Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 137

Thread: UCG - Univerzitet Crne Gore

  1. #51
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Četvrta godina na SPR je trebala bit osmišljena (po meni) po sistemu da se specijalizira jedan predmet.
    Npr. Baze podataka, programiranje, Java, računarske mreže (uz osnovno znanje sa prve tri godine).
    I da se dobije diplomac koji će biti usko specijalizovan za: mreže, baze podataka ili programiranje.
    Ja bih rekao iz iskustva I mnogobrojnog poznanstva sa masu profesora, studenata I diplomaca sa svih smjerova da je znanje diplomaca SPR-a vezano za računare mnogo bolje nego studenata EA I ETR čak.
    Pa ljudi moji znam diplomce akademskih koji ne znaju reinstalirat računar, instalirat program.
    Da ne pričamo o podešavanju mreže, umrežavanju ili zamjeni hardvera...

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    znam ja i doktore računarskih nauka koji miša drže kao da su tek počeli da rade sa računarima ali to nema veze sa naukom

    jednostavno ETR je naučni a SPR stručni smjer, u tome je ogromna razlika

    isto tako imaš i inženjera koji projektuju automobile a voze gore od taksiste koji je završio osnovnu
    She is only here to annoy herself!

  3. #53
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Ja bih rekao iz iskustva I mnogobrojnog poznanstva sa masu profesora, studenata I diplomaca sa svih smjerova da je znanje diplomaca SPR-a vezano za računare mnogo bolje nego studenata EA I ETR čak.
    Pa ljudi moji znam diplomce akademskih koji ne znaju reinstalirat računar, instalirat program.
    Da ne pričamo o podešavanju mreže, umrežavanju ili zamjeni hardvera...
    Imaš čast da na forumu naučiš da ovo što si naveo nema veze sa smjerovima elektronika (ETR) i energetika (EA).
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  4. #54
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Ne, posebno ne sa ETR to nema veze, tako je.
    Baš su naučni u potonje vrijeme samo "naučnici" izlaze
    Da ih ne nabrajam...

  5. #55
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    znam ja i doktore računarskih nauka koji miša drže kao da su tek počeli da rade sa računarima ali to nema veze sa naukom

    jednostavno ETR je naučni a SPR stručni smjer, u tome je ogromna razlika

    isto tako imaš i inženjera koji projektuju automobile a voze gore od taksiste koji je završio osnovnu
    Jes, samo što ja poznajem ljude specijaliste sa spr koji mišem barataju kao da su tek počeli da rade sa računarima. Ne samo to, nego su i zasjeli na neke prilično visoke funkcije jer su dobili formalni uslov u vidu diplome. Spr je trebalo da ostane šta je i bila - viša škola. Ipak koje su pare od njih uzeli fakultet i profesori, jasno je koja je bila svrha te škole. Osposobljavanje kadra za rad u it industriji sigurno nije. Ni po planu i programu, ni po njihovoj implementaciji.

  6. #56
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Sasvim korektno odrađuju kadrovi SPR-a državni posa`.
    Ka` da je to nuklearna fizika.
    Administranje naloga, održavanje računarskih mreža, održavanje štampača, perifrerija, rad sa bazama podataka I u Office paketu.
    Pa ovo može čovjek sa srednjom radit?

  7. #57
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    To su ti visoke funkcije? Ja ti pričam o raznim direktorima direktorata, policijskim funkcijama i slično, a ti meni o administraciji naloga. Zaboga, niko ne tvrdi da moraš medicinu završit da bi se bavio informacionim tehnologijama, ali spr je poslužila raznim doživotnim direktorima, poput onog Nurkovića, da zasjednu u fotelje. Prije nego što su razne smijurije od smjerova po privatnim fakultetima preuzele štafetu od spr.

    Usput, nisam za Nurkovića rekao da je završio spr, nego da odgovara kadru koji nije sposoban da radi pa mora da direktoruje.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #58
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Pa I ti su ljudi nešto naučili valjda za 5-10 godina radnog iskustva.
    Bolji je I to kadar no npr. kupljene diplome...

  9. #59
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Izgleda da se ne razumijemo. Nije bitno.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Nijedan fakultet te ne može pripremiti za ovo... Ovo se uči posebno

    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  11. #61
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ljudi,sto se radi sa ovim Mujovicem na pravni,ima li tu lijeka....

  12. #62
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...i-webometricsa

    ""Na navedenoj listi na kojoj se nalazi 6174 univerziteta, Univerzitet Crne Gore je rangiran na visokom 1633. mjestu, čime smo pozicionirani bolje od većine državnih univerziteta iz regiona", kazali su iz UCG.
    Univerziteta zahvaljuje i čestita na uspjehu svim profesorima i saradnicima, koji su u prethodnom periodu svojom posvećenošću i radom doprinijeli promociji i boljem pozicioniranju Univerziteta Crne Gore na svjetskom nivou", zaključuje se u saopšteno UCG.

    Jel' se ovo neko sprda,ili ozbiljno? Ako je ozbiljno, onda mora da jo pisao DB, glavom i celom.

    Virnuh malo na listu. Iz regiona, koliko sam ja mogao da vidim, na vrhu je univerzitet iz Rijeke, pa onda iz Nove Gorice, Maribora, Kragujevca, Nisa, univerzitet Singidunum, Prishtina....dalje nijesam pratio. Mogu da mislim da je po ovom rangiranju univerztet Crne Gore ispred Beograda, te da je otud ovakvo orgazmicko saopstenje. Uzgred, Beograd je ko zna na kojem jestu, ali je, dakako, iza Kragujevca, Nisa, Pristine, Singdinunuma...

    Neko se odje stvarno zajeb*va. Ne mogu da vjerujem da je cak DB mogao ovako tupavo saopstenje da smisli. No, sve je tamo moguce. Pa i da Ranko Mujovic bude redovni profesor.

    Daleko se kazalo.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Pogledaj malo bolje.
    University of Belgrade Serbia 72418
    Nije iza. Ozbiljno.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  14. #64
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Pogledaj malo bolje.
    University of Belgrade Serbia 72418
    Nije iza. Ozbiljno.
    U pravu si. Moj propust. Naravno da Beograd mora biti ispred Nisa i Prishtine. Po listi, ako sam dobro ispratio, od univerziteta iz bivse nam drzave na prvom mjestu je Ljubljana, pa Zagreb, pa Beograd. Lista nije lako pregledna. Mogli su to bolje napraviti.

  15. #65
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default



    Te predrokove koriste studenti koji idu preko WAT-a da rade u USA, pa i studenti koji rade na hrvatsko i naše primorje.

    Zamisli taj Univerzitet koji čini sve da njegovi studenti ne pođu da rade i zarađuju preko ljeta bolest

    Studentska inicijativa se oglasila
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...a-sezonski-rad

    Studentski parlament opet ćuti(za sad)

    Sent from my p20 lite using Tapatalk
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  16. #66
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova Perovic na google.schoolar ukljucila radove Pekovic kao svoje.

  17. #67
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oduprise97001 View Post
    Ova Perovic na google.schoolar ukljucila radove Pekovic kao svoje.
    Ovo je stvarno hit -
    https://scholar.google.com/citations...AJ&hl=en&oi=ao
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  18. #68
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Od 270 studenata samo 15 položilo matematiku

    https://www.cdm.me/drustvo/od-270-st...XdAh0-bPLYcLIw

  19. #69
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    786
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Matematika II, a drugari (bivši i sadašnji ETF - ovci) tvrde da je 'trojka' još gora

  20. #70
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Kako ce se studenti za glavu hvatat kad dodje matematika 3 a kasnije i elektromagnetika

    Matematika 3 jeste teza jer se racunaju povrsine zamisljenih 3D tijela (nastalih presijecanjem parabalo, hiperbola itd) kroz trostruke integrale. Matematika 4 je vjerovatnoca i diferencijalne jednacine.

    Ranije je fakultet mozda mogao i upisat svako, ali ga nisu svi zavrsavali. Popustanjem ce napravit da ga svi zavrsavaju.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  21. #71
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    U tekstu se u jednom dijelu pominje mat4, a vidim i u komentarima da napominju da je mat4...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,824
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Onda je ovo top prolaznost

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #73
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    345
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Neuporedivo je veci problem u studentima od kojih vecina samo gleda da polozi predmet na bilo koji nacin, a znanje se stavlja u posljednji plan. Koriscenje bubica, sverceva, izlazak drugog studenta koji polaze u ime svojeg kolege i ostale KRIMINALNE metode su svakodnevica i glavni nacin da se dodje do te prelazne ocjene.
    Kada tim nacinom student dodje do nekog predmeta gdje to ne pomaze ili gdje se usmeno ispituje nastaju panika i zalopojke. Iz tog razloga diplome su danas obesmisljene i njihova vrijednost konstantno devalvira. Manje od 10% mojih kolega je sve predmete polozilo na cisto znanje. Ostali se stalno sluze PREVARAMA. Ali, studentima je glavno da se dodje do diplome. Kako - nije vazno. Samo da prolaznost bude sto veca, a kriterijumi sto nizi, pa da se sjutra uhljebe u 'drzavno'.
    Posjedovanje diplome zato vise nije nikakva referenca na strucnost, nazalost.

    P.S. Neuporedivo je gore stanje sto se prolaznosti tice na matematickim predmetima na PMF-u (A,B,C). To pokazuje jednostavna statistika.
    Neuporedivo je veci problem u studentima od kojih vecina samo gleda da polozi predmet na bilo koji nacin, a znanje se stavlja u posljednji plan. Koriscenje bubica, sverceva, izlazak drugog studenta koji polaze u ime svojeg kolege i ostale KRIMINALNE metode su svakodnevica i glavni nacin da se dodje do te prelazne ocjene.
    Kada tim nacinom student dodje do nekog predmeta gdje to ne pomaze ili gdje se usmeno ispituje nastaju panika i zalopojke. Iz tog razloga diplome su danas obesmisljene i njihova vrijednost konstantno devalvira. Manje od 10% mojih kolega je sve predmete polozilo na cisto znanje. Ostali se stalno sluze PREVARAMA. Ali, studentima je glavno da se dodje do diplome. Kako - nije vazno. Samo da prolaznost bude sto veca, a kriterijumi sto nizi, pa da se sjutra uhljebe u 'drzavno'.
    Posjedovanje diplome zato vise nije nikakva referenca na strucnost, nazalost.

    P.S. Neuporedivo je gore stanje sto se prolaznosti tice na matematickim predmetima na PMF-u (A,B,C). To pokazuje jednostavna statistika.
    Last edited by --SpArTaNaC--; 12-06-19 at 20:09.

  24. #74
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    A druze, je li moguce da nijesi nikad bubicu koristio...
    Sto si to studirao?
    Uglavnom, sve i da nas ne lazes, imas fakultet a ne umijes post na forum da postavis, no saljes dupli... sprdnja... koja je onda poenta toga sto imas fakultet...
    I otkud znas da je 90 posto ljudi zavrsilo fakultet na mucke, nema sanse da ih sve poznajes i da si sa njima bio na svaki ispit...
    Fakultet je sprdnja, mnogo je bitnija zivotna skola i snalazljivost... onaj sto krade testove, radi na bubice, taj ima mooda, prije bih zaposlio njega nego nekog strebera ukocenog...

  25. #75
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Kako ce se studenti za glavu hvatat kad dodje matematika 3 a kasnije i elektromagnetika

    Matematika 3 jeste teza jer se racunaju povrsine zamisljenih 3D tijela (nastalih presijecanjem parabalo, hiperbola itd) kroz trostruke integrale. Matematika 4 je vjerovatnoca i diferencijalne jednacine.

    Ranije je fakultet mozda mogao i upisat svako, ali ga nisu svi zavrsavali. Popustanjem ce napravit da ga svi zavrsavaju.
    Objasni mi ovo, oce li ti trebat sto sjutra u zivotu ti trostruki integrali i sl... onaj sto studira etf svakako planira da se zaposli u Cedis, sto ce mu te gluposti trebati tamo, kad kroz posao za 4 nedjelje nauci sve sto mu treba

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. buducnost crne gore ?!
    By pilicius in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 165
    Last Post: 21-09-12, 15:26
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  3. Replies: 59
    Last Post: 21-10-04, 15:34
  4. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 13:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •