Page 17 of 17 FirstFirst ... 71314151617
Results 401 to 425 of 425

Thread: CrossFit

  1. #401
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Jedina losa stvar kod nasih CF klubova, barem kod spartanca i best boxa u kojima sam trenirao, je to sto nekako se ocekuje od tebe da odma od starta radis full jako, a ne znam koliko je to dobro i zdravo, cijenim da nivo forme i kardija treba postepeno razvijati, a ne odjednom full presing.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  2. #402
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Sto se tice ovih zgibova sa cimanjem, to se tako radi ali to nisu jedini zgibovi koji se treniraju, postoje ti takozvani kipping pullup a imaju i strict pullup dje si prav i dizes se bez cimanja, onda se rade i butterfly pullup, znaci siroka lepeza poteza, a svaki od njih ima svoj neki rad.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    100 puta sam ovo htio da napišem i nađoh sad

    https://www.rdlfitness.com/avoid-kipping-pull-up/
    She is only here to annoy herself!

  3. #403
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Ima l kakvog takmichenja u zgibovima?
    ...

  4. #404
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    pa ima generalno u kalistenici, što mnogo više preporučujem od CFa
    She is only here to annoy herself!

  5. #405
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Moguce da su ti kipping pullupi losi za neke ljudi, ja samo mogu da pricam u svoje ime, ja dok sam trenirao krosfit sam radio stotine i stotine tih zgibova i nikad nisam imao nikakvih problema ni sa zglobovima ni sa ramenima. Moguce da mi je bila dobra tehnika nemam pojma. Jedino sam u samom pocetku imao problema sa mrtvim dizanjem jer nikad do tad nisam imao priliku da radim sa olimpijskom sipkom, i prvi put kad sam to vjezbao sam pogresno radio dok mi trener nije objasnio kamo treba pravilno. Vece posle tog treniga i sjutra ujutro me boljeo donji dio kicme. Posle toga sam poceo maksimalno da istrazujem i da se raspitujem oko ispravne tehnike kod svih tih vjezbi kako bih izbjegao povrede a hvsla bogu sad na internet i YouTube ima masu tih klipova. I od tada vise nisam imao nikakvih problema. Jedino sam ponekad posle jakog treninga imao upale misica, ali ne probleme koje ukljucuju tetive i zglobove. Ja vjerujem da te povrede zavise od covjeka do covjeka, kako je ko gradjen, neko ima kokosije grudi neo nema, neko ima malo duze ruke ili krive noge itd., i naravno glavna stvar zbog koje se ljudi povredjuju mod ovih vjezbi je nizak nivo tehnike. Izuzeo bih isto cest faktor povrede koji podrazimineva losu ishranu, jer ako tijelo nema dovoljno proteina, minerala itd. onda su tetive i misici krtiji i samim tim skloniji povredi.. ali u tom slucaju sto god da treniras mozes se lako povrijediti, da malo potrcis moze ti puc misic.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  6. #406
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Aha,a koliko zgibova najobichnijih rade ti koji vjezbaju redovno po nashim teretanama?
    ...

  7. #407
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Kad kazesh ovo mrtvo dizanje,mislish li na passive hang?
    ...

  8. #408
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Kalistenika je samo mali podskup krosfita sto ukazuje da vazi CF > calistenics

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  9. #409
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Kad kazem mrtvo dizanje onda mislim na mrtvo dizanje

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  10. #410
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Moguce da su ti kipping pullupi losi za neke ljudi, ja samo mogu da pricam u svoje ime, ja dok sam trenirao krosfit sam radio stotine i stotine tih zgibova i nikad nisam imao nikakvih problema ni sa zglobovima ni sa ramenima. Moguce da mi je bila dobra tehnika nemam pojma. Jedino sam u samom pocetku imao problema sa mrtvim dizanjem jer nikad do tad nisam imao priliku da radim sa olimpijskom sipkom, i prvi put kad sam to vjezbao sam pogresno radio dok mi trener nije objasnio kamo treba pravilno. Vece posle tog treniga i sjutra ujutro me boljeo donji dio kicme. Posle toga sam poceo maksimalno da istrazujem i da se raspitujem oko ispravne tehnike kod svih tih vjezbi kako bih izbjegao povrede a hvsla bogu sad na internet i YouTube ima masu tih klipova. I od tada vise nisam imao nikakvih problema.
    ma nije to problem mogu i ja da ih radim "pravilno" ali nikakve koristi od toga bez što možeš da se povrijediš ili da udariš slučajno nekoga u teretani

    to za DL trener je možda trebao par treninga da te uči osnovne pokrete pa tek kasnije da ti da šipku nego ajde

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Aha,a koliko zgibova najobichnijih rade ti koji vjezbaju redovno po nashim teretanama?
    to rade uglavnom ovi momčići po uličnim teretanama tipa u tološe na goricu itd. čini mi se da kod nas 30-40 rade striktno ovi najbolji, s tim što naravno imaju možda 50-60 kg i noga bez...
    She is only here to annoy herself!

  11. #411
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Kad kazem mrtvo dizanje onda mislim na mrtvo dizanje

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    E fino mi objasni
    ...

  12. #412
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ma nije to problem mogu i ja da ih radim "pravilno" ali nikakve koristi od toga bez što možeš da se povrijediš ili da udariš slučajno nekoga u teretani

    to za DL trener je možda trebao par treninga da te uči osnovne pokrete pa tek kasnije da ti da šipku nego ajde



    to rade uglavnom ovi momčići po uličnim teretanama tipa u tološe na goricu itd. čini mi se da kod nas 30-40 rade striktno ovi najbolji, s tim što naravno imaju možda 50-60 kg i noga bez...
    Kipping pullup nije od nikakve koristi nekome ko zeli da nabilduje misice i izgleda ogromno. Ali za nekoga ko zeli da razvija kardio u svim oblastima vjezbanja (sto je poenta krosfita) kipping pullup kao vjezba ima smisla, ukolilo se radi pravilno.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  13. #413
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Da se ista pitam u ovu drzavu krsfit bih zabranio zakonom. A one koji ga propagiraju bih zatvarao u Spuz bar na pola godine.

  14. #414
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Dusu dalo za povrijedit se, uzme mrtvo i radi 20 ponavljana a kod te vježbe moras u svaki pokret biti sto posto fokusiran a ne sto vise da ih uradis za 30 sekundi.
    To što ti pričaš ima smislu ukoliko neko radi sa težinama koje su blize maksimalnoj težini koju ta osoba može da digne. Kad radiš velike težine kod mrtvog dizanja tu ne smiješ puno serija da radiš jer ti se pokvari forma, to znam jer kad sam počinjao sa krosfitom pokušavao sam da ispoštujem veće težine sa kojima su radili momci koji to treniraju duže od 5 godina, i primijetio sam da mi se kvari forma tako što se sacrum uvija ka unutra, i automatski sam prepoznao problem i smanjio težinu. Kasnije kad sam malo ojačao sam mogao bez problema da radim više serija sa tom težinom koja mi je nekad pravila problem. Puno serija kod takve vrste vježbi kao što je mrtvo dizanje se radi tek onda kad ti već možeš da dižeš masu veće težine od te sa kojom želiš da radiš mnogo ponavljanja u seriji.
    Čupatelj

  15. #415
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post


    to rade uglavnom ovi momčići po uličnim teretanama tipa u tološe na goricu itd. čini mi se da kod nas 30-40 rade striktno ovi najbolji, s tim što naravno imaju možda 50-60 kg i noga bez...
    30-40 је доста, за згибове , ти што раде то мора да су баш машине



    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  16. #416
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    @samson ta tvoja potreba da posaljes u zatvor instruktore krosfita donekle ima smisla kod nas, jer sigurno ima nekih krosfit klubova dje trener/instruktor ne zeli da snosi nikakvu odgovornost za tvoje zdravlje i boli ga briga i samim tim ti nista ili slabo objasnjava tehniku i pravilan pristup toj vrsti treninga. Ali ako imas dobrog trenera i klub, krosfit je najbolji sport sto postoji trenutno.
    Čupatelj

  17. #417
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Takmicenje sa vremenom + dizanje tezine ne moze jedno sa drugim da ide. Ako se razumijemo. Sto se zadvora tice, to se malo sprdam.
    Cinjenica je da je krosfit stetan sport za tijelo/covjeka. Ali opet bolje trenirat ista nego nista. Glavni problem je sto ni ovi treneri sa ''sertifikatima'' ne umiju da te nauce nijednu kompleksnu vjezbu da izvedes pravilno.

    Danas se u Crnoj Gori, crnjoj da ne moze biti, mnogi zovu trenerima. Posluzio bih se jednom antologiskom recenicom/pitanjem "Ima li idje vise kurava, narkomana i trenera no u ovome gradu!?"

  18. #418
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    a to ljudi oce da zarade pare na foru, i svi su odjednom treneri, instruktori, dj-evi itd.
    Čupatelj

  19. #419
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,808
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    zaboravili ste da dodate - ,, sertifikovani,,
    f6

  20. #420
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    30-40 је доста, за згибове , ти што раде то мора да су баш машине



    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    A ne da je dosta no su bash turbo mashine ti koji toliko rade rade,osim ako nisu ovi shto se ljuljaju,cimaju,ka shto reche ovaj Solid da je radio stotine,a maxe sreće ti maxe
    ...

  21. #421
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Kipping pullup nije od nikakve koristi nekome ko zeli da nabilduje misice i izgleda ogromno. Ali za nekoga ko zeli da razvija kardio u svim oblastima vjezbanja (sto je poenta krosfita) kipping pullup kao vjezba ima smisla, ukolilo se radi pravilno.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    kardio je kardio, ne znam šta znači ovo "u svim oblastima vjezbanja"
    She is only here to annoy herself!

  22. #422
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kardio je kardio, ne znam šta znači ovo "u svim oblastima vjezbanja"
    Na ovo iskreno ludim, kad mi neko Kaze radim kardio zato trcim.
    Kardio se moze raditi i dizanjem tegova, kao da misic zna jel ti trcis dizes tegove ili radis CF.
    Digni puls preko 120 i radi sta hoces uneti ti kardio.
    Kad neko hoce kardio ja ga pustim na traku 2 minuta da digne puls 120 i onda mu zadas fino 6 vjezbi u kriznom treningu.
    Nema boljeg kardia

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  23. #423
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Na ovo iskreno ludim, kad mi neko Kaze radim kardio zato trcim.
    Kardio se moze raditi i dizanjem tegova, kao da misic zna jel ti trcis dizes tegove ili radis CF.
    Digni puls preko 120 i radi sta hoces uneti ti kardio.
    Kad neko hoce kardio ja ga pustim na traku 2 minuta da digne puls 120 i onda mu zadas fino 6 vjezbi u kriznom treningu.
    Nema boljeg kardia

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Da, trčanje se kod nas poistovjećuje sa kardiom, al kardio mogu biti i druge aktivnosti. Kardio je sve što otkucaje srca održava određeni duži vremenski period u kontinuitetu u zoni otkucaja srca za koji kažemo da je cardio zona. Za stariju deblju osobu sa slabom kondicijom malo žustrija šetnja će podići otkucaje srca u kardio zonu, dok npr osobi koja je fizički spremna treba mnogo više (vožnja bicikla, trčanje, preskakanje konopca itd). Na osnovu formule se za svakog odredi tačna kardio zona, mada ugrubo i ova tabela je prilično tačna.

    S tim što treba naglasiti, što su otkucaji srca u većoj zoni, više se kalorija troši, ofc. Jer što je jači intezitet treninga, potrošnja u toku treninga je veća, i što je mnogo bitnije, oporavak nakon treninga će duže trajati i potrošiće značajno više kalorija nego sami trening. HIIT je uvijek daleko bolja i zdravija opcija za mršavljenje i održavanje težine (trening snage u teretani je jedan vrsta HIIT treninga, i bolji je za mršavljenje od kardia)




    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Kardio se moze raditi i dizanjem tegova, kao da misic zna jel ti trcis dizes tegove ili radis CF
    Dizanje tegova nikako ne može biti kardio, osim ako kontinuirano bez pauze ne dižeš tegove makar pola sata, što bi ti diglo puls u nebo. Dizanje tegova je HIIT, kratak i visokog inteziteta (tih 10 - 12 ponavljanja kratko traju, dižu puls visoko, zatim ide pauza - definicija HIITa).
    Last edited by Stewie; 04-02-19 at 12:28.

  24. #424
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Najjace vjezbe za kardio u c CF su rad sa tezim girjama i olimpijskom sipkom, kako ti tu srce roka.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

Page 17 of 17 FirstFirst ... 71314151617

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 33
    Last Post: 27-04-16, 20:22
  2. Crossfit
    By Gotti in forum Ostali sportovi
    Replies: 24
    Last Post: 14-04-15, 00:10
  3. Usluge Sala za,fitnese,box,crossfit...
    By dadopg in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 02-10-14, 22:42
  4. Crossfit
    By Sasamannn in forum Ostali sportovi
    Replies: 11
    Last Post: 18-10-12, 15:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •