Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 137

Thread: UCG - Univerzitet Crne Gore

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    jbg u odnosu na pravi ETF jeste laganica, svako ko je završio ETF će lagano završit SPR dok oni koji završe SPR imali bi prilično problema da završe ETF

    e sad u poređenju sa pravom ekonomijom i ostalim bubačkim fakultetima vjerovatno je i teži
    She is only here to annoy herself!

  2. #27
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    SPR i menadžment pri ekonomskom fakultetu (i jedna i druga bivše više škole) ubjedljivo dvije najgore škole u državi.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Svaki fakultet i viša škola koji se završi bez potezanja protekcije i bez preposivanja je odličan...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine P10 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #29
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Evo zavrsih bez potezanja veza i bez orepisivanja drzavni Ekonomski.

    2 i po godine radim posao koji je miljama
    Daleko od moje struke. Danse razumijemo imam dobru platu tako da mi je to dobro.

    A poslao sam preko 70cv sto na mail sto licno ponio. Jos ni jedan odgovor nijesam dobio, a kamo li sta drugo.


    Sent from my iPhone 8+ red using Tapatalk

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

  6. #31
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    A masala, inace ova Draganic i mentorka Orovic rade na jos jedan fakultet, znaci ovo bi im bio treci.
    Pa?

    A Radusinović nisko niskooo, ništa bolje od njega nijesam ni očekivao.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  7. #32
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Fali nam šumara, čujete li?

  8. #33
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Smiješni su ljudi koji govore da je SPR sprdnja od fakulteta i laganica.
    To pričaju samo oni koji nijesu završili.
    Jeste da nemaju nivo akademskih studija (osim četvrte godine) koja je malo ozbiljnija i teža dosta od prethodne tri ali podcjenjivat bilo koje studije je bzvz.
    Aj ne zezaj, matematika je na nivou srednje škole. Udjemo nakon vas u amfiteatr i presmijemo se kakvi su vam rokovi, lakši nego vjezbe na ETR/EA.
    O ostatku da ne pričam. Često su nam profesori govorili kad se žalimo "ljudi niste na SRP pa da vas pustamo"

  9. #34
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ljudi znate li vi još veću bruku, da je državna uprava puna ovoga SPR !!?? Ministarstvo informacionog društva a sad su ih podijelili na ostala ministarstva....e kad ljudi sa time mogu raditi kao "stručnjaci" tj.savjetnici i načelnici....

    Sramota, rang srednje škole da kroji kapu i izigravaju nivu busajući se "titulama".

    @ćepanica, Baš ovo što reče, bruka od menadžmenta i SPR...a tamo sve najgori djaci završavaju, a apsurd, puna ih državna uprava. Pun ih MUP i ostala ministarstva, centralna banka itd...

    Stvarno bruka...nije čudo, evo sad zabranili zapošljavanje u državnom sektoru, nije ni čudo što su sve zaposlili da radi na tobože odgovornim pozicijama....sramota !

  10. #35
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ne razumijem to nipodaštavanje smjera, kakvo to tebi zadovoljstvo pričinjava, ali evo da ponovim, ove godine ko nije uspio da se upiše na spr zbog lošeg prosjeka, upisao se na etr u drugom upisnom roku

    Uglavnom, bilo koji student koji završi Elektrotehnički i koji stekne neko znanje(a fakultete upisujemo valjda da steknemo neko znanje a ne da okačimo diplomu na zid), naći će posao u CG ili peko granice mnogo lakše od mučenika sa ostalih fakulteta
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  11. #36
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Meni lično nit iz džepa nit u džep, samo poznajem dosta ljudi sa tog smjera, škole, kako li se to zove uopšte.

    Ne kapiram ovo ko se nije upisano na SPR se upisano na šta ??

    Jer ko ne može na SPR, logično da nigdje ne može da se upiše zbog lošeg prosjeka ...

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    razlika između SPR i elektrotehnike je što se ovi prvi uče da popravljaju računare koje ovi drugi konstruišu, ne mogu se baš ni po čemu poredit jedno je akademski stepen drugo nije
    She is only here to annoy herself!

  13. #38
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    E sjećam se koliko šema crtasmo iz Osnova računara, po 3 ure jednu šemu sa memorijskim kolima, and not i or kolima, a odem na tu višu računarsku, oni uče kako formatirat text u wordu, i kako mu font promijenit...
    A da ne pominjem matematiku kod Žarka Pavićevića, Telekomunikacije kod Milice Pejanović...
    Tu VRŠ odnosno SPR kako su ga kasnije moderno preimenovali, nije završio samo onaj ko nije upisao...

  14. #39
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Je li ovo ono moj je veci od tvoga🤣
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  15. #40
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ilirijan View Post
    Meni lično nit iz džepa nit u džep, samo poznajem dosta ljudi sa tog smjera, škole, kako li se to zove uopšte.

    Ne kapiram ovo ko se nije upisano na SPR se upisano na šta ??

    Jer ko ne može na SPR, logično da nigdje ne može da se upiše zbog lošeg prosjeka ...
    Od kad su ukinuli školarinu na spr teže upadaju loši đaci, ove godine ih je 125 bilo ispod liste pa ovi sa lošim prosjekom iz srednje ne mogu da se upišu, dok je na etr bilo praznih mjesta, oko 25 čini mi se pa su se upisali svakakvi. Što ne znači da ja kažem da je spr bolji smjer nego da je veće interesovanje.

    U suštini ko uči naučiće nešto, ko ne džaba mu sve

    Sent from my p20 lite using Tapatalk
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  16. #41
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default



    Evo ga student ETF Podgorica
    deuscroix

  17. #42
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Od kad su ukinuli školarinu na spr teže upadaju loši đaci, ove godine ih je 125 bilo ispod liste pa ovi sa lošim prosjekom iz srednje ne mogu da se upišu, dok je na etr bilo praznih mjesta, oko 25 čini mi se pa su se upisali svakakvi. Što ne znači da ja kažem da je spr bolji smjer nego da je veće interesovanje.

    U suštini ko uči naučiće nešto, ko ne džaba mu sve

    Sent from my p20 lite using Tapatalk
    E, nakon što su proizveli tolike "intelektualce" i nije čudo da ukidaju malo po malo.
    NIje mi poznato da su ukinuli školarinu ali mi je poznata porazna činjenica da je ljudi sa ovog smjera krcata državna administracija i uprava....

    Koliko ih vi poznajete sa ovim "fakultetom" a da pokrivaju neka odgovorna mjesta !!!???

    Imaju dobru platu, putovanja, dnevnice....puna ih ministarstva..žalosno.

  18. #43
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/mujovic-d...d-sudom-casti/

    Ovo je redovni profesor? Nekadasnji poslanik DPS-a, ako se ne varam.

  19. #44
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.cdm.me/drustvo/mujovic-d...d-sudom-casti/

    Ovo je redovni profesor? Nekadasnji poslanik DPS-a, ako se ne varam.
    Na njega je šteta slova potrošit...

  20. #45
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Aj ne zezaj, matematika je na nivou srednje škole. Udjemo nakon vas u amfiteatr i presmijemo se kakvi su vam rokovi, lakši nego vjezbe na ETR/EA.
    O ostatku da ne pričam. Često su nam profesori govorili kad se žalimo "ljudi niste na SRP pa da vas pustamo"
    Matematika jeste smiješna, to je tačno.
    Ali računarske mreže, principi programiranja, TIK, Mikroprocesorski mjerni instrumenti, Mobilne radio komunikacije, VHDL I računarske mreže su na nivou akademskih studija.
    Ti isti profesori predaju I na SPR I na ETR I oste akademske i nama su drugu priču zborili.
    Ko oće da isprati može solidno da se nauči.
    Btw, znam par studenata koji su na bubicu 90% predmeta na Energetiku položili I završili fax.
    Tako da...

  21. #46
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    E sjećam se koliko šema crtasmo iz Osnova računara, po 3 ure jednu šemu sa memorijskim kolima, and not i or kolima, a odem na tu višu računarsku, oni uče kako formatirat text u wordu, i kako mu font promijenit...
    A da ne pominjem matematiku kod Žarka Pavićevića, Telekomunikacije kod Milice Pejanović...
    Tu VRŠ odnosno SPR kako su ga kasnije moderno preimenovali, nije završio samo onaj ko nije upisao...
    Znam studente koji su po 5-6 godina mreže vukli, programiranje kod Đurovića, VBA, MMI kod Nikše.
    Znam dosta što su odustali.
    Evo primjera za moju generaciju.
    Od 264 koliko je upisalo, redovno je 3 godine završilo oko 70 studenata a specijalističke 27 studenata.
    To je ono baš svi završavaju?
    Ne pričaj napamet kad ne znaš.

  22. #47
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    39
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Znam studente koji su po 5-6 godina mreže vukli, programiranje kod Đurovića, VBA, MMI kod Nikše.
    Znam dosta što su odustali.
    Evo primjera za moju generaciju.
    Od 264 koliko je upisalo, redovno je 3 godine završilo oko 70 studenata a specijalističke 27 studenata.
    To je ono baš svi završavaju?
    Ne pričaj napamet kad ne znaš.
    To je zato sto od tih 264 imas 2-3 odlicna 15-ak vrlodobrih a ostali su dovoljni i dobri. I takvi dodju na 4-tu godinu koja je malo teza i odmah problem.

  23. #48
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marlon View Post
    To je zato sto od tih 264 imas 2-3 odlicna 15-ak vrlodobrih a ostali su dovoljni i dobri. I takvi dodju na 4-tu godinu koja je malo teza i odmah problem.
    Nije malo teža no dosta teža od prve tri godine.
    Mnogo više rada i truda treba za četvrtu da bi se u roku završila (posebno prvi semestar).
    Nego je bez veze ona priča naša crnogorska: "a to svako završava" što nije tačno.
    Uglavnom onaj s akademskih studija gleda da se posprda` ovome sa SPR-a najviše iz razloga te mu je krivo što i "ovaj" sa SPR-a ima istu diplomu kao i on (samo je razlika smjer) i eto ugrabi mu posa`.
    A kvalitet akademskih studija je isto opao žestoko i nema nivo kao kad su bili: Koši, Filipović, Janković, Marđokić i td.
    Last edited by jokaš; 22-11-18 at 08:14.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    jbg u odnosu na pravi ETF jeste laganica, svako ko je završio ETF će lagano završit SPR dok oni koji završe SPR imali bi prilično problema da završe ETF

    e sad u poređenju sa pravom ekonomijom i ostalim bubačkim fakultetima vjerovatno je i teži
    ^Ovo

    I ovo:
    Ne završava svako fakultet, samo onaj ko hoće (pa kakav god da je). Prepisivanja ima svuda, za to su krivi naši fakulteti, jer svemu tome se može stati na put. Nego nema volje da se to spriječi. Zašto? Pa puno je razloga, svi znate u kakvoj sredini živite i kakve vrijednosti se njeguju.

    Može se o ovome još pričati, ja ne želim da učestvujem u bilo kakvoj diskusiji jer nam se generalno školstvo raspada (izuzeci nisu pravilo ali bi trebali da budu primjer kako nešto treba da se radi) a nema industrije, i da smo svi stručnjaci opet nemamo gdje da radimo hahahahaha, samo rekoh da uskočim da ispravim jokaš-a:

    Na SPR na prve tri godine imaju računarske mreže, internet tehnologije i poslovne računarske mreže a na 4-toj (računarske mreže (napredni kurs)). Nadograđuje se znanje iz godine u godinu, što je lijepo.
    Na ETR samo na 4-toj imaju računarske mreže (na smjeru telekomunikacije ili računari). Mi na smjeru ETR nismo ni jednom pomenuli termin IP adresa do 4-te godine. O težini nećemo, jer na kraju krajeva nije bitno. Ja sam radio rokove na oba smjera (jače je od mene, na ETR je teže), i opet, nije bitno. Ko te pita više za to...

    Bitno je sledeće -> ne mogu se upoređivati ovi smjerovi jer se ne proučavaju iste oblasti na istom nivou.

    Posle faksa već možemo da se mix-amo, jer ima oblasti u kojima možemo svi da radimo (IT najviše), tehnologija napreduje pa ima malo više posla za sve.

    Ubi me ako znam što će nekome na završnoj godini SPR-a Mikroprocesorski mjerni instrumenti ili VHDL... Umjesto da uvedu neke predmete gdje će da se rade projekti, informacioni sistem gdje se pravi aplikacija sa bazom podataka. Ili predmet koji će da se nadovezuje na predmete iz ranijih godina i da se radi na nečemu konkretnom, opipljivom (web programiranje, baze podataka, računarske mreže)... Možda su promijenili nešto ove godine od kako se uvelo studiranje 3+2.

    Promašili smo temu, treba da se diskutuje o aferama na UCG-u.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  25. #50
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Naravno da znaš šta će čisto TEORIJSKI predmet na SPECIJALISTIČKOJ godini PRIMIJENJENIH studija - da pojedini profesori uzmu pare. Na konto priče o tome kako isti predmeti postoje na etf, konkretno za mikroprocesorske mjerne instrumente treba naglasti da su oni samo jedan dio predmeta mjerenje ili elektronski mjerni instrumenti, kako li se već zove. Naravno da etf studenti računarske prakse vide u svega par predmeta, ali potpuno je suludo upoređivati težine jednog fakulteta i izmišljene više škole koja je na silu nagurana na četvorogodišnje studije plus mogućnost magistarskih, iako su se profesori kleli da to nikad neće dozvolit.

    Potpuno si u pravu da se ne mogu upoređivat etf i spr jer ne proučavaju iste oblasti na ISTOM NIVOU. To ne sprečava spr studente da se reklamiraju kao elektro inženjeri.

    U neku ruku i nije potpuno promašena tema, jer je jedna od većih afera izjednačavanje spr, menadžmenta sa ekonomije i sličnih programa sa privatnih fakulteta. Doduše, to je onda afera malo šireg obima, odnosno afera o urnisanju obrazovanja uopšteno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. buducnost crne gore ?!
    By pilicius in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 165
    Last Post: 21-09-12, 15:26
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  3. Replies: 59
    Last Post: 21-10-04, 15:34
  4. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 13:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •