Iako je prvi april, ovdje ne mislim o novinarskim posalicama povodom tog 'praznika' vec na sve one 'sale' koje nam podvaljuju svim drugima danima u godini.

Jeste li se zapitali koliko ste vjerovali medijima prije 10-20 godina ili koliko su nasi roditelji ili njihovi vjerovali medijima a koliko mi.

Na kakve grane je spalo novinarstvo i u sirem (medjunarodnom) smislu a konkretno i kod nas (ili ti na nasim EX-YU prostorima) ?

Kakve se sve irelevantne gluposti i nerijetko lazi plasiraju po novinama, internet portalima a i TV-u?

Ima li odredjenih TV stanica, dnevnih novina ili portala koje ne citate nikako upravo zbog etikete 'zute stampe' koje su sami na sebe nalijepili?

Iako su mi srz teme mediji, mozemo pomenut' i informisanje uopste gdje danas na Google-u mozemo da dobijemo svakakve informacije koje obicno moramo primit' "k znanju" uz veliku rezervu i eventualno provjerit' izvor i tacnost, za sto najcesce nemamo vremena ni 'zivaca'... Konkretno na to 'informisanje' me podsjetio clanak o tome da prosjecan covjek proguta 10 paukova tokom sna sto se NAMJERNO plasiralo po internetu i postalo 'opste-prihvaceno' iako nema veze sa istinom i bio je samo test nekih naucnika koliko se brzo sire dezinformacije internetom i koliko portala odma prenose vijesti do kojih (ko zna kako) dolaze bez ikakvog potvrdjivanja izvora sto bi trebalo da je obavezna stavnka kad je iole ozbiljno novinarstvo u pitanju...

Eto... za sad toliko.