View Poll Results: Da li će UK napustiti Evropsku Uniju?

Voters
40. You may not vote on this poll
  • DA

    24 60.00%
  • NE

    16 40.00%
Page 9 of 11 FirstFirst ... 567891011 LastLast
Results 201 to 225 of 253

Thread: Brexit

  1. #201
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    185
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Aha kako da ne, pa nisu ni njemacka i francuska mala djeca pa da ih ovi vuku za nos lujevo desno kako im se cefne. Da su pametni samo da im kazu aj prti iz svih eu organizacija pa kad im rebnu carinu za pocetak, da vidis kakva ce frka da im nastane onda. Prisjesce im brexit.

  2. #202
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Naravno da nece, na kraju ce izvuci bolji deal za sebe, ako bas zaagusti kao da ce SAD dozvoliti da neko zajebe Britaniju. Desnica napreduje u Njemackoj i Francuskoj ozbiljno, prije ce EU dozivjeti kraj nego sto ce VB imati neke posledice. Kao da je jedina VB nezadovljna u EU. VB je treca ekonomija unutar EU, ko god misli da EU nece imati posledice istupanja VB grdno se vara. Francuska ima ogromne unutrasnje probleme iako druga ekokomija EU, Le Pen je na 25-30-ak% i nastavice da napreduje jer ovo stanje je neodrzivo, a ozbiljni igraci ne zele da se Njemacka sprda s njima.
    Last edited by Jakuza; 29-06-16 at 11:45.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  3. #203
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jablanfilip View Post
    Ja to vidim potpuno drugacije. Po mom misljenju, prica mu je nevjerovatno suplja, a citav njegov govor patetican, sto se da zakljuciti iz sledeceg :

    1) Prvo se malo qrcio (Ono u stilu I told you so)
    2) Potom je vrijedjao clanove parlamenta (None of you have ever done a proper job in your lives, or worked... na 4:06)
    3) Nakon toga je prijetio (The consequences would be far worse for you, than for UK... na 5:41)
    4) Na kraju je indirektno molio da se EU free trade agreement sa UK ne obustavlja (na 6:10)

    Video citavog govora :



    Sve u svemu, njegov govor je jako dobro bio sumiran u jednom od komentara, a sam komentar je bio sledeci :

    "You're all a bunch of no good c***s, who have never had a job, or done anything good in your lives, and you're all f***ed without us, but can we still have those trade deals with you? Pretty please?
    Kreten.


  4. #204
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    rekao je most of you a ne svi, 99% ovih što ga optužuju to izostavlja
    She is only here to annoy herself!

  5. #205
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Остати без шаргарепе а само са штапом није добра опција јер штап,као и свака батина,има два краја.

    То је поготово тачно када испред тебе није Грчка већ Велика Британија.

  6. #206
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Najjaci su mi crnogorski borci za EU prava koji izgleda ne razumiju sta je London, sta se sve nalazi u Londonu i koliko Evropa zavisi od Londona. SAD vise ne dozvoljava ni da se siri EU, a sad ce da dozvoli da EU zajebe Veliku Britaniju, jednog od njihovih najvecih i najvaznijih saveznika. How yes no. Iz ovog rata VB ce samo da dobije, da izgubi ne moze.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  7. #207
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Tako se pričalo (na početku topica) da Ujedinjeno kraljevstvo neće izaći i da je sve šarena laža..

    Lagano, možda Berlin i Paris žele malo više kontrole...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #208
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    VB moze samo da dobije ali po prknu

  9. #209
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Zasto da ne izadju? Uzivace sve povlastice kao da su u EU, a mnogo manje ce da daju. Pa svako bi u toj situaciji izasao. Jaci kaci jbg.

    Jedva cekam da vidim propast VB.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  10. #210
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hhahahah imace povlastice kao u EU a bez plaćanja u to ni Faraz ne vjeruje

  11. #211
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Da, pustice ih EU da zadrze sve povlastice. I sta bi onda sprijecilo druge drzave da izadju ili da se uzjogune?

    Cameron vjerovatno jeste zavrsio karijeru ali ih je dobro zajebao sto nije otvorio poglavlje 50 kao sto je obecao isti dan nakon referenduma. Prebacio je svu odgovornost na opoziciju. Sad se nalaze u nekakvoj "damned if they do, damned if they don't" poziciji. Bas me zanima imaju li moodah ili znaju samo da laju.
    Last edited by VanjaTheMan; 29-06-16 at 19:29.

  12. #212
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    FTSE jači nego prije brexita
    She is only here to annoy herself!

  13. #213
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ne bih ulazio u pricu o krupnom kapitalu, spomenuo bih nesto sto nam je blize npr. najveci evropski, pa i svjetski poslije .com - ebay.co.uk. Ne carini se roba unutar EU, zamislite npr. da se to pocne radit, koliko ce manjih kompanija i individualnih prodavaca/kupaca da se okrene nekom mozda novom kontinetalnom servisu. A to je tek minoran i skoro beznacajan primjer u odnosu na masovnu trgovinu. Sto se tice samog referenduma, on ne moze preko noci nista da uradi, prave posljedice ili benefecije ove frke ce se osjetit tek za deceniju otprilike, al iskreno smatram da je u pitanju samo politika na bazi anti-migrantskih emocija koje ce se u Evropi ili krajnje pojacat u nekoj neo-nazi bliskoj javnoj retorici ili ce se potpuno izgubit narednih decenija. Btw. Gledah neki video dan poslije referenduma gdje pitaju ljude za sta su glasali i zasto. Novinar nailazi na nekog tamnoputog koji jedva sklapa recenicu na engleskom. Kaze ovaj, glasao sam za leave zbog migranata ali sada se kajem. Ironija.

  14. #214
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    FTSE jači nego prije brexita
    'el se prodaje il' kupuje?

    Sent from my 5025D

  15. #215
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da, pustice ih EU da zadrze sve povlastice. I sta bi onda sprijecilo druge drzave da izadju ili da se uzjogune?
    Vjerujem da ce se mnoge drzave uzjoguniti, samo sto druge ne mogu tako lako da izadju, jer posledice mogu biti ozbiljne, ne vidim scenario kako VB moze da najebe? Realno svi mi znamo ko je bitan i ko je faktor u Evropi. I te drzave cemo da nabrojimo na prste jedne ruke. Nije VB Grcka ili neka druga slicna drzava pa da neko moze da se sprda s njom, da je ucjenjuje, mi pricamo o trecoj ekonomiji EU, o evropskom centru finansija, i meni je strasno naivno kako neko misli da London i VB ne trebaju EU i da ce oni njima da urade ne znam sta. Nece im uraditi nista, stavise nastavice da saradjuju ili ce se ovi cak i vratiti u EU i to po mnogo boljim uslovima nego do sad. I apsolutno je privreda i ekonomija VBa toliko mocna da joj ne treba EU, meni su SKoti cak najfascinantniji, takva prirodna bogatstva, tako mogu mocni da budu i oni placu za EU. Kad je bio referendum znaci da su ostali jer su se bojali da ostanu bez EU, pa ja stvarno ne znam sto je s glavama. A nova ekonomska kriza tek pocinje, ovo o Francuskoj necu ni da komentarisem. Toliko problema unutar kuce imaju da je to nesto nevjerovatno. Malo se zajebala Njemacka, itekako njih razumijem, oni vladaju, oni se pitaju ali ima jakih koji mogu bez njih ocigledno, pa ko sto ponese. Da je EU med i mlijeko ne bi desnica ovako napredovala. A napreduje nevjerovatno. Apsolutno mislim da ce prije EU propasti nego sto ce VB imati neke posledice.
    Last edited by Jakuza; 29-06-16 at 21:39.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  16. #216
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    ..Novinar nailazi na nekog tamnoputog koji jedva sklapa recenicu na engleskom. Kaze ovaj, glasao sam za leave zbog migranata ali sada se kajem. Ironija.
    Ma, pušti crnca, bio text na CDM o Crnogorki iz Engleske koja je glasala za leave. Veli ''neću da nam dođu imigranti'' :-) ...Znači, žena došla iz Kuča u Englesku i sad joj smetaju imigranti. Lom mozga, kunem ti se :-) ...
    Shit has hit the fan !

  17. #217
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Nece im uraditi nista, stavise nastavice da saradjuju ili ce se ovi cak i vratiti u EU i to po mnogo boljim uslovima nego do sad.
    Sudeći po izjavama EU lidera tj. jedine strane koja se sad pita u tom odnosu ta saradnja će biti jadna (na ekonomskom planu do nepostojeće) i kukala majka Britaniji
    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    I apsolutno je privreda i ekonomija VBa toliko mocna da joj ne treba EU,
    Vidi se po kursu

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    meni su SKoti cak najfascinantniji, takva prirodna bogatstva, tako mogu mocni da budu i oni placu za EU.
    Živiš u Crnoj Gori i pitaš se kako nekoj zemlji nisu dovoljna prirodna bogatstva ?!!?
    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Da je EU med i mlijeko ne bi desnica ovako napredovala. A napreduje nevjerovatno. Apsolutno mislim da ce prije EU propasti nego sto ce VB imati neke posledice.
    Desnica napreduje zbog imigranata i ni zbog čeg drugog
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #218
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bongo View Post
    bio text na CDM o Crnogorki iz Engleske koja je glasala za leave. Veli ''neću da nam dođu imigranti'' :-) ...Znači, žena došla iz Kuča u Englesku i sad joj smetaju imigranti. Lom mozga, kunem ti se :-) ...
    Gospoja misli da je imigrant druga riječ za Arapina
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #219
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ali ovaj lik ima takvu priču da bi se mogao slušat danima ... nije ni čudo što je njegova opcija pobijedila ...
    I meni se prvi put cinio da je simpatican (bas mislim da sam ga vidio na ovom forumu kad je neko negdje okacio link prije nekoliko godina), ono klasican nadmeni oldschool englezcic. I kad nema kredibilitet neki onda je to i dalje sve simpaticno i prica u prazno, medjutim ovo sto malo citah i gledah + rezultati izbora, nista od toga

    Trenutno slusam i na 15i minut sam,
    Ne da nema odgovor ni na sta, nego neka fikcija neko veeliko mozda i veliko nista se prozima samo tako. Ne znam kako je moga uopste da pobijedi, no da nastavim dalje, mozda me iznenadi.


  20. #220
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Vjerujem da ce se mnoge drzave uzjoguniti, samo sto druge ne mogu tako lako da izadju, jer posledice mogu biti ozbiljne, ne vidim scenario kako VB moze da najebe? Realno svi mi znamo ko je bitan i ko je faktor u Evropi. I te drzave cemo da nabrojimo na prste jedne ruke. Nije VB Grcka ili neka druga slicna drzava pa da neko moze da se sprda s njom, da je ucjenjuje, mi pricamo o trecoj ekonomiji EU, o evropskom centru finansija, i meni je strasno naivno kako neko misli da London i VB ne trebaju EU i da ce oni njima da urade ne znam sta. Nece im uraditi nista, stavise nastavice da saradjuju ili ce se ovi cak i vratiti u EU i to po mnogo boljim uslovima nego do sad. I apsolutno je privreda i ekonomija VBa toliko mocna da joj ne treba EU, meni su SKoti cak najfascinantniji, takva prirodna bogatstva, tako mogu mocni da budu i oni placu za EU. Kad je bio referendum znaci da su ostali jer su se bojali da ostanu bez EU, pa ja stvarno ne znam sto je s glavama. A nova ekonomska kriza tek pocinje, ovo o Francuskoj necu ni da komentarisem. Toliko problema unutar kuce imaju da je to nesto nevjerovatno. Malo se zajebala Njemacka, itekako njih razumijem, oni vladaju, oni se pitaju ali ima jakih koji mogu bez njih ocigledno, pa ko sto ponese. Da je EU med i mlijeko ne bi desnica ovako napredovala. A napreduje nevjerovatno. Apsolutno mislim da ce prije EU propasti nego sto ce VB imati neke posledice.
    Ne ulazim uopste u to da li ce i kakve posljedice da pogode VB zbog izlaska iz EU. Dovodim u pitanje ideju da ce da izadju. Mislim da nemaju moodah. Obecali su ljudima stvari koje im izlaskom iz EU ne mogu omoguciti jer su obecanja skoro nepovezana sa clanstvom u EU. Odmah posle referenduma su poceli da se pravdaju i da povlace obecanja. Tako da je za pojedine izlazak ravan politickom samoubistvu. Koga ce da krive kad se nista ne promijeni? Referendum je bio preveliki zalogaj za sve strane.
    Last edited by VanjaTheMan; 29-06-16 at 23:00.

  21. #221
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  22. #222
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  23. #223
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Onaj koji kao pobijedio sad batalio partiju, ali pare iz Eu nije. Sve izgledao kao ono u skolici, jedan prdi pa ga isćeraju na svejez vazduh a ostali ostaju dje je smrad.

  24. #224
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Kakve *****tine engleske bijedne...
    Dzonson i ovaj Feridz.
    Pih.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  25. #225
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default





    Malo se peru ruke, a?

Page 9 of 11 FirstFirst ... 567891011 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •