View Poll Results: Ko osvaja ABA ligu?

Voters
80. You may not vote on this poll
  • Buducnost VOLI

    34 42.50%
  • Partizan NIS

    9 11.25%
  • Crvena Zvezda MTS

    25 31.25%
  • Cedevita

    1 1.25%
  • Cibona

    0 0%
  • Mega Leks

    0 0%
  • FMP

    1 1.25%
  • Union Olimpija

    0 0%
  • Helios Suns

    1 1.25%
  • MZT Skoplje

    0 0%
  • Mornar

    8 10.00%
  • Zadar

    0 0%
  • Igokea

    0 0%
  • Krka

    1 1.25%
Page 53 of 63 FirstFirst ... 343495051525354555657 ... LastLast
Results 1,301 to 1,325 of 1563

Thread: ABA liga 2016/17

  1. #1301
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Eto na kraju puno lakse Zvezda sa Cedevitom nego sa Buducnosti.

    Ali svakako apsolutno zasluzeno i dominantno od pocetka lige.

  2. #1302
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ljudi su odigrali 65 utakmica ove sezone, igrali na svaka tri dana, imaju skor 49-16, 16-14 u EL, 30-2 u ABA i 3-0 u kupu. Nezapamcena dominacija.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  3. #1303
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znaci jope' par najdokonijih forumasa na svijet nece imat sna next sizn.
    cmok.
    odjava.
    glupkatocak...
    haahhahahaha... e mrco mrceni...
    ZVEZDA!
    1993-2020

  4. #1304
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Last edited by ILEW; 14-04-17 at 00:43.
    1993-2020

  5. #1305
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Zvezda ocekivano.

  6. #1306
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svuda grmi okolo...
    1993-2020

  7. #1307
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Svaka cast, Cedevitini centri tragikomicni, kao I generalno tim. Zasluzena titula, Laza da dize pehar umjesto Mitra kapitena :mrgreen:

    Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
    aj odjebi.
    1993-2020

  8. #1308
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Čestitke, Železnik sigurno slavi noćas
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  9. #1309
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ILEW View Post
    aj odjebi.
    Glup si panteru. Najnormalnije sam cestitao, a ti jedino ako si navijac Cedevite potajno pa te potreslo ovo

    Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  10. #1310
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,245
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Cestitke forumasima njih 24 - sto su pogodili da CZV pjeske osvaja ovo.

  11. #1311
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    od iduce sezone, svi osim Zvezde ce se voditi onom: VAZNO JE UCESTVOVATI!

  12. #1312
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default





    Cestitke gospodinu Radonjicu i momcima za ovakvu sezonu.... Toliko dobrih utakmica u Evroligi i setnja kroz ABA ligu, sta pozeljet vise !? Sto se tice finalne serije raduje da se i Volters napokon opustio, ukljucio u organizaciju igre, ipak je momak dosa na pola sezone, svakom treba vremena da se uklopi u Radonjin sistem... Isto se za Djenku nekad pricalo `sta ce ovaj` pa evo do cega se doslo, da mu bukvalno treba dat dozivotni ugovor... Nevjerovatno koliko mu prija Zvezda/sredina, Radonja sve, Djenka bukvalno izginu i izvuce nas iz ovog kriznog perioda bez Jovica... E sad ostaje kao neka zal za Evroligom jer nam bukvalno `glavni igrac nije igrao zadnjih mjesec dana kad su bile odlucujuce utakmice, jer mislim da bi prica bila potpuno drugacija, ali nema se sto sad nagadjat sta bi bilo da je bilo, kad pogledam cifru od 16 pobjeda, a onda se sjetim one rampe Kuzmica sto je zalijepio Judou na kraj za pobjedu protiv Fenera, pa lezernu pobjedu protiv CSKA, tekme sa Realom itd itd da ne nabrajam sad, ali uglavnom momenti koje cu makar sto se mene tice pamtiti dok sam ziv, tako da kao sto rekoh sta zamjerit na ovakvoj sezoni !? ... Jedino veliki naklon i da se molimo da Radonja ostane i dalje na klupi Zvezde i glavni kostur ekipe.... Jovic/Lazic obavezno... ali jedno su zelje drugo je realnost... Vidjecemo vec u narednom periodu sta ce se desit ... Najbitnije je da je glavni cilj ostvaren: Evroliga i sledece sezone plus cinjenica da se F4 igra u Beogradu ali bez zalijetanja

  13. #1313
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Imam osjecaj kao da citam red star belgrade forum...

  14. #1314
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Covic rekao da drzava mora da pomogne Zvezdi sad da zadrzi igrace, dostojno su reprezentovali grad, zemlju, region i da su zasluzili da postanu drzavni projekat i napadnu jos ozbiljnije EL.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  15. #1315
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Covic rekao da drzava mora da pomogne Zvezdi sad da zadrzi igrace, dostojno su reprezentovali grad, zemlju, region i da su zasluzili da postanu drzavni projekat i napadnu jos ozbiljnije EL.
    Sigurno ce uciniti sve da daju sebi kakvu takvu sansu da napadnu final 4 sledece godine...Vjerovatno im je glavni cilj da sacuvaju sve glavne igrace (Jovic, Jenkins, Lazic, Kuzmic, Simonovic, Guduric) i pretpostavljam da ce doci bar 2 ozbiljna pojacanja. Bjelicu, Thompsona i Waltersa ce sigurno pozdraviti, mozda i Mitrovica. Ne znam kakva je situacija sa Zirbesom, ali on bi im odlicno legao, mislim da bi mu povratak prijao isto kao Jenkinsu, a vjerovatno mu i nije prevelika cijena nakon epizode u Makabiju.

    Evo neki sastav koji bi imao sansu da napadne F4:
    1: Jovic, Boatright
    2: Jenkins, Lazic
    3: Guduric, Dangubic
    4: Pojacanje, Simonovic
    5: Kuzmic, Zirbes
    Last edited by Brent1986; 14-04-17 at 11:43.

  16. #1316
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Brent1986

    prerano je nagadjat, moze se desit vrlo vjerovatno pola tima da ode... sto se tice pojacanja mislim da ce Bolden i Ajzea sigurno prec iz FMP-a u Zvezdu.... Ali sve to naravno ima smisla ako ostane Radonja, ako on odluci da se oproba u nekom drugom timu mislim da bi povukao sa sobom par igraca, tipa Djenka, Lazic, Jovic....

  17. #1317
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brent1986 View Post
    Sigurno ce uciniti sve da daju sebi kakvu takvu sansu da napadnu final 4 sledece godine...Vjerovatno im je glavni cilj da sacuvaju sve glavne igrace (Jovic, Jenkins, Lazic, Kuzmic, Simonovic, Guduric) i pretpostavljam da ce doci bar 2 ozbiljna pojacanja. Bjelicu, Thompsona i Waltersa ce sigurno pozdraviti, mozda i Mitrovica. Ne znam kakva je situacija sa Zirbesom, ali on bi im odlicno legao, mislim da bi mu povratak prijao isto kao Jenkinsu, a vjerovatno mu i nije prevelika cijena nakon epizode u Makabiju.

    Evo neki sastav koji bi imao sansu da napadne F4:
    1: Jovic, Boatright
    2: Jenkins, Lazic
    3: Guduric, Dangubic
    4: Pojacanje, Simonovic
    5: Kuzmic, Zirbes
    Ne mogu oni sve igrace zadrzati, Mitrovic je kapiten, on ce ostati i napokon pronalazi igru i formu, losa sezona ali nema razloga da sledeca ne bude osjetno bolja. Jovic je vjerovatno bivsi, ali ce se fine pare za njega uzeti. Kuzmic valjda ima neku klauzulu, tesko da ce i on ostati, iako bi bila prava stvar ukoliko bi se to desilo. Centra svakako moraju traziti, Bilan im je preskup valjda, ne znam za Cirbesa, ali sigurno bi bio strasno pojacanje. Medjutim Ostin ce 99% preci iz FMPa i ako bude na iole prihvatljivom nivou moci ce ABA ligom da dominira bez problema, ako bude na iole nivo kao iz koledz dana onda je samo nebo granica i u EL. Plej im svakako treba, i to plej za 25 minuta. Covic vjeruje Radonjicu, Radonjic zna sta mu treba, samo im trebaju pare jbg. Volters se sad malo oslobodio, mozda ce biti kao rotacija i dalje tu, poceo je cak i pasove da daje, doci ce on na pristojan nivo. Tomson je svakako bolji od Bjelice, taj stvarno mora da se pozdravi, a dobio je dvogodisnji ugovor.
    Last edited by Jakuza; 14-04-17 at 13:36.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  18. #1318
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema to nikakve veze ko ce igrat sledece sezone, radi se o tome da je pobjednik aba lige predstavnik jugo skole, uvjek je juga imala muda u europi, prvo Partizan sad ZVEZDA, i ove sezone su promenili tim pa ispadose jos bolji.

    To je neka duhovnost koja krasi ovaj prostorni sportsko kolektivitet, evo neka menjaju cio tim, opet ce u BG da padaju velikani...

    Tradicija je cudo.

  19. #1319
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vjerujem ja da ce Ostin jos u Czv, realno jos makar po godine celicenja u Fmp, Bolden moguce, al ce sigurno bolje trazit, a ako nista ne ispane da valja prebacice ih odma. Covke vec daje isplanirane izjave jer ako ulete sa parama malo ozbiljnijim f4 ce probat nekako da dovate u Bg. Licno ocekujem I potpuno bi normalno bilo da iduce godine budu drzavni projekat skroz, jer je to jedinstvena prilika da posle duzeg vremena neki klub sa ovih prostora pomrsi racune. Bice mnogo toga potrebno da se poslozi za F4, racunajuci da u ovom sistemu moraju ganjat makar 5. Mjesto. Giganti ce ulagat svakako. Ako uloze mnogo, to ce bit mac sa dvije ostrice, jer u slucaju fijaska mislim da se mogu pozdravit sa bilo kakvim sredstvima kasnije, I da ce to ic Partizanovom sudbinom. S tim razmisljanjem ce biti tesko I vodecim aba ligasima, jer ako ovi zapnu morace I ostali, makar ovi koje plej of interesuje. Svakako bice jako zanimljivo.

    Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  20. #1320
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    niksic bedem
    Posts
    704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ha, znaci sad je neuspjeh sve sem plasmana medju 4

    kakve veze ima to sto je f4 u bgd ?
    bili su fajnal-forovi i u pragu berlinu londonu..

    pricamo o klupskoj kosarci. malo realnosti molicu

    uzivajmo u igri. sjajna sezona, opet

    zadrzati strucni i gro igrackog kadra
    ako se mora, dozvoliti jovicu lazicu dangubicu..da uzmu koji dinar vani. zasluzili
    eventualna pojacanja traziti iz:
    - fmp-a i podmlatka
    - medju bivsim igracima (kalinic zerbes miler itd)
    - domacim igracima kadrim da doprinesu (zagorac milutinov raduljica..
    covic da da radonjicu odrijesene ruke pri izboru
    znaci nikakvi sofoi silbovi i sl egzibijcije

  21. #1321
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne budi bukvalista Ja kazem ako budu trazili veca sredstva od drzave kao sto najavljuju, onda ce morat pravdat te pare rezultatom. Razlog zasto bi im izasli u susret je taj moguci F4 u Bg I velika promocija kosarke. Ako su sa 5 miliona bili na korak od F8, sledece sezone je ako se stvore sredstva sigurno makar to cilj.

    Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  22. #1322
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Problem je sto ova ovako potpuno nevjerovatna sezona Zvezde u Evroligi moze biti `mac sa dvije ostrice`... sa ovakvim timom i budzetom i da smo imali 10 pobjeda u ovakvom sistemu i sa ovakvim timovima u Evroligi bi bilo ok i niko ne bi smio nista da zamjeri, e sad mi smo imali 16 i to protiv kakvih timova, a znajuci nas narod kako se odma `polakomi` odma poleti u zvijezde, sledece godine ako se desi ( sto je vrlo moguce jer ipak mi cemo opet imati najeftiniji tim od svih ekipa ) da imamo manje pobjeda nego ove sezone ljudi ce pljuvat Radonju i momke ... a ako ko to ne zasluzuje to je Radonjic, tako da ni sam ne znam zelim li da ode samo da ne bi to docekao da ga pljuju ljudi koji mijenjaju misljenje kako duva vjetar ...

  23. #1323
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tri_Srca View Post
    Problem je sto ova ovako potpuno nevjerovatna sezona Zvezde u Evroligi moze biti `mac sa dvije ostrice`... sa ovakvim timom i budzetom i da smo imali 10 pobjeda u ovakvom sistemu i sa ovakvim timovima u Evroligi bi bilo ok i niko ne bi smio nista da zamjeri, e sad mi smo imali 16 i to protiv kakvih timova, a znajuci nas narod kako se odma `polakomi` odma poleti u zvijezde, sledece godine ako se desi ( sto je vrlo moguce jer ipak mi cemo opet imati najeftiniji tim od svih ekipa ) da imamo manje pobjeda nego ove sezone ljudi ce pljuvat Radonju i momke ... a ako ko to ne zasluzuje to je Radonjic, tako da ni sam ne znam zelim li da ode samo da ne bi to docekao da ga pljuju ljudi koji mijenjaju misljenje kako duva vjetar ...
    Ja sam na pocetku mislio da ce biti smijesni u EL, mislio sam da ni 10 pobjeda nece uzeti...
    Spominjete Boldena, mislim da nije ni blizu nivoa za EL, za Ostina ne znam, mozda bi bilo prebrzo da odmah predje. Neko je spomenuo Bilana...po meni nema beskrvnijeg igraca na ovim prostorima...uopste mi se ne svidja, a mislim da nije ni po Radonjicevom ukusu. Od igraca od ABA lige, samo bi Boutrajt mogao da unaprijedi ovu ekipu CZ. Zagorca ne racunam, jer on izgleda ide u Memfis sledece godine.

  24. #1324
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    429
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tri_Srca View Post
    Problem je sto ova ovako potpuno nevjerovatna sezona Zvezde u Evroligi moze biti `mac sa dvije ostrice`... sa ovakvim timom i budzetom i da smo imali 10 pobjeda u ovakvom sistemu i sa ovakvim timovima u Evroligi bi bilo ok i niko ne bi smio nista da zamjeri, e sad mi smo imali 16 i to protiv kakvih timova, a znajuci nas narod kako se odma `polakomi` odma poleti u zvijezde, sledece godine ako se desi ( sto je vrlo moguce jer ipak mi cemo opet imati najeftiniji tim od svih ekipa ) da imamo manje pobjeda nego ove sezone ljudi ce pljuvat Radonju i momke ... a ako ko to ne zasluzuje to je Radonjic, tako da ni sam ne znam zelim li da ode samo da ne bi to docekao da ga pljuju ljudi koji mijenjaju misljenje kako duva vjetar ...
    To je vrlo vjerovatan scenario da ne kazem izvjestan. Mada mislim da nece imat priliku da psuju Radonju prije ce bit da ce govoriti ne bi ovo ovako bilo da je DR tu.

  25. #1325
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pavle_23 View Post
    To je vrlo vjerovatan scenario da ne kazem izvjestan. Mada mislim da nece imat priliku da psuju Radonju prije ce bit da ce govoriti ne bi ovo ovako bilo da je DR tu.
    Iskreno se nadam jer koliko god zelim da Radonja ostane na klupi Zvezde znajuci nas mentalitet onda ........ E sad sto se tice nekog drugog trenera, mislim da bi Poceko ( ako se tako izgovara) pomocni trener Cedevite bio genijalan, lik je toliko pozitivan, dize energiju, harizmatican.. ne znam nekako mi se cini kao idealan trener za Zvezdu... ili npr za Buducnost... nesto mi nelogicno da i naredne sezone ostane kao pomocni trener...

Page 53 of 63 FirstFirst ... 343495051525354555657 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Aba Liga 2015/2016
    By chucknorris in forum Košarka
    Replies: 927
    Last Post: 10-07-16, 08:52
  2. Replies: 2824
    Last Post: 25-05-16, 12:41
  3. Replies: 4333
    Last Post: 19-05-14, 15:03
  4. Replies: 5732
    Last Post: 04-06-13, 19:50
  5. Replies: 5052
    Last Post: 26-05-12, 14:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •