Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 101 to 125 of 196

Thread: Izbor Laptop-a?

  1. #101
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    839
    Thanked in
    498 Posts

    Default

    hdd je 15tak e a slimline blurej rezac 30-40.sve preko 2kg zapravo nije ulp,cak po meni 15" ne moze da bude pravi ulp a da ne pricam da za cca 550e zaista ne mozes da kupis nov pravi ulp da je icemu.

  2. #102
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Sa trenutnim cijenama i ponudom nema meni novog laptopa ni ove godine

    A nista se u potraznji nije promjenilo ali je ponuda jos gora nego sto je bila kad sam onomad gledao da zamjenim svoj laptop
    Last edited by Fidel Castro; 22-02-22 at 10:58.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #103
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,494
    Thanks Thanks Given 
    1,638
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    E da vi koristite kao ja celeron 1.1ghz,otvorite word ,istusirate se i on ga jos nije otvorio
    Mada ssd malo ubrzao,mozete popiti kafu dok ga otvori

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

  4. #104
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Ja znam mogucnosti svog pa i ne gubim vrijeme na Photoshop i ostalo sto bi mi valjalo ponekad ali zato manje od 100GB upotrebljivog prostora je kriminalno.

    Sa toliko jedva na teleVon izdrzavam a ne na laptopu ali jbg... nije se vele razmisljalo o tome kad se uzimalo a tad SSD bio kao novootkrovenje u odnosu na HDD pa je to znacilo vise od samog kapaciteta.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #105
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    U klasi do 500-520e ja mislim da nema preko ovog Fujitsu-a sa i3-1115G4 procesorom. Uzeh ga prije dvije nedelje da ga testiram malo i prijatno sam se iznenadio. Odličan kvalitet izrade za tu klasu, mat plastika, tanki bezeli i wait for it - ladno ima type-c 3.2 Gen2 (10 Gbps), tj. power delivery usb. U praksi to znači da možete da kačite na njega neki type-c dock, a takođe može da služi i kao DP. Power delivery type-c je da ja znam do sada bio rezervisan samo za modele iz više klase, znatno skuplje modele tako da je ovo veliki +. Takođe, na 2 šarafa prilaz m.2 disku ili ram slotovima (ima 2 slota) u slučaju upgrade-a je takođe super varijanta.
    Dje se moze uzet?

  6. #106
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by irriducibili91 View Post
    Dje se moze uzet?
    Jesi li procitao BUKVALNO dva naredna post-a nakon tog citiranog?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #107
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Jesi li procitao BUKVALNO dva naredna post-a nakon tog citiranog?
    Opusti se, nisam vidio. Cak sam i guglao ali ne nadjoh ga nidje u ponudi kod nas. Obrisi post ako si administrator.

  8. #108
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Nije guglanje u pitanju nego post ispod citiranog gdje momak pita gdje se moze uzet' i onda post ispod toga link do proizvoda dje se moze uzet'.

    Idemo dalje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #109
    Join Date
    May 2021
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Koji je laptop najbolja kupovina za nekih 700-800 eura a da se može naći u CG? Osim konfiguracije, bitan mi je i kvalitet izrade pošto bi se kupovao za dugoročno korišćenje. Nikakav gaming, nikakve aplikacije za obradu video snimaka i slično. Standardna dijagonala od 15 inča.

  10. #110
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    839
    Thanked in
    498 Posts

    Default

    sve zavisi šta naleti na akcijama od tog prosumer i macbook killer segmenta.bilo je nekih aluminijumskih lenova u multicomu sa ryzen apu i ips panelima,ušteda je u slabijem rangu panela od 300nita,što ako ga ne iznosiš napolju po najvećem suncu te ne dotiče.

  11. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  12. #111
    Join Date
    May 2021
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Uglavnom za kućnu upotrebu, teško da će se napolju koristiti. Znači, da pratim akcije.

  13. #112
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by elemental View Post
    Koji je laptop najbolja kupovina za nekih 700-800 eura a da se može naći u CG? Osim konfiguracije, bitan mi je i kvalitet izrade pošto bi se kupovao za dugoročno korišćenje. Nikakav gaming, nikakve aplikacije za obradu video snimaka i slično. Standardna dijagonala od 15 inča.
    Ovaj nije nov, ali je top mašinica:

    Kernel.me https://www.kernel.me/shop_57427.html


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  14. The Following User Says Thank You to salmajster For This Useful Post:


  15. #113
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    839
    Thanked in
    498 Posts

    Default

    obrati paznju,imas modele sa va panelom i 250 nita (ako gledas npr anime u mracnoj sobi jos i bolja varijanta) sve do premium ips sa 1000 nita.mozda da zovnes da ti daju tacan model number po kojem bi trebalo da se vidi koji je ali bi kad je vec kernel i polovan otisao da ga vidim,za 800e ne smije da ima tackicu.

  16. #114
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Moguce da cu imat' priliku da uzmem neki laptop 'preko bare' pa sad gledam neke od njihovih prodavnica iako mi izgledaju preobimne, pogotovo u poredjenju sa nasom bijednom ponudom. (Amazon, BestBuy, NewEgg)

    Ima li nesto sto bi mi preporucili, ako budem u prilici da uzmem nesto za nekih 10-15 dana?

    Zelje su i dalje iste (jos uvijek nisam zamjenio stari Zenbook 13) ali evo bez gledanja na svoje prethodne post-ove da napisem opet iz glave sto mi treba...

    Windows only. Znam da su novi MacBook-ovi objektivno bolja opcija ali jednostavno nisu za mene i bez nepotrebne diskusije... zaboravite na njih pri preporuci.

    --- Manji/laksi laptop.. 'Portable' sto bi se reklo, eventualno 'ultrabook' ili kako vec. Ne mora da bude 1kg ali idealno bi bilo do 1.6-1.7kg, do 1.8kg smatram prihvatljivim, do 2kg samo ako bas dobijam mnogo vise, preko 2kg ni u kom slucaju.

    --- CPU moze i Intel i Ryzen samo da je neka novija generacija, nema smisla uzimat' nesto znatno starije. Ne mora bit' najnovija generacija ali ne ni 3-4 godine staro kao sto je vecina nase ponude. Vjerujem da bi neki 'srednjak' bio dovoljan

    --- RAM od 16gb, 2x 8gb vjerujem da je najbolja opcija. Ne bi se nesto konkretno bunio i da bude tipa 20gb i sl. opcije koje sam gledao ali 16gb je sasvim dovoljno, nista ispod toga

    --- GPU moze cak i integrisana samo da je sposobna da pripomogne Photoshop-u i sl. programima kad zatreba. Laptop ne bi uopste bio za 'gejming' tako da me ne zanimaju neke jake graficke sa kojim bi samo bio veci/tezi, imao vecu potrosnju baterije i ultimativno bio skuplji bez moje potrebe za tim. Cak i da ima svoju graficku neka 'low-end' bi bila vise nego dovoljna, ne zanimaju me graficke za igrice.

    --- Ekran mi je bitan. Najvise za 'media consumption' ali i za pomenuti Photoshop sto znaci da mi je bitno da ima neku solidnu tacnost boja, brzina ekrana mi je manje bitna jer opet - nece bit' za igrice pa me ne zanima 240Hz i sl. stvari. Bitno je da ima neko prihvatljivo osvjetljenje. Ne mora da ima 800 nita ali nikako onih 200-250 nita koje imaju dostina laptopova danas. Po meni apsolutni minimum 400-450, idealno 500-600. Sto manji/tanji 'bazel'-i jer nismo vise u 2016. godini gdje je izgleda ostala nasa ponuda u CG. Kamerica obavezna i obavezno da bude gore, na normalnom mjestu (oni apsurdi gdje je smjestena u tastaturi ili donjem dijelu ekrana me ne zanimaju)

    --- SSD se svakako podrazumijeva. Ne zanima me HDD uopste, cak ni za "dodatno skladistenje". Minimum 512GB SSD-a, ne bih se bunio ni za 1TB SSD-a ali realisticno mi je 512GB dovoljno.

    Ima tu jos par sitnice koje mogu da pomenem ali nisu kljucne kao ove gore...

    - Recimo 'backlight' na tastaturi koji mi odgovara kad sam u 'tami' a kuckam nesto ili koristim tastaturu uopste.
    - 'Trackpad' bi trebalo da bude sa 'Windows Precision Drivers', idealno 'stakleni'.
    - 'Strelice' bi trebale da su odvojene... ovo pominjem jer su cesto gornja/donja spojene sto mi ide na ganglije. Mogao bi da izdrzim i sa tim ali radije ne bih.
    - 'Portovi' da budu "staromodni" sto u praksi znaci da ih ima jer danas noviji modeli imaju par post-ova za vise namjena i to je to. Navodni 'minimalizam' kojim se zapravo uklanja svaka funkcionalnost. Recimo mora imat 3.5mm jack koji se sve cesce izostavlja kao i standardne port-ove. Bilo bi dobro da ima i citac SD kartica ali nije obavezno.

    Kao sto rekoh... uglavnom 'media consumption' i 'Photoshop'. No gaming.

    Ne zanimaju me ovi hibridi koji su danas najpopularniji poput 2 u 1, tableta sa tastaturom, 360 stepeni frankenstajna i sl. 'modernih' opcija.

    Neki 'pinacle' koji vjerovatno najbolje predstavlja ono sto trazim je recimo Dell-ov XPS 13 koji je pak precijenjen pa vjerovatno ima nekih slicnih a pristupacnijih alternativa. Svakako bi mogao da nastavim i sa Zenbook-om gdje je sad mozda 14-ica cak i bolja opcija od 13-ice, ima tu milion raznih opcija hardvera, ukljucujuci i ekrane gdje su OLED-i vec 'normalna stvar' i sl. Znam da sam prije i VivoBook gledao, sad mislim da ima cak VivoBook Pro pa se vise ne zna dje je granica koje 'serije' brenda.

    Eto... ako nekome bude dosadno neka 'izskroluje' malo neke od pomenutih prodavnica pa napise ako ima kakav predlog.

    Zahvaljujem.
    Last edited by Fidel Castro; 07-05-22 at 11:15.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Macbook?
    Uzmeš sa M1 ili boljim procesorom.

    Mada koliko sam skapirao po Windows Precision drivers tražiš Windows mašinu.

    Da pogledaš neki Galaxy Book
    https://www.samsung.com/us/computing/galaxy-book-pro/

    Ja ću ići na njega ili na novi Matebook X Pro

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #116
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Macbook?
    Uzmeš sa M1 ili boljim procesorom.

    Mada koliko sam skapirao po Windows Precision drivers tražiš Windows mašinu.

    Da pogledaš neki Galaxy Book
    https://www.samsung.com/us/computing/galaxy-book-pro/

    Ja ću ići na njega ili na novi Matebook X Pro

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Dodao sam 'opasku' da trazim samo Windows, Mac me ne zanima.

    Samsung ima mnogo vise smisla za tebe gdje koristis Samsung telefone cijeli zivot. Ne kazem ja da su beskorisni za ostale ali nije isto jer je jedan od velikih 'selling points' bas taj 'ekosistem' a ja realno nijedan ekosistem ne volim jer te zakljucaju na njega da vise nista i ne vidis niti zelis da vidis.

    Uostalom nisu bas povoljni, makar ne u moru ponude tamo. Definitivno su solidna opcija i uklapaju se u ono sto trazim ali mislim da su daleko od neke kategorije 'best bang for your buck' koju ja najcesce trazim.

    Uz to Samsung mi nije jedan od omiljenih brendova a agresivni marketing kod nas je samo produbio tu averziju. Kad smo vec kod brendova koje ne volim nikako da pomenem i HP koji bi vjerovatno izbjegao u potpunosti, bez obzira na subjektivne ili objektivne argumente.

    Matebook nisam gledao u zadnje vrijeme a i ne znam koliko je 'compelling' opcija na trzistu na kojem gledam a po onome sto vidjeh na brzinu jos su skuplji od pomenutih Samsung-ova a nisam bas planirao da dajem $2000 na laptop, pogotovo ne s' obzirom na potrebe koje imam.

    (na brzinu) ne nadjoh nijedan na BestBuy a na NewEgg skoro nijedan. Recimo jedini je ovaj koji je taman preko $2000

    https://www.newegg.com/space-gray-hu...5638-_-Product

    Uz to ima CPU 10-e generacije (znaci 2+ godine star) i jos neke slicne komponente. Meni bolje sgiurno i ne treba ali stavljat' $2000 cijenu na tako nesto za njihovo trziste je po meni malo previse, bez obzira iz koje prespektive gledao. Uz to ne vidim mu kamericu uopste a vidi se da prati moderne trendove jer ima ukupno 3 port-a na cijelom laptopu. To su vec ekstremi koji me ne zanimaju. Najbolji opis "form over function" koji me takodje ne zanima.
    Last edited by Fidel Castro; 07-05-22 at 11:30.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ovo je baš skupo. Na KP ima 11 generacija koja je jeftinija od ovoga i dođe sa garancijom.

    Možda Lenovo X1 carbon ili nano?
    Dell XPS 13 (pominjao su ga i ti)
    Asus Zenbook duo
    Zenbook 13

    Inače Samsung Probao se zahvaljući Windows 11 veže sa svim Androidima.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  21. #118
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Pa to su taman manje-vise modeli koje gledam osim ovoga Zenbook Duo koji mi apsolutno ne treba a samo bi mu baterija krace trajala makar 20-30% a uz to bio isto toliko skuplji.

    Dobro je sto mi se i ovaj XPS 13 Plus nikako ne svidja i sve sto su dodali mi je vise 'gimmick' nego nesto korisno dok su neke korisne stvari uklonile u ime 'estetike' pa mi je lakse da ga u potpunosti iskuliram i gledam starije modele.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #119
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ni ovo nije loše?
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...3s-IML-13-quot

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #120
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Obicno odmah iskuliram oglase koji ne sadrze nikakve valjane informacije.

    Kad je prodavac lijen, onda sam ja jos lijeniji kao kupac.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #121
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Kako vam ovaj izgleda, nov za 800e?

    https://promobil.me/product/asus-viv...led-l521-15-6/

    Ja mu nalazim dosta 'sitnih mana' koje smatram prihvatljivim kompromisom... ne vidim nekih vecih 'falinki' sto se tice dizajna i kompletnog paketa.

    Misljenja?

    P.S. Znam da sam rekao 13/14 inci i i dalje sam vise za to ali ovaj je prihvatljiv za 15.6" sa nekih 1.7kg. A opet veci ekran je veci ekran i s' obzirom da mu je 'media consumption' i povremeni 'Photoshop' primarna namjena, vjerujem da ima smisla.
    Last edited by Fidel Castro; 11-05-22 at 08:50.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #122
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    839
    Thanked in
    498 Posts

    Default

    ima,ali gubis znacajno u izradi u odnosu na sta si se zaletio.juri x1 carbon,mada i on nije sta je bio (mislim na tastaturu koja tebi koliko ukapirah nije nesto bitna).

  26. #123
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    ima,ali gubis znacajno u izradi u odnosu na sta si se zaletio.juri x1 carbon,mada i on nije sta je bio (mislim na tastaturu koja tebi koliko ukapirah nije nesto bitna).
    Nista danas nije sto je nekad bilo al' to je druga tema

    Alternative poput X1 carbon-a, XPS-a 13, Zenbook-a 13/14 i sl. su svakako dosta skuplje ali nisu iskljucene AKO se otvori mogucnost da mi rodjak donese u narednih mjesec dana. U protivnom bi kupio kod nas a onda ovi pomenuti modeli bi bili izvan budzeta jer su u prosjeku oko 'iljadu ipo ili ti 2x skuplji od pomenutog Vivobook-a a po meni ovi 'premium' nisu ni priblizno duplo bolji.

    Ovaj se nekako najblize uklapa u ono sto trazim a opet je cijena prihvatljiva, pogotovo kad je nase trziste u pitanju.

    Nego eto.. postavih ovdje u slucaju da mu neko vidi neku vecu zamjerku koju ja ne vidim...

    Svakako ne bi nista 'danas' uzimao nego nakon potvrde da od Amerike nema nista. A tamo bi svakako jurio XPS 13 ili Zenbook 14, sto god je dostupnije/povoljnije u trenutku ali gledam 'backup' plan, za ovdje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #124
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    839
    Thanked in
    498 Posts

    Default

    thinkpad nije duplo bolji izradom od vivobook-a?bozemesacuvajisakloni

  28. #125
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    thinkpad nije duplo bolji izradom od vivobook-a?bozemesacuvajisakloni
    Pricam o sveukupnom paketu 'ulozeno za dobijeno' ili ti 'bang for your buck'.

    Inace neki slican X1 carbon nije 2x skuplji nego taman blize 3x nego skoro pa irelevantna prica posto njega nisam ni pominjao niti me interesuje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Veliki Izbor POLOVNIH Laptop Racunara sa GARANCIJOM
    By mirfa in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 35
    Last Post: 24-02-15, 23:01
  2. Prodajem Velii izbor POLOVNIH LAPTOP-ova, kompjuterske komponente
    By TCK in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 28-07-14, 21:41
  3. Prodajem Veliki izbor POLOVNIH LAPTOP-ova, kompjuterske komponente
    By TCK in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 14
    Last Post: 14-07-14, 21:32
  4. Prodajem Veliki izbor POLOVNIH LAPTOP-ova, kompjuterske komponente
    By TCK in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 43
    Last Post: 01-07-14, 09:09
  5. Prodajem Veliki izbor POLOVNIH LAPTOP-ova
    By TCK in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 30
    Last Post: 17-06-14, 10:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •