Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 168

Thread: Crnogorska Desnica

  1. #1
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default Crnogorska Desnica

    Pošto su Crnogorci JEDINA nacija u okruženju, a moguće i na planeti koja nema svoju desnicu hoćemo li pravit' jednu ?
    Gandalf je izrazio želju da napravi CG desnicu, a pošto je finansijski jak mogao bi da uđe u političke vode ali za to treba podrška.
    Malo da smanji strasti kada su pravi Srbi u pitanju, a kada su poSSrbice u pitanju ostavi na istom. Samo mi je mekan prema Bosancima a.k.a. Bošnjacima.
    Da se Crnogorski Pokret priključi Desnici i TOP.

    Kada bi malo korigovao stav ja sam član.


    PS.
    Gandalfe, tu može i da se zaradi


    PPS.
    Zamisli još da dobijemo Slavkovu podršku, pa makar se morao malo podmazati




    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Hahahahhahhah

    Hajde da nadjem malo vremena pa da se napise program partije. To nece biti preveliki problem. Jedini je uslov da se javno ne eksponiram. Finansijski cu podrzati projekat i biti siva eminencija.


    Kad nadjes vremena, postavi kako funkcionisu desinacarske partije u EU
    One Ring to Rule them all...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Bez Maje, niš'.. da ti odma' kažem, malo će ko bez nje.
    Pa to vidi da nam nekako središ.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Hajde da nadjem malo vremena pa da se napise program partije. To nece biti preveliki problem.
    Ne zaboravi jednu veoma značajnu stavku. Ne možeš biti desnica, a da budeš za puštanje raznoraznih izbjeglica. Znajući šta si pisao ti bi pustio svakog Arapina istočno od Turske
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jedini je uslov da se javno ne eksponiram.
    Zapravo i pomoći ćeš nam ako se ne exponiraš jer jedna tvoja izjava tipa one "Srbi su kao sise..." nas od desnice pretvara u fašiste



    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #5
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Par posto bi se mozda skupilo...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  6. #6
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Bez Maje, niš'.. da ti odma' kažem, malo će ko bez nje.
    Pa to vidi da nam nekako središ.
    Maja može da nam pomogne oko kampanje i eventualno istraži kako se obavljaju zakulisne radnje tipa na koji način obezbijediti Slavkovu podršku. A i treba da imamo nekog ko je školovan na tom polju čisto imidža radi.

    Gandalf je završio žurnalistiku tako da mu je to neki plus ali to nije to bez nekog pravnika, ekonomiste, politikologa itd...

    PS.
    MORAMO imati nekog Srbina, Hrvata, Bošnjaka čisto da damo neki legitimitet CGD.

    Jedini problem kojeg vidim je to što bi se morali slizati i sa CPC, ali nam treba neko da poništava neizbježne Amfibijine kletve

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 17-05-16 at 18:05.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Slavko neće moći. On je svoje obavio. Zaboravi, slobodno. Okreni se mladim snagama.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Piši me tamo za ministra.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Moja je Policija, a vi šta god hoćete.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Moja je Policija, a vi šta god hoćete.
    Zene vazda pendrek traze:encouragement:...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  11. #11
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Kakva crna desnica, šta ste poluđeli. Biste da budete ljevica u ekonomskom smislu a desnica u...kojem? Nama ođe treba kakva poljoprivredna zadruga, da se oslabi uvoznički lobi, manite se nacionalizma.

    Sent from my ASUS_Z00ED using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Podržavam Dejana. A do tad.. Čekam i očekujem da se pripadnici manjina u CG jave na ovaj topic, tako da Rakun i Gandalf konačno saznaju ko je ko, a ne da se vrda. Vjerujem da to može biti konstruktivno u svakom pogledu.

    fotografe, zaboravili bi se protesti od prošle godine da žena dođe na čelo Milicije. Mene su kad sam mala bila zvali Milicija, a i Maja je prepoznala talenat.

    Inače, predviđam temi maksimalno 3-4 strane, taman dok ovo slavlje oko Nezavisnosti prođe.

    Ja vas neću uznemiravati da ne bude da hoću i te 3-4 da nabudžim, ali evo da vidimo.

    CdM Partija nije uspjela, UFO isto tako.. e hajd' da vidimo Rakuna
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Stavite me u unutrasnju kontrolu. Da izdajnicima pukne guma u krivinu.

    Inace me zanima himna partije?
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  14. #14
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Podržavam Dejana. A do tad.. Čekam i očekujem da se pripadnici manjina u CG jave na ovaj topic, tako da Rakun i Gandalf konačno saznaju ko je ko, a ne da se vrda. Vjerujem da to može biti konstruktivno u svakom pogledu.

    fotografe, zaboravili bi se protesti od prošle godine da žena dođe na čelo Milicije. Mene su kad sam mala bila zvali Milicija, a i Maja je prepoznala talenat.

    Inače, predviđam temi maksimalno 3-4 strane, taman dok ovo slavlje oko Nezavisnosti prođe.

    Ja vas neću uznemiravati da ne bude da hoću i te 3-4 da nabudžim, ali evo da vidimo.

    CdM Partija nije uspjela, UFO isto tako.. e hajd' da vidimo Rakuna
    Zezam se malo. Imas moj blagoslov za ministricu policije...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  15. #15
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Desnica će nastati kada se prospe kompletna politička scena i iznova svako pređe na prirodnu stranu. Ne bi vjerovali, kakav je miks trenutno na snazi...U državotvorne partije masa srba, u unionističke se nađe crnogorac...
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Kakva crna desnica, šta ste poluđeli. Biste da budete ljevica u ekonomskom smislu a desnica u...kojem? Nama ođe treba kakva poljoprivredna zadruga, da se oslabi uvoznički lobi, manite se nacionalizma.

    Ovo je cisti program desnice

    Patriotizam in its best

    Primjer :


    CG uvozi negazirane i mineralne vode u vrijednosti od 7 miliona a izvozi milion. Znaci 6 miliona eura nam je trgovinski deficit samo kod voda. Imamo 7 fabrika u CG koje se bave flasiranjem vode, a opet uvozimo Vodu Vodu - knjaza milosa - rosu itd itd. Uvozimo ih zbog toga sto poreske stope na uvozne proizvode nijesu uskladjene i donesene kako bi stimulisale domacu proizvodnju i izvoz.

    Sa druge strane u 5 godina zatvorile su se 3 velike mljekare u CG Zora - Srna i gradska mljekara u PG. Razlog je taj sto je litar kravice jeftiniji u PG nego u BG. To unistava domace prozivodjace mlijeka. A imamo i slucaj da nam proizvodi nijesu brendirani ni geografski zasticeni na pravi nacin. Tako recimo famozni pljevaljski sir se proizvodi u Sjenici(Srbija) i uvozi u CG sa etiketom "Pljevaljski sir" i u veleprodaji kilo ovog sira je ispod 3eur po kilu, sto opet unistava domaceg proizvodjaca.

    Uvozi se na stotine hiljada prsuta iz Srbije koji kasnije nose etiketu "Njeguski prsut" itd.

    O poljoprivredi mozemo do sjutra tako...


    Druga stvar zaposljavanje stranaca... Ovaj novi zakon nista dobro nije donio, sad se poslodavcu vise isplati da uopste ne prijavi tog radnika iz Srbije, Bosne, Makedonije nego da prijavi, a nasi ljudi su potpuno nekvalifikovani i nemamo dovoljno radne snage.
    Tu je rjesenje velika kampanja prekvalifikacije. Konobari, kuvari, recepcioneri, turisticki vodici, vozaci, gradjevinski radnici, operateri teskih masina...

    U EU postoji nesto sto se zove dualno obrazovanje. Pa tako jedna osoba poslije obucavanja za jedan posao o trosku drzave dobija kvalifikacije i za drugi. Tako da se stanovnistvo osposobi za rad, i da nikada nema krize na trzistu rada.

    Recimo imate nastavnika engleskog jezika koji primi obuku da bude recepcioner, i na birou rada je registovan kao nastavnik i kao recepcioner. I umjesto da sjedi kuci i ceka kad ce ga zvati da bude nastavnik, taj isti tip moze da prehrani sebe radeci negdje kao recepcioner a upasce tamo gdje se otvori radno mjesto.
    Ne mora biti vezano samo za turizam moze da se primjeni u bilo kom segmentu privrede : Recimo elektricar dobije obuku za vodoinstalatera, konobar za sankera, novinar za turistickog vodica i kako god. Tako ljudi ne mogu biti bez posla, a forsira se domaca radna snaga.


    Sledeci segment zastita prirodnih resursa i nacionalnih blaga.

    ali o tome kad budem imao vise vremena


    P.S.

    Dejo ne mora program desnice da bude suvi nacionalizam. Moze to biti patriotizam kroz ekonomiju/socijalne programe/zastiti dobara i resursa
    Last edited by Gandalf_White; 17-05-16 at 19:23.
    One Ring to Rule them all...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Podrzavam. Samo desno

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    "Gandalfe tu moze i da se zaradi"
    Gasi odma.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    "Gandalfe tu moze i da se zaradi"
    Gasi odma.
    E to je taj CG patriotizam i ljubav prema državi, u toj rečenici je sve rekao

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Danas su i Medo i Branko par puta provukli kroz pricu u parlamentu tu stvar. Tipa "meni CG nista nije dala". E pa miko moj aj polako.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    da se oslabi uvoznički lobi, manite se nacionalizma.
    Pa to i jeste jedan od glavnih ciljeva svake desnice
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #22
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    "Gandalfe tu moze i da se zaradi"
    Gasi odma.
    To sam napisao znajući da je Gandalf bizničar pa mu je možda bitna stavka:encouragement:
    Mada je iskreno bilo sprdanje koje ima za cilj da tema živne, samo potpuni penal poput gore citiranog može tu izjavu da shvati ozbiljno
    Last edited by Rakun; 17-05-16 at 19:48.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #23
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    "Gandalfe tu moze i da se zaradi"
    Gasi odma.
    Isto je ovo Aco rekao svome bratu

  24. #24
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovo je cisti program desnice

    Patriotizam in its best

    Primjer :


    CG uvozi negazirane i mineralne vode u vrijednosti od 7 miliona a izvozi milion. Znaci 6 miliona eura nam je trgovinski deficit samo kod voda. Imamo 7 fabrika u CG koje se bave flasiranjem vode, a opet uvozimo Vodu Vodu - knjaza milosa - rosu itd itd. Uvozimo ih zbog toga sto poreske stope na uvozne proizvode nijesu uskladjene i donesene kako bi stimulisale domacu proizvodnju i izvoz.

    Sa druge strane u 5 godina zatvorile su se 3 velike mljekare u CG Zora - Srna i gradska mljekara u PG. Razlog je taj sto je litar kravice jeftiniji u PG nego u BG. To unistava domace prozivodjace mlijeka. A imamo i slucaj da nam proizvodi nijesu brendirani ni geografski zasticeni na pravi nacin. Tako recimo famozni pljevaljski sir se proizvodi u Sjenici(Srbija) i uvozi u CG sa etiketom "Pljevaljski sir" i u veleprodaji kilo ovog sira je ispod 3eur po kilu, sto opet unistava domaceg proizvodjaca.

    Uvozi se na stotine hiljada prsuta iz Srbije koji kasnije nose etiketu "Njeguski prsut" itd.

    O poljoprivredi mozemo do sjutra tako...


    Druga stvar zaposljavanje stranaca... Ovaj novi zakon nista dobro nije donio, sad se poslodavcu vise isplati da uopste ne prijavi tog radnika iz Srbije, Bosne, Makedonije nego da prijavi, a nasi ljudi su potpuno nekvalifikovani i nemamo dovoljno radne snage.
    Tu je rjesenje velika kampanja prekvalifikacije. Konobari, kuvari, recepcioneri, turisticki vodici, vozaci, gradjevinski radnici, operateri teskih masina...

    U EU postoji nesto sto se zove dualno obrazovanje. Pa tako jedna osoba poslije obucavanja za jedan posao o trosku drzave dobija kvalifikacije i za drugi. Tako da se stanovnistvo osposobi za rad, i da nikada nema krize na trzistu rada.

    Recimo imate nastavnika engleskog jezika koji primi obuku da bude recepcioner, i na birou rada je registovan kao nastavnik i kao recepcioner. I umjesto da sjedi kuci i ceka kad ce ga zvati da bude nastavnik, taj isti tip moze da prehrani sebe radeci negdje kao recepcioner a upasce tamo gdje se otvori radno mjesto.
    Ne mora biti vezano samo za turizam moze da se primjeni u bilo kom segmentu privrede : Recimo elektricar dobije obuku za vodoinstalatera, konobar za sankera, novinar za turistickog vodica i kako god. Tako ljudi ne mogu biti bez posla, a forsira se domaca radna snaga.


    Sledeci segment zastita prirodnih resursa i nacionalnih blaga.

    ali o tome kad budem imao vise vremena


    P.S.

    Dejo ne mora program desnice da bude suvi nacionalizam. Moze to biti patriotizam kroz ekonomiju/socijalne programe/zastiti dobara i resursa
    To JE TO o čemu i ja tupim godinama ali mene sitnu ribu pljuckavicu niko ne sluša. Kada bi bili u parlamentu slušala bi nas cijela Crna Gora. Mada i tu postoji problem , osnivač nam ima dosije (kao i jedan poslanik) pa bi nas Milo prozvao kriminalcima
    Last edited by Rakun; 17-05-16 at 19:50.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #25
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovo je cisti program desnice

    Patriotizam in its best

    Primjer :


    CG uvozi negazirane i mineralne vode u vrijednosti od 7 miliona a izvozi milion. Znaci 6 miliona eura nam je trgovinski deficit samo kod voda. Imamo 7 fabrika u CG koje se bave flasiranjem vode, a opet uvozimo Vodu Vodu - knjaza milosa - rosu itd itd. Uvozimo ih zbog toga sto poreske stope na uvozne proizvode nijesu uskladjene i donesene kako bi stimulisale domacu proizvodnju i izvoz.

    Sa druge strane u 5 godina zatvorile su se 3 velike mljekare u CG Zora - Srna i gradska mljekara u PG. Razlog je taj sto je litar kravice jeftiniji u PG nego u BG. To unistava domace prozivodjace mlijeka. A imamo i slucaj da nam proizvodi nijesu brendirani ni geografski zasticeni na pravi nacin. Tako recimo famozni pljevaljski sir se proizvodi u Sjenici(Srbija) i uvozi u CG sa etiketom "Pljevaljski sir" i u veleprodaji kilo ovog sira je ispod 3eur po kilu, sto opet unistava domaceg proizvodjaca.

    Uvozi se na stotine hiljada prsuta iz Srbije koji kasnije nose etiketu "Njeguski prsut" itd.

    O poljoprivredi mozemo do sjutra tako...

    Zbog ove prve stavke završio bi kao Kenedi vožnju po Dalasu, daleko bilo.
    Nekoliko stotina miliona eura godišnjeg obrta napravi trgovački lobi u CG, zaključak izvedite sami.

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorska '48.
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 8
    Last Post: 18-05-16, 17:29
  2. Crnogorska kuća
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 54
    Last Post: 26-09-11, 15:45
  3. ljevica/desnica
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 44
    Last Post: 16-12-06, 00:36
  4. Crnogorska himna
    By augustin in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 09-11-06, 16:04
  5. SPC i desnica
    By HIGHLANDER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 22-06-05, 16:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •