Page 1 of 10 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 230

Thread: Rasprava o novinama i tv kucama koje pljuju po drugim, umjesto da pisu

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default Rasprava o novinama i tv kucama koje pljuju po drugim, umjesto da pisu

    Slazem se. Kvare onaj elegantni sklad izvjestavanja ostalih 20ak televizija i 10ak novina po Crnoj Gori. U stvari, kad njih zabranimo nece nam ni trebati sve ove ostale, dosta ce biti jedna televizija i jedne novine, ionako bi se samo dzabe trosio papir i video traka jer svi isto izvjestavaju.

    Racionalizacija, to je kljuc, uz elektrifikaciju i industrijalizaciju. I postenu inteligenciju koje imamo i za izvoz. Postenija ne moze biti, svakoj drzavi i rezimu prilagodljiva.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Big Apple
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Slazem se. Kvare onaj elegantni sklad izvjestavanja ostalih 20ak televizija i 10ak novina po Crnoj Gori. U stvari, kad njih zabranimo nece nam ni trebati sve ove ostale, dosta ce biti jedna televizija i jedne novine, ionako bi se samo dzabe trosio papir i video traka jer svi isto izvjestavaju.
    .
    kad jednomizadjesh iz te tvoje kolotechine mozda procitash josh koje svjetske novine pa zapazish kakvo je smecje DAN, a cg je demokratija zato takve novine i postoje, u USA ne postoje ali ponavljam ne postoje novine koje laju i omalovazavaju USA, sa svom ovom demokratijom, a karakteristike onih koji citaju dan i padaju na takve bljuvotine necu ni da pominjem, suvishno je, bez obzira kojega su mishljenja.
    Sad cesh da pomenesh republiku a ja cu ti rec da uporedish prodavanost ta dva lista pa i da procitash bilo koji primjerak i vidish da nikad nisu pomenuli navode u ravni dana koji bi mogli da budu: pedja bio u bg da pita tata sloba ovo ili ono ili sad mama konshtpunicu za ovo ili ono, ili opozicija krala izbore po cg ili sl...drzimo se objektivnosti s koje god strane smo
    Nije Krsto shto mu zbore no je vitez Crne Gore

  3. #3
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Big Apple
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Slazem se. Kvare onaj elegantni sklad izvjestavanja ostalih 20ak televizija i 10ak novina po Crnoj Gori. U stvari, kad njih zabranimo nece nam ni trebati sve ove ostale, dosta ce biti jedna televizija i jedne novine, ionako bi se samo dzabe trosio papir i video traka jer svi isto izvjestavaju.
    .
    kad jednomizadjesh iz te tvoje kolotechine mozda procitash josh koje svjetske novine pa zapazish kakvo je smecje DAN, a cg je demokratija zato takve novine i postoje, u USA ne postoje ali ponavljam ne postoje novine koje laju i omalovazavaju USA, sa svom ovom demokratijom, a karakteristike onih koji citaju dan i padaju na takve bljuvotine necu ni da pominjem, suvishno je, bez obzira kojega su mishljenja.
    Sad cesh da pomenesh republiku a ja cu ti rec da uporedish prodavanost ta dva lista pa i da procitash bilo koji primjerak i vidish da nikad nisu pomenuli navode u ravni dana koji bi mogli da budu: pedja bio u bg da pita tata sloba ovo ili ono ili sad mama konshtpunicu za ovo ili ono, ili opozicija krala izbore po cg ili sl...drzimo se objektivnosti s koje god strane smo
    Nije Krsto shto mu zbore no je vitez Crne Gore

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sentenza
    kad jednomizadjesh iz te tvoje kolotechine mozda procitash josh koje svjetske novine pa zapazish kakvo je smecje DAN, ..., a karakteristike onih koji citaju dan i padaju na takve bljuvotine necu ni da pominjem, suvishno je, bez obzira kojega su mishljenja.
    Sad cesh da pomenesh republiku a ja cu ti rec ...
    Necu da pomenem Republiku, vec cu da pomenem i Vijesti i Pobjedu. Sto se tice profesionalnosti i kad ih uporedis sa normlanim novinama u demokratskom drustvu sve nase novine su smece. Eto ti "najbolje", Vijesti, koje su mrtve-hladne na prvi dan referendumske cutnje objavile preko cijele strane fotografiju mitinga bloka za nezavisnost.

    A sto se Republike tice, vjerovatno se ne sjecas njihove price kako je anonimni posteni gradjanin nasao parce papira koje je ispalo (isto anonimnom) SNP funkcioneru, a na papiru plan za unistenje CG elektroenergetskog sistema. A plan je da svi SNP clanovi upale sve grijalice koje imaju po kuci i onda otvore vrata i prozore i tako povecaju potrosnju struje dok sve ne ode u majcinu. Da ne pominjem tekstove tipa "Srbi su kao dobermani" i slicne.

    Ako insistiras, da ne bi ovo bila prazna prica, na svaki cisto fasisticki tekst u Danu (kojih ima) koji navedes cu ti citirati dva cisto fasisticka teksta u Vijestima ili Pobjedi i cetiri takva teksta u Republici (imam pristup arhivi takvih tekstova pa znam kakav je "odnos snaga").

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Ako insistiras, da ne bi ovo bila prazna prica, na svaki cisto fasisticki tekst u Danu (kojih ima) koji navedes cu ti citirati dva cisto fasisticka teksta u Vijestima ili Pobjedi i cetiri takva teksta u Republici (imam pristup arhivi takvih tekstova pa znam kakav je "odnos snaga").
    Mislim da u Vijestima neces naci nista slicno na bazi fasisticko-nacionalistickih ispada tipa DAN-a.

    Pazi, slicno. To sto Balsa pise u kolumni, i oni tekstovi o istoriji Crne Gore, i mozda jos par njih ne sadrze ni 1% uvreda koje DAN-ovi novinari koriste u svakoj drugoj recenici, a pri tom su istorijski mnogo tacniji.

    Republiku ne citam, ali mi je nekako tesko da ti povjerujem. Ovo za SNP sto si naveo (a sto cu citirati dolje) je dobar stos, za humoristicku stranu. Ali ni blizu "ozbiljnim" nebulozama iz DAN-a, niti se moze okarakterisati kao fasisticki. A cak i ako takve tekstove nadjes (a rijetki su), postoji ogromna razlika u nivou nacionalizma ukupno. Ali ogromna.

    Ako tebi kao primjeri sluze vicevi o SNP-u, odstampana strana sa skupa u Podgorici, i par bezazlenih poredjenja - a to poredis sa tekstovima iz DAN-a... samo neka si mi zdravo.

    Quote Originally Posted by SKOJ
    A sto se Republike tice, vjerovatno se ne sjecas njihove price kako je anonimni posteni gradjanin nasao parce papira koje je ispalo (isto anonimnom) SNP funkcioneru, a na papiru plan za unistenje CG elektroenergetskog sistema. A plan je da svi SNP clanovi upale sve grijalice koje imaju po kuci i onda otvore vrata i prozore i tako povecaju potrosnju struje dok sve ne ode u majcinu.
    Misterija Mashanovog racuna za struju od 1580 eura je rijesena! Zavjera je otkrivena!

    Eto sta napravise covjeku... mora da je to on ozbiljno shvatio.
    Last edited by MadGod; 30-05-06 at 08:24.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod
    Mislim da u Vijestima neces naci nista slicno na bazi fasisticko-nacionalistickih ispada tipa DAN-a.

    Pazi, slicno. To sto Balsa pise u kolumni, i oni tekstovi o istoriji Crne Gore, i mozda jos par njih ne sadrze ni 1% uvreda koje DAN-ovi novinari koriste u svakoj drugoj recenici, a pri tom su istorijski mnogo tacniji.
    Ja ti garantujem da je odnos 2:1. Tu su kolumne Veljka Radovica kao najbolji izvor, gdje on tesko moze da preskoci jednu da citav srpski narod ne proglasi zlocinackim, ili zaostalim ili slicno. A onda ide Balsa i ostali. Dan vrlo cesto vrijedja pojedince, ali je broj puta kad vrijedja citav narod manji nego u Vijestima.


    Republiku ne citam, ali mi je nekako tesko da ti povjerujem. Ovo za SNP sto si naveo (a sto cu citirati dolje) je dobar stos, za humoristicku stranu.
    Mozda meni i tebi ali su oni to izvukli na naslovnu stranu.

    Ali ni blizu "ozbiljnim" nebulozama iz DAN-a, niti se moze okarakterisati kao fasisticki. A cak i ako takve tekstove nadjes (a rijetki su), postoji ogromna razlika u nivou nacionalizma ukupno. Ali ogromna.
    Naravno da postoji. Nadji mi jedan tekst u Danu koji se moze porediti sa "Srbi su kao doge" tekstom u Republici i priznacu ti da su na istom nivou.

    A posto iz Republike ima masa primjera, evo jedan iz jednog od najkorektnijih nasih glasila sto se tice govora mrznje (znaci zasigurno bolje i od Vijesti i od Republike).

    Pobjeda, 7. februar

    Nacionalno budenje sa amnezijom


    ...
    Istovremeno, sa podrucja Kosova, sa juga Srbije, ali i iz Bosne i Hercegovine, iz Crne Gore i Hrvatske – svaki, pa i najmanji incident, o kom ni seoske alapace ne bi trošile usta, a u kom je meta ili žrtva srpske provenijencije, danima se prepricava i preštampava, o njemu se prave reportaže, organizuju okrugli stolovi i simpozijumi. Ne znam da li svaki sado-mazohista voli da prikazuje, i sebi i drugima, samo svoju mazohisticku stranu, ali Srbija kanda, što govore i njeni mitovi, obožava iskljucivo da igra ulogu žrtve. Srbija uživa da bude ubijana, da je gaze, da je potkradaju, uživa u siromaštvu i necistoci, u bolu i nesigurnosti, u autokratiji i nihilistickoj letargiji. To je njeno prirodno stanište. Ona je kao bolesnik koji poslije dugogodišnjeg zatvora ne želi da izade na slobodu; a ako ga i puste, napravi ubrzo neku glupost da bi se ponovo vratio u zatvor.
    Ista ta Srbija, najcešce nocu, kada svi spavaju, oblaci tamno odijelo. Mazohisticki ritual sada postaje sadisticki. Napija se u jeftinim kafanama, lošim alkoholom, potom galami, psuje i prijeti, vadi pištolj. Pucnji se dugo cuju. Ponekad se toliko napije, i toliko joj se sloši, da pobije neke ljude, onako usput, ili ih, u najmanju ruku, osakati. Orgije traju kasno u noc, a posljednja žrtva biva rodena žena, koja fasuje redovito, pred zoru. Ako je otkriju i razotkriju, ako joj skinu masku, osvijetle reflektorima, Srbija reaguje kao dijete – jednostavno zažmuri vjerujuci da ce sve proci i da je niko nece vidjeti. Ujutro, dok se uz muku mamurna budi, tvrdi da se nicega ne sjeca.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Ja ti garantujem da je odnos 2:1. Tu su kolumne Veljka Radovica kao najbolji izvor, gdje on tesko moze da preskoci jednu da citav srpski narod ne proglasi zlocinackim, ili zaostalim ili slicno.
    Navedi primjer ovoga. Konkretno.

    Quote Originally Posted by SKOJ
    A onda ide Balsa i ostali. Dan vrlo cesto vrijedja pojedince, ali je broj puta kad vrijedja citav narod manji nego u Vijestima.
    Dan ne vrijedja narod, jer za brojne novinare DAN-a, "crnogorski" narod ne postoji - postoji samo DPS i kriminalci koji se tako predstavljaju. Oni sve poklonike nezavisne Crne Gore prvo okarakterisu kao Milove podanike i glasace DPS-a, pa ih onda posteno izvrijedjaju. Pored ostalog, ti radis to isto, odnosno radio si prije referenduma.

    To sto oni nezavisnu Crnu Goru poistovjecuju sa DPS-om i kako oni kazu "manjinom" gradjana sa interesom da ze za to zalazu - ni malo ne mijenja cinjenicno stanje.

    A ako ovo nisi do sada shvatio - najveca uvreda za neki narod je ponistavanje njegovog postojanja, ili poistovjecivanje sa bilo kojom politickom opcijom. Da li iko u Crnoj Gori negira postojanje srpskog naroda? Da li iko to radi u medijima? Da li iko kaze da su Srbi u sustini Radikali, a da ostali Srbi ni ne postoje?

    Odgovori na ovo sam.


    Quote Originally Posted by SKOJ
    Mozda meni i tebi ali su oni to izvukli na naslovnu stranu.
    Pravo da ti kazem, kakvi su sve ljudi u toj partiji, da je nekome palo na pamet ovo genijalno rjesenje ni malo me ne bi iznenadilo. Ne kazem da vjerujem u to sto je napisano i "nadjeno", samo da i te kako vjerujem da su brojni clanovi SNP-a i te kako sposobni da "smisle" nesto slicno.

    Ali kao sto rekoh, istina ili ne, to je cisto politicka propaganda i ne bavi se nacionalnim pitanjem

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Naravno da postoji. Nadji mi jedan tekst u Danu koji se moze porediti sa "Srbi su kao doge" tekstom u Republici i priznacu ti da su na istom nivou.
    Srbi su kao doge je bila recenica, ostatak teksta je bio sasvim u redu.

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Istovremeno, sa podrucja Kosova, sa juga Srbije, ali i iz Bosne i Hercegovine, iz Crne Gore i Hrvatske – svaki, pa i najmanji incident, o kom ni seoske alapace ne bi trošile usta, a u kom je meta ili žrtva srpske provenijencije, danima se prepricava i preštampava, o njemu se prave reportaže, organizuju okrugli stolovi i simpozijumi. Ne znam da li svaki sado-mazohista voli da prikazuje, i sebi i drugima, samo svoju mazohisticku stranu, ali Srbija kanda, što govore i njeni mitovi, obožava iskljucivo da igra ulogu žrtve. Srbija uživa da bude ubijana, da je gaze, da je potkradaju, uživa u siromaštvu i necistoci, u bolu i nesigurnosti, u autokratiji i nihilistickoj letargiji. To je njeno prirodno stanište. Ona je kao bolesnik koji poslije dugogodišnjeg zatvora ne želi da izade na slobodu; a ako ga i puste, napravi ubrzo neku glupost da bi se ponovo vratio u zatvor.
    Ista ta Srbija, najcešce nocu, kada svi spavaju, oblaci tamno odijelo. Mazohisticki ritual sada postaje sadisticki. Napija se u jeftinim kafanama, lošim alkoholom, potom galami, psuje i prijeti, vadi pištolj. Pucnji se dugo cuju. Ponekad se toliko napije, i toliko joj se sloši, da pobije neke ljude, onako usput, ili ih, u najmanju ruku, osakati. Orgije traju kasno u noc, a posljednja žrtva biva rodena žena, koja fasuje redovito, pred zoru. Ako je otkriju i razotkriju, ako joj skinu masku, osvijetle reflektorima, Srbija reaguje kao dijete – jednostavno zažmuri vjerujuci da ce sve proci i da je niko nece vidjeti. Ujutro, dok se uz muku mamurna budi, tvrdi da se nicega ne sjeca.
    Ovo je sasvim pristojan tekst koji fino opisuje politiku Srbije od kraja Balkanskih Ratova.

    Ukoliko je neka drzava vodila politiku koja je po svim rejtinzima katastrofalna, i dno dna, ukoliko celnici te drzave, i toga naroda i dalje nastavljaju da vode takvu politiku - a nastavljaju - onda nema apsolutno nikakvog razloga da se ovakvi tekstovi ne pisu.

    Ja cu ti prvi reci da Srbija nije sposobna da ima drzavu, ona je tu nesposobnost dokazivala od kad postoji. Meni je svakako zao zbog toga, kao i zato sto je bilo kakva normalna politicka opcija svedena na nivo statisticke greske (stranka Nenada Canka i silcne), i tu nema nikakvog nacionalizma.

    Srbija, odnosno 95% politickih ucesnika na njenoj sceni nisu podobni i sposobni da se politikom bave, o vlasti da ne pricamo. Isto vazi za pro-srpsku opoziciju u Crnoj Gori.

    Meni je niti drago zbog toga, niti sam ja za to kriv. To je objektivna cinjenica koju ovakvi tekstovi, kao i brojni Balsini tekstovi, dokazuju.

    I jos jednom, ovaj tekst je po meni sasvim u redu, a prije svega zbog toga sto je realan, precizan i istinit.

    Problem sa DAN-om je sto njihovi tekstovi niti su realni, niti su precizni, niti su istiniti, a uz to su i te kako fasisticki obojeni i uverdljivi za crnogorski narod.


    Sem toga, glavna stvar:

    Kad neki narod dozivi toliko neprijateljstva i ponistavanja identieta i svega sto taj narod karakterise, kao sto je crnogorski narod dozivio od srpskog tokom zadnjih 80ak godina, onda je ljudski sasvim razumljivo da i druga strana pocne odgovarati slicnim tonom. Mada je u nasem slucaju do bio izuzetno blag ton, prema onome sta je srpsko rukovodstvo i politika (primijeti da ne koristim izraz narod) radila u dvadesetom vijeku.
    Last edited by MadGod; 30-05-06 at 09:34.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod
    Navedi primjer ovoga. Konkretno.
    Da ti navedem primjer da je odnos broja tekstova 2:1?


    Ovo je sasvim pristojan tekst koji fino opisuje politiku Srbije od kraja Balkanskih Ratova.
    ...
    I jos jednom, ovaj tekst je po meni sasvim u redu, a prije svega zbog toga sto je realan, precizan i istinit.

    Problem sa DAN-om je sto njihovi tekstovi niti su realni, niti su precizni, niti su istiniti, a uz to su i te kako fasisticki obojeni i uverdljivi za crnogorski narod.
    Pa ako ti ne vidis da je ovaj tekst uvredljiv za cio srpski narod onda tesko da imamo o cemu da pricamo
    Mozda ce ti biti lakse to da vidis ako Srbija zamijenis sa Crna Gora i zamislis da je sve objavljeno u Danu. Vidjeces da ti onda sovinizam teksta prosto bode oci.

    Mogu takodje da ti ponudim strucno misljenje, o ovom tekstu sam razgovarao sa ljudima koji s bave govorom mrznje i analizom istog, i oni kazu da je to jedan od najgorih takvih tekstova objavljenih u mainstream novinama u Evropi van bivseg Sovjetskog Saveza.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Eto ti "najbolje", Vijesti, koje su mrtve-hladne na prvi dan referendumske cutnje objavile preko cijele strane fotografiju mitinga bloka za nezavisnost.
    ajde neka bude to "greska" vijesti taj naslov, da cujem dalje sto im jos stavljas na grijeh, ako su ti balsine kolumne sijanje mrznje ja ne znam sto da ti kazem, koliko su vijesti profesionalne najvise ti pokazuje sto su Njemci tj njihova grupacija koja svudje po evropi ima po 2 3 novina u njihovom vlasnistvu, jedino za Vijesti bila zainteresovana i na kraju ih kupili tj postali vecinski vlasnici

    podji to suda pa vidi koliko je parnica protiv vijesti koliko protiv dana od obicnih gradjana, jer je to pravi pokazatelj kako dan blati koga stigne, a dan i vijesti su svjetlosnim godinama daleko i tako ce biti, jer oni nikako ne mogu bit profesionalni sa lazima!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pazi ovo skoj, kad se neka novina ovako spusti u cg osim dana, dacu ti sto hoces
    Vijesti
    DRUšTVO
    BURNE REAKCIJE NA KOMENTAR KOLUMNISTE “DANA” DRAGANA ROSANDIĆA

    Posao za tužioca

    Podgorica(MINA) - Podgorički advokat Dragan Prelević ocijenio je da bi državni tužilac mogao reagovati zbog navoda kolumniste lista “Dan” Dragana Rosandića kojima osporava referendumski rezultat i vrijeđa one koji su glasali za obnovu crnogorske državnosti.
    Rosandić je u jučerašnjoj kolumni, analizirajući pravoslavni korpus koji je glasao za nezavisnost, naveo da u Crnoj Gori živi Ń30 odsto dukljana, montenegrina, liberala, GZP-ovaca, narkomana, švercera, kriminalaca, lopova, špijuna, naroda koji neće da bude ono što su mu bili preci”.
    Rosandić Ńosim prodanih duša i izdajnika” za crnogorsku nezavisnost krivi i pripadnike nacionalnih manjina “Albance, Hrvate, Rome, Cigane i Gabelje”, dodajući da je suverenistička fešta krunisana slavljem na Cetinju na kome su 22. maja “volovi pekli volove”.
    - Na objavljene navode mogao bi se primijeniti Krivični zakonik koji predviđa da će se onaj ko javno izloži poruzi narod, nacionalnu ili etničku grupu koja živi u Crnoj Gori kazniti novčanom kaznom od tri hiljade do deset hiljada eura - kazao je Prelević Radiju Slobodna Evropa.
    Prema njegovim riječima, za to krivično djelo se goni po službenoj dužnosti i da je to u rukama državnog tužioca.
    - Zakonikom je predviđeno nekažnjavanje onoga ko u ozbiljnoj novinarskoj kritici iznese ovakve stavove, ukoliko je to urađeno u odbrani nekog prava ili opravdanih interesa ili se načinom izražavanja može zaključiti da to nije učinjeno u namjeri omalovažavanja, što bi u ovom slučaju bilo veoma teško dokazati - ocijenio je Prelević.
    Član Savjeta novinarskog samoregulatornog tijela Vesna Pejović kazala je da se to tijelo već bavilo Rosandićevim tekstovima Ńkoji su i ranije odstupali od novinarskih standarda i etike”.
    - Najveće primjedbe smo imali na kolumne Rosandića i glavni i odgovorni urednik “Dana” obećao je da će se truditi da se takvi termini koje je do sada upotrebljavao ne ponavljaju - navela je ona.
    Vršilac dužnosti glavnog i odgovornog urednika lista “Dan” Mladen Milutinović kazao je da se od uredništva ne može očekivati da cenzuriše i prekraja misli i političke ocjene kolumniste Rosandića, sa kojim taj medij sarađuje već pet godina.
    Radio Slobodna Evropa nije od vrhovnog državnog tužioca Vesne Medenice mogao dobiti komentar, niti odgovor da li namjerava da reaguje na sporni tekst i utvrdi da li u njemu ima govora mržnje ili drugih navoda koje zakon sankcioniše.
    i evo texta iz dana

    VJEŠTINA MOGUĆEG
    Prokleta avlija
    Prvo, kao što je i red: e pa, braćo-dukljani, montenegrini, liberali, GZP-ovci, Bošnjaci, muslimani, Albanci, Hrvati, Romi, cigani, gabelji, narkomani, šverceri, kriminalci, lopovi, špijuni, nazdravlje vam “neovisni” Montenegro! Kao što vidite, ovdje jedino nema Crnogoraca i Srba! Onih što su vjekovima stvarali Crnu Goru!
    Šta se ovo, zapravo, desilo? Projektovani lopovluk koji ovaj marionetski podgorički režim sprovodi od predsjedničkih izbora 1997. pa sve do danas, pod pokroviteljstvom spoljnog faktora i po principu “no name”, a u cilju rasprodaje nacionalnih interesa i nacionalne veleizdaje! Ovakva izdaja nije počinjena još od Kosovskog boja prije 617 godina! Izdali smo Srbiju u ovom kritičnom istorijskom trenutku i zabili joj nož u leđa; zatvorili smo vrata guzicom i pred Beogradom; fukarski smo ostavili 265.000 crnogorskih državljana u Srbiji i odrekli ih se; razvalili smo državu koju su nam vjekovima stvarali naši preci; omogućili smo Kosovu da se otcijepi od SCG i Srbije! Od 21. maja 2006. godine Vuk Branković će se po dobru pominjati u odnosu na ove današnje Brankoviće!
    Kako ja, sad, da pogledam u oči bratu u Crvenki, ujaku u Šapcu, sestri u Beogradu? Kako da objasnim bratu Srbinu da ja nijesam ta đukanovićevsko-marovićevska fukara koja je prodala državu za večeru!
    Montenegrinskoj “neovisnosti” najviše su se obradovali u Beču, Ljubljani, Zagrebu, Tirani i Prištini! Bečki mediji sa neskrivenim zadovoljstvom ističu “da je ovo konačni nestanak Jugoslavije, zemlje nastale na pepelu Austro-ugarske monarhije kojoj je smrtni udarac zadala baš Srbija u Prvom svjetskom ratu”! Stipe Mesić je odmah čestitao, prije nego su i izbrojani glasovi; Janez Drnovšek je hitno doletio na Sveti Stefan da se izljubi sa Filipom; Beriša iz Albanije je oduševljen; Čeku i Tači sa Kosova sijaju od sreće! Ako su svi zadovoljni tamo, to znači da je neko najebao ovamo!
    Da ne biste bili u zabludi, situacija sa geopolitičkog i regionalnog aspekta vam je sljedeća: Austro-ugarska (i Njemačka) je restaurirala svoje carstvo i izbila na granice iz 1914. - na Drinu i do Novog Pazara! Tog kobnog 21. maja 2006. godine Crna Gora je prestala da postoji kao država i postala je samo geografski pojam! Za uzvrat, za to što su samoponištili sebe, što su osramotili viševjekovnu crnogorsku državnost, što su izbrukali pretke, u Beču je nedavno podgorička politička, intelektualna i kulturna elita, na “kulturnim” svečanostima, dobila na poklon polovnu bečku “go*naru”-samohodnu visokopritisnu cistijernu za crpljenje fekalija! Pa zašto je onda na Cetinju organizovana centralna svečanost zbog crnogorskog samoponištenja? Zašto su na Cetinju volovi pekli volove, kad je naša mila Crna Gora 21. maja ispustila svoju plemenitu dušu!
    Ovaj referendum je bio i najprecizniji popis stanovništva u ovom teškom istorijskom trenutku! Tako se ispostavilo da ovdje živi 45 odsto srpskih Crnogoraca koji su pokušali da spasu Crnu Goru! Ovje živi i 30 odsto dukljana, montenegrina, liberala, GZP-ovaca, narkomana, švercera, kriminalaca, lopova, špijuna, tj. novokomponovanog “no name” naroda, koji neće da bude ono što su mu bili preci! Mnogi od njih su prodali državu za funkciju pomoćnika šumara u nekoj vukojebini, za milicijsku uniformu, za mobilni telefon, za račun za struju, za ministarsku funkciju, za dva grama droge, a neki su prodali i ličnu kartu i sebe i državu za 150 eura! I ovdje živi 25 odsto nacionalnih manjina, tj. Bošnjaka, muslimana, Albanaca, Hrvata, Roma, cigana i gabelja koji, nažalost, definitivno gledaju razroko - jednim okom na Crnu Goru a drugim okom na neke susjedne destinacije, i svi su, listom, glasali protiv Crne Gore, a u korist tih destinacija!
    Bez nacionalne, političke, intelektualne i kulturne elite, bez nacionalne svijesti, sa polusvijetom koji je instaliran spolja i već 10 godina smara i razara ovu nesrećnu Crnu Goru, sa brojnim rektorčićima, dekančićima, profesorčićima, akademčićima, tezgaroščićima, šišnjarčićima, kojih možete nakupovati na buljuke za jeftine pare, Crna Gora nije ni mogla ni više ni bolje! Kada su ove podgoričke prodane duše, koje su se prvi put u životu pošteno najele i napile kad su se dohvatile vlasti i počele da se bave genetskim inženjeringom i nacionalnom hirurgijom, utvrđujući crnogorstvo u srpstvu i odstranjujući srpstvo iz crnogorstva, postalo je jasno da ovaj narod i ova država nemaju budućnosti! Kakva je to država kada je niko ne želi - ni ona polovina što je bila protiv nje, a ni ona polovina što joj je izglasala “neovisnost”! Prokleta avlija, prokleta zemlja, spaljena zemlja, spržena zemlja!
    Kada sam prognozirao da će referendum pasti, mislio sam da će prevladati razum, ekonomski interesi i civilizacijski integracionistički procesi, kao i svugdje u svijetu! Ali ovo nije svijet, ovo je divljina! Ukalkulisao sam i lopovluk režima, ali je očigledno da čak ni ja ne mogu prognozirati toliko lopovluka koliko oni mogu da ukradu! I, najzad, računao sam da je, možda, ova podgorička marioneta oposlila sve zadatke za tuđe interese, ali to, očito, nije bio slučaj!

    Iskreno Vaš

    Zašto su na Cetinju volovi pekli volove, kad je naša mila
    Crna Gora 21. maja ispustila svoju
    plemenitu dušu!
    + nema mu potpisa u net izdanju ccccc
    Last edited by DIDI; 30-05-06 at 10:36.
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  11. #11
    Join Date
    May 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    3,318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovoga treba u tvorza momentalno, dobro ja napisah u prethodnim postovima da su huskaci i da ih treba zatvorit ali ovim nasi "gedzama" ne mozes to dokazat!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    ajde neka bude to "greska" vijesti taj naslov, da cujem dalje sto im jos stavljas na grijeh, ako su ti balsine kolumne sijanje mrznje...
    Najgore su bile kolumne Veljka Radovica do prije negdje sest mjeseci, godinu, mogu da ti potrazim primjere ako hoces. Dan je izuzeno neprofesionalna novina ali u zadnje vrijeme (par godina) imaju malo tekstova u kojima se direktno napada ovaj ili onaj narod (drastican primjer takvog teksta je ovaj Rosandicev prije neki dan).

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    pazi ovo skoj, kad se neka novina ovako spusti u cg osim dana, dacu ti sto hoces


    i evo texta iz dana


    + nema mu potpisa u net izdanju ccccc
    Jeste, to je drastican primjer, ali tokom zadnjih par godina ne mozes da nadjes vise od 3-4 slicna. Cak, koliko mogu da se sjetim ne gledajuci u arhivu, ovo je nagori tekst Dana u zadnje dvije godine.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aj molim te daj mi te tekstove iz vijesti, jedan samo koji je bio najvise pljuvacki,
    ja dan stavljam zajedno u ravni sa CKL, pljuvaonica, dok ovaj pljuje po srbima samo (ckl) dan pljuje po svima koji nisu cg-orci

    -edit-

    sad nadjoh njegove kolumne on pise za ART dodatak o kulturi "Ekserom u vodu", pa mi samo daj to dje je pljuvao slicno kao u danu

    ps: ako imate ideju za naslov topica, posaljite mi pm, posto ovo smislih na brzinu tj nesto sam glup jutros
    Last edited by DIDI; 30-05-06 at 11:06.
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Postovacu popodne kad se vratim, treba mi malo vremena da pogledam. Jeste, radi se o Ekserom kolumni, mada se covjek kontrolise u zadnje vrijeme.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jel mozes da nadjes ono sto je pisoa u vijestima molim te
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    jel mozes da nadjes ono sto je pisoa u vijestima molim te
    To je sve iz Vijesti, datumi su dani objavljivanja.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    23 July 2005

    'Unrestricted force' should be used against Serbian church in Montenegro - pro-government daily

    The [canonically-unrecognized] Montenegrin Orthodox Church recently received a letter from the Serbian [Orthodox Church] metropolitanate in Cetinje, a letter that is really the answer to an appeal sent to many world institutions.

    [Passage omitted: Radovic recalls alleged Serbian Orthodox Church’s attempts to forge historical records]

    The Serbian metropolitanate in Cetinje and its leader in black uniform will yield only when faced with the force of the state law, because I believe only in energetically applied force of the law and not in “positive signals” that come from those who do not trust even themselves any more. It [the Serbian Orthodox Church Metropolitanate of Montenegro and the Littoral] will have to be forced to do its duty and renounce barbaric usurping acts, both past and current ones. A highwayman can be made to observe the human law only if you use unrestricted force.

    [Passage omitted: Radovic says that the state of Montenegro now faces more pressing problems than this]

    It will be easy for the state of Montenegro to decide which church the Norman-style monastery in Prevlaka, Tivat [coastal Montenegrin town], belongs to, despite the fact that the lying, pagan and thieving Serbian metropolitanate in Cetinje says it is a monastery built “in the spirit of St Sava” [Serbian saint] that dates back to “the age of Nemanjic” [Serbian medieval dynasty]. The Serbian Orthodox Church will get the buildings it built during the period of 170 years when Raska [Serbian medieval state] was occupying Zeta [Montenegrin medieval state] (late 12, 13 and early 14 century), the keys of all the other churches will have to be turned over to Bishop Mihailo, head of the martyr Montenegrin Orthodox Church, which showed a really Christian degree of patience waiting for the justice to be done. But I need all these facts, since I am in no way qualified to examine canonical church and legal issues, only in order to have a framework that allows me to see the difficult position of all church and other sacral buildings that, according to the human and heavenly justice, belong and will belong to the Montenegrin Orthodox Church.
    As soon as the next year arrives the independent state of Montenegro, represented by its legislature and legal institutions, will, on its territory and within its area of jurisdiction, clearly divide the property of the Montenegrin Orthodox Church and the property of the Serbian Orthodox Church. The “creative” Serbian metropolitanate in Cetinje recently tried to savagely recreate Rumija Mountain landscape [referring to a makeshift church recently erected by the Serbian Orthodox Church on the top of Mt Rumija].

    [Passage omitted: Radovic criticizes other actions of the Serbian Orthodox Church]

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Ovo je sve bio Veljko Radovic, njegova sedmicna kolumna u Vijestima.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    23 July 2005
    ART
    EKSEROM U VODU
    Teror djelimičnosti
    Novosadska “Inicijativa za rekonstrukciju kulture i društva" poslala je, ovih dana, otvoreno pismo javnosti
    povodom skandaloznog postavljenja novog urednika jedne galerije u glavnom gradu Vojvodine koji je slikar-amater. Mladi ljudi iz te Inicijative opravdano misle da radikalska vlast time planski, i otvoreno, “ponižava generacije stvaralaca u Novom Sadu". “Zašto bi poreski obveznici bili dužni da plaćaju ovaj koncepcijski cirkus, dobijajući osobu koja, osim što predstavlja izraz kadrovske frustracije, ne poseduje ni elementarne kvalifikacije, pa samim tim ni elementarni autoritet da stane na čelo neke gradske ustanove", kaže se u tom otvorenom pismu. Kako pripadaju svijetu kulture i srednjoevropske Vojvodine, čude se glasno i zahtijevaju da se namjera Radikalne stranke koja hara Novim Sadom i pustoši ga (doduše, ona je na vlasti legalno i legitimno, pošto je pobijedila na slobodnim i kontrolisanim izborima, što je posebno čudovišno i neobjašnjivo kad je riječ o jednoj tako kulturnoj sredini) objelodani i obrazloži. Mladi pripadnici te Inicijative vjeruju, čak, i da je riječ o opasnoj neozbiljnosti, jer se “ovakvim neodgovornim delovanjem nanosi šteta građanima". Oni su začuđeni i neobično “običnom", otvorenom drskošću Radikalne stranke koja neće ni da obrazloži to svoje “neozbiljno postavljenje", niti da javnosti pokaže “radnu biografiju" njihovog partijskog favorita - urednika. U pismu je naznačeno da Inicijativa za rekonstrukciju kulture i društva “smatra ovaj pokušaj sramnim, jer se relativizuje i nipodaštava obrazovanje", stručni i profesionalni kodeks novosadskih umjetnika, i da se i ovim primjerom “potvrđuje praksa ove vlasti da se kultura projektuje kroz amaterizam preko kojeg se najjednostavnije manipuliše stvarima i pojavama". (Pripadnici Inicijative za rekonstrukciju kulture i društva, vjerovatno, ne znaju što radi slična radikalska vlast u Crnoj Gori tamo gdje joj može biti, ili gdje im je moglo biti, to jest u Herceg- Novom i Budvi i dosad u Nikšiću, i da je za glavnog urednika Televizije predložen srednjoškolac, jer te “patriotske" stranke, razumije se, nemaju dostojnih “kadrova" na početku XXI vijeka!) članovi Inicijative iz Novog Sada svakako nijesu toliko mladi da ne pamte kako je pjevačica narodnjačkih pjesama iz mehane nedavno pripremana za ministra kulture Srbije, i zato je “ubrzano" studirala u Nišu, da bi imala višu “spremu" za taj tužni portfelj?! Ako znaju taj podatak iz istorije ludila plemena kojem pripadaju, manje će se čuditi užasavajućim nastranostima vječne radikalske i populističke vlasti.
    Vlast koju u ovom času u Novom Sadu “vrše" radikali, naravno, nije “kapnula" niotkud. Ona se samo nastavlja na stare velikosrpske radikalske tradicije, prema kojima se vladanje doživljava kao “uzengijanje" i “uzjahivanje" (ponekad bi to bilo i doslovno). Na primjer, puna tri dana i tri noći se nekoliko hiljada Beograđana “međupartijski" tuklo na život i smrt, a počelo je to 13. maja 1889. godine?! Istorijski, to je bilo “juče", pa su se današnji novosadski radikali imali, i te kako, od koga naučiti veoma osobenoj vrsti “vladanja" kakvo civilizovani svijet ne poznaje. Zbog suludih partijskih netrpeljivosti - koje su se okončavale krvavim tučama, politički motivisanim kavgama, ubistvima i linčom - vlasti ondašnje Srbije su zakonom zabranile stanovništvu nošenje kubura i revolvera na javnim mjestima, iako je dotad to bilo izraz ličnog ukrasa, patrijarhalne muževnosti i prestiža. Ali, tuče su onda nastavljene štapovima, pa je nošenje i tog “oružja" zabranjeno na javnim mjestima. O nevjerovatno sumanutim obračunima među pripadnicima partija u Beogradu i Srbiji pisala je često zapadna štampa - posebno Pester Lojd i bečki Standard - zlurado i, razumljivo, s podsmjehom. “Zbog strasnog partizma, Srbi će se među sobom istrijebiti", pisale su bečke novine. Tada je i nastala sveobjašnjavajuća izreka: “Daj, Bože, da se Srbi ne slože!"
    O međupartijskom stilu “dijaloga" u Beogradu na samom kraju XIX vijeka napisana je i brošura pod naslovom “Tri dana krvlju poprskana - trodnevna slika Beograda". U njoj se opisuje krvava odmazda “fuzijaša", liberala i radikala, pošto su na izborima pobijedili tzv. naprednjake, poslije kojih su svuda “sišli s vlasti". “Po Terazijama su se mogle videti, ovde - onde okupljene, gomilice stanovnika", piše u toj brošuri o tome kako su se pristalice gubitničke partije skupljale u glavnom gradu tek oslobođene Srbije da se dogovore kakav otpor da se pruži radikalima, pošto su ovi odmah krenuli u užasno drske i brutalne pobjedničke odmazde. “Prvi put su ljudi na ulice izašli sa štapovima i levorverima o kukovima, što je do tada bilo zabranjeno nositi - trebalo je da se dogovaraju čime i kako borbu da počnu, čekajući nove izbore, za koje su se nadali da će im doneti pobedu i ponovno osvajanje vlasti"?! Tako se u “jučerašnjoj" Srbiji, za koju se danas tvrdi da je bila čak i tada genetski “demokratska", razumjela izborna utakmica za legitimnu prevlast stranaka! Tri dana i tri noći bio je uspostavljen pravi front kao u ratu oružjem na Terazijama, kod hotela “Moskva". “Vrhunac srpske bruke i sramote desio se 13. maja 1889, kada se nekoliko hiljada Beograđana i ljudi iz unutrašnjosti Srbije tuklo na smrt puna tri dana", pisalo je u brošuri, ali je sve to potom organizovano zaboravljeno. Velika je šteta time nanesena sadašnjem ustrojstvu države Srbije, jer bi, s tim znanjem, međupartijske raspre i prilike možda bile tolerantnije i bar donekle uljudnije. U svakom slučaju, manje bi se slavio tobožnji “urođeni" demokratizam srpskog naroda, jer ta samosvijest djeluje najmanje tragikomično onima kojima su stvari poznate izbliza i iz nauke, a ne gusala. Jedan od rijetkih koji to zna, i hoće da zna, jeste stari srpski političar Desimir Tošić. On je nedavno napisao da je u Crnoj Gori - iako u njoj nije bilo duge parlamentarne tradicije, a on zna zbog čega - i u njenom parlamentu i crnogorskoj državi uopšte, nesrazmjerno bolja situacija kad je riječ o međupartijskoj toleranciji i istinskoj demokratičnosti. Koliko se sjećam, napisao je to u tekstu pod naslovom “Srbija kao prigradsko naselje" (ili ipak u nekom drugom?). “Ni poznati kritičar i veliki nacionalist Borislav Mihajlović Mihiz nije bio popustljiviji u odnosu na nas, kad je rekao da mi nismo poznavali svoj narod, i da je Srbija jedno veliko, neuređeno prigradsko naselje", napisao je Desimir Tošić. “Mi smo klinički slučaj jugoistočne Evrope, prema nama nemaju milosti ni susedi ni velike sile, ne priznaju nam ni istoriju ni interese". Ko je Srbiju doveo u takvo stanje, ako ne njena nemoralna i nesposobna “elita" iz Srpske pravoslavne crkve, s Univerziteta, iz Srpske akademije nauka i umetnosti, Vojske? Sam idol današnje Srbije, opskurni Nikola Pašić zvani Baja, sopstvenu “politiku" i pogled na svijet je uvijek otvoreno tumačio kao pripremu za rat (“Rat koji će se dogoditi 1914. godine, u trenutku kada ga je, verovatno, najmanje želeo, Pašić je čekao još od Berlinskog kongresa"!). Otuda potiču i današnje rigorozne, besmislene, podle borbe među partijama na političkoj sceni Srbije (velikosrpske partije u Crnoj Gori, na njenu nesreću, prenose takav “stil" u manju etničku “sestru", ali to će trajati još malo, najdalje do osvajanja njene apsolutne nezavisnosti). I zato “ovdje" osvajanje vlasti i njeno “vršenje" nije neka vrsta lične žrtve za dobro zajednice, nego dobitak neograničene slobodne “paše", otimačina, krađa, sticanje brze i kratke “slave" na “patriotskom" zadatku. Spriječiti sve ostale da dođu na njihovo mjesto - to je geslo “pobjedničkih" partija. To smo vidjeli, vidimo, vidjećemo. Vlast i tip vladanja izvire iz bića kulture, i vrste kulture. Ne može ni biti drugačije - tu je ključ za razumijevanje prirode određene vlasti. Kliford Gec misli da je to jedna od stvari koju naizgled “svak" zna (ali uopšte ne zna), i niko ne umije da je “sasvim dokaže": “Pokušaj da se povežu politika i kultura, prije svega, zahtijeva manje uzbuđeno posmatranje prve, i manje estetsko posmatranje druge". Izvanredno rečeno! Sve je tu, kad je riječ o smjeru javnog života. Zaista, kako neki ljudi uopšte zasluže pravo da upravljaju drugim ljudima? To je staro, i najvažnije, pitanje političke legitimnosti. Drugo nije pitanje, nego odgovor: tačno je da narod zaslužuje vlast koju i kakvu ima, takođe i gradovi, države... No, birokratija voli bijedu, kako kaže Trocki, jer “potrebu sopstvenog postojanja vidi u distribuciji bijede". Tada cvjeta socijalna demagogija, koju po Crnoj Gori distribuiraju sve velikosrpske stranke, koje je osnovao pitomac haškog zatvora. Desimir Tošić piše: “Nacionalne svesti ovde nema, jer kad vojska beži s Kosova, a pri tom se raduje, to svedoči o poremećenoj svesti.
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nastavak

    Naše pevaljke pevaju dva meseca na glavnom beogradskom trgu, ali ne samo što pevaju, već su oko njih hiljadu do dve hiljade ljudi koji skaču, zaboravljajući na porušene gradove i dobra, a društvena svest je još u letargijskoj formi". Sada se te šatre preseljavaju u Herceg Novi i Budvu, pa se suludi kermes “patriota" iz Crne Gore nastavlja, jer je to zimsko-ljetnje “Dragačevo na Mediteranu". U Srbiji sada ima 200 političkih partija?! To je izraz krajnje sumanutosti, bez premca. Kako se, u takvim pretpolitičkim uslovima, uopšte može i začeti suvisla i konzistentna politika? To je pravi politički vašar, ali sad se “bar" ne smude brade popova, nema linčovanja, ne natiču se na ražanj politički protivnici - “napredovalo" se, nema zbora. Mnogostruki porazi “opozicionih" partija u Crnoj Gori (znakove navoda su zaslužile zato što one nijesu za popravljanje vlasti nego su protiv razuma i države Crne Gore i njenih najosnovnijih interesa, pa ih niko normalan i obaviješten ne može razumjeti) brzo će smiriti crnogorsku političku scenu, ali to će biti šteta svoje vrste - jer, vlast mora da ima pametnu, časnu, konstruktivnu opoziciju. No, prije toga će morati da se uobliči stanje normalnosti, a sada je nema. Jer, kako je mogućno da partije i zadrti strančarski “partizani" (sama riječ “partija", pa bila i najbolja, svjedoči o tome da je na djelu djelimičnost a ne cjelovitost) rade protiv svoje rođene države, prijavljuju je i kleveću pred međunarodnom zajednicom? Uvjeren sam da će građanska, evropska internacionala vladajuće Crne Gore, kad još malo “odraste", biti brana mentalnim i kulturnim homogenizacijama i plemenskoj provincijalizaciji. Pri tom se neće uništiti, nadam se, morenovske vrline “sadržane u različitosti i mnogostrukosti nacionalnih domovina".
    Prije toga, moraju sa scene da odu, i postepeno odlaze, hajduci i radikali, jer se provincijalska šatra seli tamo gdje pripada, iako ona ne bi smjela da ode nigdje gdje su ljudi koji ne nose štapove.

    piše: Veljko RadoviĆ
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Hvala, ja sam imao samo engleske prevode.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i dje se odje pljuju srbi???
    mislim dje se siri mrznja, kao sto to cini dan???
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Pa ima, cim imas negativnu ocjenu o citavom jednom narodu to je vec neprihvatljivo, govor mrznje, itd. Jos psoebno kad dolazi od profesora i intelektualca kome bi takve stvari morale biti odavno poznate.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Mislim, zar smatras da je normalno i da nije govor mrznje nazivati vodju SPC u Crnoj Gori i poglavara stotina hiljada vjernika "satanistickim paganskim klovnom"?

    Za bi meni ikakav stepen politickog neslaganja sa reisom Islamske Vjerske Zajednice ili barskim nadbiskupom dao za pravo da ih po kolumnama u Vijestima zovem "satanistickim paganima" i "klovnovima"?

Page 1 of 10 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 01-12-10, 14:55
  2. Jedina Istina
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 44
    Last Post: 27-11-04, 12:39
  3. LJETOPIS POPA DUKLJANINA
    By GRAD in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-04, 12:57
  4. (Naj)vaznije
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 126
    Last Post: 30-04-04, 10:28
  5. Pravila cutanja...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 17-03-04, 07:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •