Results 1 to 12 of 12

Thread: Pomoc! Dozvola za Aparat za Kokice

  1. #1
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default Pomoc! Dozvola za Aparat za Kokice

    Zanima ne prodaje li ko aparat za kokice i takodje me zanima zna li ko sta mi sve od papira treba !? Hvala

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

  2. #2
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    646
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Za koji grad? Potrebna ti je saglasnost iz opstine i uplata odredjene kvadrature koju ces koristit


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by red_devil_ View Post
    Za koji grad? Potrebna ti je saglasnost iz opstine i uplata odredjene kvadrature koju ces koristit


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa ne znam jos..! Pg ili Bar tj opstina bar nece bit bas u Bar a reci mi koliko sam nezvanicno informisan kad to uplatim imam pravo da postavim dje ja ocu ?

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

  4. #4
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    ...

    Послато са gt-i9300 уз помоћ Тапатока

  5. #5
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,689
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Ne mozes da postavis dje oces!!! imas lokacije dje ti oni tacno kazu,ima sema grada sa lokacijama i ti biras,ali da ti kazem da su to sve osim "lokacije"dozvola je oko 25-30 eura mjesecno

    poslato sa 7 edge
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  6. #6
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Ne mozes da postavis dje oces!!! imas lokacije dje ti oni tacno kazu,ima sema grada sa lokacijama i ti biras,ali da ti kazem da su to sve osim "lokacije"dozvola je oko 25-30 eura mjesecno

    poslato sa 7 edge
    Brate zena skoro sto nabavila dozvolu i cuda..kako mi receno moze da ih voza dje oce znam da je takvo pravilo za kiosk kako ti kazes cak sam ja tu zenu vidio da se "seta" tamo amo

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

  7. #7
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    A reci mi znas kome treba za to da se obratim ? Komunalnoj ? Ovima za razvoj Podgorice ? I

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

  8. #8
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,689
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Nemam ti pojma opstina daje dozvolu valjda,samo ovo sto sam ti rekao sam pitako lika sto radi kod sarajke na stari a.i on mi je rekao da ne mozes da setas dje oces jer mogu da ti uzmu dozvolu ili aparat nisam siguran...pitaj nekoga sto prodaje to ti je najsigurnija info

    poslato sa 7 edge
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  9. #9
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Nemam ti pojma opstina daje dozvolu valjda,samo ovo sto sam ti rekao sam pitako lika sto radi kod sarajke na stari a.i on mi je rekao da ne mozes da setas dje oces jer mogu da ti uzmu dozvolu ili aparat nisam siguran...pitaj nekoga sto prodaje to ti je najsigurnija info

    poslato sa 7 edge
    Vjerovatno si u pravu..nego ljudi na rizik se vozaju hvala u svakom slucaju!

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

  10. #10
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    646
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Svaka lokalna uprava planom predvidja na kojim lokacijama se mogu postavljati privremeni objekti, terase, montazni i td. Obicno je to trg... Komunalnij policiji se nemas sta obracat osim u slucaju rada u danima praznika, jedino sto je potrebno kada ti dodju u kontrolu da im pokazes uredno ugovor o zakupu sa opstinom, odnosno sekretarijetom koji je nadlezan. Nazivi sekretarijata nisu isti u svim opstinama


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #11
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Blok
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da bi dobio radnu dozvolu za privremenu lokaciju moras da prvo dobijes urbanisticko tehnicke uslove za tu lokaciju koju si naumio a uslov ti je da je zavod za urbanizam planirao na tom mjestu aparat za kokice (za ovo ti treba zahtjev koji uzimas kod njih i ugovor o zakupu, takse ti se placaju zavisno od kvadrature), kad dobijes urbanisticko tehnicke uslove ides u komunalnu i sanitarnu (u komunalnu da platis takse za odnosenje smeca koje se odredjuju isto po kvadraturi i sanitarnu kod koje nosis zahtjev, urbanisticko tehnicke uslove i neku papirologiju koju ti zatraze da pribavis tipa da je sirovina koju koristis prosla sanitarne kontrole, da je masina prosla sanitarnu kontrolu itd...) i sve papire zajedno sto si prikupio nosis u poresku (i jos nekakvih cuda sto ti oni traze) i onda dobijas dozvolu za rad. Da bi uopste pokusao idje ista da dobijes moras bit registrovan kao preduzetnik ili imati registrovanu doo. To ti je otprilike to, sve ove takse i dazbine ti u Budvi do 3 metra kvadratna ispanu oko 1500 eura za jednu ljetnju sezonu (za aparat za tocenje sladoleda, za sve djelatnosti ti je drukcije), vjerovatno je u Baru jeftinije. Svu ovu papirologiju ces nekako zavrsit ali glavni ti je urbanisticki plan za privremene lokacije, ako na tom mjestu nisu planirali kokice nema sansi nista da zavrsis. I, da, ne smijes da se pomjeris ni metar sa dozvoljene lokacije jer nas zakon ne poznaje pojam radne dozvole za pokretne objekte a kazne su ti ogromne. Ovo ti je sve ako ces da radis legalno, ako neces da bjezis kad vidis inspekciju pa vidji isplati li ti se...

  12. #12
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rem-D View Post
    Da bi dobio radnu dozvolu za privremenu lokaciju moras da prvo dobijes urbanisticko tehnicke uslove za tu lokaciju koju si naumio a uslov ti je da je zavod za urbanizam planirao na tom mjestu aparat za kokice (za ovo ti treba zahtjev koji uzimas kod njih i ugovor o zakupu, takse ti se placaju zavisno od kvadrature), kad dobijes urbanisticko tehnicke uslove ides u komunalnu i sanitarnu (u komunalnu da platis takse za odnosenje smeca koje se odredjuju isto po kvadraturi i sanitarnu kod koje nosis zahtjev, urbanisticko tehnicke uslove i neku papirologiju koju ti zatraze da pribavis tipa da je sirovina koju koristis prosla sanitarne kontrole, da je masina prosla sanitarnu kontrolu itd...) i sve papire zajedno sto si prikupio nosis u poresku (i jos nekakvih cuda sto ti oni traze) i onda dobijas dozvolu za rad. Da bi uopste pokusao idje ista da dobijes moras bit registrovan kao preduzetnik ili imati registrovanu doo. To ti je otprilike to, sve ove takse i dazbine ti u Budvi do 3 metra kvadratna ispanu oko 1500 eura za jednu ljetnju sezonu (za aparat za tocenje sladoleda, za sve djelatnosti ti je drukcije), vjerovatno je u Baru jeftinije. Svu ovu papirologiju ces nekako zavrsit ali glavni ti je urbanisticki plan za privremene lokacije, ako na tom mjestu nisu planirali kokice nema sansi nista da zavrsis. I, da, ne smijes da se pomjeris ni metar sa dozvoljene lokacije jer nas zakon ne poznaje pojam radne dozvole za pokretne objekte a kazne su ti ogromne. Ovo ti je sve ako ces da radis legalno, ako neces da bjezis kad vidis inspekciju pa vidji isplati li ti se...
    znas ono "recu ja kuci da si umro " ahahaahah manje sam dozvola za kafic imao hahahaha..To su sve debili..na jednu lokaciju u apg nekad davno bila piljara..ja podjem onamo na viseci i kazu mi oni povukli smo tu lokaciju iz ponude.. ja reko ada tamo i dalje ta piljara stoji evo 5godina i ja ocu da vam platim te 20m2 i onako nista tu ne planirate nit mozete...jedino da odes na trg vektre predas molbu u najboljem slucaju u roku od godinu da ti odgovore d ali ce ti odobrit..ja gledam tipa koji stv ok bio i sve mi detaljno objasnio..reko druze za godinu svasta se moze desit izdajte mi to zemljiste pare vam nudim za parce dje i onajo tudja piljaraa..POLITIKA nase drzave mi nije jasnaa..

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Aparat za kokice
    By Tahir in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 27-06-15, 14:17
  2. Kupujem aparat za kokice
    By johnyq in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 30-04-13, 21:34
  3. Prodajem Aparat za Kokice
    By Ultras_BR in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 09-06-12, 11:35
  4. Prodajem aparat za kokice
    By romanista.cucs in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 03-03-12, 10:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •