Results 1 to 16 of 16

Thread: Neželjene reakcije na antibiotike

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default Neželjene reakcije na antibiotike

    Prije 3 godine sam hirurski vadio zub (osmica) i pripisan mi je Klindamicin posle toga kao antibiotik da pijem par dana. Otisao sam kuci, popio antibiotik, legao da spavam i kad sam se probudio i otvorio oci jedino sto sam mogao da pomjeram od tijela je bila glava, totalna paraliza ostatka tijeka, malo je reci da sam se usrao da izvinete, bas jeben osjecaj jer u momentu mislis na najgore. Nekako sam se dogegao do hitne uz pomoc oca i tu je bila starija gospodja koja mi je odmah dala 2.5mg dijazepana inekcijom, cini mi se da je ta doza bila. Posle 20min bukvalno mi je bilo bolje a posle 2h mi se cini da sam se vratio skroz u normalu. Tad smo zakljucili da nisam reagovao dobro na Klindamicin antibiotik, u uputstvu je i pisalo cak da kao nus-pojava se moze javiti oduzetost kompletnog tijela al vrlo rijedak procenat ljudi reaguje tako.

    Nakon tri godine jos jedan zub sam hirurski vadio juce (sedmica sa druge strane) i posto je zubarka ista, odlicno se sjeca kao i ja kako sam reagovao na Klindamicin i ovaj put mi pripise Amoksicilin (najobicniji antibiotik, sjecam se da sam ga kao manji stalno pio kad bi neka upala bila) i dodjem kuci popijem ga i posle par sati osjetim butine da me uzasno bole (kao da sam posle ne znam koliko godina uzeo cucnjeve da radim pa zaradio zestoku upalu), odmah posle butina noge pa onda i ruke komplet. Odma se sjetih sta mi se sprema i da sam taj proces prvi put prespavao i odem odma do hitne i kazem med. sestri sta mi je i da mi da dijazepan jer sam vec imao iskustva. Guska mlada pocetnica poce da me ubjedjuje kako ne moze bit alergijska reakcija ako je proslo vise od sat vremena (nidje veze) i da je moguce zbog prve situacije da sam ovo ocekivao i da je sve ovo na psihickoj bazi. Unfuckingbeliveable stvarno ko sve radi tamo i ko treba da ti pruzi prvu pomoc, nekako uz natezanje dade mi Dijazepan ali 0.5mg samo i to je dovoljno bilo da zaustavi dalje napredovanje alergije ali ne i da je otkloni. Evo 18h je proslo skoro od kad sam primio Dijazepan, osjecam se bolje ali sam jos uvjek skroz ukocen, krecem se otezano. Osjecaj je identican kao da sam radio u teretani sve grupe misica kao pocetnik pa ono dobijes upalu svega i svacega. Poci cu u Institut Torlak u Beogradu vezano za alergijske reakcije da se vidi tacno na sta sam to alergican (dva su razlicita lijeka ali vjerovatno imaju neki zajednicki sastav) ali me zanima da li je ko imao slicnih iskustava?
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Jesi li u međuvremenu pio antibiotike...? Koliko sam uspio pročačkati po netu, vrlo moguće da je nus pojava izazvana reakcijom između antibiotika i anestezije... Ako oćeš mogu ti poslati ovih par linkova, ali obavezno pođi i provjeri to...
    #fakenews

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Nisam pio u medjuvremenu nikakve antibiotike. Batalio sam odmah cim sam osjetio ovo. Prije uz ovaj antibiotik sam pio samo Rapidol da bih ublazio bolove. Ajde pusti mi te linkove, ja nisam uspio nista naci i meni je palo na pamet da nije kakva indikacija sa anestezijom.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 09-06-16 at 13:41.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    MeDo_JE, fala puno biće ovo veoma korisno Zivio!

    You must spread some Reputation around before giving it to MeDo_JE again.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    ...Guska mlada pocetnica poce da me ubjedjuje kako ne moze bit alergijska reakcija ako je proslo vise od sat vremena (nidje veze) i da je moguce zbog prve situacije da sam ovo ocekivao i da je sve ovo na psihickoj bazi. Unfuckingbeliveable stvarno ko sve radi tamo i ko treba da ti pruzi prvu pomoc, ...
    Iako u tvom slučaju vjerovatno nije to u pitanju, to što ti je rekla da može biti na psihičkoj bazi je moguće. Autosugestija je čudo.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Ma kakvi, nisam uopste razmisljao o tome, jednostavnom dok sam gledao film sam osjetio sam upale misica da me gadjaju sa svih strana, tek sam se onda sjetio koja je ura. Uglavnom uz pomoc Meda otkrismo da je izgleda u pitanju veza izmedju anestezije i amoksicilina. Od 25000 ispitanih 4 je prijavilo kao nuspojavu probleme kao ja, od tih 4 dvoje je javilo da je problem bio veza izmedju anestezije i amosikcilina.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    376
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Bitrate,samo da ti kazem diazepam se ne daje za alergijsku reakciju i to sto ti je "pocetnica" rekla,je vjerovatno istina,da si malo psihicki jace odreagovao nakon uzimanja amoksicilina.Cinjenica da ti je bilo lakse nakon primanja diazepama ide u prilog tome 😃.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    carpe diem!!!

  8. #8
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Meni je cudno da je med. sestra mogla nesto da ti da bez saglasnosti doktora, nijesam zna da je to praksa.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    I ja ne vherujem da je sestra mogla i smjela da da nesto za smirenje bez doktora...za alergiju se daje nesto za smirenje ali uz deksazon tj urbazon i jos neke ljekove koji su antisok terapija

    Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #10
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesantno vala. Prije nedelju dana sam vadio zub i rekoše mi da popijem Amoksicilin noć prije vađenja i ujutro uz doručak pa onda da dođem. Nije bilo hirurški kao tebi (mada rekoše da se može desit da nekad budem morao osmice micat) nego obično vađenje mada namučio se dobro - sigurno mu je jedno 7,8 minuta trebalo da ga izvadi ali nebitno ... posle toga mi se dva puta (u poslednjih par dana) dešava ista stvar. Fino se naspavam ali ujutro me neki šok budi i čitavo tijelo paralizovano + ne mogu da dišem osim na nos, usta takođe otkazala. Tek kad počnem da dišem na nos (a i to je zajebano) onda polako počnem da mrdam i kasnije ustanem kao da ništa nije bilo. Ali tačno znam kako ti je jer se tih prvih 10-15 sekundi svaki put pozdravim sa životom. Razlika je jedino što se meni ovo bezbroj puta dešavalo i prije nego što sam pio antibiotike tako da ja to pripisujem onome što se "stručno" naziva "sleep paralysis". Znam da mi se to jedino dešava (jednom u pola godine) kad ležim na leđa. Davno sam eksperimentisao sa lucidnim snovima pa sam naučio kako da se lagano izvučem iz toga prije nego što počnem da paničim i haluciniram tako da se ne sjekiram previše kad mi se to desi. Blage veze nemam jesam li ti kako pomogao s ovom pričom ali ne bi mi palo na pamet da je to povezano sa antibioticima dok ti sad ne pomenu.

    btw. rekao mi je da popijem još 1 posle vađenja i dosta mi je to jer sam "momčina" pa mi neće ništa bit, ali ja svejedno dovrših ovu tablu jer dosta doktora kaže da ne valja prestajat nego da se to ispije do kraja.
    Last edited by Maleni; 10-06-16 at 21:05.


  11. #11
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Problem je shto njemu nije prestalo prije terapije prvi put, a drugi put se pochelo deshavati dok je budan...

    Sent from tapatalk
    #fakenews

  12. #12
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto uzimas antibiotike kad vadis zub? Ja koliko se sjecam nikad ih nisam uzimao, pa me samo zanima zbog cega se uzimaju ili je zbog nacina na koji su ti izvadili zub ili da se sprijeci neka infekcija ?

  13. #13
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Hirurshki je vadio, obavezani su antibiotici i prije i poslije vadjenja...

    Sent from tapatalk
    #fakenews

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Infekcija da se sprijeci, batalio sam odmah antibiotike pa curoseptom ispiram cesce radi te infekcije, eo posle 2 dana je proslo. Na psihickoj bazi nije bilo sigurno a tacno sto je bilo znacu sledece nedelje kad budem radio alergijske testove.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  15. #15
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Klindamicin nema penicilin?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Nije pencilin u pitanju, neki je drugi sastojak sto oba antibiotika imaju. Ali cak i ne mora da znaci ni to nego kombinacija antibiotika i ove anestezije, zna to biti.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. reakcije :alergija ili "sasvim uobichajena stvar"
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Ljubav
    Replies: 101
    Last Post: 14-01-07, 14:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •