Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 66

Thread: Pokidana ahilova tetiva

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    U mom slucaju sam preduzeo sve mjere, zagrijao se, a obuca, pa na patikama mi je poseban dodatak upravo za podrsku tetivi...
    Jbg, bio sam neoprezan jer sam ugazio u vodu, a nijesam dobro posushio patike (povukla me igra)...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  2. #27
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakve veze imaju vlazne patike?

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Vlazni su mi bili djonovi i dok sam fintirao, desna noga je proklizala...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Mali update... Jos par dana do kontrole (u utorak i kod ortopeda i kod fizijatra)...
    I dalje je prisutan otok na stopalu, vise sa spoljasnje strane gornjeg dijela stopala...
    Nema nekog posebnog napretka, ne osjecam nikakve dobrobiti terapije ali sam svjestan da moram biti strpljiv... Malo po malo se pocinjem oslanjati na nogu (naravno u polozaju koji izoluje tetivu da je ne bih sredio odmah)... Opruzeno koljeno i stopalo bez fleksije koliko se moze...
    Bice dugo ljeto...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Nakon kontrole, ortoped nalozio da uradim MR... Kao, nije zadovoljan koliko brzo ide oporavak... Da uzmem uloske za pete od 2cm za patike...
    Kod fizijatra malo drugacije, ona smatra da oporavak ide ok. Samo sam 10 tretmana imao. Ona mi je ukinula laser, a dodala kinezi terapiju sa fizioterapeutom... Uglavnom vjezbe koje sam do sada radio za kvad sa dodatnom da prate na stopalu zategnem prema koljenu. Pored toga, uz opruzeno koljeno lezeci, razni pokreti stopalom kako bi se tetiva olabavila i istegla... I dalje bez oslanjanja... Otok se smanjio ali ga i dalje ima na spoljasnjem dijelu stopala sa gornje strane...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Nakon 10 termina sa terapijom magnet, struja i kinezi bio sam na kontroli kod fizijatra. Rece da ima malo pomaka. Produzila mi je terapiju do kraja mjeseca, ostaje sve troje.
    Meni se cini da sam uspio da istezanjem ucinim tetivu elasticnijom... Dosegao sam i prebacio ugao od 90°...

    Ne forsiram pretjerano ali vjezbam stalno. Ne idem do granice bola, bar ne dok ne uradim magnetnu...
    Da, uradio sam kod obucara umetak u patici ispod pete 1cm i potpeticu od 1cm, prema savjetu ortopeda, tako da sada mogu da hodam bez staka. Ovi umetci izdizu povrijedjeno stopalo pa je tetiva izolovana.
    Last edited by Ben Dover; 11-07-16 at 06:10.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Elem, u petak sam radio magnetnu rezonancu, prekjuce uzeo nalaz. Nije bas ohrabrujuci (nije zaraslo i ne srasta kako bi trebalo koliko ja mogu protumaciti) ali idem nocas privatno kod Juskovica da vidim sto ce reci. Kontrola kod mog ortopeda Bulatovica mi je 23.08. pa mi daleko da cekam... Ovo me malo pobrkalo ali dobro...

    Prije ove magnetne sam bio na kontroli kod mog ortopeda i bjese dosta zadovoljan, primjetan je veliki napredak i amplitude u plantarnoj i dorzalnoj fleksiji, ostaju mi stake ali rece da mogu da hodam i bez njih ako ne osjecam bol. Mogu da hodam i 10-15 minuta u ovim patikama sa uloscima bez problema. Malo su stepenice problematicne ali ojachacu...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  8. #33
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Покидао је прије 10+ година.

    Захебана повреда,бољитак споро иде али на крају све дође на своје.Скакутаћеш све у 16.

    Хоћу да кажем,немој да ти узимају паре.

    Наоружај се стрпљењем,нема разлога за дешператан став и.... сретан опоравак

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Elem, bio kod Juskovica i bio na redovnoj kontroli kod fizijatra... Jos nije zaraslo ali dobro ide napredak.

    Produzena mi je fizikalna, 10 terapija magnet, laser, struja i kinezi terapija...

    Subjektivno, mogu da hodam bez staka nekih pola sata bez zamora (doduse malo kraci korak i tempo nego standardno ali opet je to pomak, uz dodatak u obuci na povrijedjenoj nozi u vidu potpetice od 2cm). Mogu i na prste da se podignem na 2-3 sekunde... Idemo dalje...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Update... OD utorka sam i zvanicno oslobodjen staka... Jos sjutra imam fizikalnu (struja, laser, magnet i kinezi) pa kontrola i onda da vidim sto ce mi fizijatar produziti...

    Ortoped rece da potpetice smanjim na 1cm, da se dosta dobro oporavljam. Kontrola za mjesec i po i tada ce mi reci sto cu smjeti da radim od rekreativnih aktivnosti ako sve bude kako treba. Sport tek za godinu dana...

    Subjektivno se dobro osjecam, uz naravno veliki oprez koji je prisutan prilikom pokretanja. Najveci mi je problem silazenje niz stepenice, tu se bas moram fokusirati.

    Vozio sam neki dan nekih 3 sata, pa mi je malo nateklo stopalo i skocni zglob (taman sam anulirao rasticanje koje sam postigao na moru)...

    Eto... Za sada to je to... za 5 dana, 5 mjeseci od povrede...

    Hvala svima za podrsku i podsticaje...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  11. #36
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav, imao sam rupturu ahilove tetive(kosarka rekreativno imam 53 god) i prije tri dana sam skinuo gips(3 nedelje ga nosio iznad koljena 4 ispod koljena) kontrola za 8 nedelja. Nisama iz Pg ali sam tamo to radio ortoped Vujovic. Bio kod fitijatra preporuka jedna nedelja mirovanja i onda na terapiju laser struje i još neke. Nisu mi snimali nogu, kao ne treba? Fizijatar Sonja iz Pg mi je rekla da to uradim. Kad moram da ustanem i prohodam stopalo mi pomodri nije mnogo otekla. Pokretljivost koljena je solidna a stopala prema koljenu uz manji otklon i zatezanje tetive. Osjeti se zadebljanje tetive na mjestu srastanja vjerovatno.
    Pažljivo sam čitao što si pisao, nadam se da je sada sve OK i da je ono najteže iza tebe.
    Intersujeme da li si ovim gelom mazao cijelu potkoljenicu(list noge i zglobove) ili samo stopalo zglobove.
    Nakon koliko ti je noga dobila normalu prirodnu boju.
    Imam dosta toga da pitam nadam se da me razumiješ...
    Gdje si radio ultrazvuk KBC PG pretpostavljam a ako znaš gdje ima privatno da se uradi u slučaju da se dugo čeka uKBC kad dobijem uput.
    Ove uloške-potpetice u i na obući jesi li radio u RUDO ili gdje ? U kojoj obući hodaš(patike plitke ili duboke zbog tih umetaka)
    Sve najbolje ti želim

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Cao... Nijesam pisao na ovoj temi jer sam poceo da radim pa nekako ne uhvatih vremena za update...

    Da prvo pokusam da odgovorim...

    Gavez sam mazao samo do 15-ak cm iznd skocnog zgloba. Subjektivni osjecaj je bio da mi nista posebno ne pomaze po pitanju otoka.

    Normalnu boju sam dugo cekao, otok mi je sigurno bio 2 mjeseca. Trudi se da sto manje budes na nogama i da drzis povrijedjenu nogu podignutu iznad visine na kojoj ti je srce, da bi se mogla obavljati limfna drenaza zgloba...
    UZ sam uradio u KBC-u, trazio ga je ortoped (bilo mi je interesantno a UZ ne moze da nalozhi fizijtar). Bio sam na kontroli kod ortopeda i on je trazio da dodjem za nedjelju dana na kontrolu sa nalazom UZ. Posao sam odmah da zakazem, rekli su mi da je sve zauzeto narednih 2 mjeseca. Pokazao sam da mi ortoped to trazi da imam na kontroli iduce nedjelje pa su mi rekli da dodjem na dan kontrole pa ce vidjet sto mogu uraditi. Taj dan sam usao drugi i zavrsio UZ bez problema (doduse dvije dr su mi, kad sam nakon 30 minuta pregleda pitao kako im izgleda, rekle bolje je nego kad sam se povrijedio (sprdnja))... Ima i privatno mislim u poliklinici Filipovic (tamo ordinira ortoped Juskovic kojeg vecina hvali). Mislim da ima i u Hipokrat.
    Ulozak za obucu sam radio kod obucara u ulici Balsica. Doda se onoliko koliko ortoped kaze na djon sa spoljasnje strane. Ja sam na dvoje patika to uradio i na jednim sandalama. Sandale mi je nagrdio jer je njihov inace rebrast djon prvo poravnao tako sto je visak bespovratno odrezao da bi se ovaj dodatak sto bolje zalijepio. Isao sam da se zalim ali je to sad gotova steta. Tako da, napomeni obucaru da ti ne nagrdjuje djon ako misli da se nece zalijepiti...
    Preporuka mi je od ortopeda (isto Sonia Neikov) da sada nosim poluduboku obucu kako bi zglob imao kakvu takvu podrsku...
    Sad cu da hronoloski dam jedan update ispod...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Update od ranije sto sam duzan...
    23.08. ortoped - pogledao je nalaz magnetne, rekao da ide oporavak u redu, da nastavim sa potpeticom i dao savjet za vjezbe...
    26.08. fizijatar - pokretljivost zgloba mi j blago napredovala, otok je i dalje bio prisutan. Fizikalna: ultrazvuk+lioton gel, kinezi. Sugerisala mi je i Erbaven flastere (nijesu skupi ali meni to djavoljom nije pomoglo. Lijepe se na mjesto dje je nateceno, na prirodnoj su bazi)...
    9.09. fizijatar - na kontroli ukinuta fizikalna, dat savjet za vjezbe za jacanje da radim doma. Prepisala mi Caps Nem da pijem naredna 3 mjeseca po 1 dnevno i vitamin C od 500...
    4.10. ortoped - opet sam imao otok blagi i na ambulatno uradjenom UZ se pokazalo zadebljanje na mjestu rupture. Rekao je da se vrati fizikalna i da nastavim da nosim potpeticu.
    4.10. fizijatar - takodje konstatovala zadebljanje i otok i dala terapiju. Fizikalna: UZ+lioton gel, magnet, dinadinamicne struje)
    28.10. fizijatar - ukinuta fiziklna, zadebljanje je minimalno i bez otoka. Da vjezbam doma...
    Kod ortopeda sam 29.10...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    E sad, subektivni samokriticki osvrt...

    Cijelo vrijeme oporavka sam mirovao mnogo manje nego sto je trebalo (jbg, dvoje djece 7 i 2 godine)... Upravo to sto sam previse provodio u uspravnom polozaju je doprinijelo da otok bude prisutan toliko dugo...
    Vjezbaj sto cesce ali ne preko pola sata za jednu sesiju ali nemoj da pretjerujes. Postuj granicu bola maksimalno, ja sam isao za nijansu ispred granice bola i mislim da je prava mjera. Ja sam i svaki dan barem pola sata setao u dubokim patikama sa potpeticom. Tada se trudi da hodas skroz polako ali sto pravilnije, opet vodeci se bolom kao granicnikom.
    Kad god sam se tusirao, par minuta na kraju sam led ledenom vodom tusirao samo potkoljenicu i stopalo povrijedjene noge. Isforsiraj maksimalno fizioterapeuta kad budes na kinezi... Posebno u startu kad budu vjezbe uz asistenciju. Posto neces moci sam sebe da masiras stopalo, neka te neko masira sto cesce...
    Eto, pitaj sto god mislis da mogu da podijelim... Vjerovatno sam dosta toga zaboravio...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  15. #40
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka čast na hronologiji događaja. Interesuje me od čega su pravljeni ti umeci za obuću i da li ti je preporučena guma za iztezanje tetive. mene brine ovo modrilo noge otok nije nešto velik. Vidim da si bio pod kontrolom a meni zakazao za dva mjeseca tamo polovinom januara kontrolu do tada vidjeću, fizikalna tretmani pa onda šta odluči dalje
    Hvala ti na izdvojenom vremenu i iscrpnom objašnjenju. Pitanja će biti još sigurno kad počnem terapije predložene od fizijatrice-rodna ravnopravnost moramo ih paziti.
    Dobroje što si stalno bio pod kontrolom ortopeda fizijatra i što ti je snimano.
    Želim tebi i tvojima sve najbolje u životu. Hvala. Javljam se sigurno osjećam i dajem sebi toliko slobode da te mogu pitati. Ako ništa stariji sam barem duplo od tebe hahaah šala ali iskreno rečeno....

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    :-) Pitaj sto god te bude interesovalo. Blizi smo godinama nego sto ti se cini, ja ceram cetrdesetu (a shvaticu kao kompliment ;-) )
    Ove potpetice su dodaci sa donje strane obuce, ne remete unutrasnju strukturu, a napravljeni su od tvrde gume, kao djon patike...
    Nije mi preporucena guma za istezanje tetive, pretpostavljam da se radi o nekoj vrsti pasivnog istezanja (ili mislis na nesto sto bi drzao rukama pa "natezao" pokretima stopala)... Meni su vjezbe za istezanje posljednje ukljucene.
    Jesu li ti pominjali magnetnu rezonancu? To je jedini pouzdan nacin da se ima objektivan uvid u zarastanje... Bez magnetne (ortoped daje nalog meni je dao nedje na drugoj kontroli nakon skidanja gipsa-zakazuje se samo srijedom ujutro u KBC-u (ako ti zakazu, a sigurno hoce, na dalje od dva mjeseca imas pravo da MR uradis u Hipokratu, privatno bez placanja (to onda pokriva Fond za zdravstvo). Cim dobijes papir za kad ti je zakazano, zovnes Hipokrat i dobices termin u roku od par dana) nemoj nista od vjezbi istezanja da radis...
    Fizijatrica je cini mi se ok, moje je iskustvo prilicno pozitivno... Pitaj, tu smo da podijelimo iskustvo...

    I naravno, hvala na iskrenim zeljama. Takodje, zelim ti potpun oporavak. Nijesam namjerno rekao brz jer u ovom slucaju ne treba zuriti...
    Last edited by Ben Dover; 21-11-16 at 18:09.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  17. #42
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Radi se o gumi kako se i napisao za istezanje jačanje(ima dvije ručke i gume različite jačine). Postupiću po preporuci fizijatrice, vidim i da je to kod tebe bilo poslednja faza.
    Ortoped nije spominjao MR, čak ni UZ kao kao zašto možeš ako hoće snimi privatno itd.
    Ovaj gel i meni je preporučen treba li prije svakog mazanja skidati-prati nogu ili sloj na sloj? Možda te čudi ovo pitanje ali se stvori neki zaštitni tanki sloj ne upije valjda koža pa zato pitam.
    Koliko dana poslije skidanja gipsa si mogao voziti atomobil(pored bicikla)?
    Jesi li angažovao privatno-kući fizioterapeuta?
    Nadam se da je sada kod tebe sve OK i da si se vratio svakodnevnim aktivnostima bez pomagala, naravno ne sa max. intezitetom.
    Hvala na izraženoj želji za oporavak.
    Za sad toliko biće pitanja još, ja tek prolazim kroz ono što je iza tebe
    Svako dobro!

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Obavezno pitaj za MR. Izmedju mazanja nijesam prao nogu jer mi se cinjelo da upije sve. Auto sam poceo da vozim nedje kada mi je uvedena kinezi terapija ali se nijesam bas lagodno osjecao (ukoliko sam morao naglo da zakocim bilo bi POOF)... Biciklo mi je ortoped odobrio tek nakon posljednje kontrole, a o rekreaciji mi je rekao da ni ne pomisljam narednih godinu dana.
    Meni je tetiva pukla prilicno visoko, na mjestu dje se misicna vlakna pretvaraju u tetivna, mozda i to ima veze...
    Ja mogu da potrcim/trcim (skroz lagani dzoging) ali ne bih da rizikujem jos dok ne ojacam.
    Nazalost, posao tj radno vrijeme od 9-17 sati (sto je cesto i vise i duze) je ucinjelo da malo manje vjezbam u posljednje vrijeme, pa malo stagniram u jacanju misica lista i butine ali... Popravicu i to...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  19. #44
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moraću da vidim za MR.
    Kako si savladavao stepenice ja ih imam popriličnona na poslu 4 kraka po10.
    Ne smijem da se usudim da se penjem i silazim ne idem još na posao strah ....

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Stepenice, hmm... Silazenje mi je bilo mnogo zahtjevnije nego penjanje... Prilikom silazenja sam isao paralelno i stepenicu po stepenicu sa obje noge. Polako pa koliko god traje...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  21. #46
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nakon skidanja gipsa prije deset dana danas je prvi dan fizikalne i snimanje UZ tetive i dopler krvnih sudova nogu. Rađen magnet, struja, uz i vježbe za jačanje kvad. istezanje stopala i pokreti skočnog zgloba i noge. Preporučene vježbe za istezanje sa podignutom, ispruženom nogom i zategnutim stopalpm ka koljenu 3x na dan po 20 do 30 puta(5-6sek i onda odmor isto 5-6sek).
    Što se tiče UZ Ahilove tetive lijeva je ok a desna povrijeđena edematozna, neravnomjerno zadebljana do 15mm maximalno sa znacima rupturee i predložena MR. Ovo me je zabrinulo zbog nastavka terapije da li smijem ili ne, ali vidim da je i kod tebe bilo nešto slično. Na kontolu kod fizijatrice tek za desetak dana a kod ortopeda sredinom januara. Problem je što fizijatrica dolazi samo subotom iz PG.
    Dopler krvnih sudova uredan sve OK.
    Čini mi se da je nešto ovo danas pomoglo,ili placebo efekat, sutra novi dan, nastavak pa ću vidjeti. Volje i želje ne nedostaje. Koji je odgovor mog genetskog koda po ovom pitanju...saznaću i nadam se, kako si mi poželio, potpunom oporavaku....

  22. #47
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    ma sasvim sigurno ćeš se oporaviti...ne brini, možda malo sporije, ali oćeš...
    moj sin je pokidao ligamente koljena, prednje ukrštene, predložena je operacija, doduše pošto se bavio sportom rečeno je da ako hoće da nastavi mora operacija ako ne onda može probati i sa fizikalnim terapijama....malo smo bili na mukama što da radimo, pošto je pauza morala da bude najmanje pola godine, šta ako ne bude više imao volje da nastavi, tako komplikovana operacija koja ne mora da se radi osim ako nastavi sportsku karijeru i odlučimo se na fizikalnu rehabilitaciju, doduše privatno jer u KBC-u toliko terapija ne bi pet godina odradio...e jesu nas odrali, ali bi nas operacija više koštala, plus svakako bi morao na rehabilitaciju posle, i danas ima normalno koljeno, potpuno normalno igra fudbal bez problema mada je ipak prestao profesionalno da igra još tada....išao je 4 mjeseca na rehabilitaciju, nosio ortozu tj prvo longetu pa ortozu, prvo svakodnevno tri četiri nedelje, po 2 sata, pa onda tri četiri nedelje svakog dana, pa dva puta nedeljno, pa nedeljno i počeo je da trčkara usput i eto prošlo e tri godine igra bez problema
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #48
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala na podršci i željama za oporavak. Drago mi je kada se sve to tako dobro završilo.

    Danas drugi dan fizikalne nisam radio vježbe po preporuci fizijatrice. Do ovoga što mi se desilo nisam imao kontakta sa ovim ustanovama i njihovim načinom rada(osim kad su djeca bila u pitanju ali je to ono uobičajeno i bez problema. Dok sam došao do broja i mejla doktorice čitav jedan lavirnt ali uspio sam i pohvala za doktoricu Sonju Neikov, odmah je odgovorila. A o zakazivanju za MR posebna priča još sam na početku i pokušavam naći rješenje.
    Idem dalje, dani prolaze u traženju svjetlosti kraja tunela....

  24. #49
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... fizikalna terapija produžena, u srijedu trebam zakazati MR i da pokušam kod kod drugog ortopeda ako je to moguće kao kod izabramog da se mijenja.

    Glavn pitanje koje postavljam sebi kad ću moći da se oslonim na ovu nogu. da li je neko koristio ortoze čizme i iskustva sa njima....

  25. #50
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sinoć stigao nalaz sa MR zaključak : Post traumatsko-rupturna fibrozna parcijalna remodelacija tetive, sa pratećim edemom i pojedinih poštednih slojeva, bez potpunog prekida. U subotu ću kod fizijatrice da vidim šta dalje.

    Je li nesto slično bilo kod tebe? Ben.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •