Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 175

Thread: Ponižavajući poslovi

  1. #76
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,528
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Ako odete na 6 mjeseci, placa se i 70 posto karte do Slovacke.
    Ne vjerujem ko god da ode da ce centa donijet otud. Mora da se jede nesto, a sigurno su im cijene paprene. Plus jos dosta nepredvidjenih troskova.



    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Ako odete na 6 mjeseci, placa se i 70 posto karte do Slovacke.
    Ne vjerujem ko god da ode da ce centa donijet otud. Mora da se jede nesto, a sigurno su im cijene paprene. Plus jos dosta nepredvidjenih troskova.


    Uopste ne pricam za ovo u slovackoj nijesam pratio. Ali ovo je prica 90% mladih ljudi u CG.

    Nadjem dobrom drugaru da bude sef sanka u BD - 800eur + smjestaj + 8h smjena.

    "A dje tebra, znas li ti da meni treba 1000 u BD da preteknem mjesec, svaki dan pojedem 20eur, treba izaci, treba pusiti."

    Nema problema sjedi kuci sa majkom i tatom...

    Isto je kad se ide na brod. A dje to tesko, tu te razgule, razbiju te, i na kraju ne doneses nista.
    Zato ce odredjeni i biti tu dje su 30+ bez posla, ujutro mamica przi dorucak i daje sinu svom lepom, decaku svom, 2eur za cigare a za kafu ce se ogrebat nedje...


    Quote Originally Posted by Karbon View Post
    Da jeste ponizavajuce. Jadno je i bezobrazno. Govorim za ovu ponudu za rad u Slovackoj. Kao što reče starwalker, kada odes 1000 km od kuce, da zivis u studentskom domu sa radnicima, to ne radis za 500e.

    Kome se ne svidja ovo u slovacku za 500, moze na kruzer odma da se ukrca. Imas hrvatsku firmu, prijavis se sad za 2 mjeseca si na brod. Nije lako ali imas hranu smjestaj i zagarantovano minimum 1080$ mjesecno + baksis. Ko hoce moze od prvog ugovora donijeti 4-5-6 000 kuci. Ko je dobar radnik poslije moze i vise...
    Last edited by Gandalf_White; 11-01-17 at 15:40.
    One Ring to Rule them all...

  3. #78
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post




    Kome se ne svidja ovo u slovacku za 500, moze na kruzer odma da se ukrca. Imas hrvatsku firmu, prijavis se sad za 2 mjeseca si na brod. Nije lako ali imas hranu smjestaj i zagarantovano minimum 1080$ mjesecno + baksis. Ko hoce moze od prvog ugovora donijeti 4-5-6 000 kuci. Ko je dobar radnik poslije moze i vise...
    Evo i nas kolega forumas, moj mali ujak na brod par godina, napredovao, bogami, kad je vrijedan pozdravljam ga ovom prilikom i odje, iako ne zalazi vise



    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #79
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Uopste ne pricam za ovo u slovackoj nijesam pratio. Ali ovo je prica 90% mladih ljudi u CG.

    Nadjem dobrom drugaru da bude sef sanka u BD - 800eur + smjestaj + 8h smjena.

    "A dje tebra, znas li ti da meni treba 1000 u BD da preteknem mjesec, svaki dan pojedem 20eur, treba izaci, treba pusiti."

    Nema problema sjedi kuci sa majkom i tatom...

    Isto je kad se ide na brod. A dje to tesko, tu te razgule, razbiju te, i na kraju ne doneses nista.
    Zato ce odredjeni i biti tu dje su 30+ bez posla, ujutro mamica przi dorucak i daje sinu svom lepom, decaku svom, 2eur za cigare a za kafu ce se ogrebat nedje...





    Kome se ne svidja ovo u slovacku za 500, moze na kruzer odma da se ukrca. Imas hrvatsku firmu, prijavis se sad za 2 mjeseca si na brod. Nije lako ali imas hranu smjestaj i zagarantovano minimum 1080$ mjesecno + baksis. Ko hoce moze od prvog ugovora donijeti 4-5-6 000 kuci. Ko je dobar radnik poslije moze i vise...
    Imamo drugove sa istim osobinama, cekaju poslove da im padnu sa neba, da bude kancelarijski sa minimum platom od 800e i da nije pretezak. Drugu kazem izaberi taxi sluzbu u koju zelis da radis, zaposlicu te. Odgovara mi a dje druze dosta ljudi me zna zamisli da me gledaju dje taxiram kao budala neka... Pretrpim to nekako, nadjem mu posao da radi u servis racunara, jos cu ja licno da ga obucim da zna da radi komplet elektroniku, odgovara a dje brate moj, struja da me opali nedje. I posle sto su nam kafici puni, sve debil do debila.

  5. #80
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Nece ni babe i mame dovijeka primat penziju

    Bog dade kapitalizam!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Nece ni babe i mame dovijeka primat penziju

    Bog dade kapitalizam!
    Nece, ali onda ti ostave neki stan ili ako si bas srecan 2 i lagan si. Nadjes neku nesrecu da ti bude majka a ne zhena i to je to...

    Zivotna prica jednog dijela CG populaciE
    One Ring to Rule them all...

  7. #82
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    On topic, ponizavajuci posao je da radim za bilo koga tokom sezone na primorje, cast izuzecima ako postoje...
    Moj prvi "dinar" sam zaradio sa 16 godina. Prvo auto sam kupio sam, bez ucesca roditelja, sa 18. Roditelji su mogli da me posalju na ljetovanje nedje kod druga ako ima kucu ili stan na primorje (da ne placam smjestaj) I da mi daju dzeparac za tu do 10 dana. Mogao sam na selo ako sam htio cijelo ljeto ili da gluvarim po PG. Meni to nije bilo dovoljno I radio sam 3 godine po BD od maja do septembra.

    Ne kapiram slobodne momke I djevojke koji ne odu dolje na primorje da se malo provedu, nauce sto to znaci zaraditi svoj cent I pride odvoje od familije na 3-4 mjeseca. Mali hint, svaki posao koji se radi sa gotovim novcem nije samo za platu. Uvijek ima nekakvog baksisa.



    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  8. #83
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Problem je sto to fino izlazi na papir a dobijes ovako. Radno vrijeme naaavodno do 10, radi se od 8 do 10 sati, s tim sto naravno ne zavrsis u 10, nego se cisti do 11-11:30. Ponavljam ne bi mi to bio problem, kao sto nije bio sve dok me domace gazde prate svaki sekund, I terorisu cijelo radno vrijeme, jer bi gospodin da se napuni para, em sto mene dere em dere goste I tu najvise kritika slusam logicno ja. Plus dolasci ranije na posao, ili ulijetanje u smjene. Ako se pobunis naravno on ima resenje srpskog il bosanskog gradjanina koji jedva ceka to da radi. Znaci fala lijepo ne.

    Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
    Last edited by StefanPG; 11-01-17 at 20:30.
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  9. #84
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,528
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Ovaj oglas je prije svega postavljen na pogrešno mjesto, zato se digla ovolika diskusija.

    Ponuđeni posao nije ponižavajući, to nikako.

    Ali da su uslovi loši, da je vrlo malo plaćeno, i da vjerovatno niko neće uspjeti doma da donese ni čitavih 100 eura, to stoji.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  10. #85
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Poci ce muski koji nemaju posa, a imaju familiju da izdrzavaju, pa ce slat doma svaki mjesec 500e. Nikome drugome nije presa.

  11. #86
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Nikada ne bih mogao biti:

    Političar (ovo važi za CG i tranzicione zemlje, neđe u Skandinaviji bih rado)
    Bot
    Prostitutka (ne zato sto mislim da je nemoralno, nego ja licno to ne bih mogao raditi)
    Sveštenik
    Ljekar i profesor u CG. U nekom uređenom sistemu da, u CG bih prije cistio ulice nego bio ljekar.
    Prodaja osiguranja, kirbija, MLM varijante, Lyoness i sl. Prosto to ne umijem i ne bih mogao nauciti nikako.

  12. #87
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Prodaja osiguranja, kirbija, MLM varijante, Lyoness i sl. Prosto to ne umijem i ne bih mogao nauciti nikako.
    Bas mi isprica jedna zena kako se nekad davno javila na obecavajuci razgovor za posao, al dok nije dosla na isti, nije znala o cemu se radi. Kad je vidjela zidove, ukapira da je kirbi i krene da ide nazad odakle je dosla, al su je fizicki sprijecili da ode dok direktora ne saslusa posle ispricane bajke, da skratim, dodje ona na prvi kolektivni sastanak, puste im muziku i svi moraju da odigraju uz pjesmu haahaahha i njih tako 30tak se nadjuskase i onda prica o tome ko je sta prodao. odvalila sam se od smijeha, kakva sekta



    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #88
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Djede kako bi ti mogao bit prostitutka
    Kako se zove muska prostitutka?

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Bas mi isprica jedna zena kako se nekad davno javila na obecavajuci razgovor za posao, al dok nije dosla na isti, nije znala o cemu se radi. Kad je vidjela zidove, ukapira da je kirbi i krene da ide nazad odakle je dosla, al su je fizicki sprijecili da ode dok direktora ne saslusa posle ispricane bajke, da skratim, dodje ona na prvi kolektivni sastanak, puste im muziku i svi moraju da odigraju uz pjesmu haahaahha i njih tako 30tak se nadjuskase i onda prica o tome ko je sta prodao. odvalila sam se od smijeha, kakva sekta



    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    To je samo prvi dio jer poslije predstavljaju najuspjesnije pa izvedu nekog kukavca i ide price " ovaj juce prodao 50 komata pozdavimo ga" Imaju desetak dezurnih koji urlicu bravoooooooooooooo i masa u delirijum. Onda nekog kukavca koji od provizija kupio ferari i opet bravooooooo a kad se na miru preracuna trebao bi cijeloj Evropi da proda bar po 5 komada da bi to kupio....

  15. #90
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To je samo prvi dio jer poslije predstavljaju najuspjesnije pa izvedu nekog kukavca i ide price " ovaj juce prodao 50 komata pozdavimo ga" Imaju desetak dezurnih koji urlicu bravoooooooooooooo i masa u delirijum. Onda nekog kukavca koji od provizija kupio ferari i opet bravooooooo a kad se na miru preracuna trebao bi cijeloj Evropi da proda bar po 5 komada da bi to kupio....
    E jes, to mi rece, kad neko kaze da je prodao usisivac, svi aplaudiraju i tamo mu se upise bonus Svi su ujutru dobijali po euro za kafu nisu losi stimulansi i pozitivna atmosfera da primaju platu, ovako... samo im fali jos da kolektivno citaju molitvu


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. #91
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Ovaj oglas je prije svega postavljen na pogrešno mjesto, zato se digla ovolika diskusija.

    Ponuđeni posao nije ponižavajući, to nikako.

    Ali da su uslovi loši, da je vrlo malo plaćeno, i da vjerovatno niko neće uspjeti doma da donese ni čitavih 100 eura, to stoji.
    Gađaš u centar i kapiraš suštinu i svrhu moje objave.

    ___________________


    @zvoncica @montenegrina @Gandalf_White

    Retorika o neradnicima i parazitima vam je malo izlizana, ustvari više govori o vašem pogledu na stvarnost koja nas svih okružuje i koju vi iz nekog razloga odbijate da registrujete iz pravog ugla... Kao da postoje dvije paralelene Crne Gore koje se međusobno ne razumiju i preziru iz potpuno bizarnih razloga. Mada, korijen ovog fenomena i nije tako dubok.

    Pretpostavljavam da ostajete dosljedni stavovima iznijetim o sjajnoj slovačkoj poslovnoj prilici i kad je u pitanju zaposlenje vaše djece i najmilijih.
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #92
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Ja sam vec uzeo karte za Slovacku (ne da radim :fat: vec nesto drugo, a cuo sam da nije skup zivot).

    Sto se poslova tice, moj "prvi posa" je bilo preprodavanje petardi sa pjace sa tuskog puta, sa 13-14 godina. Kasnije je tu bilo raznosenja novina po kuca u 6:30 ujutro, supermarket (donosenje kolica - najgori posa), konobarisanje, pranje auta, sve sa 16-17 godina. Nakon toga ih promijenih jos dosta ali su malo laksi bili, valjda zato jer sam bio stariji pa sam morao, te ne hajem za tezinu.
    Vecina ovih poslova je bila u inostranstvu i to za sitne pare (u odnosu na skromne potrebe zivota). Sad je vec drugacije ali da sam, kojim slucajem, sa slabim poznavanjem stranog jezika i razumijevanja potreba i zivota na zapad, kao neki sto su kad dodju, nema druge bez da radis sto ti se da.

    Jedna zanimljiva stvar je da ovaj posa koji radim, ne bi moga radit u CG jer nemam diplomu fakultetsku, dok ovamo mogu "birat" firmu (ne bukvalno no me 99% ljudi ne pitaju sto ne zavrsih zapoceti faks). Druga, jos zamiljivija, stvar, je da i odje toliko kronizma i nepotizma ima, da je u rangu sa CG, ako ne i gore (samo nije na sva zvona ka u CG).

    Skrecem sa teme - u slucaju da se neko trudio da zavrijedi neki tip posla (akademski ili uopste znanjem i sposobnoscu) a radi nesto sto je manje placeno i recimo dosta teze, to se onda gleda kao ponizavajuce.
    Mislim da nijesu bas kompleksi u pitanju kad je, npr. to sto osoba radi a ne zeli da radi, nefer dato istoj. Evo ga zbrljah. Ko zna kako ovo objasnih.
    Last edited by pegasus; 12-01-17 at 21:31.

  18. #93
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ali ovo mi je najjace- majka daje za cigare, kafu i kladionicu... kakav klise... neka sto je klise, nego je laz- cigari-1,8, kafa-1.2, kladionica euro, to je 4e...ili 120e mjesecno... a ako se piju 2 kafe i puse 2 kutije, racunajte sami...
    koja mama to moze da finansira... jedino ona koja ima platu od 1000e, a mama koja ima toliku platu ima i neku vezu za svog sina kada bude voljan da rabota...

    A jeste li razmislili o ovome- sprdate se sa ovim neradnicima sto se grebu za kafu i traze izgovore...
    Isto tako se nasi biznismeni, i oni kontroverzni i obicni, sto obrcu milione- sprdaju sa vama- kako radite za 400- 500eura, i nalazite izgivore, krive su vam veze, kriv vam je dps, janko i marko...
    eeeeeee...

  19. #94
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    te medicinske sestre ne zasluzuju ni centa vise jer se vecina njih ponasaju kao klosarke te koje valjaju eto ima dje da odu nauce jezik za dva mjeseca i vrata su im otovrena norveska njemacka austrija holandija da biraju plus sto mogu i visu da upisu a ja bi volio da ti posaljes nekog tvojeg u slovacku da radi tamo pa neka nam javi je li zadovoljan sa ovim sramnim uslovima jesi li radila kad posao dje ti je radni dan traje 12 sati i to jos nocnu smjenu? objasni mi sto ce da radi kad podje tamo da radi za 500 e vjerovatno ce donijet za pola godine 3000 e to sam siguran posto nece nista trosit
    jesam...ali to je nebitno bitno je da ti misliš da je ovo sramna ponuda a ja mislim da nije.....prosto, nema mjestu nijednoj rečenici o tome da li sam radila ili nijesam...ja radim ono za što sam kvalifikovana za auto-industriju nijesam a nije da ne bih ako deset godina živim na tudjoj grbači....o tome ja pričam ali vi, valjda poneseni nekim istinama koje su se ovdje izrekle, odmah napadate...nije napad dobra odbrana baš uvijek

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Gađaš u centar i kapiraš suštinu i svrhu moje objave.

    ___________________


    @zvoncica @montenegrina @Gandalf_White

    Retorika o neradnicima i parazitima vam je malo izlizana, ustvari više govori o vašem pogledu na stvarnost koja nas svih okružuje i koju vi iz nekog razloga odbijate da registrujete iz pravog ugla... Kao da postoje dvije paralelene Crne Gore koje se međusobno ne razumiju i preziru iz potpuno bizarnih razloga. Mada, korijen ovog fenomena i nije tako dubok.

    Pretpostavljavam da ostajete dosljedni stavovima iznijetim o sjajnoj slovačkoj poslovnoj prilici i kad je u pitanju zaposlenje vaše djece i najmilijih.
    Sad si malo nekorektan! Nijesam ni jednog trenutka napisala da je SJAJNA poslovna ponuda, jer sjajna ponuda sa sobom nosi što da ne,čak i napuštanje jako dobrog mjesta u CG zarad sjajne poslovne ponude u Češkoj auto-industriji...ovo je PONUDA! Onome ko nema NIŠTA, ponuda BILO ČEGA (a ovo je bolje nego što neko sa srednjom, recimo, školom može u CG da dobije) je, ili bi bar trebalo da je, dobro došla...tako da nije korektno izvrćati ono što sam rekla...Naravno da bih ja mog bližnjeg kao dosljedna vrlo rado spakovala na ovaj put ukoliko bi on želio tamo da ide....ne, ne bih rekla svom sinu koji je 10 godina bez posla "nemoj čedo moje da ideš jer je ovo što biro nudi sramni udar na tvoje dostojanstvo"...molim te Starwalker da ne pretjerujemo....Nijesam ni svom mladjem sinu rekla nemoj da ideš da bereš grožđe na Plantaže jer je to udar na tvoje dostojanstvo, ti si mamin princ...da ne banalizujemo ovo, da, ostajem dosljedna, i sebi i svima oko mene bih dala podršku ako bi poželjeli da odu da rade u Slovačku ukoliko su ovdje bez nade i to je moj stav.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #95
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Gađaš u centar i kapiraš suštinu i svrhu moje objave.

    ___________________


    @zvoncica @montenegrina @Gandalf_White

    Retorika o neradnicima i parazitima vam je malo izlizana, ustvari više govori o vašem pogledu na stvarnost koja nas svih okružuje i koju vi iz nekog razloga odbijate da registrujete iz pravog ugla... Kao da postoje dvije paralelene Crne Gore koje se međusobno ne razumiju i preziru iz potpuno bizarnih razloga. Mada, korijen ovog fenomena i nije tako dubok.

    Pretpostavljavam da ostajete dosljedni stavovima iznijetim o sjajnoj slovačkoj poslovnoj prilici i kad je u pitanju zaposlenje vaše djece i najmilijih.
    Sve si pogrešno shvatio. Kada bih krenula da ti ponovo obašnjavam, odužili bi, a sigurna sma da toliko slobodnog vremena nemamo ni ti ni ja
    Jedino, ako konkretno nešto u mom postu imaš da podvučeš i kažeš mi što nijesam u pravu, na to ti mogu odgovoriti.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    ___________________


    @zvoncica @montenegrina @Gandalf_White

    Retorika o neradnicima i parazitima vam je malo izlizana, ustvari više govori o vašem pogledu na stvarnost koja nas svih okružuje i koju vi iz nekog razloga odbijate da registrujete iz pravog ugla... Kao da postoje dvije paralelene Crne Gore koje se međusobno ne razumiju i preziru iz potpuno bizarnih razloga. Mada, korijen ovog fenomena i nije tako dubok.

    Pretpostavljavam da ostajete dosljedni stavovima iznijetim o sjajnoj slovačkoj poslovnoj prilici i kad je u pitanju zaposlenje vaše djece i najmilijih.
    Ja Sam u postu naglasio da ne pričam o ovom Slovačkom sistemu, nijesam ni citao niti me zanima puno ... Zanimao me stav tipa koji je odmah zanemario svaku mogućnost. Jer - crnogorski mentalitet... Ko hoće može da ode vani i zaradi, ne milione ali može pristojno da se živi od toga ..


    Dje jaaaaaaaaaa da ti radim To druzeeeee... Jaaaaaaaaaa da ti radim..

    Ja ne odbijam da registrujem ništa nego gledam svijet svojim očima - ako je nešto masovna pojava ne mora da znači da je normalno. U normalnim zemljama čak i bogatashi šalju djecu da rade najgore poslove za džeparac da vide sta je život dok odje roditelji čuvaju djecu da ih slučajno ne ubije sunčanica ili da mi nisu gladni greote, konjine sa 30+ godina.

    Moj sin je pravnik dje Onnnn to da radi, Onnnnn jaoooo...

    Jedna generacija bogalja stvara drugu generaciju bogalja i tako u nedogled...
    One Ring to Rule them all...

  22. #97
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Bas mi isprica jedna zena kako se nekad davno javila na obecavajuci razgovor za posao, al dok nije dosla na isti, nije znala o cemu se radi. Kad je vidjela zidove, ukapira da je kirbi i krene da ide nazad odakle je dosla, al su je fizicki sprijecili da ode dok direktora ne saslusa posle ispricane bajke, da skratim, dodje ona na prvi kolektivni sastanak, puste im muziku i svi moraju da odigraju uz pjesmu haahaahha i njih tako 30tak se nadjuskase i onda prica o tome ko je sta prodao. odvalila sam se od smijeha, kakva sekta



    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Ja sam bio na nekoj konferenciji na primorju i oni bijahu sala do nas. Na svakih minut aplauz ko jedan i prekid aplauza svi u istom trenu. To sam čuo spolja. Bilo me strah da uđem i vidim. Da se ne nađem ka u onim futurističkim filmovima kao Ekvilibrijum. Ili uđeš i svi se okrenu prema tebi, a onda ti stave onaj kalup na glavu što širi očne kapke žicama i puštaju ti na videjo bimu nešto ludo, ludo, ludo.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 12-01-17 at 07:54.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #98
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Vidim svi samo gledaju platu, a šta ćemo sa prilikom za sticanje iskustva u auto-industriji...? Za nekvalifikovane radnike bez dana radnog staža i iskustva (kojih je kod nas masu), ova ponuda jeste SJAJNA...
    Last edited by MeDo_JE; 12-01-17 at 07:59.
    #fakenews

  24. #99
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Vidim svi samo gledaju platu, a šta ćemo sa prilikom za sticanje iskustva u auto-industriji...? Za nekvalifikovane radnike bez dana radnog staža i iskustva (kojih je kod nas masu), ova ponuda jeste SJAJNA...
    Mislim da to nije bukvalno "auto industrija" već je u pitanju "Hella" firma koja proizvodi uglavnom farove i signalizaciju za auto industriju. Imaju dvije takve fabrike u Slovačkoj, hella front light i hella signal light. Uglavnom nije baš "zdrav" posao ako mene pitate.

  25. #100
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Obućar.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Internet poslovi
    By podgoricko-dijete in forum Sve i svašta
    Replies: 40
    Last Post: 14-11-13, 00:22
  2. Sezonski poslovi
    By Mojsije in forum Sve i svašta
    Replies: 69
    Last Post: 16-05-09, 21:09
  3. Sezonski poslovi
    By Titania in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 05-03-07, 01:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •