Results 1 to 24 of 24

Thread: Put oporavka Niksica

  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Put oporavka Niksica

    Volio bih da na ovom topicu svi daju svoje ideje o poboljsanju zivota u Niksicu, imajuci u vidi chime raspolaze i bez mastanja. Vrijeme je da prestanemo da kritikujemo i da kazemo sta treba raditi.

    Evo za pocetak, ja mislim da bi trebalo odredjene firme i svakog ko se obogacuje od Niksica nekako nagovoriti da ulazu u opstinsku kasu dio svoje zarade, radi opsteg napretka grada. A od tih para da se oporave djelovi Niksica (bedem, klupe u parku) i tome slicno. Ja mislim da to Podgorica vec primjenjuje, ali na nasilan nacin (u Niksicu bi trebalo ubjediti budze da uloze )

  2. #2
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    U Niksic imas vise kriminalaca nego u zatvor, tako da ne vjerujem da ce se ista desit
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I u New Yorku se svaki minut desi ubitstvo, pa se svasta desava. Da ne pricam o Italiji, Rusiji itd itsl

  4. #4
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    E, ali sva ta mjesta su gradovi sa preko milion stanovnika. Sta ima Niksic, 70.000 stanovnika? Od toga 20.000 ima veze sa kriminalom, nije bitno je li sitni ili krupni
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Location
    New York, New York, United States
    Posts
    1,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shmelle
    E, ali sva ta mjesta su gradovi sa preko milion stanovnika. Sta ima Niksic, 70.000 stanovnika? Od toga 20.000 ima veze sa kriminalom, nije bitno je li sitni ili krupni

    e da je 20.000 ima i 40.000
    ------------------
    Niksic-Crnogorski Detroit

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    20 000 kriminalaca . Blago majci u dom, ako je tako ajmo svi u Budvu dolje

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajmo svi u zatvor
    _____________________________
    __________________________________________

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    casti mi vam ja nešto ne vjerujem u te proračune
    Kako Vaša bolest ?

  9. #9
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Cincinnati
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoig
    Evo za pocetak, ja mislim da bi trebalo odredjene firme i svakog ko se obogacuje od Niksica nekako nagovoriti da ulazu u opstinsku kasu dio svoje zarade, radi opsteg napretka grada. A od tih para da se oporave djelovi Niksica (bedem, klupe u parku) i tome slicno. Ja mislim da to Podgorica vec primjenjuje, ali na nasilan nacin (u Niksicu bi trebalo ubjediti budze da uloze )
    Slazem se sa tobom! Medjutim, postoji jedan veliki problem u Niksicu (zbog kojeg bi te pare bile samo bacene).

    Treba prvo edukovati narod da ono sto se izgradi ne treba da lome ili da kradu. Npr. ako neko seta setalistem ispod Trebjese, primijetice da su sve klupe polomljene (drvo odneseno-vjerovatno da neko nalozi vatru da se ugrije; posto nijesu mogli ukrati izbetonirani dio klupe pokusali su da je polome (?)). U svim prigradskim naseljima i u vecini gradskih saobracajni znakovi su pokradeni itd. Cim se postavi nova sijalica za gradsku rasvjetu, ona odmah bude pomoljena ili ukradena...

    Ima li lijeka protiv takvog razbojnistva?

  10. #10
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima lijeka. Taj koji krade je navikao da se na to gleda kao na sitni nestashluk. Ja jos nijesam chuo da je milicija nekog uhapsila zato sto je slomio klupu, sijalicu ili ukrao. Ako kaznis dvojicu, njih 200 ce prestati to da rade. Znam da ce sad odmah price kako milicija nece da ih hapsi, ali ja mislim da to nije problem. Ako neki od ljudi punih para ulozi u napredak, ja mislim da ce se i boriti protiv onih koji mu trace novac.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    nk-bgd
    Posts
    688
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cincy
    Npr. ako neko seta setalistem ispod Trebjese, primijetice da su sve klupe polomljene (drvo odneseno-vjerovatno da neko nalozi vatru da se ugrije; posto nijesu mogli ukrati izbetonirani dio klupe pokusali su da je polome (?)).
    zezas da su vec ono put spomenika unishtili ????
    au, pa to je skoro renovirano i napravljeno.............
    pihhhhhhhhhhhhhhhh

    problem nije samo u centralizovanoj vlasti, vec i u korumpiranosti iste.
    dakle, hitno da dodju ljudi koji ce biti odluchni u borbi protiv ulichnog kriminala, tj. ljudi koji nemaju rodbinske veze sa kriminalcima i koji su veoma struchni u svojim oblastima (takvih nije malo, jer je niksic rasadnik crnogorskog intelekta). ovo nije mashtanje, vec vrlo realna opcija...
    problemi se ne reshavaju povecanjem broja milicajaca, vec efikasnijim i manje korumpiranim sudovima (opshtinskim).
    slazem se sa zocom oko kaznjavanja i za najmanje krshenje zakona. slomish klupu - 100€. ali ne da nadjes vezu u miliciji ili sudu... shto je kod nas mnogo zastupljeno.
    I'm coming out of my cage...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oporavka bez ulaganja nikad bit nece, a ti shto imaju pare, ulazhu u neshto drugo shto im se isplati, jer ulozhiti u NK u ovom momentu nishta dobro donijet nece. Kad se narod malo osvijesti, tek se onda mozhemo nadat boljem, a do tada nam samo preostaje da chekamo.
    Io ci credo!

    Welcome



  13. #13
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by {-_-}
    ali ne da nadjes vezu u miliciji ili sudu... shto je kod nas mnogo zastupljeno.
    HAAHHAHAHAHAH :lolblue:

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle
    Oporavka bez ulaganja nikad bit nece, a ti shto imaju pare, ulazhu u neshto drugo shto im se isplati, jer ulozhiti u NK u ovom momentu nishta dobro donijet nece. Kad se narod malo osvijesti, tek se onda mozhemo nadat boljem, a do tada nam samo preostaje da chekamo.
    potpisujem

    a da je policija iskorumpirana, jeste velikim idjelom. inače u koj bi normalnoj državi svi kriminalci bivali pušeni na sslobodu poslije mjesec dana odma
    Kako Vaša bolest ?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    nk-bgd
    Posts
    688
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dzentlmenski...
    :no comment:
    i ova pricha odje postaje potpuno besmislena....
    I'm coming out of my cage...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cincy
    Slazem se sa tobom! Medjutim, postoji jedan veliki problem u Niksicu (zbog kojeg bi te pare bile samo bacene).

    Treba prvo edukovati narod da ono sto se izgradi ne treba da lome ili da kradu. Npr. ako neko seta setalistem ispod Trebjese, primijetice da su sve klupe polomljene (drvo odneseno-vjerovatno da neko nalozi vatru da se ugrije; posto nijesu mogli ukrati izbetonirani dio klupe pokusali su da je polome (?)). U svim prigradskim naseljima i u vecini gradskih saobracajni znakovi su pokradeni itd. Cim se postavi nova sijalica za gradsku rasvjetu, ona odmah bude pomoljena ili ukradena...

    Ima li lijeka protiv takvog razbojnistva?
    Ljubi te majka ali si pogresno skontala sve ovo. Nijesu amerikanci, englezi, i ostali junaci prepametni i preobrazovani u cijelini pa zato oni njihovo ne lome i ne kradu, vec imaju jak sistem, i njihova milicija radi nesta, po komad milicajca stoji u svakom kvartu i tako to. A niksicki plavi bojsi, pola ih je u pijacu smekaju se sa prodavacicama voca i povrca a pola ih je na korzo, sa kojeg bjeze ako nastane kakva frka..

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne znam kako ne shvatite da mi odje mozhemo naglabat i godinu dana o idejama i pizdama materinim... Nashe mishljenje niko ne jebe ni 2% Uz duzhno poshtovanje prema Zokiju, mislim da je svaki ovakav topic na ovom nashem podforumu besmislen...
    Io ci credo!

    Welcome



  18. #18
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nase misljenje niko ne jebe ni dva posto. Pa dobro nema veze, treba zivjeti od slatkih starih sjecanja i svi u svoje zapecke da kritikujemo. Htio sam sa nekoliko postova i topica da probudim pozitivnu pricu, ali ocigledno mnogo vise volimo da kritikujemo. Odustajem od svog topica, moderatoru stavi ga na lock.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    U pravu je Nedo. Odje se toliko puta pricalo o necemu, pricalo i ispricalo, a nista od toga nije ni bilo. Mislis ti da bi ovaj topic promijenio nesto? Kao da se mi pitamo nesto...
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  20. #20
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa isto tako mozemo da kazemo i za kritike. Slusa li iko nase kritike, briga li je koga za to koliko ce nas biti u Niksicu, pa opet ne prestajete, nego samo pu pu pu na Niksic pi kakav je

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoig
    Nase misljenje niko ne jebe ni dva posto. Pa dobro nema veze, treba zivjeti od slatkih starih sjecanja i svi u svoje zapecke da kritikujemo. Htio sam sa nekoliko postova i topica da probudim pozitivnu pricu, ali ocigledno mnogo vise volimo da kritikujemo. Odustajem od svog topica, moderatoru stavi ga na lock.
    Rajko, shta drugo preostaje nego kritika? I to samo negativna? Aj reci mi, poshto ja stvarno ne znam.
    Io ci credo!

    Welcome



  22. #22
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali ako (po tvom mishljenju) ne mozes nista izmjeniti, zasto se nervirati i kritikovati. Zar nije bolje prichati o tome shto Madjarska nema more ili o problemu sa natalitetom u Indiji. Ljudi koji stalno kritikuju, nista nemaju od toga.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pelennor Fields
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi proces Edukacije Emancipacije i Tolerancije je mukotrpan i dugotrajan,a taj proces u Niksicu je nemoguc... Dalja rasprawa ne vrijedi...
    ...djewojka iz piwe... i can't believe it...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    djechija mashta mozhe svashta...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. poznati ljudi iz niksica
    By {-_-} in forum Centralni
    Replies: 216
    Last Post: 19-04-08, 12:47
  2. slike niksica?
    By JUSTICE in forum Centralni
    Replies: 8
    Last Post: 13-08-05, 17:46
  3. Momak iz Niksica
    By Dora in forum Centralni
    Replies: 26
    Last Post: 16-06-05, 07:45
  4. MILU NEMA VECEG SUDA OD NIKSICA!
    By Jelisaveta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 12-03-05, 10:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •