Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 53

Thread: Zanimljivosti

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Zanimljivosti

    Uz svako prvjenstvo objavljuju se razne informacije iz istorijata, zanimljivi detalji... pa da i mi probamo naci neke malo poznate ili preciznije ne svima poznate detalje.

    Prvi trener koji je zabranio da u reprezentaciji igraju homoseksualci, fudbaleri sa mindjusom, dugokosi.... bio je Pasarela. Prvu pobjedu u istoriji SP odnijela je reprezentacija Francuske pobijedivsi Meksiko 4:1 (1930 gdine), ali da prvo pocnemo one vezane za nas i sve nase drzave.

    Jedini fudbaler koji je davao golove za dvije reprezentaije je Robert Prosinecki. 1990. kao reprezentativac Jugoslavije dao je gol Emiratima, a 1998 roku u reprezentaciji Hrvatske u mecu protiv Jamajke.

    Golman koji je odbranio najvise penala je Argentinac Sergio Goycoechea - pet komada od cega 3 u mecu cetvrtfinala sa Jugoslavijom 1990.

    Zairski golman Muampa Kazadi bio je prvi golman u istoriji SP, koji je prije vremena napustio teren a nije bio povrijedjen. 1974 Zair je u mecu sa Jugoslavijom gubio 0:3 vec poslije 22 minuta igre. Rezervni se isto nije proslavio jer je pustio jos 6 golova, ali nije usao u istoriju
    Last edited by kefalo; 09-06-06 at 15:30.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Samo sam preimenovao u "zanimljivosti"

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Otvoreno Svetsko prvenstvo u fudbalu
    MINHEN, 9. juna 2006. (Beta) - Svečanom ceremonijom na stadionu u Minhenu u petak je otvoreno Svetsko prvenstvo u fudbalu, koje se održava u Nemačkoj do 9. jula.

    Svetsko prvenstvo otvorio je predsedik Nemačke Horst Keler, koji je naglasio da je važno osvojiti titulu, ali poštujući pre svega fer plej.

    Pre toga, pehar namenjen pobedniku na stadion su uneli najbolji fudbaler svih vremena Brazilac Pele i nemačka manekenka Klaudija Šifer, a zatim je usledio defile šampiona koje su predvodili nekadašnji fudbaleri Engleske koji su trijumfovali 1966. godine.

    Posle njih na stadion su ušli Francuzi, šampioni iz 1998. godine, a zatim i Argentinci koji su trijumfovali 1978.

    Italijanski fudbaleri, šampioni iz 1934, 1938. i 1982. godine ušli su na stadion pre nego što je domaća publika pozdravila Nemce šampione iz 1954, 1974, 1990. godine. Na kraju su se pojavili Brazilci koji su osvojali titulu pet puta - 1958, 1962, 1970, 1994. i 2002. godine.
    izvor "beta"
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Prvjenstvo
    She is only here to annoy herself!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Torino
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel na kraju otisao kuchi sin trenera SCG-a??? )))) Forgive my ignorance!!!
    "The world is round and the place which may seem like the end may also be the beginning."

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,453
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da nije ko nasao dje ovu himnu svjetskog prvenstva pa da je okaci nedje?
    +382 67 607 665

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow Program za pracenje SP 2006!

    http://dl42cg.rapidshare.de/files/22...Cup2006-XP.exe

    Skinete, instalirate, odradite update, pa opet update i kada vam kaze da nema vise update-a onda uzivajte! Vijesti, zanimljivosti, selekcije, grupe, rezultati, tabele i kazu da ce uskoro i statistika... Sve u malom programchicu i kada ocete nove informacije ili rezultate, samo opet kliknete UPDATE (oko 50kb ako skida vijesti i rezultate)...

    Umjesto da mi kazete hvala, kliknite na moj potpis i pomognite mi da povecam moj penis!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    http://fifaworldcup.yahoo.com/06/en/

    Odlican sajt za pracenje utakmica wc2006, na raspolaganju su vam sve informacije od temperature do biografije svakog igraca koji je u sastavu neke reprezentacije...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najstariji fudbaler koji je dao gol na SP je Kamerunac Roger Milla. Kad je dao gol Rusima 1994 imao je 42 godine i 39 dana.
    Najmladji je Pele koji je 1958. sa 17 godina i 239 dana dao gol Velsu
    Jedini koji su davali golove na svakoj utakmici koju su igrali na SP su: Brazilac Jairzinho (1970) i Urugvajac Alcide Ghiggia (1950).
    Samo su 3 fudbalera davali golove na dva finala: Brazilci Vava (1958 i 1962) i
    Pele (1958 i 1970) i Njemac Paul Breitner 1974 i 1982 godine

  10. #10
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    -najvise golova u jednom mecu dao je Oleg Salenko 5 golova
    rusija-kamerun 6:1 1994
    -prvi gol na prvom svetskom prvenstvu dao je Loran 1930 god
    -najvise broj golova na mundijalima drzi mec austrija-svajcarska 7:5 igran 1954 god.na drugom mjestu madjarska-salvador 10:1
    -obavezni brojevi na dresovima uvedeni su 1958 u svedskoj
    -zuti kartoni pojavil su se 1970 god u meksiku
    -crveni kartoni u upotrebi od 1974 i prvi koji je iskljucen je cileanac karlos kaseli
    -penali su prvi put izvedeni 1982 god u spaniji mec peru-rumunija1:3
    -najbrzi gol dao je hakan sukur u 2 sekundu meca turska-juzna koreja 2002
    -najkasniji gol dao je dejvid plat u 119 minutu engleska-belgija 1990
    -najbrzi hek trik dao je laslo kis majar u mecu madjarska salvador 1982 a golove je dao u 70,74 i 77 minutu.
    -najbrzi strijelac sa klupe ebe sand (danska) kome je trebalo 19 sekundi 1998
    -prvi hek-trik dao je bert petnud (sad) 1930 god
    -prvi strijelac auto gola ernest lotes svajcarska 1938
    -jedini koji je dao gol i auto gol jeste igrac holandije erni brands protiv italije 1978


    -zamjena igraca uvedena je tek 1970 god u mexiko
    -prvi radio prenos obavljen je 1934 god
    --najbolji strijelac Giljermo Stabile argentinac dao je 8 golova.
    --najbolji strijelci ukupno Gerd Miler njemacka-14 golova
    slijedi Fonten francuska sa 13
    pele sa 12 i ronaldo 12
    --
    najcesci rezultat je bio 1:0-0:1 cak 134 puta
    najgrublja repka je argentina sa 44 zuta kartona

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jeste li vidjeli sinoc u onom pregledu SP, sto slijedi nakon ponoci na IN-u, onu zanimljivost iz meca Njemacka - Holandija 1990-e? Hah...
    Nakon 16 godina, prvi put je objelodanjen snimak jedne kamere koja je pratila taj mec, a koja je u detalje zabiljezila sve konflikte izmedju Rajkarda i Felera. Da podsjetim, obojica su dobili po crveni karton na tom mecu zbog (ne)primjerenog ponasanja. Boze, kakav je nesoj bio onaj Rajkard... Kako mu zavali usput onu slajmericu u facu, a sudija nista ne vidje... Rudi se izbezumio, haha... Pa, kad dobise po crveni, protrca pored njega, pa mu jos jednu slajmericu zavali, qq...
    Ali Njemci su ih posteno dobili 2:1 tu. Ono je stvarno bila jedna od najjacih reprezentacija Holandije, ali svabe su bile nenadjebive te godine. Masina prava...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Igi
    http://dl42cg.rapidshare.de/files/22...Cup2006-XP.exe

    Skinete, instalirate, odradite update, pa opet update i kada vam kaze da nema vise update-a onda uzivajte! Vijesti, zanimljivosti, selekcije, grupe, rezultati, tabele i kazu da ce uskoro i statistika... Sve u malom programchicu i kada ocete nove informacije ili rezultate, samo opet kliknete UPDATE (oko 50kb ako skida vijesti i rezultate)...

    Umjesto da mi kazete hvala, kliknite na moj potpis i pomognite mi da povecam moj penis!
    Igi, mnogo je simpatican ovaj programcic.

    p.s. A, je l' ti malo 48 cm, led te ubiJo...

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,632
    Thanked in
    926 Posts

    Default Germany 2006 - odličan program :)

    Germany 2006 v1.1



    It's an application for managing the FIFA World Cup Germany 2006. With this application you can view the match schedule, save the final score, show both groups and second stage table, build statistics and you can also update the results on-line.

    licence: Freeware
    DOWNLOAD

    ako ne pratite ono idete samo File > Online update i on wam ispiše sa mrezultate

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    FIZIIIIIIII !!!

    Isto su me pitale STOTINE i ponavljam STOTINE hiljada studenata! ETO!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo, sad, najavili za 15-ak minuta (20:15) da ne propustimo reakcije i komentare iz naseg tabora. Neki uzasni, negativni komentari, jer je, kako rece onaj, atmosfera vise nego poljuljana nakon poraza od Holandije.

    Btw, koji je ovaj tenkre od komentatora sto je prenosio Meksiko - Iran? Kako me nervira, majko mila... Svaku recenicu, svaku misao zavrsava sa jednim istim akcentom, kao da recituje... Pih...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Evo, sad, najavili za 15-ak minuta (20:15) da ne propustimo reakcije i komentare iz naseg tabora. Neki uzasni, negativni komentari, jer je, kako rece onaj, atmosfera vise nego poljuljana nakon poraza od Holandije.

    Btw, koji je ovaj tenkre od komentatora sto je prenosio Meksiko - Iran? Kako me nervira, majko mila... Svaku recenicu, svaku misao zavrsava sa jednim istim akcentom, kao da recituje... Pih...
    atmosfera je bila poljuljana onog trena kad je petko zvao sina u repku!!!
    no ko im j.m. sami su dobili sto su trazili, ekipa nije uigrana, nisu imali kad
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Trt, ne bi nista od tih bombasticnih izjava iz naseg tabora, koje je najavio ovaj penal. Kako bih jeba' mater sad ovom idiotu od komentatora... Najavio je to tako simpaticno, da sam ja u najmanju ruku ocekivao snimak grupne tuce u svlacionici - svako protiv svakog, a ono samo malo strastvenija izjava Petkovica. Idiot...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sto ocekujes od splake tipa kustudic
    aje dobra bila ona djevojka
    kako je igrala repr Srbije
    pa odlicno mogli su bolje
    a crne gore
    pa hmmm pa hmmm .....
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A nije Kustudic, no onaj treci, sto cijelo vrijeme pljujem po njemu. Iritantan glas totalno ima, a jos me isprzi sa onakvom najavom, strelica ga fistila...

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Petković: "Nismo zaslužili poraz"

    Selektor fudbalske reprezentacije Srbije i Crne Gore Ilija Petković izjavio je da je njegov tim nezasluženo izgubio od Holandije u prvom kolu grupe C na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj.

    "Tužno je kada izgubite na način kao što smo mi danas. Počeli smo obazrivo, a gol smo primili na način na koji smo predvideli, ali opet nismo uspeli da ga sprečimo. Sportski čestitam Holandiji, ali ne i igrački pošto nas nisu nadigrali", rekao je Petković na konferenciji za novinare posle utakmice.
    Izvor B92



    Shto je bolje shto on tuguje pa bio stavit ljuboju i zhigica od prvog minuta da igraju
    Mi smo jaki kao konji,mi smo besni kao psi,mi volimo buducnost mi smo njeni sinovi!!!!

    rispekt.

  21. #21
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koroman je po meni imao najzanimljiviju izjavio,bez dlake na jeziku,svjestan da je odlichno odigrao,da i pored njegove izjave ni jedan selektor ne moze da ga npr izbaci iz tima ili opet stavi na klupu.Okrivio je selektora sa pravom,radi izmjena i sto nije igrao od prvog minuta,jer je def.bio najkorisniji igrac kvalifikacija.I stvarno je u pravu kada za sebe to kaze.Jer covjek ne laze.
    A koskanje nasih fudbalera je pocelo kada su se kRstajic i Stankovic poceli svadjati..ako je to ko vidio onda kada je krstajic sutnuo loptu a stankovica udarila u petu i vratila se lopta u 16-sterac...i tad je moglo doci do nepozeljne situacije po nas.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    pozeljno bi bilo da ovu pricu nastavite na topicu grupe c

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ne zna ko kakav streaming gdje bi se mogle pratiti ove utakmice? Ili neki program da se skine eventualno?
    Every Arsenal fan will still tell you, forget United – beating Spurs is the one that really matter

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS
    -najvise broj golova na mundijalima drzi mec austrija-svajcarska 7:5 igran 1954 god.na drugom mjestu madjarska-salvador 10:1
    Nisu li na ovom istom sampionatu (1954.g.) Madjari u grupi tukli Njemce 8:3, da bi u finalu Njemci odigrali najprljaviju utakmicu odigranu ikad na svjetskim prvenstvima. Onom nesretnom Madjaru su nogu slomili, pogibeljno isli, par igraca Madjarsjke je zaradilo teze povrede, a Njemci su uzeli mundijal - 3:2...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Martin Weigel sa Heriot-Watt Universiteta u Edinburgu napisao je studiju o
    fudbalu. Nauka je potvrdila da ja najvaznije dati prvi dati gol i onda je lakse, ali i da znanje, bolja ekipa.... ne daje proporcionalno vise golova.
    Efekat psiholoske prednosti prvog gola nazvan je "efekat samoafirmacije" i navodno su Englezi najbolji primjer da im prvi go "daje krila", a Italijani da im je prvi gol znak da i rezervne igrace postave bar iza svog gola. Najvise golova dato je 1954. kad je Austrija pobijedila Svajcarsku 7:5, a u kvalifikacijama apsolutni rekord je bio 2002. u mecu Australija - Samoa i rezultat 31:0. Izgleda da je tada taj efekat samoafirmacije dostigao grinicnu vrijednost

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zanimljivosti...
    By G R A D in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 26-06-05, 03:25
  2. Zanimljivosti o "demokratskom" predsjedniku Tadicu
    By Monterico in forum Politika generalno
    Replies: 19
    Last Post: 19-09-04, 02:30
  3. Malo zanimljivosti!!
    By SHORTY in forum Olimpijske Igre
    Replies: 17
    Last Post: 28-08-04, 13:50
  4. Jezicke zanimljivosti iz Engleskog jezika
    By Luximus in forum Sve i svašta
    Replies: 30
    Last Post: 19-07-04, 16:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •