Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 42 of 42

Thread: "Niko nije rođen savršen"!

  1. #26
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Infatilnost je rezervisana za odrasle.
    Za mnoge i jeste

    Mozda zbog toga djecu "vidimo" savrsenom iako to zapravo nisu? Da budemo kao djeca? Ovo "kao" je kljucno!
    Znamo da nisu savršeni ali ipak detektujemo savršenost kad su tu.

    Možda gledamo na pogrešnu stranu.
    Đeca čine da se odrasli osjećaju tako, imago dei koji se prstom dotakne...što i nije tako loše, gotovo božanski.

    Odnosi u kome se jave momenti kada tenzija straha popusti - đe se odmah osjeća savršenstvo.

    ...a kod "izabranih" kristalnom jasnocom stvari.
    Svakako, nekome sa razlogom se daju da pročitaju određene knjige

    Djeca su... Djetinjasta?
    Da. Zato i jeste neophodan simbiotički odnos da bi uopšte mogli da opstanu. Infantilnost u tom odnosu po prirodi stvari prihvatljiva.

    ... to djetinjastost odlikuje bezazlenost.
    Kad bi đeca pruzela kontrolu, onako globalno, čisto sumnjam da bi sve ličilo na neku seosku idilu sa šarenim tarabama sa uredno poređanim plišanim igračkama.

    Mislim da bi za veoma kratko vrijeme sve dobilo obrise Z - apokalipse.

    Primejra radi, kad preuzmui kontrolu na svega par sati u veoma malom broju šta učine od kuće, imanja, kvarta
    Last edited by gaul; 10-05-16 at 20:25.

  2. #27
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gerilac View Post
    Xerxes kako ne postoji savrsenstvo meni je ova guzica savrseno simpaticna hahahah
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  3. #28
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    796
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    savrsenstvo, sto li je to?! za one koji se bolje snalaze sa engleskim, evo prezentacija degrasse tysona o "glupom" dizajnu, t.j. nesavrsenstvu -

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A kako može bilo što ne savršeno znat što je savršeno. Jedino ako dobije to znanje od nekoga ko jeste savršen.

    A ja vidim niko ne sumnja u sebe da zna... oklen?

  5. #30
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Savrseno je sve oko nas. Mi to ne vidimo. Prokleti smo da u svemu vidimo ono najgore. Niko nas ne moze unistiti kao sto to mogu sopstvene misli.
    How beautiful is to find someone who asks for nothing but your company.

  6. #31
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Nikšić
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mala Vakum Viršla View Post
    Savrseno je sve oko nas. Mi to ne vidimo. Prokleti smo da u svemu vidimo ono najgore. Niko nas ne moze unistiti kao sto to mogu sopstvene misli.
    Jok. To smo mi. Mi smo savršeni.

    "Savršenstvo nije kad nema više šta da se doda, vec kad nema šta da se oduzme."

    "Ljudi putuju pa se dive visovima planina, divovskim valovima mora, dugim tokovima rijeka, širokom prostranstvu okeana, i kružnom pokretu zvijezda; a pored sebe prolaze i - ne čude se ničem."

  7. #32
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Evo jednog filozofskog odgovora ali bez previse proseravanja:
    Bila bi teska glupost reci da se radjamo savrseni a ko tako misli neka se zapita da li bi coveka na mentalnom nivou novorodjenceta nazvao savrsenim i zbog cega. I ne znam uopste kome je to ideal da bude "savrsen" i da nema nikakvih mana i da se ponasa u skladu sa svacijim zeljama. Nikada ne treba menjati svoje ponasanje da bi udovoljio drugome, kome je stalo do tebe prihvatice te sa svim tvojim manama i vrlinama. Mada ne verujem da iko ozbiljno razmislja da stvarno bude savrsen, vecina uglavnom samo hoce da ima cistu savest i da drugome ne nanese neko ozbiljnije zlo. Bar kada je u pitanju ljudsko ponasanje savrsenstvo ne postoji jer to znaci da niko nikada u tebi ne bi mogao da prouzrokuje negativnu reakciju, da nema bas niceg sto bi ti islo na zivce, nikakve lose navike (pa cak ni povremeno lencarenje, npr.). A mislim da bi cak i ljudima u njegovoj okolini dosadio taj savrseni robot a iz licnog iskustva znam da ljudi ne cene kada im ti izlazis u susret, ugadjas, gledaju te kao slabica. Tako da je to "savrsenstvo" jako naivno razmisljanje kojem i ima mesto samo na nekom internet forumu gde svako moze da pokrene raspravu kakvu hoce.

  8. #33
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Tako, tako.. malo živosti.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  9. #34
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Stvarno sam mislio da je ova tema više ironično postavljena........nekako je logičnije izgledalo.
    Ali kad vidim da ljudi STVARNO pokušavaju da opravdaju postojanje savršenosti!!!??? Onda želim napisati sljedeće.......
    "Savršenstvo" se "nalazi" u maštovitosti, lucidnosti i dječijoj naivnosti!
    Zašto se ne slažete sa ovim? Zato jer ste daleko od savršenstva.

  10. #35
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    podgorica
    Posts
    1,859
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Mozemo reci kako nije nista savrseno i naci razloge za to isto tako mozemo reci da je sve savrseno i opet naci razloge za tu istinu.Mozemo reci isto tako, da postoji nesto savrsenije od nas sto transcendria=prelazi nasu misao o savrsenosti.Sve to govori da je um taj koji odlucuje i njegova slobodna volja,na koji ce nacin da primi ono sto mu dolazi spolja .Nas um/tijelo kao neki filter prociscuje stvarnost koja mu nadolazi, sto je neciji filter jaci to ce bolje dozivljavati stvarnost oko sebe.Ako se malo zamislimo mozemo uvidjeti da je neka pjesma ,kompozicija savrsena ili necije rijeci,takodje se vidi i da su nase raspravke o savrsenosti isto tako savrsene.Postavlja se pitanje sta je to sto u nama pokrece pojam savrsenosti a sta ono sto pokrece pojam nesavrsenosti.Ako smo trenutno neraspolozeni ili umorni sve ove rijeci izlgedat ce suvisne i ne skladne ,ukoliko u nama bdi energija pozitivnog nastajanja , ista ona pretvara svu stvarnost u nesto sto izgleda skladno,na nesto sto upucuje na savrsenost.Kao sto je vecina nas lijena da vjezba tijelo tako je i vecina nas lako umna i brzo donosi odluke i zakljucke o ovome na izlged jednostavnom pitanju o kome bi se moglo dosta raspravljati ,narvno kako cemo i doci do odgovora kada se trkamo sa vremenom ne bili svo bogatstvo i iskustvo svijeta ponijeli sa sobom na pocinak
    Last edited by gerilac; 19-05-16 at 02:33.

  11. #36
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Ovdje nema mjesta filozofiji! Danas je savršenstvo u neiskvarenosti. Kad bismo živjeli u neiskvarenom(savršenom) svijetu.......tada bismo neprekidno bili na raspolaganju drugima, i uživali u njihovoj sreći. E, to bi tada bilo opet "novo" savršenstvo.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A kad ga upitaše fariseji: "Kad će doći carstvo Božije?" Odgovarajući reče im: "Carstvo Božije neće doći da se vidi; Niti će se kazati: Evo ga ovde ili onde; jer gle, carstvo je Božije unutra u vama".

    I ovo je interesantno:

    Evanđelje po Mariji

    Evanđelje po Mariji beleži sličnu Isusovu izreku kao savet učenicima da se drže sebe:
    Ne dajte da vas zavedu kada govore: 'Gledaj ovde!' ili 'Gledaj onde!' Jer, Sin Čovječji je u vama. Sledite ga! Ko ga traži, naći će ga.


  13. #38
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A kad ga upitaše fariseji: "Kad će doći carstvo Božije?" Odgovarajući reče im: "Carstvo Božije neće doći da se vidi; Niti će se kazati: Evo ga ovde ili onde; jer gle, carstvo je Božije unutra u vama".

    I ovo je interesantno:

    Evanđelje po Mariji

    Evanđelje po Mariji beleži sličnu Isusovu izreku kao savet učenicima da se drže sebe:
    Ne dajte da vas zavedu kada govore: 'Gledaj ovde!' ili 'Gledaj onde!' Jer, Sin Čovječji je u vama. Sledite ga! Ko ga traži, naći će ga.

    To je to.

    Traženje sjutrašnjeg sebe, posijanog dana pređašnjeg. Stvar izbora.

    Bićeš ti dobar pagan

    Kada nam budućnost postane lagodna i razumljiva kao i prošlost, mislim da je to egzaltacija vrijedna spomena.
    Last edited by gaul; 21-05-16 at 09:17.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Evo jednog filozofskog odgovora ali bez previse proseravanja:
    U svemu treba biti odmjeren, osim u proseravanju.

    Bila bi teska glupost reci da se radjamo savrseni a ko tako misli neka se zapita da li bi coveka na mentalnom nivou novorodjenceta nazvao savrsenim i zbog cega
    Pa i jeste glupost.

    Pa vidi, primitivizam sam po sebi orbitira u okvirima poznatog i ima jaku zadršku da se otisne u ono što mu je van tog okvira.

    ''Savršenstvo'' nije u samom djetetu, već u sredini prednatalnog dijela. To je idealna primitivna rajska predstava. Sam život nosi učenje koje nam donosi promjene.

    Dakle imamo koncept preživjeti ili proživjeti, tehnički neprimjetna razlika.

    U samoj biti primitivizam zapravo zastupa animalizaciju osobe, protiv psihičkog razvoja sa tezom da se savršenstvo dobija i naprosto postojimo da sve to pokvarimo. I ne treba preskočiti da sam intelekt ima prokletstvo svjesnosti naše konačnosti - valjda se bojimo toga.
    Last edited by gaul; 21-05-16 at 09:31.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    To je to.

    Traženje sjutrašnjeg sebe, posijanog dana pređašnjeg. Stvar izbora.

    Bićeš ti dobar pagan

    Kada nam budućnost postane lagodna i razumljiva kao i prošlost, mislim da je to egzaltacija vrijedna spomena.

    Koliko si ti pun šuplje price. Na ignore listu.
    Last edited by Ego_and_his_own; 21-05-16 at 21:06.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Na ignore listu - šta?

    Ego - da li ti je palo na pamet nekada da si strahovito glupa osoba?

    Nerazumjevanje zna da bude jako frustrirajuća rabota, samo bez neuroze i hitrih pokreta
    Last edited by gaul; 21-05-16 at 23:25.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. "Povampirivanje" SHS - mir, mir, niko nije kriv ;)
    By Maja in forum Politika generalno
    Replies: 18
    Last Post: 05-04-10, 09:09
  2. "Izgorelog niko ne zapali"
    By odli in forum Ljubav
    Replies: 213
    Last Post: 18-12-06, 00:17
  3. "Mikijev zabavnik" ("Dan"), nije objavio stav americke vlade !!!
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 19-04-05, 09:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •