost. Ono ssto u svemu tome ima tezzinu, je ssto vlast u Crnoj Gori negira postojanje Srba, nazivajutji ljude koji su Srbi - prosrpski orijentisanim. To bi bilo kao kada bi na dnevniku rekli da ti nisi Crnogorac, vetj procrnogorski orijentisan. Procrnogorski mozze da bude orijentisan Ferhat Dinossa. Prosrpski mozze da bude orijentisan neko ko nije Srbin, ali zastupa stavove koji sstite interese Srba. Ali Srbi prosto nisu prosrpski orijentisani Crnogorci - oni su Srbi.
    To nije komplikovano.
    Ali je krajnje perfidno na takav naccin oduzimati ljudima pravo na nacionalni identitet i sopstveni jezik. To je nissta drugo nego istraga Srba u Crnoj Gori. A to tjete tessko sprovesti u djelo (kada kazzem vi - ne mislim liccno na tebe, jer ne znam joss uvijek tvoje liccne stavove po tom pitanju; mislim na one koji imaju motj i vlast i zloupotrebljavaju je uz podrssku sitnih i krupnih lupezza).

    8)

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    ...To bi bilo kao kada bi na dnevniku rekli da ti nisi Crnogorac, vetj procrnogorski orijentisan. Procrnogorski mozze da bude orijentisan Ferhat Dinossa. Prosrpski mozze da bude orijentisan neko ko nije Srbin, ali zastupa stavove koji sstite interese Srba. Ali Srbi prosto nisu prosrpski orijentisani Crnogorci - oni su Srbi.
    To nije komplikovano.
    Ali je krajnje perfidno na takav naccin oduzimati ljudima pravo na nacionalni identitet i sopstveni jezik. To je nissta drugo nego istraga Srba u Crnoj Gori. A to tjete tessko sprovesti u djelo...
    Nisam cuo jos da za nekog Srbina kazu da je pro-srpski orijentisan. Taj termin se uglavnom odnosi na stranke. Na konkretan paket stranaka SNP-SNS-NS-DSS. Medju tim strankama je SNP najveca i spiritus movens citave grupacije. Ona se deklarise kao gradjanska stranka, ciji jedinii postulat nije srpstvo, vec demontiranje rezima, demokratizacija, ocuvanje zajednice sa Srbijom(tako kazu...). Ta i te stranke ne okupljaju iskljucivo Srbe, vec se trude da okupe sto siri dio gradjanstva nezadovoljnog vlascu. Prema tom ne-srpskom dijelu gradjana koji glasa SNP-SNS-NS-DSS bi bilo neposteno stranke nazvati srpske. Medjutim, kao glavna aktivnost i nit koja povezuje te stranke stoji zastita interesa Srba u Crnoj Gori, interesa koje Srbi smatraju iznimno ugrozenim od strane mrskog im rezima, pa se citav taj blok naziva pro-srpski. Nisam nikad nikog cuo da neko Srbina kao jedinku naziva pro-srpski orijentisanim.

    Uostalom, ucestao je termin "pro-crnogorske stranke" ili "pro-crnogorski blok", pa se niko ne buni(nema razloga). Po ko zna koji put dizete frku bukvalno ni oko cega, i ja mislim da nidje nema toliko dokonih ljudi kao na ovom forumu, koji su spremni da stalno izmisljaju razloge da nazovu Srbe u CG ugrozenim, i da ih potom zilavo brane...

  18. #18
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Navesstju ti samo jedan primjer, bez namjere da ulazim u dublju polemiku na ovu temu, posebno ssto se u ovom sluccaju slazzem sa dobrim dijelom onoga ssto si napisao (mada ne sa svim).
    U Crnoj Gori postoji jedna stranka koja zove Srpska Narodna Stranka.
    Valjda joj u imenu pisse dovoljno jasno da je to srpska, a ne prosrpska stranka.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Ssto se ticce plemena, bratstava i krvne osvete - toga ima u Crnoj Gori i u Albaniji. Ako time dokazujess da Srbijanci i Crnogorci nisu isti narod, onda si istom reccenicom dokazao da Crnogorci i Albanci jesu"(Kontrolor)

    Ima krvne osvete na Siciliji.Drugo ,dokazujuci da dvije stvari sa razlicitim atributima imaju razlike ne znaci da sa su dvije stvari sa istim atributima iste.Ako kazes da su sve ptice selice dugoletachi i imaju perje ne znaci da je kokos dugoletac iako ima perje.Cas logike -premisa i zakljucak, treci razred gimnazije. :roll:
    Mozes se ubit dokazujuci .i bilo ko drugi ,ma po kriterijumima po kojim se definisu nacije (izuzimajuci nacionalni osjecaj koji moze da bude vjerodostojan koliko i ubjedjenje covjeka da je kokos) Srbi u CG kao i oni u Hercegovini imaju Razlike sa Srbima iz Srbije.
    Uzgred o crnini u zalosti.Peodji Grckom .
    Dr.T.Gajic psihijatar u Valjevu: "Mi, kao narod, imamo kompulsivno ponavljanje patologije, a kako nas lečiti, verujte, pitanje je koje svakodnevno postavljam sebi".

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    To je bez sumnje srpska stranka, samo ime kaze. Ali, kad se radi o jednoj stranci - onda se ona oslovi samo po imenu, a ne "pro-srpska SNS". Takvo nesto jos nisam cuo.

    Medjutim, iz ukupnog birackog tijela, pro-srpske stranke pokusavaju da privuku razlicite grupe ljudi, tako SNP "cilja" i na socijalno nezadovoljne ne-Srbe, SNS i NS gledaju da budu malo vise nacionalno obojene, te privuku one radikalnije...itd. Ove stranke su manje ili vise srpske, ali je bitno da nisu iskljucivo i samo srpske, vec da je ono sto spaja sve te stranke zastita interesa Srba u Crnoj Gori, sto ne znaci da pored toga te stranke nemaju jos poneke odrenice u programu, koje se razlikuju od stranke do stranke. Zato se citav taj blok naziva pro-srpski. Neznam za primjer da je termin "pro-srpski" upotrebljen ni za pojedinca, ni za jednu stranku...za bilo sta drugo, sem za grupaciju stranka. To nikome ne bi trebalo da smeta.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rolex
    "Ssto se ticce plemena, bratstava i krvne osvete - toga ima u Crnoj Gori i u Albaniji. Ako time dokazujess da Srbijanci i Crnogorci nisu isti narod, onda si istom reccenicom dokazao da Crnogorci i Albanci jesu"(Kontrolor)

    Ima krvne osvete na Siciliji.Drugo ,dokazujuci da dvije stvari sa razlicitim atributima imaju razlike ne znaci da sa su dvije stvari sa istim atributima iste.Ako kazes da su sve ptice selice dugoletachi i imaju perje ne znaci da je kokos dugoletac iako ima perje.Cas logike -premisa i zakljucak, treci razred gimnazije. :roll:
    Potrebni i dovoljni uslovi...uf, :roll:

  22. #22
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rolex
    "Ssto se ticce plemena, bratstava i krvne osvete - toga ima u Crnoj Gori i u Albaniji. Ako time dokazujess da Srbijanci i Crnogorci nisu isti narod, onda si istom reccenicom dokazao da Crnogorci i Albanci jesu"(Kontrolor)

    Ima krvne osvete na Siciliji.Drugo ,dokazujuci da dvije stvari sa razlicitim atributima imaju razlike ne znaci da sa su dvije stvari sa istim atributima iste.Ako kazes da su sve ptice selice dugoletachi i imaju perje ne znaci da je kokos dugoletac iako ima perje.Cas logike -premisa i zakljucak, treci razred gimnazije. :roll:
    Mozes se ubit dokazujuci .i bilo ko drugi ,ma po kriterijumima po kojim se definisu nacije (izuzimajuci nacionalni osjecaj koji moze da bude vjerodostojan koliko i ubjedjenje covjeka da je kokos) Srbi u CG kao i oni u Hercegovini imaju Razlike sa Srbima iz Srbije.
    Uzgred o crnini u zalosti.Peodji Grckom .
    Komparativna analiza pricce o razliccitosti nacija zbog nepostojanja krvne osvete i pticama dugoletaccima sa perjem predstavlja totalno ubistvo logike.
    Po toj tvojoj logici, ona narodna "Koliko sela - toliko obiccaja", bi se mogla modifikovati na "Koliko sela - toliko nacija".
    Jer, po toj tvojoj logici svaka razlika u obiccajima oznaccava razliccitost u nacijama. Dok svaka sliccnost u obiccajima ne dovodi do toga da se radi o jednoj naciji.
    Jasno je da nemate nikakve argumente za svoje tvrdnje.

    A etnologija kao nauka definisse taccno utvrdjene kriterijume za pripadnost ljudi jednoj naciji, a to su: vjera, jezik i obiccaji.
    Crnogorci i ostali Srbi imaju istu vjeru.
    Takodje imaju i iste obiccaje (bez obzira na neke razlike koje postoje i medju razliccitim selima u jednom kraju).
    Jezik je isti.

    Zbog toga degenerisana mafiokratska vlast pokussava da Crnoj Gori poturi maternji jezik. Zbog toga se angazzuje policija za registraciju Crkve. Kao da je crkva auto, i to skinut sa osiguranja.
    Jer, ovoj nakaradnoj vlasti potreban je animozitet izmedju ljudi i straviccna polarizacija stanovnisstva, da bi opstala.
    Zato se to sve i radi.
    A oni podlozzni uticajima (zbog slabog karaktera, zzelje za novcem, ili prosto zbog poltronskih nagona) slijede takvo uccenje. Neki i zbog cciste gluposti.

    Davno je Domanovitj napisao Vodju.

    8)

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kontrolor
    A etnologija kao nauka definisse taccno utvrdjene kriterijume za pripadnost ljudi jednoj naciji, a to su: vjera, jezik i obiccaji.
    Crnogorci i ostali Srbi imaju istu vjeru.
    Takodje imaju i iste obiccaje (bez obzira na neke razlike koje postoje i medju razliccitim selima u jednom kraju).
    Jezik je isti.
    Ti skoro citavu Juznu Ameriku stavi pod istu naciju. Nece bit da su stvari bas tako proste da bi vjera, jezik, i obicaji bili dovoljan uslov. Potreban - da, dovoljan sam po sebi - ne!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kontrolor
    A etnologija kao nauka definisse taccno utvrdjene kriterijume za pripadnost ljudi jednoj naciji, a to su: vjera, jezik i obiccaji.
    Crnogorci i ostali Srbi imaju istu vjeru.
    mislis na svetosavlje ili pravoslavlje.

    i imaju li njemci, amerikanci ili albanci po naciji po toj tvojoj "definiciji" istu vjeru kao naucni kriterijum za pripadnost njihovim nacijama.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    To je bez sumnje srpska stranka, samo ime kaze. Ali, kad se radi o jednoj stranci - onda se ona oslovi samo po imenu, a ne "pro-srpska SNS". Takvo nesto jos nisam cuo.

    Medjutim, iz ukupnog birackog tijela, pro-srpske stranke pokusavaju da privuku razlicite grupe ljudi, tako SNP "cilja" i na socijalno nezadovoljne ne-Srbe, SNS i NS gledaju da budu malo vise nacionalno obojene, te privuku one radikalnije...itd. Ove stranke su manje ili vise srpske, ali je bitno da nisu iskljucivo i samo srpske, vec da je ono sto spaja sve te stranke zastita interesa Srba u Crnoj Gori, sto ne znaci da pored toga te stranke nemaju jos poneke odrenice u programu, koje se razlikuju od stranke do stranke. Zato se citav taj blok naziva pro-srpski. Neznam za primjer da je termin "pro-srpski" upotrebljen ni za pojedinca, ni za jednu stranku...za bilo sta drugo, sem za grupaciju stranka. To nikome ne bi trebalo da smeta.
    Ово ће неко велико чудо, кад ја могу неку поруку од "Није Битно" да потпишем.

    И ја користим термин, и то намјерно. Инсистирање на томе да су странке "српске" је политички кратковидо.

    Питање заштите интереса српског народа није једино политичко питање којим се те странке морају бавити да би освојиле власт.

    Странке дефинише не национална припадност њихових бирача, већ политика коју воде. Користећи атрибут "просрпске" нико не доводи у питање каквоћу Српства руководства странки и њихових бирача, већ карактерише политичка опредијељења странке.

    Просрпским странкама у ЦГ не би требало ништа да смета ако им гласове дају они који се Србима не осјећају. Који ће себе препознати у спектру политичких ставова странке а којима страначко опредијељење да заштите заједницу и карактеристично српске интересе (језик, Цркву, итд. итд.) неће сметати.

    Да то може да се изведе, давно би Мило пао.

    Још једна ствар, овакво истјеривање мака на конац и тражење длаке у јајету сугерише некакву параноју, интровертност и постројавање иза арбитрарно изабраних "вјечитих истина". А све то, само по себи може само политичку штету, а не корист, Србима у Црној Гори да донесе.

    Политика се не води, нити то ја од политичара очекујем, да се докаже и покаже правовјерност. Српство се не доказује, нити има коме да се доказује, него се тако живи и дише. То инсистирање на правовјерности сугерише и политичку искључивост, а таква, уско каналисана, политика никад успјешна не може да буде.

    Политика се води да се постигну политички циљеви. Ни мање, ни више.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •