Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 140

Thread: Kredibilitet medija i interneta uopste

  1. #76
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    nije bitno sto oni cine, oni cine pa cine, no kako narod reaguje na to.
    Pa ja se pitam što je tu uzrok a što posljedica...

    Otrovni mediji ili retardirani ljudi.

    Sent from my Xiaomi Mi 9T Pro using Tapatalk
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  3. #77
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    nije bitno sto oni cine, oni cine pa cine, no kako narod reaguje na to.
    Prije nekih pet-šest godina bila stravična saobraćajna nesreća. Zapamtio sam dobro naslovnicu jednih novina tim povodom jer sam se dan-dva poslije toga vidio sa jednim urednikom tih novina i pitam ga oko neumjesne (po mom kriterijumu) naslovnice. Ovako mi je rekao, kada na naslovnici uz sliku imamo vijest iz crne hronike nama prodaja skoči za trećinu (što uopšte nije mali broj), a ako je bez slike takođe skoči prodaja, ali ne u tolikom obimu. To je tek jedna crtica koja govori o tražnji, a tvoje je da ponudiš.

    Sent from my Motorola 8400

  4. #78
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Kapiram ja sve to ali opet...

    Mislim dostinu kancerogenih portala je suvisno i komentarisat' ali evo i ovi umjereni (makar kad je 'konkurencija' u pitanju) znaju nekad da me iznenade. I to ne pozitivno.

    Tako mi je recimo jucerasnji naslov "Šampioni po broju oboljelih" iz Vijesti ostavio isto neki gorak ukus u ustima... Mozda ja pogresno gledam/citam/shvatam ali po meni NIJE primjeren naslov. Pogotovo ne za naslovnicu, tj. vijest koja je 'udarna' i glavna za cijeli dan, zauzimajuci najveci dio naslovnice i ona koja je prva objavljena na sajtu tog dana u online izdanju 'Vijesti'.

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #79
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    da bi prodao novinu, naslov mora biti wow, samo sto je ovo danasnje vrijeme prebolesno.
    gore od naslova su mi naslovi i tekstovi mrznje portala koje si naveo.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #80
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    da bi prodao novinu, naslov mora biti wow, samo sto je ovo danasnje vrijeme prebolesno.
    gore od naslova su mi naslovi i tekstovi mrznje portala koje si naveo.
    Ovog jednog iz zadnjeg post-a ili ovih prethodnih koji cine jednu veliku braonkastu gomilu za koju i smajli postoji (a i plisana verzija) ?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  8. #81
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ovog jednog iz zadnjeg post-a ili ovih prethodnih koji cine jednu veliku braonkastu gomilu za koju i smajli postoji (a i plisana verzija) ?
    svih koji cine skup jedne braonkaste gomile za koju posroji smajli a i plisana verzija koju ja imam.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  10. #82
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Evo malo Analnog portala... Nisu bili sigurni za zastavu al' nek' ide...




    EDIT: Kako su brzo ispravili, cim ih prozoves...

    Last edited by Fidel Castro; 27-10-20 at 14:53.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #83
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ipak je tragično ali ponuda i potražnja zavise od kvaliteta materijala, a da materijal ne mora biti kvalitetan govori i činjenica da milioni na balkanu, bez obzira na nacionalnu,vjersku i političku opredjeljenost gledaju Farmu, Velikog Brata i slične glupotvorine. Sada su latino i turske serije došle kao obrazvono štivo kada se uzme jedan rijaliti. A da mora biti skandala da bi se gledalo, mora inače u suprotnom nema gledanosti, nema tiraža i pada zarada i od reklame i od gledanosti. Ali svom šundu i kiču sa vremena na vrijeme iskoči i neka stvar koja bode oči i koju treba provjeriti i demnatovati. Prije nekoliko dana na podgoričkom portaku in4s je iskočio članak o spamovanju i stanju u Kliničkom centuru, i to o veoma bitnom stanju u toj ustanovi. A članak je sledeći https://www.in4s.net/erakovicevi-pok...jiva-kisikana/
    jedan moj poznanik radi tamo i kada sam ga upitao da li je tačno išta od ovog pisanja, samo mi je rekao da ne može da priča o tome. Iako mi ovo liči na medijsku kampanju protiv Erakovća, nešto se u svemu tome krije jer sa druge strane nema nikakvog demanta.
    Ovo je odličan primjer ispitivanja kredibiliteta, iako ovaj portal ne karakteriše velika kredibilnost od strane ljudi koji ovaj poratal pregledaju sa vremena na vrijeme čovjek se zapita da li su ova pitanja istinita. Zašto niko iz ustanove ili ministarstva ne odgovi barem demanti u nekom njima bliskom glasilu/portalu? Očigledno je da neko ćutanje postoji, a zašto i drugi ćute o ovome ostaje samo da se pitamo? Provjeravanjem portala od strane konkurencije se stiče još veći povjerenje ili gubi. Ako drugi ne pišu o ovome samo zato što su ovi bili prvi...zar to onda ne oslikava jasno reklamno/profitabilni karakter većine portala?

  12. #84
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Ciji bijase ovaj bot-portal aktuelno.me?

    https://www.aktuelno.me/crna-gora/lo...og-sms-poruka/


    Kao da imaju sizofrena cjepanja ili ja ne vidim pored ociju...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  14. #85
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,420
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ciji bijase ovaj bot-portal aktuelno.me?

    https://www.aktuelno.me/crna-gora/lo...og-sms-poruka/


    Kao da imaju sizofrena cjepanja ili ja ne vidim pored ociju...

    Ћоћо Бећировић.




    Slobodno se može konstatovati da se Katnić prema svojim “metama” ponaša kao inspektor UDBE iz 1948. godine što je najbolje na svojoj koži osjetio biznismen i jedan od osnivača portala Aktuelno Zoran Bećirović.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  16. #86
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Vec nekoliko meseci, tacnije od dana izbora uopste vise ne pratim srpske medije. Ne vidim stvarno vise ikakvu potrebu da se informisem o drzavi u kojoj je jedan covek vrhovni gospodar, ako se nesto bitno desi saznacu i bez novina. A i pored toga da mi Vucic svugde iskace, dojadilo mi je i vecito zamlacivanje susedskim neprijateljstvima, "antisrpskim" Zapadom, rijalitijima, folk zvezdama... Mada i kada pratim medije na engleskom jeziku nisu ni oni nimalo bolje s obzirom na njihove prilike, koliko samo ima "novinara" koji ce ti na milion nacina "objasniti" zasto si rasista i privilegovan ako si belac. Novinarstvo nikada nije spalo na nize grane kao u danasnje doba.
    Last edited by Severnjak; 02-11-20 at 13:04.

  17. #87
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,420
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Добар приказ медија и пропаганде машине :

    У будви је одржана сједница скупштине гдје је усвојен закључак комисије о дешавањима која су се десила док је општина била под управом дпс-а и партнера.

    Вијести објављују то као вијест, дају изјаве и позиције и опозиције а као посебну вијест дају да је Ивановићка тврдила да су је напали у холу општине.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-i-divanovicem

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...e-bude-sramota



    Цдм нема вијест да је одржана сједница општине будва, нема вијест о усвајању тог закључка али има реаговање дпс-а на доношење закључка.

    https://m.cdm.me/politika/dps-budva-...-i-pristrasan/


    Мало се пратила медијска сцена Србије под Вучићем?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. #88
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Situacija u Srbiji nije ništa ružičastija (pinkastija) nego kod nas. Poslije toliko vremena i pobune protiv Slobodana Milođeševića završili su sa drugim Slobodanom. Ono što je tragično kod nas u Crnoj Gori pored toliko crnogoraca i srba i bošnjaka i muslimana niko ne vidi da nas u Evropu vodi isti čovjek koji nas je vodio na Dubrovnik – i veoma malo naroda to javno spominje, kao da će ga naljutiti ili se boje da ga naljute. Da li i sad naš gospodar i evo već nekoliko dana novi đedo crnogorske javnosti. E sad zašto se svuda online skidaju podaci, zašto nigdje ne možete naći loženje Badnjaka na Cetinju 98e, kada je Milo ložio badnjake ispred Cetinjskog manastira kod sad pokojnog Amfilohija – vam daje pravu sliku kontrole interneta. Nigdje online već nekolike godine ne možete naći video snimak ovog događaja iako je bio na YT i na nekim portalima...sad toga nema. Znači i na internetu postoji zastrašivanje, strah i zataškavanje. Govoriti o kredibilitetu medija ne možemo a da se ne spomene zataškavanje događaja i uklanjanje podataka koji su do nazad neku godinu mogli da se lagano pronađu. Internet je počeo kao ideja sloboda a završio kao jedno od totalitarističkih alata u kontroli masa.

  19. #89
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Ja smatram da su mediji u Srbiji jos gori, tj. vlast kontrolise veci % medija nego sto je to slucaj u CG.

    Ali je to neka druga tema pa da ne idem dubolje u nju.

    A svakako da se danas glavne kampanje, anti-kampanje i sve ostalo vode upravo na internetu. Zato i jeste bitan kredibilitet.

    Ali eto.. ja sam siguran da ima onih koje citaju i ove ekstremisticke medije poput Analitike i in4s (po jedan da pomenem sa obije strane iako ih ima znatno vise) i da mu vjeruje u potpunosti, tj. smatra ga kredibilnim iako ne samo da nije vec uvijek sadrzi dozu nekog trovanja, huskanja i netrepljivosti prema svemu sto ne predstavlja taj konkretni portal.

    Ali.. sloboda govora + ogranicen mentalitet = pozamasna publika
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #90
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja smatram da su mediji u Srbiji jos gori, tj. vlast kontrolise veci % medija nego sto je to slucaj u CG.

    Od medija iz SRB na bookmarksu mi jedino ostao b92, a i tu nisam redovan čitalac. Dovoljan je scrol na twitteru za potpuni doživljaj svih pošasti srbijanskog novinarstva. Strahota je blaga riječ.

    AlJazeeru sam takođe eliminisao, totalno razočarenje. Ne pratim ništa drugo iz BiH.

    Od medija iz HR portal Index je i dalje #1, uprkos povremenim preliberalnim stajalištima autora kod nekih osjetljivih tema. Ipak, cijenim brzinu isporuke informacije kad su svjetska i regionalna dešavanja u pitanju.




    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #91
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Cus na 'bookmarks'-u

    Nemam nijedne novine ni portale na 'bookmarks'-u... sto manje vijesti i clanaka citam, to sam mentalno zdraviji.

    A vecina SRB tabloida (oni to zovu portalima i medijima) mi je potpuno blokirano da ne mogu ni da otvorim tu stranicu cak i ako se zeznem negdje pa kliknem greskom.

    Sto svakako ne znaci da ih neko ne postavi na nekoj od drustvenih mreza, na ovom forumu i sl. ali makar smanjim 99% izlozenosti tim otrovima.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #92
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Od medija iz Srbije čitam B92 naročito tehnopolis i auto rubriku. Ponekad biznis dio. Na N1 volim petkom Dražine kolumne da pročitam, i onda se zapitam kako isti vlasnik može da bude protiv Vučića, a u CG je preglatko uz DPS.
    Ostalo ni ne otvaram, čak i ako mi neko proslijedi link. Jednostavno po meni je to zatupljivanje i ubijanje zdravog dijela mozga. Naročito neki bombastični clik bait link.
    Nekad sam čitao štampane novosti, tetak ih je reodvno kupovao. Bijaše to fina novina nekad.

    Za CG dobijam press clipping na mail. Tu baš nema da se izabere fini portal ili novina za čitanje. Ponekad na radio uhvatim neke fine autorske emisije kad se vozim, ali i tu je baš slab izbor.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #93
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Portal RTCG zna da nasmije



    http://www.rtcg.me/magazin/tehnologi...te-cipove.html

    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #94
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    ^ Sto je problem? Nepismen novinar? Ma dajjjjj
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #95
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaki medij je nečiji. Pod velikim znakom pitanja je i sama objektivnost ovog portala na kojem izražavamo svoje misli. Da probate da govorite nešto protiv dps-a ili protiv Mila Đukanovića sigurno će te naići na podozrivost administratora, a ta će podozrivost biti veća nego da krenete da blatite opoziciju. Stvarnost nije ni u Analitici ni u in4s-u, nego negdje između. Ta svakodnevnica je ipak oblikovana portalima, koliko god oni bili istiniti ili ne. Primijetiće te da je broj ravnozemljaša porastao iako se mislio da su kao vrsta izumrli... a sve zahvaljujući internetu. A opet i Analitika i in4s kao da se zaobilaze, nekako neće da spomenu da su protivnici pogriješili...znači da bi bilo logično da postoji neki prećutni dogovor...ili možda i ne prećutni. Dok se ne čuje različitosto mišljenja nema slobode govora. A kao što neko reće: to što ti se nečija priča ne sviđa, ne znači da si u pravu.

  26. #96
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Enki Bilal View Post
    Svaki medij je nečiji. Pod velikim znakom pitanja je i sama objektivnost ovog portala na kojem izražavamo svoje misli. Da probate da govorite nešto protiv dps-a ili protiv Mila Đukanovića sigurno će te naići na podozrivost administratora, a ta će podozrivost biti veća nego da krenete da blatite opoziciju. Stvarnost nije ni u Analitici ni u in4s-u, nego negdje između. Ta svakodnevnica je ipak oblikovana portalima, koliko god oni bili istiniti ili ne. Primijetiće te da je broj ravnozemljaša porastao iako se mislio da su kao vrsta izumrli... a sve zahvaljujući internetu. A opet i Analitika i in4s kao da se zaobilaze, nekako neće da spomenu da su protivnici pogriješili...znači da bi bilo logično da postoji neki prećutni dogovor...ili možda i ne prećutni. Dok se ne čuje različitosto mišljenja nema slobode govora. A kao što neko reće: to što ti se nečija priča ne sviđa, ne znači da si u pravu.
    Ovaj forum NIJE portal.

    Samim tim i nema nikakve veze sa ovom pricom o kredibilitetu medija.

    A ako se dje dopusta sloboda govora protiv DPS-a, Mila i sl. to je ovdje.

    Ne znam jel' pokusaj skretanja paznje sa moguceg duplog naloga ili sto al' prica bas nema neke veze sa realnim stanjem ovdje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #97
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Mozda ulećeh u sred rasprave.
    Moram pohvaliti Petra Komnenića koji je uradio veoma dobru emisiju sa ocem Gojom Perovićem.
    Mnogo se dobro spremio za emisju, kao i uvijek. Ali nešto što po prvi put vidim kod njega, to rešetanje uz veliko poštovanje prema sagovorniku, koje izlazi iz klasičnog novinarskog okvira i na neki način oplemenjuje samu emisiju. Cijelo vrijeme svjesno ili nesvjesno držao je ugodan prostor ocu Gojku za bilo koji manevar, što je odlika dobrog domaćina u ovom slučaju dobrog novinara.
    Inenađen sam pozitivno.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to NokiaPg For This Useful Post:


  29. #98
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Evo i CDM širi dezinformacije iliti lažne vijesti:


  30. #99
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Mozda imaju neke insajderske informacije.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  31. #100
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,420
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Нека и ово овдје, ваљаће некоме да види шта се радили како би се остало на власти.


    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...u-nakon-izbora
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Usluge Izrada grafita i crtanje uopste
    By Kralj95 in forum Ostali oglasi
    Replies: 34
    Last Post: 13-08-13, 22:51
  2. Kupujem Produzni za USB (ako se uopste tako zove) :)
    By n3rdy_n00b in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 01-07-13, 16:09
  3. Kredibilitet sagovornika
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 58
    Last Post: 21-01-08, 14:38
  4. Wireless u Baru i uopste
    By Jedi knight in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-07, 19:07
  5. ima li uopste pes4 turnira u pg???
    By BooQy in forum Game Server CG
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-05, 22:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •