Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 149

Thread: Sekte u Crnoj Gori

  1. #101
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    U BiH je više prisutan kuranski nauk o duhovnim bićima..džinima.
    Kad sam razgovarala s jednim hodžom, mislila sam po prirodi stvari da komunicira s džinima.
    No, rekao je da je to jako opasno, da oni previše traže i da se ne upušta u to.

    Svijet džina http://www.merjem.com/index.php?opti...tovi&Itemid=58

  2. #102
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Koliko samo slicnosti ima izmedju satanizma i masonerije, jedna stvar sa dva imena. Demonske zaposjednutosti ima dosta i ako mislimo da nema. Recimo kod nas u CG koja smo vecinski pravoslavna zemlja, u pravoslavlju istjerivanje demona tj egzorcizam je veoma tajnovit, ne sire pricu i obicno se radi pod Ostrogom, slusao sam i gledao dosta snimaka, vrlo jezivo.

  3. #103
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Koliko slicno ima izmedju satanizma i masonerije, jedna stvar sa dva imena. Demonske zaposjednutosti ima dosta i ako mislimo da nema. Recimo kod nas u CG koja smo vecinski pravoslavna zemlja, u pravoslavlju istjerivanje demona tj egzorcizam je veoma tajnovit, ne sire pricu i obicno se radi pod Ostrogom, slusao sam i gledao dosta snimaka, vrlo jezivo.
    I u katoličanstvu je to dosta sklonjeno od očiju javnosti jer je vrlo opasno.
    Nekad su demoni ili legija demona toliko snažni da uđu i u samoga egzorcistu.
    Vrlo je opasno zazivanje demona, duhova....jer oni dođu. Ako nemamo mehanizme
    njima "upravljati" (molitva, egzorcizam), za nas to postaje velika opasnost.

    To moraju činiti ljudi koji imaju vlast od Krista - oni koji imaju sakrament svetoga reda. (svećenici).
    Za razliku od sotonskoga znaka, oni imaju Kristov znak.

    Ima dobra knjiga na našem području: Miro Glavurtić: SATAN
    Click image for larger version. 

Name:	1596.jpg 
Views:	104 
Size:	12.3 KB 
ID:	149385
    Glavurtić je rođen u okolici Kotora.

    Gdje se mogu vidjeti snimke iz Ostroga?

  4. #104
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Koliko samo slicnosti ima izmedju satanizma i masonerije, jedna stvar sa dva imena.
    Da, masoni se prikazuju kao nešto moralno dobro, ispravno, čak i s velikom dozom domoljublja........
    No, stvar je potpuno drugačija.
    Nedavno sam čitala članak u kojem govori čovjek koji je nekada bio mason.
    Onog trenutka kad je trebao prisustvovati žrtvovanju djeteta, tad se prelomio
    i jedva spasio iz ralja masonerije.

    Nedavno je pisano i o tome kako je Beyonce priznala da je iluminat (spomenula je čak žrtvovanje djece), a onda ju je
    Oprah prekinula u intervjuu.
    Beyonce je također, rekla da iluminati stoje iza smrti Whitney Houston.

  5. #105
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Da, masoni se prikazuju kao nešto moralno dobro, ispravno, čak i s velikom dozom domoljublja........
    No, stvar je potpuno drugačija.
    Nedavno sam čitala članak u kojem govori čovjek koji je nekada bio mason.
    Onog trenutka kad je trebao prisustvovati žrtvovanju djeteta, tad se prelomio
    i jedva spasio iz ralja masonerije.

    Nedavno je pisano i o tome kako je Beyonce priznala da je iluminat (spomenula je čak žrtvovanje djece), a onda ju je
    Oprah prekinula u intervjuu.
    Beyonce je također, rekla da iluminati stoje iza smrti Whitney Houston.
    Da ne mislis da te provociram ne daj Boze, samo me interesuje, kako gledas na jezuite koji su skoro pa isti kao masoni samo pod zastitom katolicke crkve?

  6. #106
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Da ne mislis da te provociram ne daj Boze, samo me interesuje, kako gledas na jezuite koji su skoro pa isti kao masoni samo pod zastitom katolicke crkve?
    Znaš što ću ti reći, ima svakakvih priča o jezuitima.
    Mi ih zovemo - isusovci.
    Oni su redovnici koje je osnovao Ignacije Loyolski i imaju vrlo razvijenu duhovnost.

    No, postoje indicije da su neki vrlo moći isusovci vezani za masone.
    Postoji već dosta jaka kritična masa koja tvrdi da je ovo lažni Papa.
    Odnosno da je uvučen da razori KC.

    Ono što znam: papa Franjo ljubio je ruku Rockeffelleru (ne znam sad kojemu - je li umro ovaj "zombi"?Jest.)
    i dopustio je da se nad njim izvrši šamanski ritual.
    Za mene kao katolika, iznimno kompromitirajuće.

  7. #107
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Koliko samo slicnosti ima izmedju satanizma i masonerije, jedna stvar sa dva imena. Demonske zaposjednutosti ima dosta i ako mislimo da nema. Recimo kod nas u CG koja smo vecinski pravoslavna zemlja, u pravoslavlju istjerivanje demona tj egzorcizam je veoma tajnovit, ne sire pricu i obicno se radi pod Ostrogom, slusao sam i gledao dosta snimaka, vrlo jezivo.
    Mislish da imaju uspjeha sa tim iscerivanjima da se nebi falili na sva zvona?


    Evo jedan mason sto je prica pa su napravili monument sa njegovim rijecima u Washington DC


  8. #108
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    E sad ja neznam sto da mislim... masu ljudi sam slusa sto pricaju o masonima... masu popova i svestenika (a i drugih grupa ekvivalenata) o raznim stvarima. Neumiju jedan dokaz pruziti, 3 recenice neumiju svezat da ne spetljaju nesto nerazumljivo... ili necemu sto mi je jasno ko dan i nedvosmisleno i stoji mi pred ocima.

    Uzgred ovo sto je ovaj mason reka, stoji u Kuranu - da nema prisile nikakve u Religiji i da ko to cini taj veliki ce gnijev Svevisnjeg dozivljeti.

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Izvini Novace sto ti post necu citirati jer je malo gadan mi.

    Ali cu ti rec da je jasno i meni odavde iz Amerike da nikad cigar u zivot nisi zapalio. Jer da si pod brigom bio 90-tih ko ja i mnogi pusio bi ko Lokomotiva.

    Jes onih 90-tih Kad je Crkva i drzava stvorila uslove svima da im se pusi. E pa bilo je Novace dana kad se nije imalo za cigare. Pa ti pane na pamet da pusish par dimova pa da ugasis cigar za poslije. Pa umoci u malo vode, a poslije nikad zapaklit. Stetovah poslednji cigar tako!

    Eto kako znam da pricas bezveze price... da vjere vise imas one istinske nebi bezveze nista ti preko sebe dozvoljava da prodje. Tudije djavo vele prolazi. Kroz nas.

    Isus rece: Ne pogani covjeka sto udje u njega, nego sto izadje. Eto koliko je vajde od tih rituala.
    Last edited by Ego_and_his_own; 01-06-17 at 02:01.

  10. #110
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Kotor
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Izvini Novace sto ti post necu citirati jer je malo gadan mi.

    Ali cu ti rec da je jasno i meni odavde iz Amerike da nikad cigar u zivot nisi zapalio. Jer da si pod brigom bio 90-tih ko ja i mnogi pusio bi ko Lokomotiva.

    Jes onih 90-tih Kad je Crkva i drzava stvorila uslove svima da im se pusi. E pa bilo je Novace dana kad se nije imalo za cigare. Pa ti pane na pamet da pusish par dimova pa da ugasis cigar za poslije. Pa umoci u malo vode, a poslije nikad zapaklit. Stetovah poslednji cigar tako!

    Eto kako znam da pricas bezveze price... da vjere vise imas one istinske nebi bezveze nista ti preko sebe dozvoljava da prodje. Tudije djavo vele prolazi. Kroz nas.

    Isus rece: Ne pogani covjeka sto udje u njega, nego sto izadje. Eto koliko je vajde od tih rituala.
    iznenadio bi se kad bi znao koliko novak ispusi dnevno i to parliament-a koji je oko 3 eura

  11. #111
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ljudi se boje od onog sto ne znaju i ne poznaju. Sve treba uzeti u obzir uz malko zrno soli. Ne zaboravite da je po aktuelnim kriterijumima i hriscanstvo nekada bilo sekta, koja se opasno sirila da bi danas bila vodeca religija.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  12. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Bozijim Zakonom je zabranjeno bilo sto da se tajno organizaovano radi bez dobrocinstvo.

    Tako da ta clanstva u te tajne organizacije... pazi dobro sa kojom namjerom se prikljucujes. A odje ih u USA ima masu tih grupa. Odd fellows, Legion i ima ih bas masu ina nedje na interent citava lista tih Masoni su samo jedna od njih mnogobrojnih ovih dana. Za oko mi je zapao znak "Odd Fellows" kad sam prolazio kroz jedan grad i pogledah na internet:

    http://www.ioof.org/

    We are the family of Odd Fellowship, composed of Men, Women, and Youth, believing in a supreme being, the creator and preserver of the universe, who have come together in our local communities having the same beliefs and values as others, that; Friendship, Love and Truth are the basic guidelines that we need to follow in our daily lives. Through working in our local Communities, States, Provinces, or Nationally we understand that we can make a difference in the lives of people in our World.

    Do you believe that Friendship, Love and Truth should be the basic guidelines to live by?
    Do you believe in a supreme being, the creator and preserver of the universe?
    Do you want to make a difference?

    YES? Then we need you!
    Last edited by Ego_and_his_own; 01-06-17 at 06:46.

  13. #113
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Sekte u Crnoj Gori

    Na mudraca niko ne može baciti čini.
    Last edited by Caesar; 02-06-17 at 13:11.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  14. #114
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    vrebajuuu

  15. #115
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Ovi su jako opasni. Crkva IH svetaca poslednjeg dana ili tako nesto. Mormoni. Ima čak i predatva The Book of Mormon. I sve to izgleda simpatično ali u USA imaju u posjedu one male gradove sa klasnim i robovlasničkim principima. Bijeli dzipovi koji patroliraju gradom itd. Policija je njihova. Zlostavljanja. Bio je na VICE prosle gidine clanak.

    https://www.vice.com/rs/article/grad...uno-udno-mesto
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #116
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Kotor
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    vrebajuuu
    i mene ovi zaustavise, ovaj momak desno vam je vampir, licno sam se uvjerio

  17. #117
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    To neka dnevna vrsta ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #118
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Ne znam muka mi bilo da predjem tamo da se ispricam s njima p.s jos sam bez bijelog luka bio

    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app

  19. #119
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ovi su jako opasni. Crkva IH svetaca poslednjeg dana ili tako nesto. Mormoni. Ima čak i predatva The Book of Mormon. I sve to izgleda simpatično ali u USA imaju u posjedu one male gradove sa klasnim i robovlasničkim principima. Bijeli dzipovi koji patroliraju gradom itd. Policija je njihova. Zlostavljanja. Bio je na VICE prosle gidine clanak.

    https://www.vice.com/rs/article/grad...uno-udno-mesto

    Ja nisam moga vjerovat kad sam naisao na podatak da su ratovali sa USA i to nekoliko puta. Njih ima masu i nidsu to samo mali gradovi. Odje po Kaliforniji nema grada da ne strci njihov hram. Imucni su kao pojedinci i grupa.
    https://en.wikipedia.org/wiki/1838_Mormon_War

    Citao sam o njima i knjigu Mormona.

    Sve je poceo jedan covjek Smit koji je tvrdio da mu je Andjeo pokazao dje da nadje tu knjigu. On je dio te knjige prepisao i pokazao nekim prevodiocima i tvrdio je da je na starom hebrejskom jeziku. Nikad niko nezavisan tu knjigu u orginalu nije vidio bez on i par njegovih prijatelja sto baca dosta sumnje na njegovu pricu. Uglavnom on je preveo tu knjigu, u kojoj su opisani starosjedioci indijanaca u Americi kao narod koji je sasvim bio upoznat sa Starozavjetnim pricama (jel Tore) i bio sam dio toga.

    Dok je ja nijesam cijelu procitao, ja nisam nasao nista posebno Religijski u tih nekoliko poglavlja koje sam procitao. Osim istoriskih nekih zanimljivostima o pretcima Indijanaca nisam nasao na neke prorocke elemente.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_plates

    Sa druge strane Smit nije kraj doceka u miru. Posto su oni bili poligami doslo je do ljubomore valjda medju njima i on je bio uhapsen pa onda ubijen u zatvoru dok je rulja pokusavala da mu presudi.

    Sa Religijskih stanovistva sto sam uspio saznati o njihovim uvjerenjima, later days saints najprostije receno u svemu se poklapaju uvjerenja kao katolicima osim sto ne vole papu uopste. Ali ga bas ne vole. Antihrist ga cak neki zovu. Nisu ni oni svi isti ima ka svudje ekstrema.
    Last edited by Ego_and_his_own; 01-06-17 at 17:15.

  20. #120
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Znate li vi da nisu ni sve katolicke crkve iste? Ka u nas?

    Ima i tu "sekti".


  22. #122
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    vrebajuuu
    Ovo su mormoni. Bolesni umovi. Njihov vodja u SAD je trebao da bude osudjen na zatvor jer je silovao djevojcicu. Idu o svom trosku po svijetu ovi misionari i sire satanizam koji propagiraju mormoni kao i sve sekte a kriju se iza HRISCANSTVA, oni koji malo znaju reci ce hriscanska sekta, oni koji vise znaju reci ce satanisti.

  23. #123
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    nisam siguran da li važi za čitavo pravoslavlje ili samo za ono sa naših prostora ali u svakom slučaju je u pitanju najjača satanistička crkva

    Ne samo da stavljaju naciju ispred boga već boga zamišljaju sa trouglastim oreolom (poznatim "Masonsko-satanističkim simbolom")
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #124
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    nisam siguran da li važi za čitavo pravoslavlje ili samo za ono sa naših prostora ali u svakom slučaju je u pitanju najjača satanistička crkva

    Ne samo da stavljaju naciju ispred boga već boga zamišljaju sa trouglastim oreolom (poznatim "Masonsko-satanističkim simbolom")
    Ne moram da ti objasnjavam vjerovatno i sam znas, da masonerija ima ubacenih elemenata svugdje, pogotovo u crkvu, podji pod Ostrog pa vidji sto su uradili, kada su ga renovirali, na prijestolsku stolicu sa desne strane je naslikana ptica garuda koju u hinduizmu jase boginja Shiva, u satanistickoj bibliji pise da je Shiva predstavlja Satanu, dakle zmaj kojeg jase Satana. idemo dalje, na druga vrata na vrhu se nalazi Krst a u vrhu krsta trougao, na lijevi i desni kraj krsta su stigmate, u egzorcizmu je poznato da se stigmate javljaju kod ljudi koje je zaposjeo demon kako bi zavarao vjernike da je nekoga kako kazu "Isus licno dotakao" zato su se pojavile stigmate. Treca stvar zvona pravoslavna(zvona sa kanapom, stara zvona) su maknuta i postavljena dzingbel zvona (moderna zvona, elektronska, pale se na prekidac kao svijetlo). Cetvrta stvar, stavili su znakove upozorenja svugdje, neki od njih znace "Ovdje Bog spava u smislu da Boga tu nema" i td. Postavljen bezbroj najmodernijih kamera i zvucnika na svakom uglu. A crkva nema nikoga da se pozabavi simbolizmom nego im izvrsitelji radova mogu podmetnuti bilo sta, niko ni A ne smije da kaze. Uostalom na internetu ima slika Amfilohija na otvaranju masonske loze u Srbiji. Slika u prilogu:

    Last edited by BIGa; 03-06-17 at 22:29.

  25. #125
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ne moram da ti objasnjavam vjerovatno i sam znas, da masonerija ima ubacenih elemenata svugdje, pogotovo u crkvu, podji pod Ostrog pa vidji sto su uradili, kada su ga renovirali, na prijestolsku stolicu sa desne strane je naslikana ptica garuda koju u hinduizmu jase boginja Shiva, u satanistickoj bibliji pise da je Shiva predstavlja Satanu, dakle zmaj kojeg jase Satana. idemo dalje...
    Nemo dalje kumim te svevidećim okom sa velikom minusnom dioptrijom, koja simbolizuje kratkovidost! Biga, Garuda je kralj tica i po zanimanju orao i simbol mudrosti. Jaše ga Višnu (Hrist), čiji je često simbol, a ne Šiva uništitelj/stvoritelj koji je muško BTW. Nemo dalje, nemo...
    Last edited by Caesar; 04-06-17 at 10:29.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DVB-T2 u Crnoj Gori
    By milos179 in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 1860
    Last Post: 23-01-23, 20:45
  2. CS:GO u Crnoj Gori
    By risto13 in forum Game Server CG
    Replies: 27
    Last Post: 07-03-14, 10:35
  3. DVB-T u Crnoj Gori
    By Sale in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 27
    Last Post: 05-10-10, 22:18
  4. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •