Page 6 of 8 FirstFirst ... 2345678 LastLast
Results 126 to 150 of 196

Thread: Izbor Laptop-a?

  1. #126
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Taman krenuh da predlozim ovaj Lenovo sto nedavno uzeh u multicom i vise ga nema na stanju. Kao predlog za kolegu gore ako uspije da nadje. 100%srgb ekran, 14in. 16gb (nazalost soldered RAM-a), ryzen 5800u, mx450 da pripomogne light gamingu za mene a i za sve ostalo. Ima portova i tip c (data, dp i pd) i tip a usb 3 kao i sd card reader.

    Model je Lenovo 14acn6

  2. The Following User Says Thank You to Owsen For This Useful Post:


  3. #127
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Ja nisam imao neko licno iskustvo sa OLED ekranima na laptopovima pa se pitam koliko je to bitno... [?]

    Znam da mnogi pominju da nema tu samo pozitivnih strana vec i negativnih aspekata, bilo da je u startu ili potencijalnim problema koji nastaju vremenom.

    Pitanje se odnosi jer recimo ako gledam jedan od mojih favorita - Zenbook 14 i u moru ponuda izdvojim recimo 2 modela od nekih 'iljadu eura...

    Prvi je recimo ovaj non-OLED: https://www.newegg.com/pine-gray-asu...82E16834236057

    Izasao krajem prosle godine, za mene vjerovatno i 'overkill' ali se ne bih bunio... makar bi bio 'future proof'. Ima Ryzen 9 5900HX na 3.3GHz (8c/16t), 16 rama, 1TB SSD itd. a ekran mu je Full HD (1920x1080), 400 nita, 100% sRGB.


    Kontrira mu ovaj drugi koji jeste OLED: https://www.newegg.com/asus-zenbook-...82E16834236164

    Ovaj je izasao prije 15-20 dana i ima manje-vise skoro sve sto trazim i malo sto preko toga... Isto 16 rama ali ima 512 GB SSD a procesor je Ryzen 5 5600H na istih 3.3GHz (6c/12t). Ekran mu je zato OLED, rezolucije 2880x1800, 100% DCI-P3, 400 nita. Uz to je i 'touchscreen' i 'flip' sto meni ne igra veliku ulogu ali opet i to samo plus moze bit'.


    Koji bi vi recimo izabrali od ove dvije opcije prakticno istog laptopa sa znatno drugacijim 'adutima'?


    Svakako da ima i skupljih opcija gdje i OLED ima 'overkill specs' i sl. ali mi je to van planiranog budzeta te sam iskulirao. Sa druge strane ima i jeftinijih opcija poput Lenovo IdeaPad 5 Pro ili od istog Asus-a VivoBook i sl. koji imaju slicne specifikacije a nesto povoljniju cijenu ali obicno se vidi gdje su se 'hvatale krivine' za tom ustedom i po meni je ipak Zebook pobijedio, makar u ovoj kategoriji...
    Last edited by Fidel Castro; 18-05-22 at 02:23.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #128
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Zavisi za šta će ti! Za Ćef ili za Posao?!

    Ako je za Ćef kupi kakav best-buy. Što pretekne para, "na knjižicu".

    Ako je za posao, kupi životinju! Nebitno što bi i "manje dobar" vjerovatno pokrio zahtjeve. Sačuvane oči, relaxzor, maximalno olakšavanje života, ušteđeno vrijeme, su priceless.
    Naravno umjeri se s novotarijama, pola toga je marketing BS, drži se provjerenog.

  5. #129
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    za moj ukus problem sa zenbook-om i asusom generalno u toj klasi je što si dao pare a dobio si među najgorim tastaturama i nerijetko tačped (doduše umiju da stave veliki alpsov stakleni koji je odličan,ali ga nisam gledao van ROG serija).

    tu i dalje kaskaju za dell-om,hp,lenovo...ako ti to nije bitno i ako ti je zaista najbitnija stavka panel onda nema razmišljanja sem ako bi ga vrlo često nosio van jer tu premium IPS nema alternativu,nikad oled neće moći da se nosi sa tim,u svakoj drugoj varijanti IPS pa i premium nema šta da traži naspram oleda.

  6. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  7. #130
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znam za olede da dosta krace traju na bateriji od klasicnih panela. Najveca pozitiva je color accuracy i brightness, true blacks itd, al zato postoji rizik burn-ina sa njima.

  8. The Following User Says Thank You to Owsen For This Useful Post:


  9. #131
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    na laptopu uz autohajd taskbara i mijenjanje volpejpera (ili lajv volpejper) šanse za tim su ništavne.

  10. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  11. #132
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Ja sam vazda jurio neku Premium klasu, kod Sony-ja je to bila Vaio Pro serija, kod Huawei X Pro, kod Lenova T ili X serija.
    Skoro sam dobio model ideapad 3 od 17 inča.
    Prvo sam bio skeptičan jer je to neka srednja ili niža srednja klasa.
    Međutim specifikacije su bile odlične,
    Ryzen 5700u, 8GB rama (odrađen upadate na 20GB), nvme disk, dodatni slot za 2.5" disk.
    Ono čime sam prijatno iznenađen je otisak prsta kao na Premium uređijma, manuelni zatvarač kamere, veličina ekrana kao i kvalitet, touchpad kao i tastatura. Iskreno očekivao sam lošije.
    Ekran recimo na udaljenosti od 70cm postaje Retina a ono što je MENI najbitnije kod ekrana je sa nema PWM. Svaki uređaj sa PWM je u startu otpisan (što se na žalost desilo i sa Lenovo 25th Edition).

    Model koji sam ja dobio je od 17 inča i poslednji put sam 17 inča koristio 2008 godine.
    Težina od 2kg mi ne pada teško ali rad na 17 inča FULLHD je neka druga dimenzija i odnosu na 14".

    @Fidel Castro ovaj ideapad 3 ili 5 se pravi u verzija od 13, 15 i 17 inča.


    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 24-05-22 at 14:47.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #133
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Trebao bi Zenbook 14 da dodje, proslogodisnja verzija, sa IPS panelom.

    Samo sto i 'preko bare' je katastrofalno stanje sa ponudom, nenormalna cekanja proizvoda koji kasne mjesecima, dostina skoro kompletnih brendova 'out of stock' itd.

    Nagrdjeno neko vrijeme, definitivno.

    A kad je tako kod njih onda ne cudi sto je kod nas 100x gora ponuda i po pitanju izbora a svakako i po pitanju cijena.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #134
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ima li neko iskustva sa eMMC memorijama koje se ugradjuju u novije laptopove? Prema testovima, mnogo je sporija u odnosu na SSD.

    https://www.tehnomax.me/proizvod/lap...l5-82at008lya/

    Konkretno bih kupio ovaj model za neku laganu upotrebu, nista zahtjevno.

  14. #135
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Ok meni ovo nije dobar procesor za ovu cijenu i kada se uređaj kupuje nov.

    Za EMMC ne treba da te brine brzina, već dugotrajnost.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 02-06-22 at 21:08.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #136
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,043
    Thanks Thanks Given 
    235
    Thanks Thanks Received 
    834
    Thanked in
    432 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by feyzo View Post
    Ima li neko iskustva sa eMMC memorijama koje se ugradjuju u novije laptopove? Prema testovima, mnogo je sporija u odnosu na SSD.

    https://www.tehnomax.me/proizvod/lap...l5-82at008lya/

    Konkretno bih kupio ovaj model za neku laganu upotrebu, nista zahtjevno.
    sto bi uzeo ovaj krs kad za ovu cijenu mozes uzet modele sa ryzen 3 5300u koji melje sve procesore trenutno u tom cjenovnom rangu

  16. #137
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Problem je sto ne mogu kod nas da nadjem nijedan model slicnih dimenzija (2u1, do 11.6"). Imate li neki predlog?

  17. #138
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,082
    Thanks Thanks Given 
    964
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    288 Posts

    Default

    Ja sam bio u slicnoj dilemi i na kraju uzeh ipad i keyboard case sa olovkom.


    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk


  18. #139
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Uzeh Vivobook Pro 14 sa OLED panelom. A šta je ovo kukala ti majka... 100% sRGB, 100% DCI-P3, 95% Adobe RGB, HDR, Pantone Validated, preko 600 nita svjetline, 10 bita...

    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot 2022-06-09 232211.jpg 
Views:	76 
Size:	3.8 KB 
ID:	175436

    Još nemam potrebu da ga navijem na 100% brightness, baš je ludački kvalitetan ekran. Tri zadnja laptopa su mi bili odlični IPS paneli sa skoro 100% sRGB-a, ali ovo je kao prelazak sa crno-bijelog na kolor.
    BRUKA.

    Mislim da se prespotrebno plašiti burn-ina, nije ovo tehnilogija u povoju, već dobro razrađena stvar. Sami Asus odrađuje nešto kao pixel shift, neprimjetno pomjera sliku svako malo u razne strane, plus neće se koristiti non stop na max brightness i pride uključiš auto hide taskbar.
    Last edited by guvarana; 09-06-22 at 23:47.
    Those about to rock, we salute you!

  19. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  20. #140
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,409
    Thanks Thanks Given 
    1,618
    Thanks Thanks Received 
    4,339
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Uzeh Vivobook Pro 14 sa OLED panelom. A šta je ovo kukala ti majka... 100% sRGB, 100% DCI-P3, 95% Adobe RGB, HDR, Pantone Validated, preko 600 nita svjetline, 10 bita...

    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot 2022-06-09 232211.jpg 
Views:	76 
Size:	3.8 KB 
ID:	175436

    Još nemam potrebu da ga navijem na 100% brightness, baš je ludački kvalitetan ekran. Tri zadnja laptopa su mi bili odlični IPS paneli sa skoro 100% sRGB-a, ali ovo je kao prelazak sa crno-bijelog na kolor.
    BRUKA.

    Mislim da se prespotrebno plašiti burn-ina, nije ovo tehnilogija u povoju, već dobro razrađena stvar. Sami Asus odrađuje nešto kao pixel shift, neprimjetno pomjera sliku svako malo u razne strane, plus neće se koristiti non stop na max brightness i pride uključiš auto hide taskbar.
    Jesi ga trgovao na Ekupi ? iskocila mi je reklama da je na neku akciju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #141
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Jesi ga trgovao na Ekupi ? iskocila mi je reklama da je na neku akciju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jesam. Realno jedini downside mu je 8GB rama koji se ne može proširiti bez jada velikog, jer je zalemljen na ploču i nema slotova. Za moje potrebe (prečesta putovanja i Lightroom) je vrh vrhova.
    Those about to rock, we salute you!

  22. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  23. #142
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Kakva su iskustva sa Intel Iris Xe Graphics?

    Aktuelni HP modeli preko 1000€ mi nude samo ovu opciju
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Zavisi za šta ti treba?
    Ako je biznis laptop, onda je to prava stvar, jer završava sav posao sa novim procesorima (poslije 8e generacije). Može i lagana obrada slika.

    Ako je za multimediju (obrada videa) onda zaobiđi. Takođe nećeš se naigrati na XE.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  26. #144
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    415
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Gledam okolo firme kupuju ljudima laptopove po 1000e da prime i posalju mejl i koriste google docs.
    Tragedija. I ljudi kupiju one fenserica manje, da core na njima...
    Za bilo koji normalan posao na laptopu uzmes fino neki 10 godina star, dok su jos tipke bile tipke, laptop imao izgled i tezinu.
    Ubacis novu bateriju, SSD i RAM napunis do maksimuma i eto ti laptop kao da si ga 400-500e platio danas.

    A da, ti nemaju full HD ekrane i amoled... Kome za 30+ stvarno trebaju laptop ekrani 1080p i 4k, taj ima bas oko sokolovo.

  27. #145
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    ja sam imao tada najfensi ips i 1050p na 4:3 thinkpadu 2004te,ne danas da nemam dobar panel na laptopu.naravno da je bolje i da ti ne treba 'oko sokolovo' da bi vidio i/ili iskoristio,od preciznosti boja,maks osvjetljenju za napolje,više prostora na radnoj površini itd itd.kod displeja je više i veće uvijek bolje.

  28. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  29. #146
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Koji laptop da uzmem za jednog studenta, 15,6 incha jer su ovi od 14 u krv. Ne igra igrice i nece ga koristiti za audio video obrade, znaci neko osnovno koristenje, tu do jedno 350e. Dobro bi bilo nov, al moze i polovan iz kernela ili tako nesto. Ili da se pruzim pa uzmem ovaj sto je @Bitrate predlozio Fujitsu A3511 i3-1115G4/8GB/256GB SSD/15.6″ FHD/IntelUHD/NoOS/YU/Black
    On je 450e

  30. #147
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,043
    Thanks Thanks Given 
    235
    Thanks Thanks Received 
    834
    Thanked in
    432 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dante pg View Post
    Koji laptop da uzmem za jednog studenta, 15,6 incha jer su ovi od 14 u krv. Ne igra igrice i nece ga koristiti za audio video obrade, znaci neko osnovno koristenje, tu do jedno 350e. Dobro bi bilo nov, al moze i polovan iz kernela ili tako nesto. Ili da se pruzim pa uzmem ovaj sto je @Bitrate predlozio Fujitsu A3511 i3-1115G4/8GB/256GB SSD/15.6″ FHD/IntelUHD/NoOS/YU/Black
    On je 450e
    Ili uzmes taj ili neki sa Ryzen 3 5300u, neces pogrijesiti ni sa jednom ni sa drugom opcijom. Ti procesori su podjednako dobri, jedina veca razlika je u integrisanoj GPU(tu amd dobija jako). Moj savjet je sta te jeftinije ispane od ove dvije opcije, uzimati polovno iz Kernela se po meni ne isplati jer su to bas stari laptopovi koji su smece odavno postali.

  31. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  32. #148
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Meni treba laptop za obradu fotografija, i ja se razmišljam o Asus Vivobook Pro 15 OLED, koji je oko 1060e. Šta mislite o njemu?

    Kolege kažu Macbook, ali oni koji mi odgovaraju su oko 2.000e... Plus mi windows odgovara zbog nekih programa za GIS i sl. koje često koristim.

    8GB mi je malo jer nekad učitam i 2000 fotografija u Lightroom, i onda ih eksportujem oko 1.000. Treba mi za obradu fotografija na terenu. Imam dobar desktop, njega bih koristio za poslove van grada.

    Da li da uzimam Vivobook, ili postoji nešto slično njemu a da je bolje? Je li mi rizik na duže staze OLED ekran zbog stvari koje ste gore pominjali? Je li Macbook toliko bolji koliko ga hvale?

    I jako bitno, je li neko registrovao treperenje ekrana koje se javlja kad se smanji osvjetljenje na 60posto jer je pwm onda 60Hz?
    Last edited by R.S.; 28-09-22 at 17:15.

  33. #149
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    415
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    https://datika.me/lenovo-ideapad-3-15alc6-82ku006rya/
    Ovako nesto je bilo dostupno prije 2-3 mjeseca po PG prodavnicama pa se razgrabilo. Bar mi je logika da se razgrabilo jer nema vise, bar ja ne nadjoh sad u prodavnicama dje je prije bilo.

    Bili su po 580e. Odnos cijena-kvalitet tesko da je moglo bolje... A za 8GB... Nisam siguran da ces osjetiti toliku razliku u radu izmedju 8 i 16 na ovakvim masinama. Trebalo bi da imas neki visesatnu radnju da ostvaris neki vremenski profit.

  34. #150
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nađoh i ovo na Kupujeprodajem:

    ASUS Vivobook Pro 15 OLED K3500PC-L1010 i5-11300H / RTX 3050

    805e.


    Ovaj je i5 i oko 230e jeftiniji od onoga u multicomu sa ryzenom 5, mislim da nema drugih razlika.

    Šta mislite?

Page 6 of 8 FirstFirst ... 2345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Veliki Izbor POLOVNIH Laptop Racunara sa GARANCIJOM
    By mirfa in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 35
    Last Post: 25-02-15, 00:01
  2. Prodajem Velii izbor POLOVNIH LAPTOP-ova, kompjuterske komponente
    By TCK in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 28-07-14, 22:41
  3. Prodajem Veliki izbor POLOVNIH LAPTOP-ova, kompjuterske komponente
    By TCK in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 14
    Last Post: 14-07-14, 22:32
  4. Prodajem Veliki izbor POLOVNIH LAPTOP-ova, kompjuterske komponente
    By TCK in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 43
    Last Post: 01-07-14, 10:09
  5. Prodajem Veliki izbor POLOVNIH LAPTOP-ova
    By TCK in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 30
    Last Post: 17-06-14, 11:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •