Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 140

Thread: Kredibilitet medija i interneta uopste

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Exclamation Kredibilitet medija i interneta uopste

    Iako je prvi april, ovdje ne mislim o novinarskim posalicama povodom tog 'praznika' vec na sve one 'sale' koje nam podvaljuju svim drugima danima u godini.

    Jeste li se zapitali koliko ste vjerovali medijima prije 10-20 godina ili koliko su nasi roditelji ili njihovi vjerovali medijima a koliko mi.

    Na kakve grane je spalo novinarstvo i u sirem (medjunarodnom) smislu a konkretno i kod nas (ili ti na nasim EX-YU prostorima) ?

    Kakve se sve irelevantne gluposti i nerijetko lazi plasiraju po novinama, internet portalima a i TV-u?

    Ima li odredjenih TV stanica, dnevnih novina ili portala koje ne citate nikako upravo zbog etikete 'zute stampe' koje su sami na sebe nalijepili?

    Iako su mi srz teme mediji, mozemo pomenut' i informisanje uopste gdje danas na Google-u mozemo da dobijemo svakakve informacije koje obicno moramo primit' "k znanju" uz veliku rezervu i eventualno provjerit' izvor i tacnost, za sto najcesce nemamo vremena ni 'zivaca'... Konkretno na to 'informisanje' me podsjetio clanak o tome da prosjecan covjek proguta 10 paukova tokom sna sto se NAMJERNO plasiralo po internetu i postalo 'opste-prihvaceno' iako nema veze sa istinom i bio je samo test nekih naucnika koliko se brzo sire dezinformacije internetom i koliko portala odma prenose vijesti do kojih (ko zna kako) dolaze bez ikakvog potvrdjivanja izvora sto bi trebalo da je obavezna stavnka kad je iole ozbiljno novinarstvo u pitanju...

    Eto... za sad toliko.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Ja ponekad ne vjerujem onome što vidim svojim očima a tek medijima, bilo našim bilo stranim, bukvalno ništa. Kad pročitam neki tekst po navici pokušavam da povežem ko ga je naručio i u koje svrhe je napisan.
    Last edited by remark; 01-04-16 at 10:27.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default




    Na konto slike... vjerujem da bi svaki dan trebali kao i prvog aprila da 'preispitujemo' bilo sta sto procitamo na netu, vidimo na TV-u ili cujemo od 'tamo nekog'....
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #4
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Generalno, naši mediji, samo grebu po površini što se tiče tog ''istraživačkog novinarstva'' koje se potencira svako malo. Evo konkretno Vijesti, koje nikako da saznaju ko je pušio o trošku države. Odista mi nije cilj da branim ministra poljoprivrede ali ako je bitno ko je oštetio državu za 50e a ostale stvari a radi se o mnogo većim ciframa i malverzacijama, koje su svima javno dobro poznate, se uvijek zaobiđu ili prećute - e j*beš ga onda.

    Konkretno, naši mediji su na relaciji vlast opozicija i kao takvi, služe uglavnom za razračunavanje pojedinaca. A sve je to zatrpano masom nebitnih informacija koje se preuzimaju sa izvora iz okruženja, a opet isti su preuzeti iz trećih i tako u krug.
    Naše medije čitam vrlo rijetko na mjesečnom nivou. Što se ostalih tiče, to su relativno opštepoznati medijski giganti koji su valjda isto toliko pouzdani. Ostalo interneti, s dozom rezerve.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Koliko sam shvatila poenta tog racuna za cigarete iz ministarstva poljoprivrede je nesto u stiu "kad se ne moze saznati o tome nista - kako cemo o bilo cemu vecem"... Valjda o "transparentnosti' u tim politicko-ekonomskim vodama i cg budzetu.. kao budzet drzave je ko 'sito i reseto' - sta li..
    I, kad vidite to, o cemu uopste citati... Informacije koje se plasiraju su sazvakane od drugih medija iz regiona i sire.. Kako im se servira tako serviraju i gradjanima CG..
    Poneko napise dubokomisaoni blog tipa "sve rekoh i svasta im rekoh, ali ne i o kome to"... i tako...
    Ono sto je placena info, to se moze vidjeti iz prvih nekoliko recenica tipa "na osnovu dojave od gradjana. interesovanja i bla bla troc..." ili slicno... rucak, vecera, zenska, muskic, hotelcic, odmorcic, ili par stotinki, i opla .. progurano...Dnevnica je cudo.. Normalno, u novinarstvu nema ideala.. sve kao na pijaci i za pozicije od politike do.... sire. Nista 'dzabe'...

    Ako me nesto posebno zanima, te info iscackam sa vise strana pro-contra-cool... i donekle sastavim neki mozaik od tih fragmenata, ali bez "lica mesta" trotj.. ne donosim def. zakljucak o necemu..


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 03-04-16 at 01:52.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nenormalan je internet totalno. Prije mjesec dana sam pogasio drustvene mreze jer je narod postao nenormalan. Poceli su ljudi da izbacaju umrlice da lelecu mrtve da izjavljuju saucesca preko drustvenih mreza. Toliko je u jednom momentu bilo vulgarno da sam pomislio da se ljudi takmice ko ce tuzniji da bude.
    Tu sam shvatio da tamo nema mjesta za mene. A ista je stvar i sa medijima samo nas bombarduju nekakvim crnim vijestima a te vijesti se najbrze sire na drustveniim mrezama. Zato je i tesko izbjeci ih. Onda se ljudi takmice ko ce prvi da seruje neku losu vijest. Kao da se jedva ceka nesto senzacionalno da bi se serovalo. Guta to cojeka, ja sam postajao takav ponese cojeka sve to.
    Internet je sekta.
    Last edited by smrtko; 03-04-16 at 02:27.
    aj popij casu jaja

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,608
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Kad mediji imaju svoju ciljnu publiku, onda nije mnogo bitno ni šta pišu, bitno je samo iz čijeg ugla sagledavaju stvari. Čitalac DAN-a vjerovaće u sve što piše u toj novini, Pobjedina publika hvaliće Pobjedinu "objektivnost", a čitaoci in4s... Makar je njima dobro u glavu. Ni0ej to samo kod nas slučaj, u Americi gledaoce Fox News-a teško da možete ubijedit da im se ne servira gola, objektivna istina, dok se druga polovina stada informiše preko drugih izvora.

    Relna priča nije isplativa za medije.

    I tako dan za danom, pred kockastim ekranom...

    Tatatatira tarzančići!
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #9
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Mediji kao i ljudi su pristrasni. Ono sto je postao problem je broj dogadjaja o kojima se izvjestava. Puta broj onih (olicenih u medijima) "zainteresovanih" za dogadjaj i eto zahtjevnog posla analize vijesti. Na zalost taj zadatak je za vecinu pojedinaca nemoguc usled nedostatka vremena, lijenosti ili kognitivnih ogranicenja. Kad se ovo desi onda nastaje odlucivanje na osnovu stereotipa ili vec unaprijed formiranih shablona misljenja. Vecina nas smatra da je dobro informisana i to je vrhunac mudrosti u danasnje vrijeme, a kako se informacije povezuju i cinjenica da to nisu sve informacije se zanemaruje. Razboritost, a potom iza nje mudrost su "next levels" koji su za mnoge nedostizni. Dakle, kriviti medije za nesto je isto sto i kriviti kisu sto pada. Otvori kisobran.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 03-04-16 at 09:58.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #10
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,144
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Najbolja slika koju možete steci o medijima je kad pročitate članak o situaciji ciji ste bili svjedok. Pa ljudi moji to veze s mozgom nema!!!
    Par puta mi se desilo da čitam i zapitam se jesam li ja bio tu kad je bilo ovo o čemu budala piše!

    "Čitam" novine svaki dan, i treba mi manje od 3 minuta da to završim! Današnje Vijesti su mi rekordno zadrzale pažnju jer sam pročitao neki clanak o Badanju (s Vira) i nekoj zbirci dogodovstina iz njegove konobe, možete misliti, 4,5 minuta!

    Pratim Cdm portal, preletim svaki dan po 2 puta, tu tek može da se vidi efekat globalnog zagrijevanja na zdravu pamet i sivu moždanu masu.

    Toliko o povjerenju, i generalno o novinarstvu.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Vec nekih 7-8 godina se informisem iskljucivo preko interneta i citajuci sto portale dnevnih novina, sto iskljucivo internet medije prvo sto sam zapazio je da nijedan jedini od njih nije IOLE nepristrasan a osnovna podela je na prozapadne i antizapadne medije. Strane novine retko pratim osim kada neki nasi prenesu vest koja me interesuje pa gledam da procitam sta pise u originalnom izvoru (naravno ako je na engleskom).
    Antizapadni mediji su potpuno otvoreno pristrasni i ni ne trude se nimalo da zadrze gram objektivnosti. Prenece sve sto pljuje Zapad bez obzira iz kog izvora potice. Obavezno su proruski nastrojeni.
    Prozapadni mediji su mnogo perfidniji i lukaviji pa gledaju da ne preteruju u svojoj pristrasnosti ali nikada nece propustiti da kritikuju bilo sta sto nije po zapadnoj volji. Uglavnom su u vlasnistvu stranih kompanija.

    Ima li odredjenih TV stanica, dnevnih novina ili portala koje ne citate nikako upravo zbog etikete 'zute stampe' koje su sami na sebe nalijepili?
    Ne znam u kojim to novinama/portalima ne prenose takve vesti? Eto i "Blic" koji vazi za ozbiljne novine redovno prenosi sta se radi u "Parovima" i na "Farmi" a naravno ne bi ni slucajno zaobisli da ne prenesu neki estradni skandal. A to rade zato sto znaju da to narod VOLI da cita. Mada to skoro sve novine imaju rubriku "Zabava" gde se uglavnom prenose takve gluposti, sad je samo pitanje koje novine bas preteruju u izvestavanjima takvih dogadjaja.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Bas sam htjela da pokrenem slicnu temu jer neke informacije sa interneta su zaista zbunjujuce I ulivaju strah.
    Prvo, da li je istina da Izrael vrsi genocid nad Palestincima I to na nacin da hapse malu djecu I ubijaju ih na sred ulice. Kruze svakakvi video snimci na fb gdje vrse egzekucije po ulici, sutiraju I maltretiraju I niko nista. Navodno to Amerika zataskava.


    Drugo, vakcinacija I autizam ce da me polude - gdje je istina?

    Informacije o Monsantu I GMO????

    Kruzi netom video behind the scenes ISIS-ovih obezglavljivanja novinara koji "dokazuju" da je sve izvedeno u filmskom studiju.

    Kome vjerovati?

    Snowden, Wikileaks? Ili zvanicnim saopstenjima?

    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  13. #13
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  14. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  15. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    90% copy paste. a mislim da pristrasnosti nema, nego je u pitanju nemanje moodah, da prostite. čim se objavi provjerena informacija koja ne smije da izadje u javnost, radi pendrek.
    zali boze ljubitelja istrazivackog novinarstva koji ne smiju da se bave svojim poslom.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Do nedavno je 'clickbait' nekako bio lako prepoznatljiv i vise vezan za neke blogove, FB stranice i sta ti ja znam...

    A ti sad ovakve jeftine naslove uz [FOTO] [VIDEO] imas po gomili nekih dnevnih novina i sl.

    Mislim oni su sad kao neki "tabloidi", "zuta stampa" ili sta vec ali prije je to bilo rezervisano za neke "afere poznatih licnosti" ili sta vec (nikad nisam uzeo takve kancere u ruke) a sad toga imas u svim sferama, politickim najvise ali i svim ostalim.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #16
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Nije zgorega da i ovu temu malo osvjezimo...

    Svjedoci smo kako se lako izmisljaju i fabrikuju lazne vrijesti u danasnjem vremenu i kojom se brzinom takve vijesti sire drustvenim mrezama, portalima i sl.

    Neki su jako glupi pa koriste slike sa interneta u svrhu propagiranja svojih politickih ciljeva i huskanja naivnih, nesto sto i najobicniji korisnik kompjutera moze provjerit' pretragom odredjene slike na Google Images.

    Ipak, ima i onih koji fabrikuju informacije koje nije tako lako demantovat'. Bilo da se radi o nekoj privatnoj fotografiji, dokumentu napravljenog od 'nule' i sl. gdje je veoma tesko (ili nemoguce) nac' pravi izvor i originalnu verziju.

    A mediji k'o mediji... daj sta das, samo da ima pregleda i komentara... O pojedinim javnim licnostima i da ne pricam - "sirite dalje" veli a nemamo kad provjeravat' istinitost te informacije.

    Nije lako internet korisnik bit', pogotovo u ovako polarizovanom drustvu gdje ogromna vecina stnovnistva naginje na jednu ili drugu stranu i vrlo lako se manipulise takvim laznim informacijama i vijestima.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #17
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Tvrdi se da je opismenjavanje stanovništva vršeno da bi isto moglo da čita novine, a ne zbog nekog opšteg dobra. Pa su ga dugo vremena preko novina vinklovali. Na primjer, američki medijski magnati koji su bili u službi krupnog kapitala uvijek su mogli da oblikuju američko javno mijenje. Pulicer je bio senzacionalistički lažov, a danas se mnogi naročito istočnoevropski novinari ponose nagrade sa njegovim imenom. Ne samo zbog toga što su neznalice, nego što su debili.
    Ko posjeduje medije - plasira svoju "istinu". Zauzima stranu. Najpametnije je pak imati više različitih medija ali sa istim naslovima i "vijestima". Za 80% stanovništva to je ekvivalent lobotomije. Brat Vučko je majstor tog zanata, a ni CG mu ne podaje.

  19. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,272
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Mali je broj kredibilnih novinara danas. Medij mislim da nijedan u CG ne može da se svrsta u tu kategoriju. Spinovanje izmišljanje svakvakvih vijesti je postalo ozbiljan biznis koji sa sobom donosi dobru zaradu. O uticaju istih da ne pričamo.

    Ono što je i dalje neistraženo, što je to u ljudskoj vrsti da olako povjeruje u informaciju koju je izbacio tamo neki portal? U većini slučajeva niti poznaješ autora teksta, nekad se redakcija potpiše. Zašto svi kreću od pretpostavke da je to tačni da oni ne bi lagali? Naročito ako se ima u vidu da je u CG kleveta dekriminalizovana pa može da se piše baš svašta. Bezbroj je primjera za to.

    Jedina je sreća što u CG se sve zaboravi 3ći dan...

    A što tek reći za komentare na takve vijesti. Pojedini se ni ne trude da pročitaju neku vijest, pa neka je i clickbait naslov, ospu u komentare sve i svašta.
    Last edited by hercules; 16-05-20 at 00:30.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  21. #19
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Krenuh da editujem, pa isteče...

    Evo i teksta sa Vijesti

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...e-srbe-na-vrbe

    Dosta korektniji nego sa IN4S... da pojasnim.
    Na IN4S su naveli (prenijeli izjavu) da su napadači Miranovići i Uskokovići, što je nekorektno. Ako za ovakav džukački, nacionalistički, fašistički, besprizoran napad okriviš cijelo bratstvo onda si bačio ljagu na sve. Treba navesti iz kojih kuća su napadači, a ne samo navesti prezimena, ili ne navoditi ništa. Ispade da svi Miranoviči i Uskokovići iz Kokota doje djecu mržnjom.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    IN4S, Portal Analitika i CDM (ima ih još, ali vidim ovi se najčešće dijele po društvenim mrežama) imaju naslove (bogami i tekstove) koji su sve samo ne informativni (zar nije uloga medija da pruži informaciju?). Recimo današnji naslov na CDM-u: ,,Napadima na Đukanovića Vijesti ne zaostaju za srpskim medijima"

    Sent from my Motorola 8400

  22. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  23. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,792
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    CDM ima povremenih ispada ali ne mogu biti u isti koš sa IN4S, ni blizu.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  24. #21
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,224
    Thanks Thanks Given 
    14,445
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    2,032 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    CDM ima povremenih ispada ali ne mogu biti u isti koš sa IN4S, ni blizu.
    Ne možda jer su eventualno bliži tvom razmišljanju. Mogu biti i mnogo gori. Ako ništa drugo tu su mnogo duže nego IN4S.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  25. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,792
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Htio sam reći nisu radikalni kao IN4S, ne idu u krajnost. Analitiku već ne bih komentarisao jer ih ne čitam uopšte...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  26. #23
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,656
    Thanks Thanks Given 
    569
    Thanks Thanks Received 
    292
    Thanked in
    179 Posts

    Default

    CDM je klasični režimski nastrojen medij. Nisu bljuvotine ranga Pinka,Kurira i slično,ali su vijesti na portalu često jednostrane, sa nedvosmislenim komentarima autora teksta (ako se tako mogu nazvati oni koji pišu tekstove za CDM).Kad uz to dodaš i selektivni odabir komentara na tekstove (o čemu se ovdje pisalo), fantomsko podizanje rejtinga komentara na očigledne botovštine, jasno se vidi koja se strana forsira.

    Iluzorno je na Balkanu očekivati nezavisnost medija i objektivnost. Vijesti su u smislu objektivnosti,po meni, tu iznad svih medija u CG ali to ne znači da su 100% objektivne, što se nezavisnosti i uređivačke politike tiče,to ne bih komentarisao.

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  27. #24
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Ko otvori Analitiku, slobodno format mozga neka uradi.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  28. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,792
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Ne znam kome naginju ali od skora počeh da čitam i portal Standard, dosta su brzi sa informacijama.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Usluge Izrada grafita i crtanje uopste
    By Kralj95 in forum Ostali oglasi
    Replies: 34
    Last Post: 13-08-13, 23:51
  2. Kupujem Produzni za USB (ako se uopste tako zove) :)
    By n3rdy_n00b in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 01-07-13, 17:09
  3. Kredibilitet sagovornika
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 58
    Last Post: 21-01-08, 15:38
  4. Wireless u Baru i uopste
    By Jedi knight in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-07, 20:07
  5. ima li uopste pes4 turnira u pg???
    By BooQy in forum Game Server CG
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-05, 23:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •