Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 140

Thread: Kredibilitet medija i interneta uopste

  1. #26
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ne znam kome naginju ali od skora počeh da čitam i portal Standard, dosta su brzi sa informacijama.
    kad imas privilegiju da dobijes info iz prve ruke.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  2. #27
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    ^ Je l to onaj portal čiju su novinarku ekspesno zatvorili pod optužnom za širenje panike i izazivanje nereda?

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #28
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Kad medij prestane da bude objektivan i jasno zauzme određenu stranu, prestaje biti medij i postaje promoter.

  4. #29
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    ne, ono je bio fos.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #30
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,655
    Thanks Thanks Given 
    1,244
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    568 Posts

    Default Kredibilitet medija i interneta uopste

    Nadjite mi jedan medij u CG koji ne drzi neciju stranu? NIJEDAN NIJE NEZAVISAN, tacno se zna koji su pozicioni a koji opozicioni


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  6. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:


  7. #31
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Ниједан није објективан ни независтан, али су неки бољи од других.

    Једно је давати само једној страни да ту пише своје колумне и погледе, а друго је кад се и догађаји или факти мијењају или лажно представљају.

    Вијести су уз сву своју пристрасност према дијелу опозиције за копље испред свих. Зато су и најгледаније, најчитаније и највише им се вјерује.


    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #32
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,766
    Thanks Thanks Given 
    827
    Thanks Thanks Received 
    771
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Pratim Vijesti i CDM, istina je uglavnom neđe između.
    Love, peace and respect.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to mneonly For This Useful Post:


  10. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Sa Antenom M sam odavno.
    Malo je glupo reći jer sam možda subjektivan ali za mene su ono što treba da bude pravi medij.
    Kritika na društvo kada zasluži, pohvale na ostale kada zasluže...
    Slična stvar je sa radijom.
    Jednostavno ne volim ultra stavove (bilo koje strane), jer nikad ne odgovaraju istini.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #34
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Sa Antenom M sam odavno.
    Malo je glupo reći jer sam možda subjektivan ali za mene su ono što treba da bude pravi medij.
    Kritika na društvo kada zasluži, pohvale na ostale kada zasluže...
    Slična stvar je sa radijom.
    Jednostavno ne volim ultra stavove (bilo koje strane), jer nikad ne odgovaraju istini.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Ako ti Antena M nema ultra stavove onda definitivno jedan od nas ima izvrnutu sliku stvarnosti i treba mu jedan 'reset'

    Dovoljno mi je da (greskom) naidjem na kakav clanak Antene M i da vidim u kojem tonu se tu pise, kakvi su naslovi i sadrzaj portala da mi sve bude jasno u 2 minuta. Neki dan, mijenjajuci stanice na radiju, naidjoh na njih i ostavih jer se spikerka toliko trudila da prica crnogorski da je to bas bilo neukusno. Recimo nije govorila "preśednik" nego "predsšjednik" ili nesto jako slicno tome i tako u citanju kompletnih vijesti dana...

    Subjektivniji i pristrasniji medij tesko da moze da bude, makar po mom misljenju. Kao sto rekoh, meni je dovoljno da odem na portal, da procitam samo par naslova i da mi sve bude jasno. Ako pak otvorim BILO KOJI clanak onda i najmanja moguca sumnja nestaje u par sekundi.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  13. #35
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Antena m je definicija ostrascenosti

  14. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  15. #36
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bugi View Post
    sa antenom m sam odavno.
    Malo je glupo reći jer sam možda subjektivan ali za mene su ono što treba da bude pravi medij.
    Kritika na društvo kada zasluži, pohvale na ostale kada zasluže...
    Slična stvar je sa radijom.
    Jednostavno ne volim ultra stavove (bilo koje strane), jer nikad ne odgovaraju istini.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine note x
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Једини радио на којем сам чуо најгори национализам, од слушалаца да се оградим, шуковић није толико директан.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  16. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Evo sam saznao da sam ultraš


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  18. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Dobro, Brčko npr. onako priča od vazda...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  19. #39
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    CG treba jedan index.hr, iako su i oni u 90% sadržaja golo smeće, ipak imaju na duši raskrinkavanje brojnih afera i rušenje 7 ministara iz hr. vlade

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2101029

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  20. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  21. #40
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bugi View Post
    evo sam saznao da sam ultraš


    poslato sa ultra moderne pisaće mašine note x
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Слушам најчешће антену м (добра музика, радио слободна европа, брчко понекад, буксовци и слично) али не треба бит слијеп/глув да им је информативни програм екстремно једностран, и да се током шуковићевих емисија могло чут све и свашта типа говор мржње.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #41
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    CG treba jedan index.hr, iako su i oni u 90% sadržaja golo smeće, ipak imaju na duši raskrinkavanje brojnih afera i rušenje 7 ministara iz hr. vlade

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2101029

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Ja se bojim da to nije do medija nego do nivoa zarobljenosti institucija i drzave uopste.

    Da instituciono stanje nije toliko trulo koliko jeste, u CG bi palo jos vise ministara (a i visih funkcionera) nego u HR.

    Pa evo da ne idem dalje od recimo Petra Ivanovica koji bi u bilo kojoj iole normalnoj drzavi visio naopacke. U CG je on i dalje na visokim pozicijama sa nula odgovornosti za sva fijaska koja je odradio, da ne idem presiroko u pricu jer nije tema ali vjerujem da svako zna o cemu pricam.

    Mislis li da bi recimo Index.me imao imalo vise uspjeha od brojnih medija i portala koji raskrinkavaju mnoge stvari pa to na kraj sve bude 'izio vuk magarca'. Bice u HR oni nemaju tu izreku.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #42
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja se bojim da to nije do medija nego do nivoa zarobljenosti institucija i drzave uopste.

    Da instituciono stanje nije toliko trulo koliko jeste, u CG bi palo jos vise ministara (a i visih funkcionera) nego u HR.

    Pa evo da ne idem dalje od recimo Petra Ivanovica koji bi u bilo kojoj iole normalnoj drzavi visio naopacke. U CG je on i dalje na visokim pozicijama sa nula odgovornosti za sva fijaska koja je odradio, da ne idem presiroko u pricu jer nije tema ali vjerujem da svako zna o cemu pricam.

    Mislis li da bi recimo Index.me imao imalo vise uspjeha od brojnih medija i portala koji raskrinkavaju mnoge stvari pa to na kraj sve bude 'izio vuk magarca'. Bice u HR oni nemaju tu izreku.
    To stoji, institucije su nam nezavisne koliko i mediji sami. Mi nemamo nijedan mediji s 'čistom' vlasničkom strukturom koja nema repove iz prošlosti i sadašnjosti u politici i koji je otvoren za kritiku bilo koje političke opcije i istrage nepravilnosti u njihovom djelovanju. Pomenuti Index, sa svim svojim manama prepoznatljiv je upravo po tome što rešeta kako vlast i institucije sistema tako i opoziciju te mu se ne može prišiti etiketa promotera jednih ili drugih kako je to obično slučaj kod nas. Takođe bitan detalj, indexovo istraživačko novinarstvo je s potpisom autora. Istina, i kod nas je nekad bilo pokušaja a onda su počele da lete glave i hrabri su se brzo sakrili u mišiju rupu ili su dobili naređenja od nadređenih da promjenu ploču. I u HR su padale glave (Pukanić i sl.) prebijani su i hapšeni mnogi novinari ali čini se da slobodna misao nije skroz zatrta. Ne znam ko su konkretno glavni finansijeri Indexa, po agendama koje se provlače kroz neke tekstove čini se logičnim da su određene strane organizacije, što opet ima i svoju negativnu stranu. Isto kao što nijedan privatni mediji čiji dobar dio prihoda dolazi od marketinga neće pisati o aferama svojih oglašivača (Telekom, elektroprivreda i sl.)

    Istina je da potpuno slobodno i nezavisno novinarstvo danas ne postoji, postoje samo slobodniji mediji u sferama gdje je manji ili nikakav uticaj moći onih struktura koje se istražuju.



    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Last edited by starwalker; 29-06-20 at 23:20.
    The more things change, the more they stay the same.

  24. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  25. #43
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Facebook pokreće program za Crnu Goru: Provjeravaće istinitost informacija
    vijesti.me


    Facebook je objavio da pokreće nezavisni program za provjeru informaciju i činjenica u Crnoj Gori.

    U saopštenju se navodi da je program pokrenut u okviru borbe te mreže protiv dezinformacija i da su se udružili sa nezavisnim provjeravačima informacija iz čitavog svijeta, koji provjeravaju i ocjenjuju istinitost sadržaja."Danas objavljujemo pokretanje našeg nezavisnog programa za provjeru činjenica u Crnoj Gori u saradnji sa portalom Raskrinkavanje.me (Centar za demokratsku tranziciju) i agencijom Frans Pres (AFP). Danas pokrećemo i program u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Sjevernoj Makedoniji, a isti taj program širimo u Hrvatskoj. Svi naši partneri su sertifikovani putem nezavisne Međunarodne mreže za provjeru činjenica", dodaje se u saopštenju.

    Objašnjavaju da kada tzv. fektčeker (fact checker, „provjerivač činjenica“) označi priču kao lažnu, ona će biti prikazivana niže na pregledu vijesti („news feed-u“), što će značajno umanjiti njeno dalje dijeljenje.
    Ističu da se tako sprječava širenje lažnih vijesti i smanjuje broj ljudi koji ih vide i da će stranicama i domenima koji u kontinuitetu dijele lažne vijesti distribucija sadržaja takođe biti smanjena, a ukinuće im se i mogućnost za oglašavanje i monetizovanje sadržaja.
    "To znači da ćemo, kada neki post bude označen kao lažan, upozoriti ljude koji ga vide ili pokušavaju da ga dijele da je post označen kao lažan", ističu iz Facebooka.

    Strateški menadžer za razvoj partnera kompanije “Facebook”, Sofi Ajirs je kazala da je srećna što su pokrenuli program za provjeru informacija u Crnoj Gori sa partnerima.
    "Borba protiv lažnih vijesti je odgovornost koju shvatamo ozbiljno i zato konstantno radimo na tome kako da pomognemo da se zaustavi širenje dezinformacija na našoj platformi." rekla je Ajirs.
    U saopštenju piše i da je program je u skladusa Facebookovim trostrukim okvirom za poboljšanje kvaliteta i istinitosti sadržaja u pregledu vijesti, koji predviđa uklanjanje naloga i sadržaja koji krše Facebookove estandarde zajednice ili politike oglašavanja, smanjivanje distribucije lažnih vijesti i neistinitih sadržaja, poput senzacionalističkih naslova (tzv. clickbait) i obavještavanje ljudi dajući im više konteksta o postovima koje vide.
    Lokalni faktčekeri će biti iz tima Raskrinkavanje.me.
    "Centar za demokratsku tranziciju pokrenuo je 2018. godine platformu Raskrinkavanje.me, kako bi se povećao kvalitet medijskih sadržaja, poštovanje profesionalnih standarda i odgovornost medija u Crnoj Gori. Analiziramo medijske članke za koje sumnjamo da sadrže netačne informacije, dezinformacije ili lažne vijesti. Provjera se zasniva na detaljnoj i isprobanoj metodologiji. Vjerujemo da će ova saradnja sa Fejsbukom značajno doprinijeti tome da građani Crne Gore dobijaju tačnije i provjerene informacije.” izjavila je Milica Kovačević sa portala Raskrinkavanje.me.
    Partner je i agencija Frans Pres.
    "Oduševljeni smo što možemo proširiti globalno partnerstvo sa kompanijom Facebook u borbi protiv dezinformacija. Pokretanje naših predstavništava u Bosni, Hrvatskoj, Crnoj Gori i Srbiji svjedoči o važnoj ulozi koju AFP igra kao medij u ovom domenu. Sa više od 80 stručnih novinara raspoređenih u 37 zemalja, predstavljamo jednu od najvećih mreža novinara na svijetu posvećenu digitalnoj verifikaciji i demistifikaciji lažnih informacija koje se šire putem interneta," rekla je Kristin Buedžar, regionalna direktorka agencije AFP za Evropu.
    U saopštenju se zaključuje da Facebook danas ima više od 70 partnera za provjeru činjenica na više od 70 jezika na globalnom nivou i da su zainteresovani za dalje širenje tih aktivnost.
    The more things change, the more they stay the same.

  26. #44
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,643
    Thanks Thanks Given 
    2,640
    Thanks Thanks Received 
    1,058
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Jednom rijecju gusenje slobode govora,sledeci potezi ce biti ravni KPK

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  27. #45
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Jednom rijecju gusenje slobode govora,sledeci potezi ce biti ravni KPK

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tehnologija je napredovala toliko, da je moguce upravljati misljenjem obicnih ljudi od strane mocnika, tako sto ce se plasirati lazne vijesti po internetu.

    Tako da nije vise stvar slobode govora, nego sprecavanje jos veceg ludila, nego ovo koje se dogadja.

    Sa ovakvom ekspanzijom interneta, moraju se obuzdavati gluposti koje se sire naokolo, inace odosmo nazad u srednji vijek.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  28. #46
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Tehnologija je napredovala toliko, da je moguce upravljati misljenjem obicnih ljudi od strane mocnika, tako sto ce se plasirati lazne vijesti po internetu.

    Tako da nije vise stvar slobode govora, nego sprecavanje jos veceg ludila, nego ovo koje se dogadja.

    Sa ovakvom ekspanzijom interneta, moraju se obuzdavati gluposti koje se sire naokolo, inace odosmo nazad u srednji vijek.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Najveci problem su lazne vijesti koje plasiraju same drzave, a to nece biti filtrirano i provjeravano.
    Those about to rock, we salute you!

  29. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Čitanje CDMa je kao nekad gledanje Kasandre, opasno ubija IQ.
    Da si se malo potrudio:
    1. Vidio bi da je izvor teksta Dan. Ne CDM. Samo nemoj sad reć to je isto smeće (iako možda realno i jeste).
    2. Napisao sam pod uslovom da je istina, iz bitnog razloga, nisam tek tako stavio kondicional.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  30. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  31. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Pazite naslov i tekst

    https://mondo.rs/Info/EX-YU/a1385668...Podgorica.html

    Dajte smajli koji povraca

  32. #49
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Čitanje CDMa je kao nekad gledanje Kasandre, opasno ubija IQ.
    Hm. Jasno je sto je CDM i kakvu politiku vodi, ali koji je to medij u CG za koji moze kazati da je "cist" od uticaja? Vijesti? Dan? Ajde?

    Ja CDM redovno pratim jer su azurniji nego Vijesti. To ne znaci da se primam na ono sto tamo procitam. Neke stvari jednostavno preskacem. Da ne objasnjavam sad koje.

    Kazu da je u Srbiji jos gora medijska slika. Mislim da nema kudj gora, no ajde.

    Primijetio sam da kad nedje podjem i ne ulazim na internet par dana da se osjecam nekako ljepse. :anonymous:

  33. #50
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Pazite naslov i tekst

    https://mondo.rs/Info/EX-YU/a1385668...Podgorica.html

    Dajte smajli koji povraca
    Evo ga... :burp:


    Pa to je borba... DF-ov pamflet koji sad radi na punoj snazi da se pokaki i po URI i po Demokratama koji su po Medovim rijecima nastali ni iz cega, nekim parama iz inostranstva dok je DF/PZP nastao iz ciste ideologije.

    Ne znam da li bi Meda slao na psihijatriju ili samo iza resetaka.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Usluge Izrada grafita i crtanje uopste
    By Kralj95 in forum Ostali oglasi
    Replies: 34
    Last Post: 13-08-13, 23:51
  2. Kupujem Produzni za USB (ako se uopste tako zove) :)
    By n3rdy_n00b in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 01-07-13, 17:09
  3. Kredibilitet sagovornika
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 58
    Last Post: 21-01-08, 15:38
  4. Wireless u Baru i uopste
    By Jedi knight in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-07, 20:07
  5. ima li uopste pes4 turnira u pg???
    By BooQy in forum Game Server CG
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-05, 23:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •