Results 1 to 21 of 21

Thread: Crna Gora nece biti izuzeta iz tuzbe BiH

  1. #1
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Crna Gora nece biti izuzeta iz tuzbe BiH

    Softic: Crna Gora nece biti izuzeta iz tuzbe BiH

    Pravni zastupnik BiH pred Medjunarodnim sudom pravde u Hagu Sakib Softic izjavio je da nezavisnost Crne Gore nece nista promijeniti u tuzbi BiH za genocid koja je protiv drzavne zajednice SiCG podnesena ovom sudu.

    “Mi jos od 2003. godine, umjesto SR Jugoslavija, za optuzenu stranu koristimo naziv SiCG, sto asocira i jasno govori da se radi o dva subjekta koji su predmet tuzbe", istakao je Softic u izjavi za sarajevski “Dnevni avaz”.

    Prema njegovim rijecima, BiH ostaje pri tuzbi istih subjekata, ali sada kao odvojenih drzava.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ke da se promeni to bre... Samo da cuje to ovi novi izaslanik u Bih
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nashe zasluge za divljanje po BiHu,
    su OGROMNIH RAZMJERA, zato bi trebali da platimo bar 30% odshtete, ili poklonimo BiH malo hotela sa pogledom na MORE, da lijeche TRAUME od divljaka iz Crne Gore.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Ako smo krivi, i treba da platimo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne treba oko toga pravit preveliku pompu..... Sto se krivice tice - znamo svi jako dobro da je vecinska Crna Gora bila na strani agresora. Mozemo li sad to promijenit? Ne mozemo.

    Ono sto nam predstoji jesu bilateralni ugovori, regionalna saradnja.... postoji mnogo mogucnosti da se stvari dovedu na jedan visi nivo.

    A s druge strane, ta tuzba (koliko god bila moralno opravdana) ima milion i jednu manu sa pravne strane. Prva od tih je sto je ne podrzava srpski entitet u B&H vec je osporava, pa imate paradoksalnu cinjenicu da kao kontra-svjedoka imate konstitutivni elemenat drzave koja tuzi! Da ne pricamo kako je tesko dokazivati opstu krivicu drzave, a ne pojedinca....

    Predmet je presao (obimom) 30 onih velikih fascikli, imao nekoliko rocista pred sudom u Hagu, a dodatna otezavajuca okolnost za tuzioca je sto je srpski (a jos koji dan formalno i nas) ambasador u Hagu jedan on najpoznatijih i najpriznatijih profesora medjunarodnog prava u Evropi.... Imao sam priliku da citam na internetu njegovu prepisku i odgovore koje je uputio sudijama i tuziocu povodom ovog slucaja - to je..... savrsenstvo!
    Caesar`s wife must be above suspicion

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ozbiljno vam velim da ce BiH povuci tuzbu protiv Cg a eo vidjecemo....
    Mozda grijesim a srbi jedno 1.5 milijardi ima da plate ali aj...
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  7. #7
    Join Date
    May 2006
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Ne treba oko toga pravit preveliku pompu..... Sto se krivice tice - znamo svi jako dobro da je vecinska Crna Gora bila na strani agresora. Mozemo li sad to promijenit? Ne mozemo.
    U slucaju Crnogoraca sto se tice Bosnjaka, cini mi se da bi jedno iskreno izvinjenje ucinilo cudo.

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Ono sto nam predstoji jesu bilateralni ugovori, regionalna saradnja.... postoji mnogo mogucnosti da se stvari dovedu na jedan visi nivo.
    Slazem se u ovom s tobom. Regionalna suradnja, business, izgradnja infrastrukture kao npr. povezivanje luke Bar sa kvalitetnom infrastrukturom valjda nekad izgradjenim koridorom 5c i istim takvim zeljeznickim koridorom itd. BiH i Crna Gora mogu i moraju suradjivati na svim poljima. Nemamo jedni prema drugima teritorijalnih pretenzija sto znaci nasi odnosi mogu biti izvan balkanski. Naravno treba malo vremena i strpljenja da se veliksrpski nacionalizam ukroti u BIH i dobre volje sa obe strane.

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    A s druge strane, ta tuzba (koliko god bila moralno opravdana) ima milion i jednu manu sa pravne strane. Prva od tih je sto je ne podrzava srpski entitet u B&H vec je osporava, pa imate paradoksalnu cinjenicu da kao kontra-svjedoka imate konstitutivni elemenat drzave koja tuzi! Da ne pricamo kako je tesko dokazivati opstu krivicu drzave, a ne pojedinca....

    Predmet je presao (obimom) 30 onih velikih fascikli, imao nekoliko rocista pred sudom u Hagu, a dodatna otezavajuca okolnost za tuzioca je sto je srpski (a jos koji dan formalno i nas) ambasador u Hagu jedan on najpoznatijih i najpriznatijih profesora medjunarodnog prava u Evropi.... Imao sam priliku da citam na internetu njegovu prepisku i odgovore koje je uputio sudijama i tuziocu povodom ovog slucaja - to je..... savrsenstvo!
    Sto se tice tuzbe ona je vec odavno 'online' i niko je vise zaustaviti ne moze, medjutim znamo svi vrlo dobro ko je glavna meta te tuzbe. Ona ide svojim tokom i nju su sastavljali najbolji svjetski strucnjaci u toj oblasti i vrlo je tesko oboriva ne samo zbog toga nego sto u Hagu vec postoje presude u slucaju Krsticu i jos nekima za pocinjen genocid. Takodjer postoje i jasni snimci koje je DB MUP BiH snimio razgovore izmedju Karadjica i Milosevica o vezi izmedju Srbije i stvaranja velike Srbije na teritoriji BiH. Znaci sve ide svojim tokom i cijela ekipa L.A. advokata Srbiji po tom pitanju nece pomoci.

    Kako sam rekao BiH i Crna Gora trebaju suradjivati i ta suradnja treba biti iskrena i na iskrenim odnosima bez medjusobnih foliranja i podmetanja u bilo kojem slucaju. Sto se tice cestitanja to cu otvoriti posebnu temu.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nista ne brigajte, ta tuzba je svakako obicna lakrdija i davno je oborena, kako tkz. tuzba, tako i nadleznost suda.
    Niti je Srbija, niti je Crna Gora zvanicno ucestvovala u tom ratu, vec smo se mi sami rokali kako je ko koga stigao.
    Da je bilo pomoci sa strane, bilo je...dobijali su je oni, dobijali smo je i mi, ali to i dalje ne ide u prilog tvrdnji da je neka drzava sa strane izvrsila agresiju na BH, osim naravno HR koja je sa regularnim trupama usla na teritoriju BH i to na podrucju opstine Bosanski Brod sto je vrlo lako potkrepiti kako tv snimcima, izjavama tadasnjih celnih ljudi BH, tako i izjavama prezivjalih svjedoka.
    Znaci, nek je malo prekroje, tu nazovi tuzbu, porazgovaraju s nama u RS o njoj, pa onda vam mozda i pokupimo parice:P
    "rekla je pricaj mi o sreci, reko sam ne mogu stojeci..."

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    471
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ni ja ne vjerujem da će išta biti od te tužbe. Ne samo u vezi CG, već i inače.
    No ko zna.

    Nego, ima jedna stvar...
    Sad se braća 'Rvati i braća Bosanci (ufff što mlogo braće 'mamo ) raspravljaju oko pitanja Pelješca, tj. onog mosta što Hrvatska hoće da gradi, a Bosna baš i ne bi, pa malo vamo-malo tamo.
    Ugl. kao jedna od mogućnosti, zbog nejasnoća u vezi tog mosta, i luke Ploče ja mislim; javlja se šansa da Bosna odluči prihvatiti ponudu CG, i prebaciti svoj biznis u luku Bar... tako nekako sam čitao u Jutarnjem listu (hrv. novine)...
    Dakle, moglo bi to natezanje biti i produktivno za nas. Ne samo da ništa ne ispane od tužbe (a ne vjerujem da hoće); već i da lovu okrenemo na luci Bar...:-D Muj interesante
    Iako, želim Bosni sve najbolje - i da uspije izvući što bolju poziciju u tim pregovorima s Hrvatskom; ali ne znam koliko je to realno.

    Ko zna... što ako su recimo Sanader i Milo Đ. dogorovili neki deal... pa ono: "mi vama čist račun-dugu ljubav oko Rta Oštra, tj. Prevlake ( i možda još neki detalj o kojem će Milo Đ. narod u CG "naknadno" da obavijesti ) - a vi natežite ovo s Bosnom, pa nama upane $ekira u med - i dođu nam Bosanci u Bar..."

    Što mislite, ima li ova moja teorija zavjere bar dozu realnosti ? :mrgreen:

  10. #10
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je ziv, o tome bi nam podrobnije mogao nesto reci pokojni Don Branko Zbutega.

    Da li je neko svjestan koliko je MOCAN bio taj covjek?!

    Covjek koji je sve puteve crnogorskim liberalima zatvorio prema Hrvtaskoj, sve kontakte diplomantske i politicke, a usmjerio ih jednim smjerom...

    I odkud su odjednom Mesic i Djukanovic dobri, i ostala prica...

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima, naravno da ima, kad ste uspeli da postanete najveci prepakivaci banana, sto ne bi i ovde izvulki korist:P

    Znam ja nas, ebo bosance:Ppp

    p.s. Eto kao Milo slucajno obnavlja prugu ka BH preko Niksica...fazon boksit...kekekke
    Last edited by morf; 29-05-06 at 19:39.
    "rekla je pricaj mi o sreci, reko sam ne mogu stojeci..."

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    471
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znao sam da sam u pravu (koja sam faca :-D)
    Jednostavno, moji bivši KGB-ovski kanali i dalje rade ka švajcarske ure


    Quote Originally Posted by Strani Placenik
    Covjek koji je sve puteve crnogorskim liberalima zatvorio prema Hrvtaskoj, sve kontakte diplomantske i politicke, a usmjerio ih jednim smjerom...
    Možeš li nešto detaljnije reći o tome?

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jock, CIA prica sifrovano, nije to KGB:P
    "rekla je pricaj mi o sreci, reko sam ne mogu stojeci..."

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jeff
    U slucaju Crnogoraca sto se tice Bosnjaka, cini mi se da bi jedno iskreno izvinjenje ucinilo cudo.
    Mislim da su odnosi dvije drzave dosli na jedan nivo kad bi takvo cinjenje moglo da znaci i korak unazad. Bolje bi bilo to uraditi na nacin sto bi se kroz seriju programa ili bilateralnih konferencija doslo do zajednickih stavova kojima bi se osudila ruzna proslost (da tako, najblaze, nazovem to vrijeme). Isto tako, postoji onaj dio ljudi u Crnoj Gori koji je davno rekao svoj stav o tome, pa bi naknadna pamet aktuelne ili buduce vlasti znacila shamar onima koji su to osudili jos pocetkom devedesetih.

    Quote Originally Posted by Jeff
    Sto se tice tuzbe ona je vec odavno 'online' i niko je vise zaustaviti ne moze, medjutim znamo svi vrlo dobro ko je glavna meta te tuzbe. Ona ide svojim tokom i nju su sastavljali najbolji svjetski strucnjaci u toj oblasti i vrlo je tesko oboriva ne samo zbog toga nego sto u Hagu vec postoje presude u slucaju Krsticu i jos nekima za pocinjen genocid. Takodjer postoje i jasni snimci koje je DB MUP BiH snimio razgovore izmedju Karadjica i Milosevica o vezi izmedju Srbije i stvaranja velike Srbije na teritoriji BiH. Znaci sve ide svojim tokom i cijela ekipa L.A. advokata Srbiji po tom pitanju nece pomoci.
    Upravo zbog toga sto se zna ko je glavna meta tuzbe, a sto je ona strelica kojom se namjeravala pogoditi ta meta zavrsila na pozarevackom groblju umjesto u tamnoj celiji, zbog toga sto DB MUP BiH ima snimke ratnih zlocinaca Milosevica i Karadzica, te individualiziranu krivicu ratnog zlocinca Krstica jako je, jako tesko dokazivati krivicu kompletnog naroda, drzave. Ne samo u ovom slucaju. Nije problem u tome je li tuzba jako dobro sastavljena i ko je sastavljao - imate problem u tome sto srpski entitet BiH ne prihvata tu tuzbu, vec je odbacuje i smatra neutemeljenom.

    Nego, da zanemarimo probleme sa kojim ce se suociti nase sjeverno inostranstvo povodom te tuzbe! To vise nije nas zajednicki problem....
    Caesar`s wife must be above suspicion

  15. #15
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    A s druge strane, ta tuzba (koliko god bila moralno opravdana) ima milion i jednu manu sa pravne strane. Prva od tih je sto je ne podrzava srpski entitet u B&H vec je osporava, pa imate paradoksalnu cinjenicu da kao kontra-svjedoka imate konstitutivni elemenat drzave koja tuzi! Da ne pricamo kako je tesko dokazivati opstu krivicu drzave, a ne pojedinca....

    Predmet je presao (obimom) 30 onih velikih fascikli, imao nekoliko rocista pred sudom u Hagu, a dodatna otezavajuca okolnost za tuzioca je sto je srpski (a jos koji dan formalno i nas) ambasador u Hagu jedan on najpoznatijih i najpriznatijih profesora medjunarodnog prava u Evropi.... Imao sam priliku da citam na internetu njegovu prepisku i odgovore koje je uputio sudijama i tuziocu povodom ovog slucaja - to je..... savrsenstvo!
    Aj postavi link da i mi vidimo.

  16. #16
    Join Date
    May 2006
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Mislim da su odnosi dvije drzave dosli na jedan nivo kad bi takvo cinjenje moglo da znaci i korak unazad. Bolje bi bilo to uraditi na nacin sto bi se kroz seriju programa ili bilateralnih konferencija doslo do zajednickih stavova kojima bi se osudila ruzna proslost (da tako, najblaze, nazovem to vrijeme). Isto tako, postoji onaj dio ljudi u Crnoj Gori koji je davno rekao svoj stav o tome, pa bi naknadna pamet aktuelne ili buduce vlasti znacila shamar onima koji su to osudili jos pocetkom devedesetih
    Nema se tu sta formirati kojekakve komisije koje bi samo uludo trosile vrijeme. Sve je tu poznato tako se nista ne treba ispitivati ili dogovorati sto se tice ruzne proslosti. Ah znam da je bilo i takvih koji su od prvog dana osudjivali ruznu proslost, kao recimo Marko Vesovic.
    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Upravo zbog toga sto se zna ko je glavna meta tuzbe, a sto je ona strelica kojom se namjeravala pogoditi ta meta zavrsila na pozarevackom groblju umjesto u tamnoj celiji, zbog toga sto DB MUP BiH ima snimke ratnih zlocinaca Milosevica i Karadzica, te individualiziranu krivicu ratnog zlocinca Krstica jako je, jako tesko dokazivati krivicu kompletnog naroda, drzave. Ne samo u ovom slucaju. Nije problem u tome je li tuzba jako dobro sastavljena i ko je sastavljao - imate problem u tome sto srpski entitet BiH ne prihvata tu tuzbu, vec je odbacuje i smatra neutemeljenom.

    Nego, da zanemarimo probleme sa kojim ce se suociti nase sjeverno inostranstvo povodom te tuzbe! To vise nije nas zajednicki problem....
    Ah, ta strelica ide vrlo brzo i ide tacno ka sredini mete i to ide tacno tamo gdje ce da najvise boli. Ja ipak mislim da ti nama ovdje saopcavas tvoje zelje i da su te zelje u sferi sna i vrlo malo imaju veze sa ovozemaljskim zivotom.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ...................!

    Quote Originally Posted by Jeff
    Nema se tu sta formirati kojekakve komisije koje bi samo uludo trosile vrijeme. Sve je tu poznato tako se nista ne treba ispitivati ili dogovorati sto se tice ruzne proslosti. Ah znam da je bilo i takvih koji su od prvog dana osudjivali ruznu proslost, kao recimo Marko Vesovic.
    Ko pominja komisije? Ja reko` da je saradnja medju dvije drzave na takvom nivou da bi sad neko vracanje na stepen izvinjenja dovelo do onog pitanja "Sprdate li se vi s nama" i s jedne i s druge strane.... Ne kontas izgleda sto ti pricam...

    Quote Originally Posted by Jeff
    Ah, ta strelica ide vrlo brzo i ide tacno ka sredini mete i to ide tacno tamo gdje ce da najvise boli. Ja ipak mislim da ti nama ovdje saopcavas tvoje zelje i da su te zelje u sferi sna i vrlo malo imaju veze sa ovozemaljskim zivotom.
    Ono sto su moje zelje i moji snovi apsolutno nema veze ni sa BiH, ni sa tuzbom, cak me prilicno zabolje sto ce od svega toga bit, ali mi je jako smijesno kad ljudi pricaju nebuloze....

    A pricati pricu kako su tuzbu sastavljali najbolji svjetski advokati, a ne prihvata je konstitutuvni dio drzave meni izgleda smijesno, iako razumijem zasto to srpska strana BiH radi - zbog svoje opijenosti nacionalizmom. To ti je kao da Hrvati i Muslimani svom silinom idu da daju go, ali taman kad dodju do gola onaj Srbin vrati loptu svom golmanu, pa sve iz pocetka.... dok nedje ne promasi i svog golmana....

    Tako da za nervozu nemas potrebe nego knjigu u sake jer vas ovaj Stojanovic o jadu zabavi!
    Caesar`s wife must be above suspicion

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Iako se Crna Gora u tom periodu nije pitala sama sa sobom, vec je vodjena dirigentskom palicom iz Beograda preko Bulatovica i Djukanovica, treba da odgovara za zlodjela koja su nanesena sa strane njene teritorije i od strane njenih gradjana.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ono sto su moje zelje i moji snovi apsolutno nema veze ni sa BiH, ni sa tuzbom, cak me prilicno zabolje sto ce od svega toga bit, ali mi je jako smijesno kad ljudi pricaju nebuloze....

    A pricati pricu kako su tuzbu sastavljali najbolji svjetski advokati, a ne prihvata je konstitutuvni dio drzave meni izgleda smijesno, iako razumijem zasto to srpska strana BiH radi - zbog svoje opijenosti nacionalizmom. To ti je kao da Hrvati i Muslimani svom silinom idu da daju go, ali taman kad dodju do gola onaj Srbin vrati loptu svom golmanu, pa sve iz pocetka.... dok nedje ne promasi i svog golmana....
    -----------------------------------------------------------------------------------
    Nije to u pitanju...nas jednostavno ne interesuje, nisu nas pitali ni kad su je podnosili, sto bi im sad mi pomagali:mrgreen:

    Jasno je sta doticni zele da postignu tom nazovi tuzbom i jasno je da im to nikada nece proci...jos da to i oni shvate, a kako su krenuli, shvatice kad i Bulatovic shvati da je kod vas referendum uspeo:mrgreen:
    "rekla je pricaj mi o sreci, reko sam ne mogu stojeci..."

  20. #20
    Join Date
    May 2006
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Ko pominja komisije? Ja reko` da je saradnja medju dvije drzave na takvom nivou da bi sad neko vracanje na stepen izvinjenja dovelo do onog pitanja "Sprdate li se vi s nama" i s jedne i s druge strane.... Ne kontas izgleda sto ti pricam...
    Ne, ali pravo da ti kazem i nije bitno.

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Ono sto su moje zelje i moji snovi apsolutno nema veze ni sa BiH, ni sa tuzbom, cak me prilicno zabolje sto ce od svega toga bit, ali mi je jako smijesno kad ljudi pricaju nebuloze....

    A pricati pricu kako su tuzbu sastavljali najbolji svjetski advokati, a ne prihvata je konstitutuvni dio drzave meni izgleda smijesno, iako razumijem zasto to srpska strana BiH radi - zbog svoje opijenosti nacionalizmom. To ti je kao da Hrvati i Muslimani svom silinom idu da daju go, ali taman kad dodju do gola onaj Srbin vrati loptu svom golmanu, pa sve iz pocetka.... dok nedje ne promasi i svog golmana....

    Tako da za nervozu nemas potrebe nego knjigu u sake jer vas ovaj Stojanovic o jadu zabavi!
    Koji je tvoj maternji jezik i inace ko su ti 'Muslimani'?

    Sto se tice tuzbe u Hagu stanje stvari ti je sljedece:
    1. SiCG je dvaputa odbijena za tzv. nenadleznost suda u Hagu u tom procesu BiH vs. SiCG. Treci put ce biti u Februaru 2007.
    2. Odluka suda u Hagu po tom prethodnom pitanju i konacna presuda ce biti saopcena takodjer u Februaru 2007.
    3. Tuzba BiH vs. SiCG je podnjeta jos davne 1993 godine i tadasnji srpski clan predsjednistva BiH je podrzao i ako je to irelevantno.
    4. Ni jedna sljedeca odluka suda nije u vezi sa tackom 3. koja je opet tvrdim irelelvantna. Srpska strategija je da osporavaju nadleznost medjunarodnog suda u Hagu (koji nije ICTY) zbog toga sto SiCG tada nije bila clanica UN? Taj argument je vec dva puta odbijen i biti ce i treci put.
    5. Sudjenje je zavrseno i konacnu odluku suda dobivamo u Februaru 2007, sto znaci nikakve preinake nisu moguce.

    Ipak ti sanjas.

    Quote Originally Posted by shrek
    Iako se Crna Gora u tom periodu nije pitala sama sa sobom, vec je vodjena dirigentskom palicom iz Beograda preko Bulatovica i Djukanovica, treba da odgovara za zlodjela koja su nanesena sa strane njene teritorije i od strane njenih gradjana.
    Sto se tice Crne Gore jedino sto ce od nje vjerojatno traziti Federacija BiH za nekakve iskrene u buducnosti odnose je da se pohvataju svi zlocinci i osude, tako da se kolektivna krvinja prebaci na pojedinacnu. Mislim da se recimo ispitaju uloga Bulatovica Momira i Kostica Branka i neka mi oprostre neki zlocinci ako sam ih zaboravio? Sto se tice Crne Gore i tuzbe suvise ste mali da ste mogli utjecati na nesto. Znaci pojedinacne zlocinacke glave i to bi bio znak i ticket za izvrsne odnose sa Federacijom BIH u svim pravcima od turizma do zajednicke izgradnje infrastrukture. Sto se tice BiH i sami znate kakva je situacija i da je polovica BiH produzena ruka Beograda dok se stvari ne rasciste i tu ce biti raznih blokiranja po nalogu Beograda.
    Last edited by Jeff; 30-05-06 at 19:53.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Steta sto je ovo podforum o buducnosti CG
    "rekla je pricaj mi o sreci, reko sam ne mogu stojeci..."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekonomija nase zemlje[Generalno]
    By shrek in forum Ekonomija
    Replies: 517
    Last Post: 21-10-13, 13:06
  2. Crna Gora uskoro najmladja evropska nezavisna drzava
    By intruder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 50
    Last Post: 22-05-06, 07:01
  3. Crna Gora zbog Srbije gubi 26 miliona eura
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 16-08-05, 09:25
  4. Nekoliko dobrih razloga za nezavisnost
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 56
    Last Post: 14-02-05, 17:09
  5. Crna Gora u državnoj zajednici: Niceg nema od mene,
    By Waterman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 04-02-04, 02:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •