Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 120

Thread: Savjet za investiciju

  1. #26
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,497
    Thanks Thanks Given 
    5,347
    Thanks Thanks Received 
    3,831
    Thanked in
    1,519 Posts

    Default

    Je li realno to da pricas druze, pa ja imam plac od 600kv i kuca jedan sprat i visoko potkrovlje, fali mi placa brate. Sto se tice patkinga jedno za drugim moze sest auta a kako mislis da se stanari cimaju da izlaze. Treba ti minimum 20 parking mjesta.
    Pricat o zgradi od 750kv je neozbiljno to je kuca i niko nece kupit stan u kucu bez neki teski luksuz a to nema covjek para da radi. Kao takvu kucu kvadrat je max 600e. No eto ti izgleda bas ides bukvalno.
    Ne moze to tako brale

    Sent from huawei
    Last edited by kaemSe; 19-04-16 at 21:05.

  2. #27
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brent1986 View Post
    za zgradu od 750 kvadrata je dovoljan plac od 500 kvadrata...
    Sasvim dovoljan, da se niko nema nidje parkirati...

  3. #28
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    O cemu vi pricate?! ako je zgrada na 5 spratova, osnova je 150 kvadrata...to znaci da ostaje 350 kvadrata za parking...ajde oduzmi 50 kvadrata oko zgrade, ostaje 300 kvadrata...u takvoj zgradi ce biti oko 12-13 stanova, sto znaci da treba 12-13 parking mjesta...e ako to nije dovoljno, onda ne znam...

  4. #29
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Jeli realno to da pricas druze, pa ja imam plac od 600kv i kuca jedan sprat i visoko potkrovlje, fali mi placa brate. Sto se tice patkinga jedno za drugim moze sest auta a kako mislis da se stanari cimaju da izlaze. Treba ti minimum 20 parking mjesta.
    Pricat o zgradi od 750kv je neozbiljno to je kuca i niko nece kupit stan u kucu bez neki teski luksuz a to nema covjek para da radi. Kao takvu kucu kvadrat je max 600e. No eto ti izgleda bas ides bukvalno.
    Ne moze to tako brale

    Sent from huawei
    To je to.

    Za te pare mozda, ali veliko mozda, da kupi neki manji plac na primorju i da pravi super luksuznu kucu, ali da nije prevelika i da ima bazen, i da to proba da uvali nekom strancu. Ali to je bas kockanje.

    Čuš stambena zgrada od 750m2.

    Aj sve i da je to tako, napravite mi matematiku da se 750m2 napravi sa 250 hiljada. Bez one priče dogovoriće se neka kompenzacija ili kupiće neko u izgradnji, i slične stvari.

    Pa ko danas kupuje stanove u izgradnji, sem kod par provjerenih investitora. Bas ce neko da potrci da kupi stan u izgradnji kod investitora koji pravi prvu zgradu.

    Oko kompenzacija je glavni problem što podizvođačima ne trebaju stanovi pa ih prodaju po nižim cijenama da bi brže došli do keša, a na taj način se obore cijene značajno ispod one koju investitor smatra realnom.

  5. #30
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ok, neka bude da ste vi u pravu. Ja sam pricao na osnovu licnog iskustva i htjeo sam da pomognem covjeku ali sad mi vec postaje teska prica. Ne zelim nikoga da ubjedjujem ovdje u nesto ali isto ne volim kad vidim da nekoga dovodite u zabludu.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ni u ludilu.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  7. #32
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RiLLe View Post
    Bolje da si mu rekao da baci pare u Moracu.

    Sent from my digitron using Tapatalk
    nema zarade od toga?imas neke provjerene informacije?

  8. #33
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    nema zarade od toga?imas neke provjerene informacije?
    Ima, ali postoji dosta boljih investicija od te.
    250 k je u igri, ne treba mu praonica.

    Sent from my digitron using Tapatalk
    Fabricko otkljucavanje za skoro sve marke i modele mobilnih telefona bez gubitka garancije.

  9. #34
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,497
    Thanks Thanks Given 
    5,347
    Thanks Thanks Received 
    3,831
    Thanked in
    1,519 Posts

    Default

    @Bent

    Ti kazes da covjek sa 250k moze da napravi zgradu
    Dakle ne kucu sa maksimalno 4 stana vec pominjes zgradu.
    Ja ti tvrdim da ce mene kuca kad se zavrsi ispast 150k eura a u doljane sam raspale jer se tu jos mogao uzet kvadrat nesto povoljno da ne idem po bjelopavlica i u spuz i rogame.
    Mada nekad mi je zalije sto nisam
    Pobro eto recimo u doljane zgrada ne moze jer ne valja lokacija a ljeti vode od 17h mozes da sanjas jer svi imaju van sata cesme pa se zeleni komplet doljane.
    Da navedem da su dva sprata sa po 110kv
    Nije to bas tako kao sto si zamislio kazem ti otvori oglase aleksa cini mi se prodaje to sto ti pominjes u zagoric evo 10 godina i to kvadrat po 250e be znam jel ista prodao

    Za 250k bih pravio vilu da se izda ambasadama ali opet je i to mac sa dvije ostrice. Vjeruj mi holandija, belgija dva stana za 300k i miran do kraja zivota

    Sent from huawei

  10. #35
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,229
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brent1986 View Post
    Ok, neka bude da ste vi u pravu. Ja sam pricao na osnovu licnog iskustva i htjeo sam da pomognem covjeku ali sad mi vec postaje teska prica. Ne zelim nikoga da ubjedjujem ovdje u nesto ali isto ne volim kad vidim da nekoga dovodite u zabludu.
    Koja je tvoja zgrada?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #36
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovaj sto je otvorio temu palinja. Ladno se vidi da je dupli nalog.

  12. #37
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    SVe mu prosto pri prici da se moze zgradica napravit za kvarat miliona. Pa se vele zivi lose.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vidocq View Post
    Ovaj sto je otvorio temu palinja. Ladno se vidi da je dupli nalog.
    A koga palinja brate moj? A koga moze da napalinja dupli nalog providni investicija kako on ima 250k oce da ih ulozi u cg ne zna dje je supalj kao ne razumije se pa forum cdm da mi pomogne. Dokono balavce koje je jedva naucilo da otvori mail za dupli nalog i eto da se desava nesto.
    I sad treba neko da se unese da mu objasni da sa 250.000 za zgradu mora odma da pripremi 50.000 na mito.

    Nego meni zao kolege forumase koji se stvarno unesu i krenu u raspravu i natezanje izmedju sebe...
    f6

  14. #39
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragi forumasi,

    Najljepše zahvaljujem na komentarima. Korisno je čuti mišljenja od ljudi koji se bave biznisom ili koji pretenduju da se bave.

    Očigledno da ovdje ima dijametralno suprotnih mišljenja na ovu temu. Pretpostavljam isto tako da su stvari po pitanju izgradnje mini zgrada potencijalno mnogo komplikovanije nego što sam ja to zamišljao. Kao što me je jedan cijenjeni član foruma savjetovao privatnom porukom, planiram da uradim studiju izvodljivosti ovakvog jednog poduhvata sa ljudima od iskustva.

  15. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    hvala i tebi prijatno i pozdrav...
    f6

  16. #41
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Je li ti taj CIJENJENI forumaš ponudio spostvenu pomoć pri izradi studije izvodljivosti, da ne rečem pomoć pri načinu rasporeda tvog novca? Ako nije, za mene nije cijenjen. Ako jeste... gud džab bro. :)))

  17. #42
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,528
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Gand, razbucaj temu sa pešes savjeta i skrati muke!

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Gand, razbucaj temu sa pešes savjeta i skrati muke!

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

    Nemam vremena da kucam... svaki mi je post 3 recenice Za mene je sezona pocela vec...

    Daj meni to 250k da ti vratim 500 za 2godine
    One Ring to Rule them all...

  19. #44
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,346
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by InvestitorPocetnik View Post
    Pozdrav svima!

    Ja vec neko vrijeme živim u inostranstvu i polako počinjem da razmišljam o eventualnom povratku u CG, ako ne ovih par godina onda u narednih 5-10. Ja nisam nikada investirao u nista ozbiljno (osim u neke sitne akcije), ali mislim da je sada pravo vrijeme da počnem o tome da razmišljam.

    Postoji nekoliko potencijalnih investicija o kojima razmišljam i bio bih jako zahvalan ako bi ljudi od iskustva ponudili po koji savjet. Novac koji imam na raspolaganju je oko 250k eura. Jedna od opcija je da kupim nekoliko stanova (možda 4?) I izdajem ih. Međutim ja ne vjerujem puno u tu varijantu jer sam čuo da je kvalitetne stanare tamo jako teško naći i da ljudi imaju puno problema. Isto tako, naš region je dosta ekonomski nestabilan i ja vjerujem da i cijene stanova mogu biti jako nestabilne i da tu mogu izgubiti dosta novca.

    Sledeća opcija, o kojoj ja ne znam nista, je izgradnja malih/niskih zgrada sa 5-10 stanova i prodaja istih. Jel ima neko iskustva u ovoj oblasti? Koliko je teško za prosječnog čovjeka bez građevinskog iskustva da se upusti u tako nešto? Koliko je to izvodivo?

    Zahvaljujem puno!
    Do odje sam procitao, i najbolja investicija bi ti bila da se u CG vracas samo na odmor i da obidjes rodbinu svake godine po 15-20 dana. Ako si pametan, ostaces preko.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  20. #45
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Do odje sam procitao, i najbolja investicija bi ti bila da se u CG vracas samo na odmor i da obidjes rodbinu svake godine po 15-20 dana. Ako si pametan, ostaces preko.
    Potpuno razumijem što 'oćeš da mi kažeš, međutim nije sve tako sjajno. Primjera radi, sa tim parama ja ovdje (u Australiji) ne mogu bez pola kuće da kupim. Znaci cijene nekretnina su ogromne, odnos plate prema cijeni kuće (ono što oni zovu affordability) ja vjerujem nije puno drugačiji nego u cg. Sa istim podataka u cg mogu da imam oko 1000€ mesečne rente i nadam se komotno živim od toga.

    Druga stvar, troškovi života su ovdje mnogo veći nego tamo, to uključuje komunalije, zabavu, usluge, tako da veliki dio plate ti ide na to. Prosječna godišnja plata ovdje je oko 55k dolara i zvuci kao mnogo para, ali nije brate. Jedina pozitivna razlika je što ako i ti i žena radite, onda bi trebalo da možete da priuštite da kupite kuću na kredit od 30 godina.

    Treća stvar, ovdje ti poslovi nisu sigurni kao tamo. Tamo ti je maltene posao zagarantovan do kraja života. Ovdje ako poslodavac jedne godine ode u minus lagano odluči da skrese 20-30% radne snage i aj zdravo. Znaci možeš da imaš mnogo dobar posao, zarađujes super pare a sjutra dan moraš da se zadovoljis i živiš sa tri puta manje plaćenim poslom. Znaci treba imati plan B.

  21. #46
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by InvestitorPocetnik View Post
    Tamo ti je maltene posao zagarantovan do kraja života.
    Govoris o CG?

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk 2

  22. #47
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Govoris o CG?
    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk 2
    Da, takav je moj utisak barem. .

  23. #48
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,875
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by InvestitorPocetnik View Post
    Potpuno razumijem što 'oćeš da mi kažeš, međutim nije sve tako sjajno. Primjera radi, sa tim parama ja ovdje (u Australiji) ne mogu bez pola kuće da kupim. Znaci cijene nekretnina su ogromne, odnos plate prema cijeni kuće (ono što oni zovu affordability) ja vjerujem nije puno drugačiji nego u cg. Sa istim podataka u cg mogu da imam oko 1000€ mesečne rente i nadam se komotno živim od toga.

    Druga stvar, troškovi života su ovdje mnogo veći nego tamo, to uključuje komunalije, zabavu, usluge, tako da veliki dio plate ti ide na to. Prosječna godišnja plata ovdje je oko 55k dolara i zvuci kao mnogo para, ali nije brate. Jedina pozitivna razlika je što ako i ti i žena radite, onda bi trebalo da možete da priuštite da kupite kuću na kredit od 30 godina.

    Treća stvar, ovdje ti poslovi nisu sigurni kao tamo. Tamo ti je maltene posao zagarantovan do kraja života. Ovdje ako poslodavac jedne godine ode u minus lagano odluči da skrese 20-30% radne snage i aj zdravo. Znaci možeš da imaš mnogo dobar posao, zarađujes super pare a sjutra dan moraš da se zadovoljis i živiš sa tri puta manje plaćenim poslom. Znaci treba imati plan B.
    Vidim, dobro si informisan...
    look right through me

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kako nas troluje tip


    Ali je u jednom u pravu. Gledao sam kuce u Australiji ove godine i za nekih 700k u Sidneju i Melburnu mozes da kupis nesto skromno. Za milion moze nesto sa 3/4 sobe.

    Sa tim parama si u CG shef grada to je nekih 500-700k eur kad se pretvori od aud u eur.

    Da imam 250k zivog kesha kupio bih 3 stana u PG ostavio nekih 80-100k sa strane, nasao neki posao 700-800eur i cekao biznis oportjuniti
    Last edited by Gandalf_White; 22-04-16 at 07:34.
    One Ring to Rule them all...

  25. #50
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako nas troluje tip
    Ali je u jednom u pravu. Gledao sam kuce u Australiji ove godine i za nekih 700k u Sidneju i Melburnu mozes da kupis nesto skromno. Za milion moze nesto sa 3/4 sobe.

    Sa tim parama si u CG shef grada

    Da imam 250k zivog kesha kupio bih 3 stana u PG ostavio nekih 80-100k sa strane, nasao neki posao 700-800eur i cekao biznis oportjuniti
    Trolujem vas? Aj molim te objasni mi zasto tako misliš?

    Volio bih lično sa tobom privatne detalje da razmijenim, jel vidim da si ozbiljan u tome što radiš. Nikad se ne zna, možda ispadne neka prilika da se zajedno investira u nešto. Posalji na pm detalje i kontaktiracu te (fb, email..).

    Vraćam se na staru temu.. ja nisam u Sidney ili melburn, al je i ovdje nekretnina u krv. Inače cijene nekretnina u au su među najskupljim u svijetu. A to je osnovna potreba svih nas, krov nad glavom. Odnos cijene nekretnine i godišnje plate ovdje je oko 7-10 puta. Koliko je u cg, ne vjerujem da je gori? Samo da napomenem da na ovih 55k plate državi plaćaš porez od oko 30%. Oni sa najvećom platom daju pola na porez.

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Savjet
    By HereWeGo in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 20-05-11, 19:20
  2. Replies: 36
    Last Post: 01-12-10, 21:37
  3. savjet
    By zviuk in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 02-03-10, 07:53
  4. savjet
    By remark in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 31-03-07, 16:53
  5. savjet
    By Grungy in forum Nokia
    Replies: 0
    Last Post: 20-03-07, 18:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •