View Poll Results: Podržavate li formiranje EX-YU lige?

Voters
32. You may not vote on this poll
  • Da

    26 81.25%
  • Ne

    3 9.38%
  • Ne zanima me

    3 9.38%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 66

Thread: EX-YU fudbalska liga - 2018

  1. #26
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lak1 View Post
    A zasto se nidje ne pominje Sutjeska za ovu ligu? Mislim da niko nema pravo da kaze da zasluzuje prije nas tu ligu,eto Buducnost i mi -"pata-pata"
    Imena klubova su lupali novinari zbog bolje naslovnice. Ali ako bude kao što je najavljeno 12 ili 14 klubova, realno je da će iz CG biti samo jedan klub, tj šampion(ako počinje u februaru 2018. to je šampion 2016/17 sezone).
    A sigurno će biti i neki infrastrukturni i sl. uslovi, tako da može se računat da te uslove iz CG mogu ispunit jedino Budućnost, Mladost i Sutjeska i možda Rudar.
    Last edited by chucknorris; 30-07-16 at 19:30.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lak1 View Post
    A zasto se nidje ne pominje Sutjeska za ovu ligu? Mislim da niko nema pravo da kaze da zasluzuje prije nas tu ligu,eto Buducnost i mi -"pata-pata"
    Kakva crna sutjeska...

  3. #28
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Kakav crni bilo koji klub iz CG onda...

  4. #29
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Potpuno mi je nenormalno da to bude kup takmicenje. Nego im je tako lakse da org. Jos gore je da to bude u drugoj polusezoni kad se rjesavaju nacionalna prvenstva. Kakva su da su, moraju bit ispostovana i ne smije prvenstvo izgubit kvalifikaciona mjesta za evropu.
    A ovo takmicenje bih organizovao kao kompletnu ligu, ako bi bio mali broj timova 10-12 onda dvokruzno a ako bi bilo vise timova onda samo jednom svako sa svakim.
    Ili u najgorem slucaju kao repliku LS. S jeseni grupe na proljece eliminacije.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  5. #30
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Kada bi igrali klasičnu ligu onda klubovi ne bi mogli da se takmiče u nacionalnim prvenstvima jer bi se regionalna igrala vikendom a evropa radnim danima.

    U februar planiraju jer do februara naši klubovi poispadaju iz evrope pa je termin radnim danima slobodan.


    Ja bih najradije da to jednom postane regularna liga, znači da se domaća ne igra, i da se u evropu kvalifikuje preko regionalne, i to samo par klubova. Tipa jedno mjesto u LŠ, 2 u kvalifikacije za LŠ, isto tako i za LE. Ne vidim poentu da evropu igra 25 klubova od kojih 23 ispadne u kvalifikacijama. Ovako bi evropu igrali samo ozbiljni klubovi, a stvorio bi se i veći rivalitet i borba u regionalnoj

    Sent from my 5022X using Cafe Del Montenegro mobile app
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  6. #31
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,914
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Imena klubova su lupali novinari zbog bolje naslovnice. Ali ako bude kao što je najavljeno 12 ili 14 klubova, realno je da će iz CG biti samo jedan klub, tj šampion(ako počinje u februaru 2018. to je šampion 2016/17 sezone).
    A sigurno će biti i neki infrastrukturni i sl. uslovi, tako da može se računat da te uslove iz CG mogu ispunit jedino Budućnost, Mladost i Sutjeska i možda Rudar.
    Kakve uslove Mladost moze da ispuni?
    Realno je da ovu ligu zasluzuju da igraju 2 tima iz CG-Sutjeska i Buducnost.

  7. #32
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Čaki no no no no mnogo si izgrijesio.

    Laki, zasluzuje onaj ko bude prvak eventualno viceprvak i pride ispunjava te tehnicke uslove. Pustite se stare slave. Mladost bi recimo igrala Pod Goricom i zavrsen posa.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  8. #33
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,890
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Prvak cg igra ligu... koliko se puta desilo da ovi pobrojani timovi ne osvoje nacionalne sampionate nikad... nista se ne mjenja osim to da ako.npr dinamo osvoji ligu i bude prvi u hrvatskoj ne igra kvalifikacije... ako npr rijeka osvoji a dinamo regionalnu onda hrv ima dva predstavnika... od nasih timova stadion pod goricom je tu ,sta mislite zasto rudar sredjuje svoj ?? A tu je stadion u nk ko god bude prvak na tim stadionima bi se igralo kao i evropa sto se igra...
    Info je iz fscg naravno ne jos 100 posto sigurno... jer bi se sve znalo u detalje al nikad nije bilo blize i ako uefa nesto kaze to se i zavrsi a rekla je... vidjet cemo... na savezima je da dogovore detalje pare su tu


    Sent from my Asus ZenFone Max
    Last edited by darko cfc; 30-07-16 at 23:16.
    Satelitski resiveri/oprema

  9. #34
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Cus mladost da igra regionalnu ligu, sa besplatnim ulazom doce poneko. Zajebi ti to ko bude prvak, mafijasi u nas fudbal ce se sastanut i kako im se dune taj ce igrat. Lopovska liga. Savez u kavez.
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  10. #35
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sto je ono sa Delijama i transp protiv ove lige. Moze li neki da me uputi?
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  11. #36
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Zarekli su se da nikad nece navijat u regionalnu ligu kako u kosarci tako u fudbal. To je njihov zvanican stav, misljenja su da ne treba tu da igraju pored srpske lige.
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  12. #37
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Zahvaljujući Mugiju Budućnost nije vlasnik stadiona, tako da Mladost ima pravo na njega isto koliko i mi.
    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Sto je ono sa Delijama i transp protiv ove lige. Moze li neki da me uputi?
    Oni su vazda bili protiv regionalne.. Koliko pofatah po internetu i forumima, za ligu su najzagrijaniji "simpatizeri" CG, Mkd, Slovenačkih i BIH klubova. U Srbiji i Hrvatskoj navijačke grupe protiv(sem za grobare ne znam), a obični navijači kako koji, recimo 50-50

    Sent from my 5022X using Cafe Del Montenegro mobile app
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  13. #38
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,914
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Čaki no no no no mnogo si izgrijesio.

    Laki, zasluzuje onaj ko bude prvak eventualno viceprvak i pride ispunjava te tehnicke uslove. Pustite se stare slave. Mladost bi recimo igrala Pod Goricom i zavrsen posa.

    I onda Pod Goricom Mladost-Vardar,gledalaca 350

  14. #39
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dobro znaci to su klasicne navijacke bezmozgalije.


    Quote Originally Posted by lak1 View Post
    I onda Pod Goricom Mladost-Vardar,gledalaca 350
    A onda da je ne igramo brate. Prvo, to takmicenje i te utakmice ce bit atrakcija i bice kolka tolka posjeta, veca nego inace u nasoj ligi. Evo Buducnost, kad god sveze dvije dobre utakmcie odma se stadion napuni. Svaki put i posle svih razocaranja. Nama malo treba.
    A drugo. To kad bi bila takva posjeta je posledica stanja naseg odavno upravo zbog cega se i stvara ova liga. Tako da bi to s vremenom raslo. Ne vjerujem ni da bi vi nesto znacajniju posjetu napravili.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  15. #40
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,914
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Dobro znaci to su klasicne navijacke bezmozgalije.




    A onda da je ne igramo brate. Prvo, to takmicenje i te utakmice ce bit atrakcija i bice kolka tolka posjeta, veca nego inace u nasoj ligi. Evo Buducnost, kad god sveze dvije dobre utakmcie odma se stadion napuni. Svaki put i posle svih razocaranja. Nama malo treba.
    A drugo. To kad bi bila takva posjeta je posledica stanja naseg odavno upravo zbog cega se i stvara ova liga. Tako da bi to s vremenom raslo. Ne vjerujem ni da bi vi nesto znacajniju posjetu napravili.

    A dje ne bi moj brate. Kad se Aba igrala jedva smo docekali pa puna sala protiv nekakvih Zadrova i Mzt-a. Stadion u Niksicu bi bio krcat svaku utakmicu,i u Podgoricu kad bi Bud bila domacin bio bi pun stadion na 80% utakmica,ostalo gasi

  16. #41
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lak1 View Post
    A dje ne bi moj brate. Kad se Aba igrala jedva smo docekali pa puna sala protiv nekakvih Zadrova i Mzt-a. Stadion u Niksicu bi bio krcat svaku utakmicu,i u Podgoricu kad bi Bud bila domacin bio bi pun stadion na 80% utakmica,ostalo gasi
    Cus odje nebi puno bilo, ovaj grad je uvjek znao da isprati meceve buducnosti u zajednicku ligu, a nerijetko se i trazila karta vise. Dok to nije slucaj sa sutjeskom ne mos ti poredit kosarku i fudbal.
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  17. #42
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lak1 View Post
    A dje ne bi moj brate. Kad se Aba igrala jedva smo docekali pa puna sala protiv nekakvih Zadrova i Mzt-a. Stadion u Niksicu bi bio krcat svaku utakmicu,i u Podgoricu kad bi Bud bila domacin bio bi pun stadion na 80% utakmica,ostalo gasi
    ne ne ne, sve stoji. ALi ne mozemo silu na sramotu,ko nam je kriv sto smo u kanal.
    Evo vidji u Podgoricu. jedna Buducnost kakva god da je, je neko pisljivo jebeno ime. Ali se raspada na sastavne djelove. I onda sad treba da mi jedna Mladost, nekadasnji treceligas, da mi tu kolo vodi. Raskupusali su Buducnost i eto je ona opet odigrala kako treba s belgijskom ligom. A ovi, a ovi ispadaju od nekakvih ludih gora kao najvece piccke moguce su odigrali. I nisu samo oni ''glavni'' u grad no su prvaci drzave. E tu je poenta. Ko ih je pustio, ko im je omogucio to sve, zasto su ostali timovi tu dje su. E pa fino zasuci rukave, budi prvak pa onda igraj balkanse lige. Ovako na vajld kard ne moze. Blam je.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  18. #43
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,914
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A nije vjeruj mi. Eto samo to sto si naveo kako je Bud odigrala protiv Genka a kako Rudar i Mladost odigrase ove godine.
    Dodje Partizan u Podgoricu..Sigurno bi im drugacije bilo igrati protiv Bud,nego protiv neke Mladosti. Pa neka je Mladost bolja igracki duplo. Ne moze regionalnu ligu igrati nikako tim koji ima 30 gledalaca standardnih i koji nema nista osim nekolika kamatasa u upravi koji su tu od danas do sjutra. Sutjeska i Buducnost su imena!

  19. #44
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A dobro ja bi volio da to bude tako. Samo ne vjerujem, o tome se radi.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  20. #45
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ionako u većini državnih prvenstava se prave lige od 10 do 12 timova, pa se prvenstva igraju u trokružnim ili četvorokružnim sistemima, pa pojedine ekipe igraju međusobno 6 puta godišnje. Zamisli, jbm ti, dinamo igra protiv svoje filijale lokomotive 6 puta godišnje. Pa to bi dosadilo i rodbini da gleda, nije ni čudo nikog nema na stadion.

    Ja bi to riješio na sljedeći način, ako već žele da se sačuva domaćica i istovremeno napravi regionalna liga.

    Sva domaća prvenstva treba organizovati da prvu ligu igraju 10 timova (ili još bolje 9) jer sve preko toga je smiješno, razvodnjava se kvalitet kojeg ionako nema previše. Odigraju ligu u dvokružnom sistemu i završetkom jesenjeg dijela sezone (ili ranije) će se završiti prva etapa sezone.

    Poslije završetka najboljih dvanaest igra regionalnu ligu u dvokružnom sistemu, a kako bi se po zemljama dijelila mjesta odredili bi uefini i ligaški koeficijenti.
    Ostali koji nijesu imali sreću da se plasiraju u regionalnu ligu zavaršavaju četvorokružni ciklus koji bi išao svakako, a nedostajuća mjesta bi dopunili domaći niželigaši.

    Da se nalravi abertura i klauzura. I raspored ne bi bio prenatrpan

  21. #46
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A kako sam genijalan da me nema trebalo bi me izmislit.
    Pošaljite slobodno ovaj lrijedlog savezu, neću ga naplatit.

    A to što se huligani bune da će bojkotovati regionalnu je odlična stvar, jer neće biti nereda na tribinama. Svi srećni i zadovoljni

  22. #47
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Delije konkretno ne prijete bojkotom, već zabranjuju klubu da igra


    Sad koja trenutno politička opcija stoji iza njih ne znam, ali sumnjam da bi ovim cg zvezdašima mogli zabranit da napune jug stadiona Budućnosti i tako ispune svoje vlažne snove
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  23. #48
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne možete trpati dovijeka raspalu budućnost i još raspaliju sutjesku, ako to ne zasluže na terenu. FK Ibar ako osvoji treba da ide u region, a ne od stare slave da se živi.
    Mada, i koje stare slave, šta to ikad išta značajno napraviše Budućnost i Sutjeska.

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk

  24. #49
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,914
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sjedi 1.
    Zasto na pr. da igra onda Vojvodina prije Sutjeske i Buducnosti? Kakvu oni imaju staru slavu?

  25. #50
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ne znam đe baš nađe Vojvodinu koja je jedan od uspješnijih klubova iz sfrj lige, 2 titule i 3 druga mjesta, 5. na vječnoj tabeli
    Last edited by chucknorris; 31-07-16 at 14:09.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 371
    Last Post: 28-05-18, 18:06
  2. Replies: 2056
    Last Post: 07-06-17, 13:38
  3. Replies: 902
    Last Post: 11-06-15, 22:14
  4. Telekom 1. Crnogorska Fudbalska Liga - sezona 2013/2014
    By Montenegrino-CT in forum Fudbal
    Replies: 1343
    Last Post: 18-07-14, 12:57
  5. Jedinstvena fudbalska liga
    By Brajo in forum Ostali sportovi
    Replies: 53
    Last Post: 19-05-07, 12:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •