Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 149

Thread: Sekte u Crnoj Gori

  1. #76
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Prvo se raspitas, i saznas sve sto ti treba vezano za mene a onda prijeti do mile volje, nego se bojim da ces se prije izvinjavati nego prijetiti, kao pojedini sa foruma dobro momci.

    Nije valjda da ima i toga? -prijetnji i obračuna, klanova i opasnih družina.

    Koji je njihov cilj?

    Za koga rade?

    Zašto te progone?

    I čemu ove prijetnje u prvom licu ? - nadam se da si ironičan makar upola koliko sam ja pokušao da budem

    Evo ti ga Racku pa se čupaj s njim. Mada moram priznati da je lijepo da se ljudi oko filozofije ovoliko strastveno ponašaju.. Taman je simpatično kao kad je neko lopov koji krade knjige. Ta ambivalentnost je prosto očaravajuća, kao kada kobila pokušava da bude mistična.
    Last edited by gaul; 21-07-16 at 11:25.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Princip djelovanja, ne vidim neke razlike u odnosu na neke religijske sekte.
    Prevaranti generalno imaju slične ako ne identične principe.

    Stvore iluziju da mogu da ostvare nečije želje dok svjesno i proračunato idu na tu kartu prevare i laži.

    Da li su zavedeni baš glupi ako su prevareni? - bar u onom kontekstu da na njih se prelije jedan dio krivice ovih prvih.


    Uporedimo sa situacijom da sjedneš u voz, kao i stotinu puta prije toga, i osoba pored tebe izvadi sjekiru i rascopa ti glavu. Na neki način jesi prevaren, povjerovao si nekom opštem sigurnosnom sistemu da je tako nešto gotovo nemoguće da se desi, svom iskustvu da si mnogo puta bio tu i ništa ti se nije desilo.

    Da li pretjerana opreznost i bojaznost možda vodi u drugi pravac u ralje još većeg ludila, nego li mogućnost da te neko prevari ako ti predloži neki relativno lak i legalan način da zaradiš nešto dodatnog novca.

    Nije ovo replika na tvoju konstataciju, već neko zapažanje da se često žrtve izvuču iz konteksta kojem pripadaju i pripiše im se dio krivice. Kao da njihova lakomislenost je navela prevaranta da ih prevari.
    Last edited by gaul; 20-07-16 at 13:12.

  3. #78
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ja nzm sto uopste sekta ima negativnu konotaciju. Nisu sekte samo satanisti.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #79
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Što se rituala tiče...najmilije mi je da, kad naletim na ubijenu životinju, umočim cigaretu u njenu krv...i tako, pušim.

  5. #80
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Kotor
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trebali bi se skupit svi na forumu koji su protiv masonerije pa da se krene u jednu zescu akciju, da vidimo mozemo li sto ucinjet. Ako ih sve pobijemo a i dalje ostanu stari problemi - znaci da nije do masonerije nego mozda do jezuita. A kakve sam srece , kada bih krenuo na jezuite ispali bi masoni krivi i obratno.

  6. #81
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Sekte u Crnoj Gori

    Quote Originally Posted by zivotinja View Post
    Trebali bi se skupit svi na forumu koji su protiv masonerije pa da se krene u jednu zescu akciju, da vidimo mozemo li sto ucinjet. Ako ih sve pobijemo a i dalje ostanu stari problemi - znaci da nije do masonerije nego mozda do jezuita. A kakve sam srece , kada bih krenuo na jezuite ispali bi masoni krivi i obratno.
    Više čitaj knjige, a manje googlaj i manje gledaj TV. Rješićeš se masona,jezuita i ljudi guštera jednim udarcem.
    Last edited by Caesar; 30-05-17 at 08:46.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  7. #82
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,279
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zivotinja View Post
    Trebali bi se skupit svi na forumu koji su protiv masonerije pa da se krene u jednu zescu akciju, da vidimo mozemo li sto ucinjet. Ako ih sve pobijemo a i dalje ostanu stari problemi - znaci da nije do masonerije nego mozda do jezuita. A kakve sam srece , kada bih krenuo na jezuite ispali bi masoni krivi i obratno.
    Masoni i Jezuiti su se dugo vremena borili jedni protiv drugih, sad je situacija malo drugacija jer su shvatili da se bore za istu stvar i za istog gospodara, ne mozes se boriti protiv njih, samo svoj zivot da dovedes u opasnost.

  8. #83
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bratija ko bratija, nisu ovi nego oni... koliko su od uticaja određuje samo pozicioniranost njihovih članova. Ima tih društava i bratstAva mala gomila. Koliko ih je đe aktuelno treba se pitat cigane čergare...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  9. #84
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ko su jezuiti??

  10. #85
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Sekte u Crnoj Gori

    Danas su masoni i jezuiti postali generički pojam za svaku grupu ljudi koja se udruzila radi zajedničkog interesa, a koja nije medijski eksponirana. Te grupe i nemaju svoje ime ali ljudi po prirodi vole da svemu daju ime, a masoni i jezuiti su eto zgodni pojmovi koji samo se u jednom segmentu poklapaju sa ovim novim centrima moći. Tajnost. Logika puka je " aha o njima se ništa ne zna... Ček, Ček pa nije se znalo ništa ni o masonima... To su onda 100% ti isti masoni" . Bejzikli "tajnost" je jedini dokaz kontinuiteta u nečemu ako je tog nečega uopšte i bilo . Sve u svemu to je logika mućni pa prospi.
    Last edited by Caesar; 30-05-17 at 13:03.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. #86
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Ko su jezuiti??
    Jezuiti, isusovci ili Družba Isusova - jedan je od najbrojnih katoličkih crkvenih muških redova


    Družba Isusova (lat. Societas Jesu, S.J., SJ ili SI) je muška redovnička zajednica čiji članovi se nazivaju Isusovci (Jezuiti). Geslo im je Ad Maiorem Dei Gloriam, odnosno "Na veću slavu Božju!".
    Vrhovni redovnički poglavar, "general" cijele Družbe, svoje sjedište ima u Rimu, a zajednicom upravlja preko svojega vijeća. Tu službu od 19. siječnja 2008. izvršava španjolski isusovac o. Adolfo Nicolás, koji je redovnički i svećenički život proveo na Dalekome Istoku, poglavito u Japanu i na Filipinima. Sve odluke, koje bitnije utječu na Družbu, njezin život i djelatnost, donose na općem saboru Družbe. Opći sabor bira i novoga vrhovnoga poglavara, kojemu služba nije vremenski neograničena.
    Isusovci spadaju u najbrojnije katoličke redovničke zajednice, a osim po duhovnoj djelatnosti poznati su po svojem djelovanju u znanosti i mnogim društvenim djelatnostima. S obzirom na bogoslužnu obrednu pripadnost, isusovci pripadaju rimskom (rimokatolici), bizantskom ili grčkom obredu (grkokatolici) i drugim katoličkim obredima.[1]
    wikipedija



    Aktuelni Papa Franjo je prvi jezuit na poziciji poglavara katoličke Crkve.
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #87
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Premda smo mi u ovom dijelu Europe još uvijek konzervativnijega nazora,
    ima mnogo sljedbi koje djeluju, što legalno i legitimno, što tajno.

    U zadnjih godinu dana, poprilično sam istraživala tu temu i uglavnom me je
    svo istraživanje dovelo do sotonizma kao ishodišta velikom broju sljedbi.
    Toga je uvijek bilo, ali nakon mračnog srednjeg vijeka i inkvizicije, nastupila je renesansa
    s tobožnjim prosvjetiteljima i povratnicima humanizmu koja seže do antike.

    Reklo bi se, počelo se istraživati i proučavati svemir, zemlju a ustvari vratilo se starim magijskim praksama,
    okultizmu, spiritizmu i hermetizmu. I sam Giordano Bruno koji se predstavlja žrtvom KC iz "znanstvenih razloga", bio je veliki mag.
    Njegova je filozofija čisti hermetizam.
    Sjetimo se Heinricha Corneliusa Agrippe (1486.-1535.) i njegovoga djela De occulta philosophia u tri dijela.

    Kasnije je tu britanska kraljevska obitelj s dvojicom savjetnika koji su dobili od zazivanih entiteta enokijanski alfabet. Oni su John Dee i Edward Kelley.
    U novo doba, ne treba zaboraviti spomenuti LaVeya sa Sotonskom Biblijom i Aliestera Crowleya koji su temeljni stupovi sotonizma.

    Onaj tko donekle poznaje nešto od te tematike, lako može oko sebe detektirati ljude koji se bave magijom, a vrlo često i pripadaju sljedbama sotonističkoga fundusa. Razni znakovi iz enokijanaskog znakovlja, simboli, a ima toga dosta i u kabali.

    Neki dan je jedna moja kolegica došla na posao u crnoj majici. Na sredini je veliki pentagram s Bafometom u središtu (visokopozicionirani demon).
    Bila sam šokirana jer je to mjesto puno djece od 7- 14.g.
    U gradu u kojem živim postoji Lectorium Rosicrucianum, to sam tek nedavno vidjela i šokirala se koji su ljudi simpatizeri toga. Vrlo poznati umjetnici, slikari, političari, poduzetnici. Također, u mome gradu postoji i masonska loža, te Crna ruža.

    Neki ljudi javno to promoviraju i deklariraju se, a neki vrlo suptilno, pogotovo oni na važnim i odgovornim mjestima.
    Ja ih namirišem nadaleko............(demon hunter)

    V.C.R.

  13. #88
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Neki dan je jedna moja kolegica došla na posao u crnoj majici. Na sredini je veliki pentagram s Bafometom u središtu (visokopozicionirani demon).
    Bila sam šokirana jer je to mjesto puno djece od 7- 14.g.

    Nemoj isključiti mogućnost da dotična kolegica uopše nema pojma o simbolici Bafometa i da je kupila tu majcu jer joj se učinila cool. Interesantno je da velliki broj trenutno ultrapopularnih svjetskih celebrity kreatura u svojim odjevnim kombinacijama upravo ističe Bafometa, pa tako sve što obuče Rihanna i ekipa vrlo brzo dobije svoju verziju za široke mase u npr. NewYorkeru ili H&M-u. I nekako se čini da upravo takva praksa širenja okultne simbolike dovodi do toga da svaka druga kuća posjeduje neki od 'štetnih' znakova.
    The more things change, the more they stay the same.

  14. #89
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Nemoj isključiti mogućnost da dotična kolegica uopše nema pojma o simbolici Bafometa i da je kupila tu majcu jer joj se učinila cool. Interesantno je da velliki broj trenutno ultrapopularnih svjetskih celebrity kreatura u svojim odjevnim kombinacijama upravo ističe Bafometa, pa tako sve što obuče Rihanna i ekipa vrlo brzo dobije svoju verziju za široke mase u npr. NewYorkeru ili H&M-u. I nekako se čini da upravo takva praksa širenja okultne simbolike dovodi do toga da svaka druga kuća posjeduje neki od 'štetnih' znakova.
    I najobičnije nošenje majice ili bilo kakvog odjevnog predmeta sa simbolom demona je ozbiljno jer ga se aktivno priziva upravo kroz taj simbol.
    Ova kolegica itekako dobro zna što nosi, sluša i takvu muziku, ali vidim i na fb promiče takvu filozofiju. Nazvala je sama sebe "zlo i naopako".

    No, u pravu si, mnogi svašta nose i uopće nisu svjesni značenja, ni opasnosti.
    Postaju medij kojemu se zlodusi raduju jer im je to način da uđu u tjelesnost, da postanu vidljivi i da djeluju.

  15. #90
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Premda smo mi u ovom dijelu Europe još uvijek konzervativnijega nazora,
    ima mnogo sljedbi koje djeluju, što legalno i legitimno, što tajno.

    U zadnjih godinu dana, poprilično sam istraživala tu temu i uglavnom me je
    svo istraživanje dovelo do sotonizma kao ishodišta velikom broju sljedbi.
    Toga je uvijek bilo, ali nakon mračnog srednjeg vijeka i inkvizicije, nastupila je renesansa
    s tobožnjim prosvjetiteljima i povratnicima humanizmu koja seže do antike.

    Reklo bi se, počelo se istraživati i proučavati svemir, zemlju a ustvari vratilo se starim magijskim praksama,
    okultizmu, spiritizmu i hermetizmu. I sam Giordano Bruno koji se predstavlja žrtvom KC iz "znanstvenih razloga", bio je veliki mag.
    Njegova je filozofija čisti hermetizam.
    Sjetimo se Heinricha Corneliusa Agrippe (1486.-1535.) i njegovoga djela De occulta philosophia u tri dijela.

    Kasnije je tu britanska kraljevska obitelj s dvojicom savjetnika koji su dobili od zazivanih entiteta enokijanski alfabet. Oni su John Dee i Edward Kelley.
    U novo doba, ne treba zaboraviti spomenuti LaVeya sa Sotonskom Biblijom i Aliestera Crowleya koji su temeljni stupovi sotonizma.

    Onaj tko donekle poznaje nešto od te tematike, lako može oko sebe detektirati ljude koji se bave magijom, a vrlo često i pripadaju sljedbama sotonističkoga fundusa. Razni znakovi iz enokijanaskog znakovlja, simboli, a ima toga dosta i u kabali.

    Neki dan je jedna moja kolegica došla na posao u crnoj majici. Na sredini je veliki pentagram s Bafometom u središtu (visokopozicionirani demon).
    Bila sam šokirana jer je to mjesto puno djece od 7- 14.g.
    U gradu u kojem živim postoji Lectorium Rosicrucianum, to sam tek nedavno vidjela i šokirala se koji su ljudi simpatizeri toga. Vrlo poznati umjetnici, slikari, političari, poduzetnici. Također, u mome gradu postoji i masonska loža, te Crna ruža.

    Neki ljudi javno to promoviraju i deklariraju se, a neki vrlo suptilno, pogotovo oni na važnim i odgovornim mjestima.
    Ja ih namirišem nadaleko............(demon hunter)

    V.C.R.
    Naftali, ne znam sta si čitala ali nisi isto što i ja očigledno. Povezuješ učenja koja datiraju od prije hrišćanstva sa satanizmom koji je nastao sa hrišćanstvom, a preuzeo demonologiju iz drugih religija. Ne samo demone već je samo hrišćanstvo mix grčke teologije i filosofije, jevrejske istorije i rimskog prava. Pri tome su Sveti oci usvojili hermetička učenja koja su mislili da su shvatali, a koja nisu izrezali i izmjenili do neprepoznatljivosti. Mozda sam i ja na kraju satanista sto ovo pišem ili samo čitam pogrešne knjige? Znaš misticizam se zove tako sa dobrim razlogom. U korjenu riječi je tajna. Da te isto napomenem da su ove "magijske" prakse bile dio zvaničnih religija pa nazivati ih satanističkim u vremenskom smislu je nonsens. Hrišćanstvo nije benchmark da bi se neko ko je privržen hermetičkom učenju nazivao satanistom, tim prije jer je podignuto na njegovim temeljima. Vrijeme inkvizicije je prošlo ili nije?

    Alistera i ostale kl(ov)nove modernog doba nema svrhe pominjati.
    Last edited by Caesar; 31-05-17 at 09:41.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #91
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Vrijeme inkvizicije je prošlo ili nije?
    Eto koliko vidiš, nije.
    Po fanatiku kojeg si quotovao Đordano Bruno je bio vorlok
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #92
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    I najobičnije nošenje majice ili bilo kakvog odjevnog predmeta sa simbolom demona je ozbiljno jer ga se aktivno priziva upravo kroz taj simbol.
    Ova kolegica itekako dobro zna što nosi, sluša i takvu muziku, ali vidim i na fb promiče takvu filozofiju. Nazvala je sama sebe "zlo i naopako".

    No, u pravu si, mnogi svašta nose i uopće nisu svjesni značenja, ni opasnosti.
    Postaju medij kojemu se zlodusi raduju jer im je to način da uđu u tjelesnost, da postanu vidljivi i da djeluju.
    Da ne zaboravimo zvjezdaste rotkapne i felne na automobilima(masonska posla). 90% vozača prizivaju nečastivog, zato i imamo toliko saobraćajki sa ljudskim žrtvama.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Isus nije rekao: Doci ce vam neke sekte male da vas uce kako da obozavate djavola, no je rekao doci ce vam mnogi u moje ime, pazite da vas ne prevare.

    Ima ljudi koji su toliko zaljubljeni u svoje organizacije, ljube zgrade i hramove od metala i drugih materijala a mrze hramove koje je Bog stvorio... jel ljude i ne trepnu na zlocine nad njima. Misle valjda u svojoj glavi ako ih posmatramo ko krive a sebe prave i ispod nas nije grijeh njima ucinjet zlo. Ljudi mogu sebi sve da opravdaju.

    Bolestine tu ima koliko ti volja. Ja sam dosao do zakljucka da ni na sta se ne smijes oslonit bez na razum koji ti je Bog dao, a ko stavlja u zapecak poruku od Boga u zamjenu za lazavine ovozemaljske... dobit ce on sam nagradu koju je trazio. Da u zabludu upane koju je sam izabrao.

    lako je to vidjet po tim ljudima, koliko oni su zapravo spremni sebi da priznaju pogresivost njihovih vjerskih vodja i institucija... jedina im je nada eto sto su lokalno brojcaniji a u sustini svi su sekte. Podvojili se u grupe.

    Uzak je put koji vodi u zivot... a sirok onaj koji vodi u propast i mnogi njime idu.

    Jel kad bi koga interesevolao sto je reka Isus o tim organizovanim masovnim turama, misle da su dobili kartu za raj a ono dovedeni u pakao... nisu razmisljali i citali no se bojali ljudi a ne Boga.
    Last edited by Ego_and_his_own; 31-05-17 at 14:12.

  19. #94
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ne samo demone već je samo hrišćanstvo mix grčke teologije i filosofije, jevrejske istorije i rimskog prava.
    Meni je Isus Krist utjelovljeni Bog, a ne navedeni mix.
    Polazište mi je ono što je Isus kazao: "Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi k Ocu osim po meni."
    Istina, magija i okultizam postoji i prije kršćanstva, ali raznim današnjim protivničkim sektama je Isus - Bog trn u oku i njegova Crkva.
    Demoni iz davne Mezopotamije sikću na Isusa koji je čistoća, bjelina, ljubav, istina, svjetlost.
    Neki sam dan vidjela status jednog rozenkrojcera koji se drži hrvatskim slikarom: stavio je na fb sliku higijenskoga uloška, a na njemu krvava slika Isusa.
    Koliko mržnje i hule na Isusa.


    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Pri tome su Vrijeme inkvizicije je prošlo ili nije?
    Vrijeme inkvizicije je prošlo, no, nema smisla stalno upotrebljavati tu davnu povijesnu činjenicu za opravdavanje današnjih protivničkih udara.



    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Alistera i ostale kl(ov)nove modernog doba nema svrhe pominjati.
    Pogledaj LaVeya, pentagram i ovog frajera u sredini zvijezde.
    Oko pentagrama su hebrejska slova.
    Da, postoji židovska mistika odavno.........koja je ustala protiv Mesije...Sina Božjega.
    Click image for larger version. 

Name:	tumblr_nsikbk22Yg1twvnfdo1_1280.jpg 
Views:	120 
Size:	9.2 KB 
ID:	149382 Vivat Christus Rex!
    S ovim znakom je neki dan došla kolegica u školu.
    Crowley? sin kršćanskoga pastora.
    Jedan od najvećih magova.Nema smisla i njegovu fotku stavljati.
    Last edited by naftali; 31-05-17 at 22:04.

  20. #95
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

  21. #96
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Kotor
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Velika hvala

  22. #97
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Kotor
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opsjednutost đavlom: to je najgori oblik. Pri tome zadobiva Đavo pod svoju vlast tijelo (ne dušu) i prisiljava ga da postupai govori po njegovoj volji, a da se žrtva ne može tome oduprijeti i zbog toga nema ni moralne odgovornosti. Taj se obliknajčešće očituje izvanrednim fenomenima, kakvi su bili prikazani i u filmu "Egzorcist" ili kakvi se opisuju obrednicima:govoriti nepoznatim jezicima, razviti nadljudske snage, očitovati tajne stvari.

    E ovoga se ja bojim, koliko se ovo često dešava ljudima ?

  23. #98
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zivotinja View Post
    Opsjednutost đavlom: to je najgori oblik.

    E ovoga se ja bojim, koliko se ovo često dešava ljudima ?
    Mislim da to nije često. No, treba razlikovati opsjednutost i zaposjednutost.
    Opsjednutost je napadanje demona izvana, a zaposjednutost je kad prodre u samog čovjeka, nastani se u njemu.
    E to je najgore.

    Postoje znakovi koji upozoravaju.

    Gore je link na knjigu/predgovor jednog od najvećih katoličkih egzorcista...G.Amortha.
    Nedavno je umro u Rimu.

    No, nije tu previše bitno je li pravoslavni ili katolički svećenik (male su dogmatske i liturgijske razlike
    između PC i KC).
    Naše su se crkve uhvatile više politike (s kojom mlate praznu slamu), a ustvari poprište borbi je
    upravo na ovomu području.

  24. #99
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default wicca

    Kod nas na ovim prostorima, nije zanemariva ni Wicca ili Vještičija religija. (ah, samo da ne krenu sad opet sa srednjovjekovnom inkvizicijom)
    Oni za sebe kažu da su miroljubiva prirodna religija, no, malo se govori kako je njihov utemeljitelj G.Gardner direktno iniciran od Aliestera Crowleya.
    Prava magija.
    Postoji i u Srbiji, i u BiH, i u CG.
    U Hrvatskoj se već nekoliko godina organizira Vještičije sijelo u Istri (u šumama - potrebna za magijske rituale...krugove)
    na kojima ugošćuju svjetske wicane (vještice i vještce).

    evo njihova programa (dualizam: bog i boginja) http://cro.paganfederation.org/sijelo/


  25. #100
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DVB-T2 u Crnoj Gori
    By milos179 in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 1860
    Last Post: 23-01-23, 21:45
  2. CS:GO u Crnoj Gori
    By risto13 in forum Game Server CG
    Replies: 27
    Last Post: 07-03-14, 11:35
  3. DVB-T u Crnoj Gori
    By Sale in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 27
    Last Post: 05-10-10, 23:18
  4. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 05:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •