Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Reklame.Komercijala,Zarada...

  1. #1
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Reklame.Komercijala,Zarada...

    Evo pade mi na pamet ova temica.
    -Svi gledamo ove reklame u vezi SP.Ima stvarno fantastichnih reklama.
    -Coca Cola
    -Master Card
    -Hajniken (gldao sam na strane tv)
    -Niksicko Pivo
    itd...Da ne pricham o stranim reklamama.
    E sad koja je po vama koje ste gledali najljepsa.I zna li ko ima li video klip npr reklame COCA COLA sa onim GOLLLLLLLLLL znate na sta mislim..sve nas spaja fudbal.Ono mi je najbolja reklama def.
    Koja je vama?
    I sta mislite i da li neko zna podatke koliko se nova vrti...koliko je ko zaradio od reklama i slichno.I ko ce najvise d aprofitira...I kako vam se sve cini po pitanju reklama i svega komercijalnog.
    -Eto nekom prilikom bio sam u Berlin 10 dana i dosao 3-4 dana prije otvaranja u cg.I sve sta sam vidio odusevio sam se.Od organizacije do svega po ulicama sta su pripremili,vjerovatno ste gledali kako izgleda Berlin...na svakih 100 metara neki je video bim,onda svasta nesto...
    Ali sam dosao do zakljuchka bar do tog momenta (ne znam kako je sad) da su suveniri mnogo skupi,to se i ocekivalo,ali bas sam se nasmijao u jednoj radnji.Vidim upaljac pise na njemu sp ona maskota itd i kosta 10 eura a isti takav metalni ka zip i pise samo Berlin 6 eura...Pa one igracke LAV itd..glupava mala privezak za mobilni kosta oko 4-5 eura.Malo veca 10-tak a one velike igracke maskote od 20-40...i tako masu nekih sitnica.
    Imam utisak da nece od tih suvenira mnogo njemci zaraditi..a i onaj LAV je uzasno grdan :mrgreen:

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    nk-bgd
    Posts
    688
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vrhunska reklama je meridian banke, zlatnog sponzora prenosa u srbiji.
    kao boj na kosovu, marka kraljevica igra rambo...
    glupo je da je objashnjavam sad
    I'm coming out of my cage...

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    18 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by DzoniS
    Evo pade mi na pamet ova temica.
    -Svi gledamo ove reklame u vezi SP.Ima stvarno fantastichnih reklama.
    -Coca Cola
    -Master Card
    -Hajniken (gldao sam na strane tv)
    -Niksicko Pivo
    itd...Da ne pricham o stranim reklamama.
    E sad koja je po vama koje ste gledali najljepsa.I zna li ko ima li video klip npr reklame COCA COLA sa onim GOLLLLLLLLLL znate na sta mislim..sve nas spaja fudbal.Ono mi je najbolja reklama def.
    Koja je vama?
    I sta mislite i da li neko zna podatke koliko se nova vrti...koliko je ko zaradio od reklama i slichno.I ko ce najvise d aprofitira...I kako vam se sve cini po pitanju reklama i svega komercijalnog.
    -Eto nekom prilikom bio sam u Berlin 10 dana i dosao 3-4 dana prije otvaranja u cg.I sve sta sam vidio odusevio sam se.Od organizacije do svega po ulicama sta su pripremili,vjerovatno ste gledali kako izgleda Berlin...na svakih 100 metara neki je video bim,onda svasta nesto...
    Ali sam dosao do zakljuchka bar do tog momenta (ne znam kako je sad) da su suveniri mnogo skupi,to se i ocekivalo,ali bas sam se nasmijao u jednoj radnji.Vidim upaljac pise na njemu sp ona maskota itd i kosta 10 eura a isti takav metalni ka zip i pise samo Berlin 6 eura...Pa one igracke LAV itd..glupava mala privezak za mobilni kosta oko 4-5 eura.Malo veca 10-tak a one velike igracke maskote od 20-40...i tako masu nekih sitnica.
    Imam utisak da nece od tih suvenira mnogo njemci zaraditi..a i onaj LAV je uzasno grdan :mrgreen:


    stwarno je ona za CocaColu.. prejaka.. kao igrachke od plastelina..
    mish&nauchnik , muwa&lopatica , sundjer&rasta , drwosjecha&drwo i na kraju muzh&zhenin ljubawnik ...prejakooo

    i maskota GoLeo mi je prejak!!
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ok reklame kako tako, ali prije utakmice kad pusti onako vezano tri reklame za nika dodje mi da poludim, jesu super reklame odvojeno, ali nemoj pucat sve tri zaredom.....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,311
    Thanks Thanks Given 
    359
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Za MasterCard najjacha, kao i uvjek, imaju najbolje reklame

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    1,055
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by {-_-}
    vrhunska reklama je meridian banke, zlatnog sponzora prenosa u srbiji.
    kao boj na kosovu, marka kraljevica igra rambo...
    glupo je da je objashnjavam sad
    znam ja o chemu prichash
    be the change you want to see in the world.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    reklame za niksicko su dobre mada mi je najjaca ona od masterr carda koja se prikazuje kada je liga sampiona sa onim sudijom....vrh... reklame za coca colu su dovijeka njesra pravo....

  8. #8
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobra je i ona za Kit Ket cokoladicu
    napravi pauzu :P

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e da za niksicko kad onaj tip kliza do frizidera )
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    reklame za niksicko su dobre mada mi je najjaca ona od masterr carda koja se prikazuje kada je liga sampiona sa onim sudijom....vrh... reklame za coca colu su dovijeka njesra pravo....
    Za Coca-cola su reklame njesra? :shock:
    Ovo ti izjavi i niko vise. Pepsi i Coca-cola najvise para trose na reklame,i svi ih ubrajaju medjunajboljim reklamama, no aj nema veze.
    Za niksicko su odlicne reklame, i ja bih ka DIDI izdvojio onu sa klizecim, i kad se onaj penje na stolicu.
    E reklama Plantaza kad ona djevojka skida rashu i uskace u bazen nije losa :-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cujes ovome komentar stvarno..coco cola ******..ahahahahhahhah a ti jadan ne bio nemas ni ukusa ni znanja...blago ti upamet.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    18 Posts

    Arrow

    mozhda nije konkretno wezano za fuzzbal i prwenstwo ali, me najwishe odushewljawaju reklame kad pepsi napakosti cocacoli i obratno

    mozhda owih dana izbacim jednu na rapideshare
    pa ce te widjeti o chemu pricham
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Za Coca-cola su reklame njesra? :shock:
    Ovo ti izjavi i niko vise. Pepsi i Coca-cola najvise para trose na reklame,i svi ih ubrajaju medjunajboljim reklamama, no aj nema veze.
    Za niksicko su odlicne reklame, i ja bih ka DIDI izdvojio onu sa klizecim, i kad se onaj penje na stolicu.
    E reklama Plantaza kad ona djevojka skida rashu i uskace u bazen nije losa :-)
    pa ako trose najvise para na reklame to znaci da su im reklame najbolje?

    navedi mi konkretno link dje si procitao da se coca coline reklame ubrajaju medju najbolje i navedi mi konkretno koja reklama od coca cole je vrijedna pomena? jesu li to ove novogodisnje sa deda mrazom

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    pa ako trose najvise para na reklame to znaci da su im reklame najbolje?

    navedi mi konkretno link dje si procitao da se coca coline reklame ubrajaju medju najbolje i navedi mi konkretno koja reklama od coca cole je vrijedna pomena? jesu li to ove novogodisnje sa deda mrazom
    Ja nijesam naglasio da ako daju najvise para na reklame to znaci da su i najbolje. A rekao sam da ih svi ubrajaju medju najbolje reklame. Nauci da citas.
    Za ostalo www.google.com je majka.
    Nego da ne skrecemo dalje sa teme. Fina ova suma od 15 meLLeona sto ce dobit pobjednik a?:-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Daleko najveći profiter je FIFA. Računaju sa zaradom od preko 750 Miliona Eura.
    Što se meda tiče, jedan tip je napravio i zaštitio tu maskotu, naručio milione komada i propao. Niko meda nije stijo da kupi.
    Jeste li primijetili da nema utakmice ispod 5 žutih kartona? Zato što svaki igrač koji dobije žuti karton mora da plati FIFI 5000 Švajcarskih Franaka. Kad sam to čuo pomislio sam da sudije rade na proviziju
    Svaki tim ima premiju zavisno od toga dokle stignu. Npr. Njemacka, Brazil, Francuska imaju po igraču 300.000 Eura premije za titulu svjetskog prvaka. Za drugo mjesto imaju po 150.000 i za treće 75.000. Obzirom da su pare zarađene na tlu Njemačke, Njemci imaju pravo tu premiju da oporezuju. Isto pravo su imale sve zemlje koje su do sad bili domaćini takvih i sličnih manifestacija. Do sad su se sve zemlje, bez izuzetka, dobrovoljno odricali tog prihoda iz dobre volje i iz zahvalnosti što imaju čast da se u njihovoj zemlji takvo nešto održava. Osim Njemačka. Prvi put u istoriji će te premije biti oporezovane.
    Njemačka je poznata po svom pivu i isto kao što mi imamo ćevape i slično, oni imaju nekakve njihove kobasice bez kojih njemac ka da ništa nije ijo. McDonalds jedini ima pravo da prodaje brzu hranu a Budweiser je dostavljač piva. Na sve to njemci nijesu navikli. Ja ih ne volim, ali zamislite isto to kod nas pa da ne možemo popit nikšićko i pojes ćevape no tamo neka američka piva i big mec. Kad se izračuna da u americi SP na TV-u prati 3,5 miliona! gledalaca (u grčku koja ne učestvuje ih ima više) onda ukapirate da je sve to samo jedan veliki finansiki podvig FIFE koji se svake 4 godine ponavlja.
    Po meni je FIFA najveći profiter ovoga prvenstva i čini mi se da ovo sve manje ima veze sa fudbalom i sa ferplejom.
    No aj da vidimo sjutra dako dobijemo argentince
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    nk-bgd
    Posts
    688
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    reklame niksickog i jelen piva su znachi skoro iste....
    isti gazda - iste reklame, o jednom troshku
    I'm coming out of my cage...

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Ja nijesam naglasio da ako daju najvise para na reklame to znaci da su i najbolje. A rekao sam da ih svi ubrajaju medju najbolje reklame. Nauci da citas.
    Za ostalo www.google.com je majka.
    Nego da ne skrecemo dalje sa teme. Fina ova suma od 15 meLLeona sto ce dobit pobjednik a?:-)
    ako neko vec kaze da se "nesto" ubraja medju najbolje volio bih da vidim po izboru cega i koga se ubrajaju medju najbolje? i ako vec pricas o svom licnom ukusu da to trebas i da naglasis...

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    ako neko vec kaze da se "nesto" ubraja medju najbolje volio bih da vidim po izboru cega i koga se ubrajaju medju najbolje? i ako vec pricas o svom licnom ukusu da to trebas i da naglasis...
    www.google.com prolistaj po drugi put pisem.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    www.google.com prolistaj po drugi put pisem.
    ne, ti ces da prelistavas

    brate, pa iskreno, koliko ima boljih reklama od coc-colinih ne zayebaj... npr...promonte reklama ova nova je mnogo dobra ili recimo reklaama za rexonin muski dezodorans....ma nabrajali bi iha-ha reklama boljih od gubave coca-cole....

  20. #20
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    18 Posts

    Arrow

    koja reklama crnog ProMonte-a ?
    ono dje onaj tupson shutira loptu ? a dobro nijesu naprawili rek. dje djewojchica jede burek.. e toliko ima weze za mobilnim.. mis'im..

    drugo.. koja kokakolina reklama ? kad je izashla reklama za onim kamionima nije bilo WOW !? kad je izashla reklama ,kao ona zhurka dje je Dj-Tiesto radio muzikq ? kad je izashla reklama , dje se ono dwoje karaju u kola.. i izlazi lik i iz snijega wadi 2flashe ? , i owa zadnja koja je po meni XTRA ! dje one igrachkice slawe.. kao swe nas wezuje jedno.. znachi strashnoo
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny
    koja reklama crnog ProMonte-a ?
    ono dje onaj tupson shutira loptu ? a dobro nijesu naprawili rek. dje djewojchica jede burek.. e toliko ima weze za mobilnim.. mis'im..

    drugo.. koja kokakolina reklama ? kad je izashla reklama za onim kamionima nije bilo WOW !? kad je izashla reklama ,kao ona zhurka dje je Dj-Tiesto radio muzikq ? kad je izashla reklama , dje se ono dwoje karaju u kola.. i izlazi lik i iz snijega wadi 2flashe ? , i owa zadnja koja je po meni XTRA ! dje one igrachkice slawe.. kao swe nas wezuje jedno.. znachi strashnoo
    kao prvo nisam mislio na reklamu promontea sa onim fudbalom vec o novoj reklami "kao i sve u prirodi..."

    sa kamionima je reklama prejaka? :lolblue: ej, ti si stvarno malo reklama u zivotu gledao ili imas vrlo uproscenu umjetnicku "zicu" u sebi.... prodzaraj malo po satelitskim kanalima pa pogledaj sto su reklame

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    ne, ti ces da prelistavas

    brate, pa iskreno, koliko ima boljih reklama od coc-colinih ne zayebaj... npr...promonte reklama ova nova je mnogo dobra ili recimo reklaama za rexonin muski dezodorans....ma nabrajali bi iha-ha reklama boljih od gubave coca-cole....
    Svjevremeno dok sam imao RAIUNO tj dok mi je slika valjala tamo sam gledao vrhunske Coca-Cola reklame. Samo ako se malo prisjetis onda ces znat o cemu pricam :-)
    A da li da pominjem onu reklame kod momak sjedi na zaropecinu, kad mu se djonovi cipela lijepe za asfalt i on vadi Coca-coal da se osvjezi, redom vrhunske reklame za diet coke, kad dostavljac hrane dolazi u kancelariju punu prelijepih zena
    Moglo bi do sjutra da se prica. Probaj da skines neku od njih pa ces vidjet

    @Brunox svidja mi se da je neko zapazio da Njemci imaju pravo da oporezuju svakoga iz reprezentacije koji zaradi nesto na tlu Njemacke :-)
    Nijesu to male cifre, a koje su pare tek zgrnute od prodaje TV prava. TVIN je za CG teritoriju platila 500 000 eura (citaj platili su NK pivo, Promotne i Plantaze)
    Koliko li tek placaju u Italiju, Spaniju, Francusku i neke malo bogatije i vece zemlje.
    I koliko vidim svaka utakmica do sad je bila puna krcata, od karata ce prihod bit 100%, sve karte su prodali izgleda sto je za svaku pohvalu.
    Mozda su od tih para organizovali onaj specijalni helikopter (kako li se vec pise) da prevozi Bekenbauera na svaku utakmicu da ih prati uzivo. Nego ce od nekih morat da odustane u 3 kolo kad se budu pokalpali termini
    A i zasluzio je covjek, on je doveo SP u Njemacku, morali su mu se nekako oduzit, ipak je on predsjedavajuci organizacionog odbora SP 2006.
    I britanska stampa navodi da je Blater i FIFA pod istragom zbog finansijskih malverzacija i kupovine/prodaje glasova. Izgleda da su glavari vece varalice nego ovi sto se dopinguju
    Je li bio koji doping skandal do sad u Njemackoj?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Svjevremeno dok sam imao RAIUNO tj dok mi je slika valjala tamo sam gledao vrhunske Coca-Cola reklame. Samo ako se malo prisjetis onda ces znat o cemu pricam :-)
    A da li da pominjem onu reklame kod momak sjedi na zaropecinu, kad mu se djonovi cipela lijepe za asfalt i on vadi Coca-coal da se osvjezi, redom vrhunske reklame za diet coke, kad dostavljac hrane dolazi u kancelariju punu prelijepih zena
    ok ok...coca cola ima dobre reklame ali na stotine drugih brendova imaju bolje reklame... npr, reklama niksickog piva "od sunca uzimamo boju, od snjegova svjezinu, od brzaka zestinu, a zrelost se stice godinama" jeste jedna od boljih koje sam pogledao od nasih reklama... stvar ukusa jbg.... meni su coca coline reklame vrlo prosjecne.... ja volim reklame sa dubljom i duhovitijom porukom....

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hercules brate, da ti sponzor bude coca cola da Bog da :mrgreen:

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    ok ok...coca cola ima dobre reklame
    Vidis kako se popravljas. Od njesra dodjosmo na dobre reklame. Milo mi je da si prelomio u mozak, makar na ovu tematiku ako ne na drugu :mrgreen:
    Ehhh da me ove Coca-cola stipendirat ne bih se ja buniJo
    Slazem se za orla i reklamu za NK pivo. I ova reklama NLB za stambene kredite mi je vrhunska
    DIDI zavrsavamo necemo vise
    Nemoj nas brisat
    Last edited by hercules; 16-06-06 at 11:29.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •