Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 101 to 120 of 120

Thread: Savjet za investiciju

  1. #101
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Nema na sto, to je nasa realnost.

    U CG bi moglo lijepo (da kazem Evropski) da se zivi sa jedno 2000-2500eur mjesecnih primanja, govorim za 4clanu porodicu. Da je sve po zakonu, placanje doprinosa, siguran posao, da mozes uzeti kredit i ostalo.
    Primijetices u Podgorici i Budvi, ima jedan dosta veliki procenat koji zapravo i imaju tolika primanja/prihode i vise.
    2000e sa rijesenim stambenim pitanjem?

  2. #102
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne znam... Mi se ocigledno ne razumijemo.

    Sistem je truo i puci ce, to stoji. Sistem je kriv sto smo u kanalu. Ali ne moze se sistem koristiti kao izgovor za neciju nefleksibilnost ili nemogucnost da nadje posao...

    Niko se ne pita sta cemo sa hiljadama ljudi bez dana radnog iskustva za jedno 10-15 godina...


    Nemam snage da kucam i da se raspravljam o ovome, ocigledno su nam stavovi i iskustva po ovom pitanju potpuno suprotni
    Ništa, isto ka i ti što si džabe mlatio politikologiju koja ti ničemu nije koristila tako će i oni zaboraviti sve što su učili.
    Oni odmah mogu da uzmu da rade poslove bez potrebne škole ili da se obuče da rade nešto drugo opet bez potrebe studiranja. A to mogu uvjek.
    Ja sam odavno i pričao da fakultete možda taman treba i zatvorit a obezbijediti samo dobro stručno srednje obrazovanje koje je potrebno na tržištu rada.

    Pravo pitanje je kakvu budućnost Crne Gore mi vidimo i kakva privreda treba da bude?

  3. #103
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by InvestitorPocetnik View Post
    2000e sa rijesenim stambenim pitanjem?
    Pa, to bi bilo dosta lijepo gledajući trenutno iz mog ugla.
    Oko 810eur je minimalna potrošačka korpa po Monstatu.

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,974
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Kako onda Slovenci žive za 1000e kada je nama 2500e onako taman da se živi lijepo...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #105
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Slovencima je 1000eur prosječna plata, nama je 480eur.
    Znam porodicu iz Slovenije đe muž zarađuje 6-7000eur, građevinski inžinjer. Žive evropski, i više od toga.

    Kad kažem 2000-2500eur mislim na ukupna porodična primanja. Recimo žena ima 1000 a muž 1250 ili obratno da se žene ne uvrijede .
    Last edited by autodijagnostika; 21-05-16 at 12:02.

  6. #106
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fakultet otvara mnoga vrata i da se vratim 100 puta u prošlost uvijek bih ga upisao. Statistika pokazuje da visokoobrazovani ljudi imaju bolje plate i bolje poslove. Vrlo jednostavno.

  7. #107
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by InvestitorPocetnik View Post
    Fakultet otvara mnoga vrata i da se vratim 100 puta u prošlost uvijek bih ga upisao. Statistika pokazuje da visokoobrazovani ljudi imaju bolje plate i bolje poslove. Vrlo jednostavno.
    Naravno to je činjenica, fakultet obezbjeđuje najviše obrazovanja za određenu struku posla i naravno više znanja, više zvanje se i više plaća. Ali kod nas u CG je specifično da dosta znanja koje se stiče na faxu zapravo kasnije uopšte ne koristi u svrhu posla koji se radi.
    Recimo na našem državnom ETF-u imaš gomilu predmeta čije je izučavanje striktno bazirano na analitičko matematičkom modelu učenja koje te priprema više za da kažem za neko naučno bavljenjem tematikom a mnogo manje neku praktičnu primjenu.
    Ja imam masu kolega koji danas rade u Telekomu, Telenoru, bankama i sl. koji tvrde da materija koju su izučavali na faxu uopšte im nije potrebna za posao koji danas obavljaju.
    Mislim da naši fakulteti mnogo kaskaju za modernim zapadnim u tom dijelu izučavanja modernih primjenjivih tehnologija.

  8. #108
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ma osnovni problem je sto se ljudi ne bave onim sto studiraju dok studiraju. Svi ocekuju dobice posao sa diplomom i to je to. Ljudi zavrse turizam i hoce odmah menadzersku poziciju a pri tom nikada nijesu radili bilo dje ili bilo sta vezano sa turizmom.

    Moj dobar drugar je studirao racunare na Mediteranu. Medju najgorim studentima je bio, smarao ga je fakultet opasno. Ali je zato sa strane bukvalno Jeo struku. Freelancing, programiranje ludnica. Prije 2 godine je otisao za Ameriku u silikonsku dolinu. Ove godine je odbio i Google i Microsoft, zvali ga da radi za njih )))

    Njegove kolege sa diplomama kukaju kako nema posla, i sjede na biro
    One Ring to Rule them all...

  9. #109
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    U CG mladi su totalno nezainteresirani za software ing tj programiranje, za razliku od njihovih vrsnjaka iz okruzenja (BiH, CRO, SRB). A trenutno ne postoji laksi nacin da se mjesecno zaradjuje minimum 1000 eura.
    Last edited by Escobar_BP; 01-06-16 at 14:38.

  10. #110
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    909
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Njegove kolege sa diplomama kukaju kako nema posla, i sjede na biro
    Ovo apsolutno nije tacno.
    Samo onaj ko nece nije dobio posao.(Ili ko je promasio skroz struku, pa zavrsi fax i i dalje ne zna o cemu se radi. Sto nije nemoguce. Za 6 se lako nauci)

  11. #111
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Dobro ljudi ali ovdje pricamo samo za ponudu poslova u CG. Ne pricamo za vani.
    Na sledecem sajtu, bez namjere za reklamiranjem, mozete pogledati kojih i koliko se poslova najvise trazi svakodnevno.
    http://www.zaposli.me

  12. #112
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Daj nadjite mi posao onda ja sam ekonomista

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    Hellblazer...

  13. #113
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,159
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    http://www.zaposli.me

    kako volim ove oglase za multipraktik radnike, sa platom od 400-500 €.

  14. #114
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,847
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,380
    Thanked in
    2,201 Posts

    Default

    Pa to je dobra investicija: 500€ mjesečno ulagat u svestranog i sposobnog radnika, sposobnog da radi samostalno i u timu, kreativnog, da dobro rješava probleme, da pokazuje inicijativu, ali da se nikad ne žali i da ne pokušava da napreduje, osim ako se napredovanje odnosi na radne sposobnosti. Seems legit. Mh, seems realistic .
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #115
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Aj dajte prijedlog...

    Imam strašnu ideju a nemam centa

    Šta da radim?
    odes na kickstarter i nadjes investitore za ideju
    946.eq

  16. #116
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by heliumht View Post
    Ovo apsolutno nije tacno.
    Samo onaj ko nece nije dobio posao.(Ili ko je promasio skroz struku, pa zavrsi fax i i dalje ne zna o cemu se radi. Sto nije nemoguce. Za 6 se lako nauci)
    Apsolutno se ne slažem.

    Kao prvo kažeš da se šestica lako dobija. U Srbiji je nedavno bila neka anketa za programere koji su tamo zaposleni. Pola ih nema fakultet. Da se šestica lako dobija završili bi ga. Zatim jedan čovjek iz Čikoma je postavio rezultate istraživanja vezanog za CG fakultete. PMF, ETF (telekomunikacije) i FIT je za šest godina u prosjeku završilo 70-90 studenata (po fakultetu). Jedini izuzetak je SPR koji je završilo preko 1400 studenata. Dakle izuzev SPR-a sa ovih fakulteta izlazi nešto više do 10 diplomaca godišnje. Za FIT znam da je prolaznost bila ispod 20% iako je privatni fakultet u pitanju. To je ekstremno niska prolaznost. Ništa bolje nije na PMF-u i ETF-u. Dakle da se fakultet lako završava (dobija šestica lako kao što ti tvrdiš) imali bi daleko više diplomaca (kao na SPR-u recimo) a i u Srbiji gdje je slična situacija bi većina programera imala fakultet.

    Ne mislim da je kvaka u fakultetu tj da fakultet daje stručnjaka. Jedan moj profesor je pomenuo da ako želiš da budeš dobar u nekoj oblasti moraš da tome posvetiš barem 10 000 sati. E u tom grmu leži zec. Ljudi koji ne mogu da se zaposle nakon fakulteta jednostavno nisu uložili dovoljno vremena u svoje usavršavanje. Ovome u velikoj mjeri doprinose roditelji i nastavnici sa svojom logikom "samo ti zavrsi i sve ce biti dobro". Nekada davno je diploma garantovala posao, danas ne i mladim ljudima neko treba da otvori oci kada su ovakve stvari u pitanju. Ne pripremaju te nasi fakulteti za trziste rada i greska je oslanjati se na njih. A ljudi smatraju da završetkom fakulteta postaju stručnjaci i da će im to omoguciti zaposlenje. Velika greska.

    Znam kolegu (iz vidjenja) koga Gandalf pominje. Mislim da znam i koji su ga predmeti smarali jer su isti profesori se i meni popeli na glavu iako sam u roku zavrsio fakultet. To su bili predmeti gdje te dobro namuce a nista te ne nauce. Medjutim covjek se usavrsavao u necemu sto se ne uci na fakultetu (Linux ako se ne varam), postao strucnjak iz te oblasti i sada ima dobar posao. To je ono o cemu govorim - nije kvaka u fakultetu nego u vremenu koji posvetis odredjenoj oblasti.

  17. #117
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,086
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    257
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Ovakvi par brodova parkirat duz obale, 1h 2 e - eto para


  18. #118
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    909
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kaz, sta hoces da kazes, da je fakultet tezak? Reci nam koji si ti fakultet zavrsio..
    Ne moze svako da bude programer, doktor, arhitekta..., nazalost. Kada sam upisao fakultet, bilo je minimum 20 'hakera' koji su mislili da sve znaju na 'komp'i'juteR'...nazalost 19 od tih 20 strucnjaka nisam vise vidio poslije prvog semestra...
    Ljudi precijene sebe, nije ni svako za fakultet. Nije poenta da fakultet bude takav da moze svako da ga zavrsi. Ko bi onda radio ostale poslove? Drugo je sto se ljudi stide da budu taxisti, konobari...i sto misle da je lose ako nemaju fakultet. Znam minimum 10 ljudi koji nemaju fakultet, a mnoogo vise znaju i bolje zaradjuju od ljudi koji imaju fakultete iz tih oblasti.

    A sto se istrazvanja tice, nista me ne iznenadjuju, znajuci kakav nam je narod i kako u petak mora da se izadje u grad i slicno....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Savjet
    By HereWeGo in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 20-05-11, 19:20
  2. Replies: 36
    Last Post: 01-12-10, 21:37
  3. savjet
    By zviuk in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 02-03-10, 07:53
  4. savjet
    By remark in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 31-03-07, 16:53
  5. savjet
    By Grungy in forum Nokia
    Replies: 0
    Last Post: 20-03-07, 18:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •