Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 126 to 140 of 140

Thread: Kredibilitet medija i interneta uopste

  1. #126
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Исто се од Побједе више очекивало, у смислу да су бољи спинови, оваква подметања су више ЦДМ, Актуелно и М портал ниво :

    Ko je naredio da se Kanu izda dozvola za držanje i nošenje oružja?

    Budvanin Marko Ljubiša zvani Kan, koji je uhapšen 31. januara u Budvi zbog nedozvoljenog posjedovanja oružja, imao je legalnu dozvolu za držanje i nošenje oružja koju je izdalo Ministarstvo unutrašnjih poslova, saznaje Pobjeda iz više policijskih izvora.

    Prema informacijama tog lista, Marko Ljubiša Kan je posjedovao dozvolu koja je izdata 11. decembra 2020. godine od filijale MUP-a u Budvi, iako se, godinama unazad, vodio kao bezbjednosno interesantno lice u svim nacionalnim izvještajima crnogorskog bezbjednosnog sektora.

    Koliko su nove crnogorske vlasti, od kada su u decembru 2021. godine formirale vladu i preuzele sve državne institucije, a nakon pobjede na izborima u avgustu, izdale dozvole za posjedovanje i nošenje oružja osobama za koje se osnovano sumnja da pripadaju organizovanim kriminalnim grupama – nije poznato.


    Pobjeda je krajem avgusta 2021. godine objavila informaciju da su službenici MUP-a Bojan Bojović i Goran Boreta uhapšeni zbog sumnje da su mimo zakonske procedure izdali dozvole za nošenje oružja, bez bezbjednosne provjere.


    Interesantan detalj je da je Kan dozvolu za oružje dobio prije formalnih smjena u sektoru bezbjednosti, gdje se uveliko dešavala „prekompozicija“ snaga, a „preletači“ pripremali teren za nove šefove, nakon izbora u avgustu koje su dobile proruske i prosrpske političke snage.


    Na taj način, nove vlasti su izašle u susret bezbjednosno interesantnim osobama, bez štete po sebe, jer su im dokumenta izdali prije imenovanja svojih kadrova.

    Ko je naredio da se ,,Kanu“ izda dozvola za držanje i nošenje oružja? (pobjeda.me)


    И Драшко и Каћуша мисле много даље него просјечни атлетичари, па су направили причу да је нова власт у првој седмици владања дала Кану дозволу за оружје, ал како кажу прије формалних смјена да се власи не досјете (не могу се преварити ово двоје), али кад су му дали оружје што су хапсили ове што су му дали дозволе за исто, и што ухапсише самог кана због недозвољеног држања оружја? Сами себи да направе посао?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. #127
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default



    The more things change, the more they stay the same.

  3. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  4. #128
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    This BBC hack claimed he's seen more hate on Twitter. When asked, he can't name a single example because he hasn't look.

    Eo pomocu mu ja:

    \\
    OFL•GIC

  5. #129
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    „Javljam se sa neba, dragi moj narode. Sa desne strane sedi Bog i ima poruku za vas. Uozbilijte se, krajnje je vreme. Vidite šta nam mediji rade. Objavljuju neistinite priče, ne proveravaju, samo pišu, lupaju kao maksim po diviziji. Jedino što mi je drago iz ove priče je to što sam nakon što sam se preselila na bolji svet postala voditeljka, spisateljica, bavila sam se politikom… Odjednom su znali za sva moja dobra dela. Dok sam bila na toj vašoj pišljivoj zemlji bila sam niko i ništa, starletica, obična budaletina i niko nije znao da sam ja jako dobar čovek.

    FOTO: HAPPY SCREENSHOT

    Zato narode, pamet u glavu, ne tražim da mislite kao ja, tražim samo da mislite. Bacaju vam koske, a vi kao pit bulovi kidate, sve kidate oko sebe, tako ste rastrgali i mene, Pa sam se povukla jedno vreme Uskrsnula sam narode i nadam se da me nećete sada rastrgnuti kada vidite šta će mediji objaviti jer će biti uvređeni nakon ovoga. Još jedno ponavljam, medijska tišina je prekinuta, možemo se igrati ponovo, dragi moji mediji.

    Narode, obratite pažnju na političare, obratite pažnju na medije, na novinare. Ko upravlja medijima i šta nam rade. Hleba i igara, starleta i du*eta, svega što ne valja poturite ovim džukelama pod nos da bi se bavili onim što se dešava i ovim ko nas vodi, u ovoj barci, i ovom čamcu, na ovoj jahti, na ovom brodu koji tone, tone, tone. Vode nas u propast. Ljudi, na pola puta smo do uništenja sveta. Možete se vratiti, a možete nastaviti. Izbor je na vama. Vi birate“, poručila je Slađana u audio poruci na svom Fejbuk profilu.
    Cudan nacin , ali jaka poruka.

  6. #130
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post



    ILON MASK TOKOM INTERVJUA RASTURIO NOVINARA BBC-JA: "Upravo ste lagali"



    Rasprava vlasnika "Tesle" i "Tvitera" Ilona Maska i novinara Bi-Bi-Sija o slobodi govora i jeziku mržnje, u kojoj je Mask optužio britanski medij da je neprofesionalan i da cenzuriše mišljenja, izazvala je veliku pažnju na društvenim mrežama.

    Prvo je novinar izjavio da vidi rast "govora mržnje" na "Tviteru", a Mask ga je upitao za konkretne primere.

    Novinar nije dao konkretan odgovor.

    - Upravo ste lagali - rekao je Mask pa uzvratio sa primerima događaja o kojima je BBC lagao.

    Mask je pomenuo širenje laži u vezi sa kovidom 19, ćutanje o nuspojavama vakcinacije te činjenicu da BBC finansira britanska vlada.


    Novinar je upitao Maska "da li stavlja slobodu govora ispred dezinformacija i govora mržnje".

    - Sloboda govora gubi svoj smisao, ako je zabranjujete ljudima sa čijim se stavovima ne slažete - odgovorio je Ilon Mask.

    On je upitao novinara BBC-ja: - Ko je taj ko može reći da je nešto dezinformacija? Ko je sudija u tome? Je li to BBC?.

    - Vi to mene pitate. Vi ste sudija u tome, jer ste vlasnik "Tvitera" - odgovorio je novinar.

    Mask je naveo da "dezinformacija može biti nečija informacija".

    - BBC je sam objavljivao stvari koje su neistinite - istakao je Mask.

    Novinar BBC-ja je rekao da on "vidi rast govora mržnje na "Tviteru".

    - Da li vidite rast govora mržnje ili rast sadržaja koji se vama ne sviđa? Šta bi to bio govor mržnje? - upitao ga je Mask.

    Nakon toga je usledila rasprava o kovidu 19.

    - Smatra li se BBC uopšte odgovornim za dezinformacije o maskama i nuspojavama vakcinacije? Uopšte niste izveštavali o tome - naveo je Mask.



    On je napomenuo da je BBC bio pod pritiskom britanske vlade da promeni svoju uređivačku politiku...
    Polako isplivava " obraz".

  7. #131
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Зна ли ко има ли и какве везе има Портал Аналитика са Азербејџаном ?
    Преносе опскурне анти јерменске текстове - нешто слично ради ЦДМ портал, јесу ли повезани или су им само мили азербејџански петродолари?

    Опскурни текст у питању :
    Sloboda jermenskog stila: Putinovi saveznici 'demokratizuju' svoje zemlje (portalanalitika.me)
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #132
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Sve je to manje vise ista kasta "urednika" i "novinara".

    Od nekih zvucnijih imena poput Pobjede i CDM-a pa do portala Analitika, Aktuelno i sl.

    A sad ko dobija konkretne teme za pisanje a ko ima neke druge zadatke, ne znam.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #133
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Зна ли ко има ли и какве везе има Портал Аналитика са Азербејџаном ?
    Преносе опскурне анти јерменске текстове - нешто слично ради ЦДМ портал, јесу ли повезани или су им само мили азербејџански петродолари?

    Опскурни текст у питању :
    Sloboda jermenskog stila: Putinovi saveznici 'demokratizuju' svoje zemlje (portalanalitika.me)
    Напредовали су, сада када преносе овог украјинца/бугарина испод текста ставе :

    (Mišljenje i stav autora nije nužno stav redakcije)

    Oligarh Vardanjan nalazi se na ukrajinskoj listi "Myrotvorets" (portalanalitika.me)

    Јасно је да немате мишљење о јерменско-азербејџанском сукобу, драги уредници портала, али је јасно и да се примају паре да би се ширила проазербејџанска тојест антијерменска пропаганда.
    Чему то, баш не знам, мислим јасно ми је да се примају паре, него нејасно ми зашто Азери плаћају пропагандне текстове, на порталу који је на зачељу по читаности у ЦГ?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  10. #134
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,753
    Thanks Thanks Given 
    2,647
    Thanks Thanks Received 
    2,520
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    https://www.antenam.net/drustvo/2924...eIzMBW9JHSJioc

    Naslov i prve dvije recenice i to je to po statistici manje vise toliko se i cita samo pa.citalac ima pogresna uvjerenja.... toliko o manipulaciji a ne da snimak izmontira....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  12. #135
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    274
    Thanked in
    199 Posts

    Default

    Kakvo osvjezenje za razliku od svakodnevnih medija. Valjda se ovakvi ljudi nazivaju novinarima. Odlican tekst, odusevio sam se na vise nivoa i slucajno naisao na podatak za neku od vlada Crne Gore. Zanimljivo bi bilo znati o cemu se tu radilo.. koga bude zanimalo a ne mogne da procita neka proba incognito, ili audio ima i to.

    https://www.newyorker.com/magazine/2...smear-campaign

    The files revealed that he had done intelligence operations for many foreign governments, or for individuals close to them. The list included Kazakhstan, Montenegro, Congo, Nigeria, Gabon, Monaco, Angola, Uzbekistan, and Saudi Arabia. He appeared to have done work on behalf of the Hollywood filmmaker Bryan Singer, the director of “Bohemian Rhapsody,” who has been accused several times of sexual assault. (A lawyer for Singer, who has denied the assault allegations, said that Singer was not available for comment.) Other revelations: Brero had done investigations for the French fashion tycoon Bernard Arnault, for the Israeli mining baron Beny Steinmetz, and for a roster of billionaires from Eastern Europe, including Bulat Utemuratov, of Kazakhstan, and Oleg Deripaska, Dmitry Rybolovlev, and Vladimir Smirnov, of Russia.

  13. #136
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Зна ли ко има ли и какве везе има Портал Аналитика са Азербејџаном ?
    Преносе опскурне анти јерменске текстове - нешто слично ради ЦДМ портал, јесу ли повезани или су им само мили азербејџански петродолари?

    Опскурни текст у питању :
    Sloboda jermenskog stila: Putinovi saveznici 'demokratizuju' svoje zemlje (portalanalitika.me)
    Пратимо се :

    https://www.portalanalitika.me/clana...vog-prijatelja
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  14. #137
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    CeMI: Skoro 90 odsto građana smatra da u Crnoj Gori ne postoje u potpunosti nepristrasni mediji

    Programska direktorica CeMI-ja, Teodora Gilić, predstavljajući podatke o medijima kazala je da 88.9 odsto građana Crne Gore u većoj ili manjoj mjeri dijeli stav da mediji prilagođavaju svoje izvještavanje politici i ideologiji koju podržavaju.


    „Od toga, gotovo svaki treći građanin (29.3 odsto) je u potpunosti saglasan sa stavom da su mediji pristrasni i da izvještavaju u skladu sa određenom ideologijom i politikom. Pored toga, skoro 60 odsto je onih koji su donekle saglasni sa ovim stavom“, navela je Gilić.


    Govoreći o o uticaju parlamentarne većine, Gilić je kazala da 24,1 odsto ispitanika smatra da ista ima najveći uticaj na Vijesti (24.1 odsto) i RTCG (24,1 odsto), dok 26,6 odsto smatra da je uticaj najveći na Prva TV (26,6 odsto). Gilić je napomenula da se parlamentarna većina odnosi na partije koje su formirale vlast u avgustu 2020. godine. Na lokalnom nivou, partije „avgustovske većine“ (DF, Demokrate, URA itd.) su formirale lokalnu vlast u svim opštinama gdje su bile u prilici, a takođe si lideri PES-a bili u vladi „avgustovske većine“ koju je predvodio tadašnji premijer Krivokapić. Ova parlamentarna većina je usvojila sva tri državna godišnja budžeta od 2020. do 2023.


    Sa druge strane, ispitanici/ce navode da opozicija ima najveći uticaj na medije: Nova M (32,1 odsto), TV E i M-portal (55,9 odsto), Antena M (54,8% odsto), Gradska TV (57,5 odsto ), CDM (53,3 odsto), Standard (43,7 odsto).


    „Kada je u pitanju Srpska pravoslavna crkva, 33,5 odsto isptanika smatra da najveći uticaj ima na portal Borba.me. Pored Srpske pravoslavne crkve ispitanici, njih 32,4 odsto smatraju da parlamentarna većina takođe utiče na ovaj medij“, navela je Gilić.

    Govoreći o povjerenju u medije, Gilić je kazala da građani najviše vjeruju koncernu Vijesti, njih 53,1 odsto, 15,8% u potpunosti vjeruje, a 37,3 odsto donekle vjeruje.


    „Nakon Vijesti, građani najviše vjeruju RTCG, 44 odsto njih, od čega 12,4 odsto ima potpuno povjerenje, a 31,6 odsto donekle vjeruje ovom mediju. Nova Mi Pobjeda uživaju podjednako povjerenje od 27,1 odsto. Anteni M vjeruje 23,6 odsto građana od čega je 6,7 odsto onih koju mu u potpunosti vjeruju, dok mu donekle vjeruje 16,9 odsto građana. Gradskoj TV vjeruje 22,9 odsto građana“, rekla je Gilić.


    Kazala je da 22 odsto građana vjeruje TV E, CDM-u vjeruje 29,1 ODSTO od čega je 11odsto onih koji mu u potpunosti vjeruju i 18,1 odsto onih koju donekle vjeruju ovom mediju.


    „IN4S je medij kojem vjeruje 23,5 odsto građana, nešto manje vjeruje PINK M odnosno 22,8 odsto. Prema istaživanju, najmanje povjerenje građani imaju u Adria TV, 17,5 odsto građana, nakon čega slijede portal Borba.me, kojem povjerenje ukazuje 18,6% odsto ispitanika i RTNK kojima povjerenje ukazuje 19,1 odsto građana“, rekla je Gilić.

    CEMI - Centar za monitoring i istraživanje
    Građani najviše vjeruju "Vijestima"
    CeMI: Skoro 90 odsto građana smatra da u Crnoj Gori ne postoje u potpunosti nepristrasni mediji (vijesti.me)
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. #138
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Kako ljudi koji su kačili prvu ilustraciju (jer podržavaju ilustrirani narativ) sada doživljavaju ovu drugu ilustraciju koja oslikava narativ kojeg ne podržavaju - a sve to objavljuju isti kredibilni mediji i gura ista politička elita?





    The more things change, the more they stay the same.

  16. #139
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Dokaz da ljudi razmišljaju svojom glavom, a ne pomoću medija.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  18. #140
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,923
    Thanks Thanks Given 
    14,912
    Thanks Thanks Received 
    3,678
    Thanked in
    2,627 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Kako ljudi koji su kačili prvu ilustraciju (jer podržavaju ilustrirani narativ) sada doživljavaju ovu drugu ilustraciju koja oslikava narativ kojeg ne podržavaju - a sve to objavljuju isti kredibilni mediji i gura ista politička elita?





    Debili.Ja jesam zakačila ovu prvu jer sam saglasna a za ovu drugu sam na temi rešetanja Palestine od vlasti u Izrael rekla što jes.
    Za to ne treba medij no neki kompas pojedinca.

    Genocid.

    EUropa je inače poznata po liceMUrju što ova prva ilustracija savršeno oslikalava a ova druga oslikava Jameriku i njihovu "demokratiju".
    Last edited by Bluemoon; 08-01-24 at 23:08.
    No pasaran!

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Usluge Izrada grafita i crtanje uopste
    By Kralj95 in forum Ostali oglasi
    Replies: 34
    Last Post: 13-08-13, 22:51
  2. Kupujem Produzni za USB (ako se uopste tako zove) :)
    By n3rdy_n00b in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 01-07-13, 16:09
  3. Kredibilitet sagovornika
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 58
    Last Post: 21-01-08, 14:38
  4. Wireless u Baru i uopste
    By Jedi knight in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-07, 19:07
  5. ima li uopste pes4 turnira u pg???
    By BooQy in forum Game Server CG
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-05, 22:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •