Results 1 to 25 of 37

Thread: Poltronstvo Vs. Mudrost

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Poltronstvo Vs. Mudrost

    Primjetio sam da većina ljudi u CG je nekako pobrkala ova dva pojma. "Mudro" je danas ćutati, klimati glavom i ne suprostavljati se lošim stvarima, a ponekad valja i podržati te stvari. Često ćete čuti od roditelja i dobronamjernih ljudi "ćuti, ne talasaj, podrži ih, sa rogatim se ne valja bosti..." Tako sam bio u prilici da čujem za neke po mom mišljenju pravedne i poštene ljude, koji nisu konvencionalno uspjeli u životu, da su tu gdje su jer nisu bili pametni. Među tim ljudima što savjetuju su kako rekoh roditelji, braća i sestre, kumovi, dobri drugovi... Mala digresija, ali da li je ovo još jedan znak da ne treba da dajemo savjete bilo kome jer svi imamo neki glitch u matrici?

    Kako je nastala ta tranzicija poltron-pametan-mudar je ne znam. Znam da kad pomenem ove što zagovaraju takvu "mudrost" da su im puna usta osude poltrona u CG. Paradox? Ni da trepnu jer poltrone jednostavno ne vole i tačka. Kad ih gledam tako ubjeđene, ponekad se zapitam jel možda do mene, možda ja ne shvatam ili previše nijansiram stvari. Da li je potrebno znati šta je mudrost da bi je razlikovali od poltronstva? Mislim da ne.

    Izgleda da je odlika našeg vremena da smo puni "mudraca", a nekad su to bili njegoš, laoce, konfučije, gete, jung... malim slovima nego šta, jer nisu ni do koljena lokalnim mudracima. Eto toliko za sad.

    Disclaimer: Ne velim da ja jesam ili nisam poltron ali i ako jesam znam da jesam.
    Last edited by Caesar; 14-04-16 at 09:24. Reason: disclaimer
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mudrost, pamet, inteligencija
    By August Dominus in forum Religija i filozofija
    Replies: 27
    Last Post: 12-01-10, 22:34
  2. Mudrost ili progres
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 11
    Last Post: 05-04-07, 22:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •